Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-81 από 81
  1. #76
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αγαπητέ φίλε @sexrazat επειδή δεν θέλω να γίνομαι φορτικός για αυτό και δεν επανήλθα στο ερώτημά μου, ήμουν σίγουρος ότι δεν το πρόσεξες αφού σε παρακολουθώ και βλέπω πως απαντάς σε όλα.

    Πιστεύω αύριο που θα πάρω τηλέφωνο στο 13888 να μου πουν ότι έγινε λάθος που με χρέωσαν με την κανονική τιμή του conn-x 24 (23.26€) και όχι με την τιμή της προσφοράς (14.90€).

    Οσο για την ημερομηνία χρέωσης δεν μπορώ να αμφισβητήσω τα λεγόμενά σου, αλλά και εδώ έχει γίνει σίγουρα λάθος, γιατί....

    α. Και DSLAM άλλαξα και η αλλαγή είμαι σίγουρος ότι έγινε στις 21/6/2011 και όχι στις 20/6/2011 που έκανα την αίτηση, γιατί το παρακολουθούσα τακτικά πότε θα γίνει, κάτι που αποδεικνύεται άλλωστε και από την παρακολούθηση της γραμμής μέσα από τα στατιστικά του Web Self Care (αλλαγή IP, πριν είχα πάντα 94.66.xxx.xxx και τώρα έχω σχεδόν πάντα 79.131.xxx.xxx και σπάνια 85.75.xxx.xxx).
    β. Οι χρεώσεις του παγίου του conn-x του λογαριασμού μου είναι :
    Αναδρομικά: ADSL 24Mbps Conn-X - Πάγια Τέλη ---------->8.298€
    Αναδρομικά: OnDSL HOME 24Mbps Conn-x Πάγια Τέλη --->3.065€ ----->Δηλαδή Σύνολο 11.363€
    Τέλη Conn-X 24Mbps [8/7/2011 έως 7/9/2011] ----------->37.816€
    (Οι παραπάνω τιμές είναι χωρίς ΦΠΑ 23%)

    Αρα
    37.816€/60 ημέρες=~0.6302 ανά ημέρα
    11.363€/~0.6302=18 ημέρες
    που σημαίνει χρέωση από 20/6/2011.

    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  2. #77
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Madarb Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά μήπως η προσωρινή μείωση είναι προάγγελος γενικών μειώσεων;
    Ισως συνδυαστει με εμπορικο vdsl??? Οποτε θελουν να εχουν ηδη ριξει τις τιμες στο adsl σε πιο "εμπορικα" πιασαρικα επιπεδα???

  3. #78
    Εγγραφή
    28-08-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΙΔΑΣ
    Router
    BaudTec TW2634R4
    SNR / Attn
    12.6(dB) / 20.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrisimone Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε τηλεφωνο που εκανα στο 13888 ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΣΕ ΥΦΙΣΤΑΜΕΝΟΥΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ νεο ρουτερ
    μονο εαν κανουν καταργηση και νεα αιτηση ...
    πραγμα που στην περιπτωση μου ειναι μεγαλο ρισκο γιατι ειμαι μακρια και εχω παιδευτει αρκετα μεχρι να φερω σε μια ικανοποιητικη ταχυτητα
    εγω μολις σημερα πηρα τηλεφωνο για να κανω την συγκεκριμενη αναβαθμιση και ρωτησα εαν δικαιουμαι δωρεαν ρουτερ(Μαλλον παιζει ρολο ποτε πηρες τελεταια φορα) μου ειπε ναι και σε 3μερες θα ειναι στο σπιτι μου, χωρις να κανω καταργηση και νεα αιτηση.
    μαλιστα την ρωτησα στα ποσα θα κλειδωνει η ταχυτητα μου,στα 15 (με χαλασε λιγακι,περιμενα 18-20)μετα απο μετρηση λογω μεγαλης αποσταστης απο κομβο).

    Ενταξει δεν ειναι καμια τρελη προσφορα(αλλα σε περιοδο κρισης -50Ε καλα ειναι)

  4. #79
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω αύριο που θα πάρω τηλέφωνο στο 13888 να μου πουν ότι έγινε λάθος που με χρέωσαν με την κανονική τιμή του conn-x 24 (23.26€) και όχι με την τιμή της προσφοράς (14.90€).
    Βέβαια είμαι απαράδεκτος (κάλιο αργά παρά ποτέ), που δεν έχω απαντήσει από την επόμενη ημέρα μετά το τηλεφώνημα μου στο 13888, όπου μου επιβεβαίωσαν ότι έχει όντως έχει γίνει λάθος.
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  5. #80
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalou Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω μολις σημερα πηρα τηλεφωνο για να κανω την συγκεκριμενη αναβαθμιση και ρωτησα εαν δικαιουμαι δωρεαν ρουτερ(Μαλλον παιζει ρολο ποτε πηρες τελεταια φορα) μου ειπε ναι και σε 3μερες θα ειναι στο σπιτι μου, χωρις να κανω καταργηση και νεα αιτηση.
    μαλιστα την ρωτησα στα ποσα θα κλειδωνει η ταχυτητα μου,στα 15 (με χαλασε λιγακι,περιμενα 18-20)μετα απο μετρηση λογω μεγαλης αποσταστης απο κομβο).

    Ενταξει δεν ειναι καμια τρελη προσφορα(αλλα σε περιοδο κρισης -50Ε καλα ειναι)
    Σε αναβάθμιση, ανανέωση ή μετατροπή πακέτου πακέτου ΔΕΝ δίνουν ασύρματο ρούτερ παρά μόνο αν αναβαθμίζεσαι σε 24 mbps και το ρούτερ που έχεις πάρει από τον οτέ (άσχετα αν εσύ έχεις από το εμπόριο) δεν είναι adsl2+.

    Δεν αναιρώ αυτό που λες.
    Αν έχεις adsl2+ ρούτερ από οτέ και σου είπαν ότι θα το στείλουν, τότε έκανε λάθος η υπάλληλος.
    (βέβαια υπάρχει περίπτωση στον έλεγχο τρίτη πρωί να το δούνε και να σου πούνε ότι δεν γίνεται να στείλουνε, οπότε έχε το κατα νου και αυτό)

  6. #81
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    φαίνεται οτι πηρε παράταση ?
    Εχω ISDN + connx 24 αρι αορίστου .
    στο oteshop.ote.gr εχει ακομα ενεργες τις επιλογες για ηδη ενεργους πελατες και ενταξη στο παραπανω .
    Συγκεκριμένα :
    Αφορά πελάτες ΟΤΕ και συνδέσεις 12μηνης διάρκειας. Η τιμή για το Conn-x 24 Mbps αφορά στους πρώτους 6 μήνες και ισχύει για αιτήσεις έως και 30/09/2011. Στη συνέχεια διαμορφώνεται σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο ΟΤΕ [24 Mbps: €23,26/μήνα].
    Πριν κάνω την Online αιτηση να ρωτήσω, καποια τετοια αλλαγη θα επιφέρει οποιαδήποτε αλλαγή στην γραμμή μου?Μην παει καποιος πωλητης και μου κανει ανανέωση λήγοντας πρωτα την παλια ή τιποτα άλλο άκυρο πράγμα κλπ!

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. ΟΤΕ: Προσφορά για Conn-x στα 24 Mbps
    Από kiriakosk στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-11, 19:24
  2. Μηνύματα: 155
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-10, 05:20
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-06, 17:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας