Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Το avatar του μέλους _Lloyd
    _Lloyd Guest
    To παρόν topic ελάχιστη σχέση έχει με την όλη φιλοσοφία του forum, όμως δεν μπορύσε να βρω καταλληλότερη κατηγορία για να το δημοσιεύσω. Αφορά ένα φλέγον ζήτημα, τη σύνδεση PSP με υπολογιστή. Ας μπω όμως καλύτερα στο κυρίως θέμα: έχω ένα PSP version 2.60, το οποίο το είχα αποκτήσει μαζί με την αγορά ενός pack που περιείχε ένα game, μία θήκη, non-playable demos, ακουστικά και ένα καλώδιο USB. Από τότε προσπάθησα πολλές φορές να συνδέσω το PSP μου με τον υπολογιστή μέσω του USB καλωδίου, όμως χωρίς επιτυχία αφού το PC μου δεν αναγνώριζε την συσκευή. Έψαξα το θέμα στο Internet και είδα πως πολλοί συνιστούσαν ένα format τoυ Memory Stick. Το έκανα και αυτό, αλλά μάταια... Θα ήθελα να μου πείτε λοιπόν, τι είναι απαραίτητο να ολοκληρώσω με επιτυχία με αυτήν την σύνδεση ώστε να μπορώ να μεταφέρω δεδομένα (π.χ είναι αναγκαίο κάποιο πρόγραμμα και αν ναι, κυκλοφορεί στο Internet ; ). Ακόμη, θα ήθελα να ρωτήσω τι χρειάζεται ώστε να συνδεθώ στο Internet μέσω PSP...

  2. #2
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Σλοβακία
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    Chello
    Λογικα το psp επρεπε να στο αναγνωρισουν μονα τους τα windows σαν εξωτερικο χωρο αποθηκευσης..Τουλαχιστον σε εμενα αυτο εγινε..Εχεις το sp2?

    Για να συνδεθεις στο ιντενετ θελεις ενα Acess point..Τι ρουτερ εχεις?
    Imac 24" | 2GB Ram | 7600GT | Logitech Z 5500 |

    Αluminum Macbook 2.4 Ghz | 2GB Ram| 250GB HDD |

    Lian Li V2000 | Watercooled by Zalman | Chieftec 560W Modular | Intel Core Duo 6750 | 4GB RAM Mushkin | Asus 8800GTS Watercooled | Raptor-X 150GB |

    8GB iPhone v 2.1 UNLOCKED

  3. #3
    Το avatar του μέλους _Lloyd
    _Lloyd Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickolas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις το sp2?
    Sorry, είμαι ψιλοάσχετος, αλλά τι ακριβώς είναι αυτό ; ΄

    Όσον αφορά τον router έχω Sagem F@st 840 (ADSL στα 1024 kbps). Αυτό που εννοούσα είναι αν η σύνδεση στο Internet μέσω PSP επιτυγχάνεται μόνο συνδέοντας το PSP με το PCv,χρησιμοποιώντας την δικιά του γραμμή δηλαδή , ή αν χρειάζεται και wi-fi adapter.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-04-2005
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    FORTHnet
    sp2 = service pack 2 (για τα windows XP).
    ΒΓΕΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑΜΠΕΣ!!

  5. #5
    Το avatar του μέλους _Lloyd
    _Lloyd Guest
    Λοιπόν, κατέβασα το Service Pack 2 για Windows XP, όμως έχω μια απορία: για να κάνω update τα Windows χρησιμοποιωντας το χρειάζεται να δημιουργήσω εξωτερικά (π.χ σε φορητό σκληρό, σε DVD κτλ.) , ένα back up των αρχείων μου ή μπορώ να τα ανακτήσω και αλλιώς ;

  6. #6
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από _Lloyd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν, κατέβασα το Service Pack 2 για Windows XP, όμως έχω μια απορία: για να κάνω update τα Windows χρησιμοποιωντας το χρειάζεται να δημιουργήσω εξωτερικά (π.χ σε φορητό σκληρό, σε DVD κτλ.) , ένα back up των αρχείων μου ή μπορώ να τα ανακτήσω και αλλιώς ;
    Το περνας μεσα απο τα windows. Πρεπει να εχεις κατεβασει την σωστη εκδοση γλωσσας του service pack, αν εχεις Ελληνικα την Ελληνικη εκδοση, κοκ.
    Τα δεδομενα σου δεν θα παθουν τιποτα, ισως ο υπολογιστης και μερικα προγραμματα να μην λειτουργουν σωστα, αν και αυτα εχουν πλεον εξαλειφθει.

  7. #7
    Το avatar του μέλους _Lloyd
    _Lloyd Guest
    Problem solved, αν και δεν νομίζω να έγινε χάρη στο SP2, μιας και αφού το εγκατέστησα συνέδεσα το PSP με το PC μου και πάλι δεν το αναγνώρισε. Η λύση επιτεύχθηκε χάρη στην αγορά του Τekken: Dark Ressurection, το οποίο μου επέτρεψε να αναβαθμίσω το PSP σε 2.71. Τότε μου ήρθε μια φαεινή ιδέα και έβαλα το Memory Stick στο PC μου (έχω laptop, το οποίο έχει ενσωματωμένη θύρα για Memory Sticks) και έκανα copy/paste μια εικόνα δοκιμαστικά. Αυτήν την φορά, σε αντίθεση με τις άλλες, μπορούσα να εμφανίσω την εικόνα μέσω του PSP μου . Όπως και να 'χει όμως, σας ευχαριστώ όλους για την βοήθειά σας...

  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Μηνύματα
    414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ακούγεται λαμέρικο,αλλά στο menu του PSP έχει επιλογή για το USB (στο menu με τα display options/language κλπ). Είσαι σίγουρος ότι θέτεις σε USB mode το PSP όταν το συνδέεις στο PC? Γιατί διαφορετικά είναι λογικό να μην στο αναγνωρίζει

  9. #9
    Το avatar του μέλους _Lloyd
    _Lloyd Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john2gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούγεται λαμέρικο,αλλά στο menu του PSP έχει επιλογή για το USB (στο menu με τα display options/language κλπ). Είσαι σίγουρος ότι θέτεις σε USB mode το PSP όταν το συνδέεις στο PC?

    Εννοείται ρε ... Έλεος...

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Μηνύματα
    414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γι αυτό είπα λαμέρικο μωρέ . Άκυρο τότε

  11. #11
    Εγγραφή
    18-08-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Καλημερα και καλη χρονια.Θελω να συνδεσω το psp στο pc μου ομως δεν αναγνωριζει τη συσκευη.Υπαρχουν καποιοι drivers και αν ναι απο που μπορω να τους κατεβασω?Ευχαριστω

Παρόμοια Θέματα

  1. psp
    Από k0nan στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-08, 14:20
  2. psp tv
    Από kasi στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-08, 22:29
  3. psp
    Από VERZEVOULIS στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-08, 01:49
  4. PSP
    Από fot στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-07, 22:26
  5. Psp
    Από dimmihel στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-06, 19:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας