Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 35
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Μετα απο 2-3 χρονια στη 4νετ μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.
    Τωρα που τα πραματα ειναι δυσκολα κοιταγα κ εγω για κατι πιο οικονομικο κ εκανα αιτηση στην ον.

    Με μεγαλη μου εκπληξη δεχτηκα ενα τηλ απο 4νετ οπου αφου ειπα τους λογους που ηθελα να φυγω και μου καναν προσφορα, το 2play economy στα 24,90 για ενα χρονο κ δωρο μοντεμ για 12 μηνη ανανεωση.

    Ισως για τους πιο πολλους να ειναι αυτονοητο αλλα εδω κ καιρο , ολοι οι providers διναν προσφορες μονο για νεες αιτησεις και ειχαν τους υφισταμενους συνδρομητες παρατημενους.

    Το μοντεμ δεν ηταν μερος της προσφορας , αλλα το ανεφερα εγω στους λογους που ηθελα να φυγω..με βαλαν λιγο αναμονη και με ενημερωσαν οτι θα το παρω κ αυτο τελικα.

    Να δουμε πως θα παει κ αυτο , αλλα σαν προσπαθεια αξιζε, φιλοι , παλαιοτερα εκαναν αιτηση να φυγουν κ το μονο που τους ρωτουσαν ηταν ο λογος , ουτε καν σκεψη για αντιπροσφορα.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-06-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από platonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο 2-3 χρονια στη 4νετ μπορω να πω οτι ειμαι ικανοποιημενος.
    Τωρα που τα πραματα ειναι δυσκολα κοιταγα κ εγω για κατι πιο οικονομικο κ εκανα αιτηση στην ον.

    Με μεγαλη μου εκπληξη δεχτηκα ενα τηλ απο 4νετ οπου αφου ειπα τους λογους που ηθελα να φυγω και μου καναν προσφορα, το 2play economy στα 24,90 για ενα χρονο κ δωρο μοντεμ για 12 μηνη ανανεωση.

    Ισως για τους πιο πολλους να ειναι αυτονοητο αλλα εδω κ καιρο , ολοι οι providers διναν προσφορες μονο για νεες αιτησεις και ειχαν τους υφισταμενους συνδρομητες παρατημενους.

    Το μοντεμ δεν ηταν μερος της προσφορας , αλλα το ανεφερα εγω στους λογους που ηθελα να φυγω..με βαλαν λιγο αναμονη και με ενημερωσαν οτι θα το παρω κ αυτο τελικα.

    Να δουμε πως θα παει κ αυτο , αλλα σαν προσπαθεια αξιζε, φιλοι , παλαιοτερα εκαναν αιτηση να φυγουν κ το μονο που τους ρωτουσαν ηταν ο λογος , ουτε καν σκεψη για αντιπροσφορα.
    xmmm δεν ισχιει αυτο...ανεξαρτητα απο το αν εισαι ιδη συνδρομιτης η οχι,το πακετο ειτε αναβαθμιση ειτε υποβαθμιση το πληρωνεις ακριβως το ιδιο!!!!

    και δεν το λεω ετσι...το εχω κανει-δοκιμασει.


    η προσφορα που προφανως σου εκαναν επειδη εισαι ειδη συνδρομιτης[οπως δηλαδη θα εκαναν και σε οποιονδιποτε ((μαλλων))συνδρομιτη]ειναι πως θα πληρωνεις μαλλων το Forthnet 2play Economy 24,90 και τους 12 μηνες ενω για καποιον που δεν ειναι σινδρομιτης η τιμη αυξανεται μετα τους 4 μηνες!


    λεει χαρακτηριστικα : Η προσφορά ισχύει για 4 μήνες και αποκλειστικά μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet. Μετά το πέρας του 4μήνου η τιμή διαμορφώνεται στα 34,90€/μήνα.



    http://www.forthnet.gr/templates/cor...spx?c=10012960
    το λεει κατω κατω με μικρα γραμματα

  3. #3
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Ολες αυτες οι προσφορες ειναι για ΝΕΟΥΣ πελατες. Αμα τον πηραν τηλεφωνο προφανως θα ειναι κατι διαφορετικο επειδη φευγει, παρομοιες προσφορες κανουν και αλλες εταιριες...
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  4. #4
    Εγγραφή
    12-10-2008
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΛΙΑ
    Router
    TP LINK 100v
    επειδη ειναι παλιος πελατης του το εκαναν κατ εξαιρεση...

  5. #5
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Λογο του οτι τους παλαιους παντα τους ειχαν...γραμμενους...για`υτο το αναφερω.

    Τυπικα το economy αντι για 24,90 για 4 μηνες , που το εχουν οι νεοι, μου το δινουν για 1 χρονο κ μετα παλι 34,90 .

    Τοσο καιρο οι προσφορες ηταν μονο για νεους συνδρομητες, το καλυτερο που πετυχα περσι ηταν οτι με ανανεωση παλι για 12μηνο σου διναν δωρο ενα μοντεμ με τις στανταρ τιμες ομως,ενω τοτε στους νεους διναν με 24,90 για 1 6μηνο.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-08-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΡΕΘΥΜΝΟ
    Router
    sagem f@st 1500
    και σε μενα εκαναν την προσφορα 41 ευρω double play + nova start pack αν και ειμαι παλιος συνδρομητης
    την δεχτηκα φυσικα απο τα 49 ευρω που θα εδινα κανονικα (λογω εκτωσγς 20% στο πακετο αυτο) και δεν εκατσα να το ψαξω περισοτερο

  7. #7
    Εγγραφή
    22-06-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    149
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από platonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογο του οτι τους παλαιους παντα τους ειχαν...γραμμενους...για`υτο το αναφερω.

    Τυπικα το economy αντι για 24,90 για 4 μηνες , που το εχουν οι νεοι, μου το δινουν για 1 χρονο κ μετα παλι 34,90 .

    Τοσο καιρο οι προσφορες ηταν μονο για νεους συνδρομητες, το καλυτερο που πετυχα περσι ηταν οτι με ανανεωση παλι για 12μηνο σου διναν δωρο ενα μοντεμ με τις στανταρ τιμες ομως,ενω τοτε στους νεους διναν με 24,90 για 1 6μηνο.
    Tους πηρα τηλ και μου ειπαν ειτε εισαι ειτε δεν εισαι ειδη συνδρομιτης ειναι το ιδιο ποσο απλα αν εισε συνδρομητης και ο εξοπλισμος του ιντερνετ ταιριαζει δεν θα λαβεις καινουριο...

    [αμα ειναι μετα απο 4 μηνες να ανεβει το ποσο να το χεσω!κοροιδευουν τον κοσμο μου φενεται!το γραφει και με μικρα γραμματακια επιτιδες!!!]

  8. #8
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Στην προσφορα που μου καναν ομως το 24,90 μου το δινουν για 1 χρονο κ οχι για 4μηνες.

    Σαν νεος κερδιζα 40 ευρω σε 1 χρονο,με αυτο κερδιζω 120 , οπως κ παιρνω κ μοντεμ.

    Οσοι παντως εχετε κλεισει χρονο , καντε μια αιτηση σε αλλη εταιρεια...πριν δωσει απαντηση η 4νετ θα σας παρει τηλεφωνο για αντιπροσφορα.

    Κ εμενα στο τηλ οταν ειχα παρει εγω να ρωτησω δεν αναφεραν το 24,90 για ενα χρονο.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Μηνύματα
    613
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλη προσφορά όντως αλλα η λογικη που λες ειναι λιγο ρισκο για ταλαιπωρια, αξιζει ομως αν πετυχει

  10. #10
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Εγω τους πηρα τηλ, ειπαν δεν υπαρχει προσφορα για υφισμενους συνδρομητες, κ ηθελα να γυρισω σε economy,οπου παλι δεσμευουν για 1 χρονο, οποτε λεω αφου υπαρχει δεσμευση ας δοκιμασω αλλο provider , οπου θα μου κανει κ καμια προσφορα για μερικους μηνες.....παραπονο απο την 4νετ δεν εχω.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    20400/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    TG 784
    SNR / Attn
    16/6(dB) / 5/9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από platonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω τους πηρα τηλ, ειπαν δεν υπαρχει προσφορα για υφισμενους συνδρομητες, κ ηθελα να γυρισω σε economy,οπου παλι δεσμευουν για 1 χρονο, οποτε λεω αφου υπαρχει δεσμευση ας δοκιμασω αλλο provider , οπου θα μου κανει κ καμια προσφορα για μερικους μηνες.....παραπονο απο την 4νετ δεν εχω.
    Εχεις κλησει χρονο απο την τελευτεα αλαγη πακετου σου?
    σε καταστημα ρωτησες?
    αν δεν ρωτησες τοτε να ρωτησεις. θα σου πουν στο καταστημα και οχι απο το τηλεφωνο.

  12. #12
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    2 χρονια..οπως κ να εχει με την αιτηση σε on με πηραν τηλ για την προσφορα που αναφερω στην αρχη,οποτε ολα καλα!

  13. #13
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    FORTHnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΖΑΝΗΣ
    Router
    Philips
    SNR / Attn
    12(dB) / 8(dB)
    Ρε παίδες τι γίνεται με τη Forthnet? Με έχουν καλέσει τουλάχιστον 7-8 φορές την τελευταία εβδομάδα λέγοντας μου πως υπάρχει προσφορά στην περιοχή με 19,90€ το μήνα κλπ... Είναι για νέους χρήστες μου λέει.
    Ε δεν άντεξα και με το σημερινό που με πήρε τηλέφωνο! Του τα έχωσα κανονικά! Του λέω εκτός του ότι είμαι χρήστης της Forthnet εδώ και κάμποσα χρόνια, μου λες πως είναι μόνο για νέους.. Και για εμάς που είμαστε τόσα χρόνια, τίποτα??? Καμοιά μείωση??? Κι εκτός τον άλλων, δεν έχετε μια λίστα με τα τηλέφωνα που καλείτε, και μ' αυτούς που έχετε πάρει να μην τους ξαναπαίρνεται τηλέφωνο?!?!!

    Σαν βρεγμένη γάτα μιλούσε μετά.. Τέλος πάντων.

  14. #14
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    calling center μυριζει.

  15. #15
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Περιοχή
    Ημαθεια
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10000/49999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    MediaAccess TG589vn v3
    SNR / Attn
    6/6(dB) / 15,6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nick-K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παίδες τι γίνεται με τη Forthnet? Με έχουν καλέσει τουλάχιστον 7-8 φορές την τελευταία εβδομάδα λέγοντας μου πως υπάρχει προσφορά στην περιοχή με 19,90€ το μήνα κλπ... Είναι για νέους χρήστες μου λέει.
    Ε δεν άντεξα και με το σημερινό που με πήρε τηλέφωνο! Του τα έχωσα κανονικά! Του λέω εκτός του ότι είμαι χρήστης της Forthnet εδώ και κάμποσα χρόνια, μου λες πως είναι μόνο για νέους.. Και για εμάς που είμαστε τόσα χρόνια, τίποτα??? Καμοιά μείωση??? Κι εκτός τον άλλων, δεν έχετε μια λίστα με τα τηλέφωνα που καλείτε, και μ' αυτούς που έχετε πάρει να μην τους ξαναπαίρνεται τηλέφωνο?!?!!

    Σαν βρεγμένη γάτα μιλούσε μετά.. Τέλος πάντων.
    Ναι υπάρχει με 19.90 εγώ δέχτηκα, είναι ευκαιρία, είναι προσφορά περιοχής. Δεν δοκιμαζεις να κάνεις διακοπή, και ενεργοποίηση .

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΗΣ 4ΝΕΤ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ $$
    Από voudas στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-09, 14:33
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-09, 15:31
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-08, 09:46
  4. Να πω και ενα καλο λογο για τη 4νετ
    Από paparen στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-08, 18:48
  5. ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ 4ΝΕΤ-ΔΙΟΔΟΣ?
    Από turbobss στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-07, 23:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας