Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 46
  1. #1
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καθως η netone μας χαιρετησε επρεπε να επιλεξω ενα νεο παροχο για την κοπελα μου(εγω την εκανα για οτε) και λογω κοστους ειπαμε να παει ον.Υπολογιζοντας λοιπον οτι παιρχει γυρω στις 15 εργασιμες για φορητοτητα και επειδη η νετονε εκλεινε 31/5,καναμε αιτηση στην ον στις 3/4.Παραδοση εξοπλισμου 7/4 μια χαρα και λογικα επρεπε να ενεργοποιηθεί πριν τις 31/5.Ελα μου ντε που μεχρι σημερα δεν εχει γινει η κατασκευη της γραμμης και το χειροτερο την προηγουμενη εβδομαδα την εκοψε και η νετονε...Αποτελεσμα να ειναι χωρις τηλ και ιντερνετ σχεδον 2 εβδομαδες τωρα και η ον ακομα δεν εχει ημερομηνια παραδοσης.Τους πηρα εχτες και τους ξεχεσα υποτιθεται οτι σημερα θα παρει καποιος υπευθυνος για να μας ενημερωσει.η επομενη κινηση μου θα ειναι να κανω καταγγελια στην ΕΕΤΤ και να τους στειλω και κανα εξωδικο και φυσικα να ακυρωσω την αιτηση.Να πω οτι το μοναδικο που εχουν κανει ειναι να προωθήσουν το σταθερο στο κινητο ωστε να μην χανει κλεισεις.Το νομικο πλαισιο για την φοριτότητα τι λεει?

  2. #2
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κάτσε 2 μήνες και τίποτα;!Στο MyON τί πιθανή ημερομηνία είχαν δώσει;!

    Τρελό μου ακούγεται!Δεν είχαν ελεύθερες πόρτες αλλά 2 μήνες και συνεχίζεται;!

    Και από Netone, κάτι δεν πρέπει να πηγαίνει καλά με την ΟΝ!

  3. #3
    Εγγραφή
    22-04-2009
    Μηνύματα
    914
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mephisto Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Παραδοση εξοπλισμου 7/4 μια χαρα και λογικα επρεπε να ενεργοποιηθεί πριν τις 31/5.Ελα μου ντε που μεχρι σημερα δεν εχει γινει η κατασκευη της γραμμης και το χειροτερο την προηγουμενη εβδομαδα την εκοψε και η νετονε...Αποτελεσμα να ειναι χωρις τηλ και ιντερνετ σχεδον 2 εβδομαδες τωρα και η ον ακομα δεν εχει ημερομηνια παραδοσης.
    Λογικά εννοείς 7/5 αλλά και πάλι υπάρχει καθυστέρηση. Από την στιγμή που δεν έχεις ακόμα ημερομηνία ενεργοποίησης κάτι δεν έχει πάει καλά. Κατά πάσα πιθανότητα είναι υπαιτιότητα της ON, αν και τίποτα δεν είναι σίγουρο.

    Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ενημερωθείς υπεύθυνα για τον λόγο της καθυστέρησης. Λογικά θα σου δώσουν κάποιους έξτρα μήνες δωρεάν για την ταλαιπωρία ή στην χειρότερη ακυρώνεις την αίτηση (με τα όσα έξτρα έξοδα συνεπάγεται η κατασκευή νέου βρόχου).

  4. #4
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    νομιζω 7/4 θα το τσεκαρω και θα σας πω.θα δω τι θα κανω παιδες αν και προς το παρον ουτε φωνη ουτε ακροαση...το περιεργο ειναι οτι το ρουτερ της νετονε κλειδωνει ακομα,αλλα δεν δουλευει το username/pass,ενω το ρουτερ της ον δεν κλειδωνει καν...Αν υποψιαστω οτι ακομα παιζει η γραμμη της νετονε πανω τους εσκισα...

  5. #5
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καθόλου απίθανο να παίζει ακόμα η NetOne. Είχαν δώσει παράταση μέχρι 5/6 γιατί δεν έχουν προλάβει να μεταφερθούν όλοι σε νέο πάροχο. Μπορεί να έδωσαν παραπάνω.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  6. #6
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    λοιπον ειναι 3/5 η αιτηση και 7/5 η παραλαβη του εξοπλισμου.Η μερα περασε και δεν επικοινωνησε κανεις,οποτε το βραδυ θα κανω μια καταγγελια στη ΕΕΤΤ και θα τους το κοινοποιησω με μαιλ.Ειλικρινα αν δεν παρω απαντηση αμεσα και αν δεν ενεργοποιηθεί σε 1-2 μερες θα κινηθω και νομικα.

  7. #7
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Μια απο τα ιδια φιλε μου, εκανα αιτηση 22/4, 16/5 παρελαβα εξοπλισμο (δικη μου η καθυστερηδη λογο απουσιας απο το σπιτι) και ως σημερα τα απαραιτητα δικαιολογητικα ΔΕΝ εχουν αποσταλει στον ΟΤΕ...ΟΤΙ νανε...
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  8. #8
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περιοχή
    πειραιας
    Μηνύματα
    216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΡΕΑΤΤΥΔΑ
    και εγω τα ιδια απο 18-5 ακομη δεν εχουν ημερομηνια να μου δωσσουν
    κανουν μια αναβαθμιση μου ειπαν και τους καθυστερησε ο οτε
    θα τους καλεσω και εγω αυριο να δω τι γινεται γιατι μου ειχαν πει 10 εργασιμες

  9. #9
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλά να τους καθυστερεί ο ΟΤΕ αλλά τα δικαιολογητικά να περνάει μήνας και να μην τα έχουν παραδώσει στον ΟΤΕ;Κουφό δεν είναι;

  10. #10
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    Ενα μηνα κανει η φορητοτητα
    στη δικη μου περιπτωση 35 ημερολογιακες μερες απο netone->on.

    Δεν νομιζω οτι ειναι αποκλειστικη υπαιτιοτητα της ΟΝ,
    ο ΟΤΕ τους βγαζει την μερα που θα πραγματοποιηθει η φορητοτητα.

  11. #11
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prodromosfan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα μηνα κανει η φορητοτητα
    στη δικη μου περιπτωση 35 ημερολογιακες μερες απο netone->on.

    Δεν νομιζω οτι ειναι αποκλειστικη υπαιτιοτητα της ΟΝ,
    ο ΟΤΕ τους βγαζει την μερα που θα πραγματοποιηθει η φορητοτητα.
    Σωστά αλλά από την ημέρα που θα κατατεθεί η αίτηση στο σύστημα από τον πάροχο.

  12. #12
    Εγγραφή
    18-04-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15300/1930
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Pirelli P-10
    SNR / Attn
    9(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Interleaved
    παιδια!δεν φταιει ο παροχος.....παντα!!!
    σκεφτειτε οτι ο παροχος κανει αιτηση στον ΟΤΕ για βροχο.αν ο ΟΤΕ πηγαινει και πινει καφεδακια στα ΚΑΦΑΟ απεξω(σιγουρα πολλοι απο μας εχουν δει τη σκηνη) και απλα δε κανουν τη δουλεια τους για να ειμαστε δυσαρεστημενοι με την ΟΝ και την καθε ΟΝ....αρα δε φταιει ο παροχος.Λες σε τετοιες μερες να μη θελουν εναν ακομη πελατη και να μην θελουν να σε εξυπηρετησουν?Τετοιες λογικεσ ειναι σα να πας σε μια καφετερια,να παρεις red bullνα το πληρωσεις 7 ευρω, και μετα να λες κοιτα τους απατεωνες....7 ευρω το redbull!!!ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙΣ!!!

  13. #13
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnny84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια!δεν φταιει ο παροχος.....παντα!!!
    σκεφτειτε οτι ο παροχος κανει αιτηση στον ΟΤΕ για βροχο.αν ο ΟΤΕ πηγαινει και πινει καφεδακια στα ΚΑΦΑΟ απεξω(σιγουρα πολλοι απο μας εχουν δει τη σκηνη) και απλα δε κανουν τη δουλεια τους για να ειμαστε δυσαρεστημενοι με την ΟΝ και την καθε ΟΝ....αρα δε φταιει ο παροχος.Λες σε τετοιες μερες να μη θελουν εναν ακομη πελατη και να μην θελουν να σε εξυπηρετησουν?Τετοιες λογικεσ ειναι σα να πας σε μια καφετερια,να παρεις red bullνα το πληρωσεις 7 ευρω, και μετα να λες κοιτα τους απατεωνες....7 ευρω το redbull!!!ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΡΕΙΣ!!!
    Πόσο καιρό,μάλλον πόσα χρόνια έχεις να δεις υπάλληλο του οτε να πίνει καφε στο καφάο?Μα ότι θέλουμε λέμε?Που ζείς?Τρέμουν γιατί δέν ξέρουν τί μέρα θα τους ξημερώσει και αν θα βρίσκονται στην θέση τους ακόμη -Μιλάω γιατί το ζώ, ένεκα συγγενής εργαζόμενος και όχι καρεκλοκένταυρος- .Εκτός κι αν σε βολεύει αυτό που λες να πάω πάσο...

  14. #14
    Εγγραφή
    22-01-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Tp-link VR400
    Path Level
    Interleaved
    η δικη μου περιπτωση δεν πολυδιαφερει.ενεργοποιουμαι στις 17/5 και κανω αιτημα μετεγκαταστασης στις 20/5 καθως επρεπε πρωτα να ενεργοποιηθω παρολο που ηξερα πως στο τελος του μηνα μετακομιζα αλλα λεω " δε βαριεσαι,ας μεινω 10-15 μερες χωρις υπηρεσιες".ελα που ενω θα επρεπε να ειμαι ετοιμος σημερα,μου λενε πλεον πως πρεπει να κανω υπομονη και μπορει να παρει πανω απο μηνα για να προχωρησει το αιτημα γιατι καναν συστημικη αναβαθμιση.τι να πω?ειμασταν μια χαρα με τη νετονε αλλα μας την εκανε.πολυ λογικη δεν μου φανηκε η εξηγηση τους αλλα μπορω να κανω κατι?υπομονη λοιπον

  15. #15
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γενικότερα ο ΟΤΕ έχει καθυστερήσει πολλές αιτήσεις ενναλακτικών αλλά το πρόβλημα με την ΟΝ είναι όταν έχει "ξεχάσει" να καταθέσει τα απαραίτητα χαρτιά στον ΟΤΕ για να προχωρήσει βέβαια καμία φορά όταν πάς από μία εταιρεία σε άλλη μπορεί η εταιρεία που αποχωρείς να καθυστερεί να στείλει τα χαρτιά στην ΟΝ.

    Όσο για τους τεχνικούς του ΟΤΕ δεν μείναν και πολλοί, τρέχουν όλη μέρα και το λέω παρόλο που δεν συμπαθώ τον ΟΤΕ και μάλιστα μερικές φορές πρέπει να κάνουν τα απίστευτα με τα παμπάλαια αρκετές φορές ΚΑΦΑΟ και τα απίστευτα που μπορεί να δούν τα μάτια τους.

    Τώρα επειδή μπορεί να τους δεί κάποιος να κάθονται σε ένα καρεκλάκι την ώρα που δουλεύουν στο ΚΑΦΑΟ και τα λοιπά ή να πίνουν έναν καφέ όσο περιμένουν τηλέφωνο απ'τον συνάδελφο τους για να δούν εάν όλα πάνε ΟΚ στην "δρομολόγηση" μάλλον είναι προκατελλημένοι αλλά ίσως και δικαιολογημένα μερικές φορές.Δεν είναι όλοι τέλειοι και δεν εκτιμούν όλοι το ότι έχουν δουλειά την ώρα που ο άλλος ψάχνει.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φορητότητα από Netone σε Forthnet
    Από marmat στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-10, 21:35
  2. Δεν αλλαζει ξανα το margin απο το my.netone.gr
    Από NordicRavn στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-09, 10:24
  3. Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-08, 22:43
  4. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-08, 22:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας