Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VASI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι υπάρχει με 19.90 εγώ δέχτηκα, είναι ευκαιρία, είναι προσφορά περιοχής. Δεν δοκιμαζεις να κάνεις διακοπή, και ενεργοποίηση .
    Πανε στο κατάστημα και ζήτα ανανεωση και για σένα. Δεν ειναι λογική η διακοπή - ενεργοποίηση.

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Εγω ειμαι συνδρομητης ΗΟL και με εχουν παρει 2 φορές και μου έχουν προσφέρει "υπεραπιστευτη" συνδεση στα τουλαχιστον 15 mb με νοβα και δωρεαν τελος απενεργοποιησης την επομενη μερα αν δεν ειμαι ευχαριστημενος κτλ κτλ.. Το ομορφο είναι οτι όταν τους λεω να μου τα δωσουν ολα αυτα γραφτα με υπογραφές και σφραγίδες μου λένε βεβαίως. ΑΛΛΑ δεν ισχύει η προσφορά απο καταστημα φορθνετ. ΓΙΑΤΙ αραγε? Απορία το έχω..
    Ακόμη όταν τους λέω να με πάρουν τηλέφωνο την επόμενη μέρα συνέχεια το ξεχνάνε..

    Υ.Γ. Ήμουν συνδρομητής φόρθνετ και στις 2 γραμμές που είχα και Αθήνα και Πάτρα και ξέρω απο Φορθνετ! (Εμένα μου αρέσει απο την "προσφορά" το ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 15mbps, ενώ ξέρω ήδη στην περιοχή μου τι παίζει απο ταχύτητες και πινγκ)

  3. #18
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Παντως στα ping περιπου εδω κ 1 χρονο υπαρχει μια μικρη βελτιωση .

  4. #19
    Εγγραφή
    18-11-2004
    Περιοχή
    Περισσός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    108
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps/100 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nick-K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παίδες τι γίνεται με τη Forthnet? Με έχουν καλέσει τουλάχιστον 7-8 φορές την τελευταία εβδομάδα λέγοντας μου πως υπάρχει προσφορά στην περιοχή με 19,90€ το μήνα κλπ... Είναι για νέους χρήστες μου λέει.
    Ε δεν άντεξα και με το σημερινό που με πήρε τηλέφωνο! Του τα έχωσα κανονικά! Του λέω εκτός του ότι είμαι χρήστης της Forthnet εδώ και κάμποσα χρόνια, μου λες πως είναι μόνο για νέους.. Και για εμάς που είμαστε τόσα χρόνια, τίποτα??? Καμοιά μείωση??? Κι εκτός τον άλλων, δεν έχετε μια λίστα με τα τηλέφωνα που καλείτε, και μ' αυτούς που έχετε πάρει να μην τους ξαναπαίρνεται τηλέφωνο?!?!!

    Σαν βρεγμένη γάτα μιλούσε μετά.. Τέλος πάντων.
    ειναι προσφορα περιοχης λογω cyta. τελικα κανει καλο στην τσεπη ο ανταγωνισμος!!

  5. #20
    Εγγραφή
    20-08-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    παντωςς οι προσφορες για υφισταμενους σιγουρα παιζουν στην θεια μου περασαν 2play economy 24.90 για ενα χρονο αν κ ειναι γυρω στα 2 χρονια συμδρομητρια

  6. #21
    Εγγραφή
    18-02-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εγω παντος τους ενημερωσα οτι προκειτε να αλαξω ετερεια γιατη μου δινουν καλητερες τιμες και μεσα σε 30 λεπτα με ειχαν παρει πισω και μου εδωσαν καλητερη τιμη για εναν χρονο με συμβολεο ενος ετους

  7. #22
    Εγγραφή
    04-10-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    Venzinas, αν επιτρέπεται, πόσο καιρό ήσουν συνδρομητής και σε ποιο πρόγραμμα; Δηλαδή πόσο πλήρωνες πριν και ποια ήταν η προσφορά;
    Κύριε τῶν Δυνάμεων, ἐλέησον ἡμᾶς.

  8. #23
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Φιλε avafeiadi , για να σου κανουν προσφορα πιστευω οτι πρεπει απλα να εχει περασει 1 χρονος,οποτε να εισαι αοριστου και στην κανουν να σε δεσμευσουν για αλλον 1 χρονο.

  9. #24
    Εγγραφή
    04-10-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    Technicolor TD5136V2
    Καλημέρα Πλάτωνα. Μάλιστα, δηλαδή η πρόσφορα σε πάει από αορίστου σε ορισμένου πάλι (με penalty διακοπής ). Τέλος πάντων, αν αξίζει η προσφορά, γιατί όχι; Απλώς μου έκανε εντύπωση αυτό που γράψανε πολλοί, ότι με μια απειλή μείωσαν τους λογαριασμούς των. Αν είναι έτσι τότε να το γνωστοποιήσουμε ευρέως και να το επιχειρήσω/ουμε ομαδικώς.
    Κύριε τῶν Δυνάμεων, ἐλέησον ἡμᾶς.

  10. #25
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Μου κάνει και εμένα εντύπωση πώς μπορεί κάποιος φορέας της εταιρίας
    να έχει την δυνατότητα να μειώση τον λογαριασμό.

  11. #26
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Αφου σε ολους τελικα η προσφορα ειναι ιδια.. πχ το economy στα 24,90 για 1 χρονο,λογικα η προσφορα υπαρχει επισημα ας πουμε απο την εταιρεια,και την προσφερουν για να κρατησουν τους παλαιους πελατες.

  12. #27
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    για τους νέους ή τους παλιους χρήστες , η προσφορα ειναι μια χαρα. δηλαδη εγω που μου εχει τελειωσει το συμβολαιο με forthnet μπορω να παω σε αυτο το πακετο?

  13. #28
    Εγγραφή
    29-10-2004
    Περιοχή
    Νικαια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Pfsense
    Path Level
    Interleaved
    Για νεους ισχυει η κλασικη προσφορα,δλδ economy με 24,90 για τους 4 πρωτους μηνες, και μετα 34,90.
    Για να κρατησουν τους παλιους που εχουν κλεισει χρονο προσφερουν το 24,90 για 1 χρονο.

    Αν κανεις αιτηση για αλλαγη provider ,οταν το λαβουν θα σε παρουν απο 4νετ για να ρωτησουν τον λογο...εκει πετανε κ την αντιπροσφορα για 24,90 για 1 χρονο...δεν ξερω αν παρεις τηλ κ πεις αν υπαρχει καμια προσφορα για να μην φυγεις οποτε να αποφυγεις την αιτηση σε αλλο provider.

    Εγω προσωπικα αφου ειχα ρωτησει κανα μηνα πριν κ μου ειπαν οτι δεν υπαρχει εκανα αιτηση σε αλλη εταιρεια...οχι για να τους φοβιζω κτλ...απλα γιατι εδιναν τα ιδια με λιγοτερα λεφτα.
    Συγκεκριμενα μου διναν πακετο αντιστοιχο του economy με 31 η 32 ευρω αντι 34 και 20 ευρω τους 3 πρωτους μηνες που ηταν καλυτερο απο το κανονικο economy με 34,90 της 4νετ.
    Οποτε για εμενα καλυτερα το 24,90 για 1 χρονο κ παραμονη μια που δεν εχω προβλημα με την 4νετ,και στο θεμα εναλλακτικοι ειναι κ λιγο τζοκερ το ολο θεμα.

  14. #29
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    ZTE Speedport entry 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    ξερουμε αν η προσφορα με το economy και sport pack που ισχυε μεχρι τις 31 ιουλιου ισχυει και τωρα?Στο site λενε μεχρι 31/07 ακομα δε το ανανεωσαν ουτε την εβγαλαν τελειως την προσφορα.

  15. #30
    Το avatar του μέλους apan72
    apan72 Guest
    Γνωρίζει κανείς τι αντιπροσφορά δίνουν για το 2play (όχι το economy); Εμένα πάντως ούτε η nova με ενδιαφέρει (σε περίπτωση που την περιλαμβάνουν σε αντιπροσφορά) και σκέφτομαι πραγματικά τον Σεπτέμβρη να φύγω προς cyta μεριά και με λιγότερα mbps για μεγαλύτερη οικονομία. Ευτυχώς στη Cyta υπάρχουν περισσότερες επιλογές.Αχ αυτή η κρίση... Πάντως για την Forthnet έχω χάσει πάσα ιδέα. Έχω το 2play περίπου 3,5 χρόνια και πριν από κανα εξάμηνο έγραψα στη φόρμα επικοινωνίας στο site τους ότι ενδιαφέρομαι να πάρω νέο router και τι διαδικασία χρειάζεται. Αυτοί αντί να με δέσουν για ένα χρόνο ακόμη στέλνοντάς μου νέο router και υπογράφοντας ανανέωση συμβολαίου για ένα χρόνο (έτσι διάβασα ότι έγινε σε πολλούς), προτίμησαν να αδιαφορήσουν τελείως για το αίτημά μου. Κύριοι της Forthnet μπορούμε να σας δείξουμε και εμείς την πλάτη μας, να είστε σίγουροι.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η ΞΕΦΤΙΛΑ ΤΗΣ 4ΝΕΤ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΑ $$
    Από voudas στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-09, 14:33
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-09, 15:31
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-08, 09:46
  4. Να πω και ενα καλο λογο για τη 4νετ
    Από paparen στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-02-08, 18:48
  5. ΝΕΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ 4ΝΕΤ-ΔΙΟΔΟΣ?
    Από turbobss στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-07, 23:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας