Σελ. 296 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 276286291294295296297298301306316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.426-4.440 από 5863
  1. #4426
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Μηνύματα
    203
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Το ιδιο και σε μενα, ISP TIME OUT, AUTHENTICATION FAILED κτλ, οχι παντα ομως.
    Δοκιμασε αντι για επανεκκινηση να κλεινεις το ρουτερακι για 30 δευτερα. 99% θα σου συνδεθει χωρις σφαλμα
    :: Be Ware The Power Of Light ::

  2. #4427
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από divinitygr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ιδιο και σε μενα, ISP TIME OUT, AUTHENTICATION FAILED κτλ, οχι παντα ομως.
    Δοκιμασε αντι για επανεκκινηση να κλεινεις το ρουτερακι για 30 δευτερα. 99% θα σου συνδεθει χωρις σφαλμα
    Λες αυτό να φταίει φίλε μου;; γιατί δε του Κλείνω ποτέ..... Μόνο όταν κόβεται το ρεύμα 1 φορά το χρόνο. Θα το δοκιμάσουμε εννοείται......
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #4428
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σαν router έχω το "Thomson TG782" από τον Μάιο του 2013 που έκανα την σύνδεση, την γραμμή την χρησιμοποιώ μόνο όταν αναβαίνω καμιά φορά στην Αθήνα για δουλειές, δηλαδή λειτουργεί σπάνια και για πολύ λίγα χρονικά διαστήματα.

    Απόψε πριν καμιά ώρα και ενώ έπαιρναν ασύρματα ίντερνετ δύο υπολογιστές και δευτερόλεπτα πριν μιλούσα στο τηλέφωνο ξαφνικά ο ένας υπολογιστής δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ελέγχω το router και τον άλλο υπολογιστή και φαίνονται όλα ok, μετά από 2-3 λεπτά ούτε και ο δεύτερος μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ξαναελέγχω το router και πάλι φαίνεται ok.

    Συνδέω τον δεύτερο υπολογιστή ενσύρματα, ο οποίος παίρνει κανονικά ίντερνετ, άρα λέω είναι θέμα ασύρματου στο router, πατάω το αντίστοιχο κουμπί στη μπροστινή πλευρά του router και αυτό μετά από λίγο αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο, το πατάω ξανά και ξανά........ τίποτα (αναβοσβήνει κόκκινο) και φυσικά ο πρώτος υπολογιστής συνεχίζει να μην μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ.

    Επανεκκινώ το router, καθυστέρησε μεν λίγο να συγχρονίσει αλλά όλα καλά, οι δύο υπολογιστές συνδέονται ασύρματα στο ίντερνετ, ξαναπατάω το κουμπί του ασύρματου στο router, ξανά αυτό αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο χωρίς και πάλι να σβήνει όταν το πάτησα και πάλι πολλές φορές, χωρίς όμως οι υπολογιστές να αποσυνδεθούν από το ίντερνετ, επανεκκινώ το router για να σβήσει το κόκκινο του ασύρματου κουμπιού του router.

    Αυτό που φαίνεται είναι μάλλον ότι το router (παρόλο που δεν έχει δουλέψει πολύ) άρχισε να τα φτύνει. Τουλάχιστον το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί, οπότε δεν μπορεί και να απενεργοποιηθεί.

    Το ερώτημά μου είναι ποιο router να τους ζητήσω να μου στείλουν (ως καλύτερο) από αυτά που δίνει η CYTA αυτό το διάστημα;;;;
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  4. #4429
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν router έχω το "Thomson TG782" από τον Μάιο του 2013 που έκανα την σύνδεση, την γραμμή την χρησιμοποιώ μόνο όταν αναβαίνω καμιά φορά στην Αθήνα για δουλειές, δηλαδή λειτουργεί σπάνια και για πολύ λίγα χρονικά διαστήματα.

    Απόψε πριν καμιά ώρα και ενώ έπαιρναν ασύρματα ίντερνετ δύο υπολογιστές και δευτερόλεπτα πριν μιλούσα στο τηλέφωνο ξαφνικά ο ένας υπολογιστής δεν μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ελέγχω το router και τον άλλο υπολογιστή και φαίνονται όλα ok, μετά από 2-3 λεπτά ούτε και ο δεύτερος μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ, ξαναελέγχω το router και πάλι φαίνεται ok.

    Συνδέω τον δεύτερο υπολογιστή ενσύρματα, ο οποίος παίρνει κανονικά ίντερνετ, άρα λέω είναι θέμα ασύρματου στο router, πατάω το αντίστοιχο κουμπί στη μπροστινή πλευρά του router και αυτό μετά από λίγο αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο, το πατάω ξανά και ξανά........ τίποτα (αναβοσβήνει κόκκινο) και φυσικά ο πρώτος υπολογιστής συνεχίζει να μην μπορεί να συνδεθεί στο ίντερνετ.

    Επανεκκινώ το router, καθυστέρησε μεν λίγο να συγχρονίσει αλλά όλα καλά, οι δύο υπολογιστές συνδέονται ασύρματα στο ίντερνετ, ξαναπατάω το κουμπί του ασύρματου στο router, ξανά αυτό αρχίζει να αναβοσβήνει κόκκινο χωρίς και πάλι να σβήνει όταν το πάτησα και πάλι πολλές φορές, χωρίς όμως οι υπολογιστές να αποσυνδεθούν από το ίντερνετ, επανεκκινώ το router για να σβήσει το κόκκινο του ασύρματου κουμπιού του router.

    Αυτό που φαίνεται είναι μάλλον ότι το router (παρόλο που δεν έχει δουλέψει πολύ) άρχισε να τα φτύνει. Τουλάχιστον το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί, οπότε δεν μπορεί και να απενεργοποιηθεί.

    Το ερώτημά μου είναι ποιο router να τους ζητήσω να μου στείλουν (ως καλύτερο) από αυτά που δίνει η CYTA αυτό το διάστημα;;;;
    Μηπως ειχε μπουκωσει; Ποσες μερες το ειχες ανοικτο;
    Το κουμπι σε εμενα λειτουργει κανονικοτατα,
    ενα θεμα εχω μονο μετα απο επαννεκινηση(συνηθως απο διακοπη ρευματος)
    οτι ενω εχω τηλεφωνο και το ρουτερ(μετα την τελευταια αναβαθμιση firmware) δειχνει οτι συγχρονιζει(δειχνει μεγιστη τιμη δικτυου στις λεπτομερειες αλλα δεν ανταλλασει δεδομενα), η επιλογη ιντερνετ ειναι απο default απενεργοποιημενη.
    Οποτε πρεπει να μπω στο μενου του ρουτερ και να την ενεργοποιησω.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Καταγραφήkk.PNG 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  37,7 KB 
ID: 183902

  5. #4430
    Εγγραφή
    17-06-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 2,8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μου ενεργοποίησαν το συμβόλαιο vdsl, τελικά όπως σας είπα δεν δίνουν vdsl και τώρα με στέλνουν από το ένα τμήμα στο άλλο για αφαίρεση του vdsl από το συμβόλαιο. Εγώ δε θέλω όμως κλειστό συμβόλαιο ξανά με αυτή την εταιρία. Βαρέθηκα το άθλιο support τόσες μέρες. Θέλω να επιστρέψω στο προηγούμενο που τελειώνει τον Αύγουστο και να την κάνω. Δε μπορώ να κάθομαι 2 ώρες καθημερινά στα τηλέφωνα και να μη βγαίνει άκρη. Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κάνω κάτι και μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν από το τμήμα παραπόνων όταν επιλυθεί το θέμα.
    Τρέχα γύρευε δηλαδή. Πόσες ημέρες να περιμένω για καταγγελία;

  6. #4431
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gp1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ενεργοποίησαν το συμβόλαιο vdsl, τελικά όπως σας είπα δεν δίνουν vdsl και τώρα με στέλνουν από το ένα τμήμα στο άλλο για αφαίρεση του vdsl από το συμβόλαιο. Εγώ δε θέλω όμως κλειστό συμβόλαιο ξανά με αυτή την εταιρία. Βαρέθηκα το άθλιο support τόσες μέρες. Θέλω να επιστρέψω στο προηγούμενο που τελειώνει τον Αύγουστο και να την κάνω. Δε μπορώ να κάθομαι 2 ώρες καθημερινά στα τηλέφωνα και να μη βγαίνει άκρη. Αυτή τη στιγμή δε μπορώ να κάνω κάτι και μου είπαν ότι θα με ενημερώσουν από το τμήμα παραπόνων όταν επιλυθεί το θέμα.
    Τρέχα γύρευε δηλαδή. Πόσες ημέρες να περιμένω για καταγγελία;
    Εφόσον σου είπαν ότι παρέχουν vdsl το οποίο τελικά δεν μπορεί να υλοποιηθεί, είναι αυτονόητο ότι παραμένεις ως είχες στο προηγούμενο συμβόλαιο σου με την υπηρεσία που είχες, μέχρι αυτό να λήξει. Και για να μην χάνεις το χρόνο σου κάθε μέρα στα τηλέφωνα, φτιάξε ένα ωραιότατο έγγραφο παράπονο και στείλε το τους περιμένοντας την έγγραφη απάντησή τους. Δε νομίζω ότι θα σε δεσμεύσουν με νέο συμβόλαιο για μια υπηρεσία που τελικά οι ίδιοι παραδέχονται ότι δεν μπορούν να υλοποιήσουν.

  7. #4432
    Εγγραφή
    17-06-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 2,8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έλα μου ντε που δεν ειναι αυτονόητο. Μου την είπαν κιόλας που είχα νεύρα στη 15η κλήση ακούγοντας το κλασικό "το τμήμα μας δε μπορει να κάνει κάτι".

  8. #4433
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Λογικα σε καλεσε 3η εταιρια για να σου κανει την προσφορα.
    Κι οταν καλεις στην εξυπηρετηση πελατων, πεφτεις σε διαφορετικη outsource εταιρια.

    Οπως ειπωθηκε ηδη, στειλε εγγραφως το παραπονο σου για να παει στη Cyta και να εξυπηρετηθεις.

  9. #4434
    Εγγραφή
    17-06-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    44
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 2,8(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Όχι εγώ είχα καλέσει γιατί είχα στείλει και το mail για να ρωτήσω για vdsl. https://www.adslgr.com/forum/threads...14#post6177114
    Έστειλα στο complaints@hq.cyta.gr. Για να δούμε..

  10. #4435
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΕΡΜΟΥ
    Router
    TG782T modem/RB751 router
    SNR / Attn
    19(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχει κανείς άλλος πρόβλημα στην Θεσσαλονίκη, και ειδικότερα από Α/Κ Ερμού; Συγχρονίζει η γραμμή αλλά internet γιοκ (concentrator not reachable) ενώ έχω σπασίματα στη τηλεφωνία.

  11. #4436
    Εγγραφή
    08-03-2009
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris.taxideytis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μηπως ειχε μπουκωσει; Ποσες μερες το ειχες ανοικτο;
    Καμιά σχέση φίλε μου, το ξαναδοκίμασα και με κρύο το router αλλά δεν.....

    Το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που φαίνεται είναι μάλλον ότι το router (παρόλο που δεν έχει δουλέψει πολύ) άρχισε να τα φτύνει. Τουλάχιστον το ασύρματο κουμπί δεν λειτουργεί, οπότε δεν μπορεί και να απενεργοποιηθεί.

    Το ερώτημά μου είναι ποιο router να τους ζητήσω να μου στείλουν (ως καλύτερο) από αυτά που δίνει η CYTA αυτό το διάστημα;;;;
    Ρε παιδιά κανένας δεν ξέρει ποια router δίνει αυτή τη στιγμή η CYTA και ποιο να ζητήσω;;;;;;;;
    ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ
    ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ
    ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΕΣ

  12. #4437
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δίνουν το ZTE ZXHN H267N τόσο σε ADSL όσο και σε VDSL συνδέσεις

  13. #4438
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Από το πρωί η Cyta-ρα σέρνεται. Είχε καμιά βδομάδα να κολλήσει το "σύμπαν" και τρόμαξα μήπως έπαθε τίποτα και έφτιαξε για πάντα...

  14. #4439
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Θεσσαλονίκη χτες ήταν απάλευτη η φάση στα ανατολικά.
    Σήμερα φαίνεται να έχει στρώσει.

  15. #4440
    Εγγραφή
    27-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    477
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    Αναγκάστηκα να αλλάξω ρούτερ και από το ZTE ZXV10 H201L έβαλα ένα thomson tg585 γιατί δεν μου έπαιζε το kodi με τα addons του. Από την ώρα που έκανα αυτή την αλλαγή έπεσα από τα 5,5mbps στα 4,5mbps! Θα μου δώσουν νέο ρούτερ για αυτό το λόγο; Να ζητήσω κάποιο συγκεκριμένο;

Σελ. 296 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 276286291294295296297298301306316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας