Σελ. 44 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 2434394243444546495464 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 646-660 από 5863
  1. #646
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παλι συνεχιζει τα ιδια,ειναι ορισμενες φορες που εχω αποσυνδεσεις,δε ξερω τι φταιει δε ξερουν ουτε αυτοι στη cyta να μου πουν,σκεφτομαι για wind του χρονου,καποιος που ηρθε απο wind σε cyta η απο cyta σε wind μπορει να μου πει εντυπωσεις κι αν ειδε διαφορα????
    Router σου άλλαξαν ποτέ μήπως και φταίει αυτό; Αν όχι μήπως να το ζητήσεις;

  2. #647
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Δεν έχει σημασία απο ποια εταιρεία φεύγεις και σε ποια εταιρεία πας. Άλλοι είναι οι παράγοντες που μετράνε. Αυτοί είναι οι "αστάθμητοι" παράγοντες όπως τους λέω εγώ.

  3. #648
    Εγγραφή
    06-04-2007
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/22000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Vodafone - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Power Station WiFi 6
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιζει κατι με την Cyta και το Imageshack? Υπαρχουν στιγμες που βλεπω μια εικονα (που ανεβηκε προσφατα) και αν την ξαναδω μετα απο 5-10 λεπτα, τρωω Χ και μου πεταει το

  4. #649
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    εδω και πολυ καιρο

  5. #650
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LAMBIS_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Router σου άλλαξαν ποτέ μήπως και φταίει αυτό; Αν όχι μήπως να το ζητήσεις;
    Ζητησα ξανα να το δουνε αλλα και την περιπτωση της αντικαταστασης εξοπλισμου,λοιπον δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,συγχρονιζει παρα τα fec errors οπως πρεπει,δηλαδη κατεβαζω με 1,3mb/s απο τη σελιδα της nvidia που ειναι το μεγιστο,τα thomson τα χρησιμοποιουν ολες οι εταιριες και ειναι απο τα πιο αξιοπιστα,να γινει αντικατασταση να παρω pirelli??? ψηλοδισταζω να το ζητησω,δεν το χω δουλεψει ποτε και δε ξερω....οι διακοπες ερχονται μετα απο πολυ ωρα,δηλαδη μπορει να περασουν αρκετες ωρες για να με πεταξει εξω ξανα,δεν ειναι συνεχομενες,υπαρχουν ομως μερες που ειναι σταθερο,μπορει ενα 24ωρο να μην πεσει η γραμμη καθολου,κατι τετοια τρελα μου κανει και τσατιζομαι,πιο πολυ για το τηλ την ημερα,οταν κανει restart νεκρωνει το τηλ,δε μπορεις να παρεις δε μπορουν να σε παρουν,δε μπορεις να καλεσεις και την εξυπηρετηση,αυτα ειναι τα τερτυπια του voip,φοβερη τεχνολογια!!!!

    Και κατι αλλο,με συμφερει να πληρωνω για το 24αρι και να πιανω 13mbps η με συμφερει το 8αρι περισσοτερο???

  6. #651
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Μηνύματα
    345
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    SNR / Attn
    6(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζητησα ξανα να το δουνε αλλα και την περιπτωση της αντικαταστασης εξοπλισμου,λοιπον δε μπορω να καταλαβω τι συμβαινει,συγχρονιζει παρα τα fec errors οπως πρεπει,δηλαδη κατεβαζω με 1,3mb/s απο τη σελιδα της nvidia που ειναι το μεγιστο,τα thomson τα χρησιμοποιουν ολες οι εταιριες και ειναι απο τα πιο αξιοπιστα,να γινει αντικατασταση να παρω pirelli??? ψηλοδισταζω να το ζητησω,δεν το χω δουλεψει ποτε και δε ξερω....οι διακοπες ερχονται μετα απο πολυ ωρα,δηλαδη μπορει να περασουν αρκετες ωρες για να με πεταξει εξω ξανα,δεν ειναι συνεχομενες,υπαρχουν ομως μερες που ειναι σταθερο,μπορει ενα 24ωρο να μην πεσει η γραμμη καθολου,κατι τετοια τρελα μου κανει και τσατιζομαι,πιο πολυ για το τηλ την ημερα,οταν κανει restart νεκρωνει το τηλ,δε μπορεις να παρεις δε μπορουν να σε παρουν,δε μπορεις να καλεσεις και την εξυπηρετηση,αυτα ειναι τα τερτυπια του voip,φοβερη τεχνολογια!!!!

    Και κατι αλλο,με συμφερει να πληρωνω για το 24αρι και να πιανω 13mbps η με συμφερει το 8αρι περισσοτερο???
    Αν στο αντικαταστήσουν δεν είναι σίγουρο ότι θα σου δώσουν το pireli (είτε το μαύρο είτε το άσπρο) μπορεί να σου δώσουν το ίδιο μοντέλο(thomson) απλά νέα συσκευή. Εξάλλου μπορείς να ζητήσεις απο τον τεχνικό που θα έρθει να σου κάνει την αντικατάσταση αν έχει να σου δώσει πάλι thomson.
    Για την ταχύτητα τώρα, είναι καθαρά αντικειμενικό υποκειμενικό (αυτό εννοούσα) το θέμα και κυρίως τι χρήση της γραμμής κάνεις. Για απλή καθημερινή χρήση, browsing, youtube κτλ μια χαρά ειναι και η 8άρα. αν θές και gaming ίσως καλύτερα να μείνεις στην 24άρα (13δλδ...). Ύστερα είναι και το οικονομικό. η 8άρα είναι 3 ευρώ φθηνότερη...
    It's your choice.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LAMBIS_7 : 13-06-12 στις 12:11.

  7. #652
    Εγγραφή
    01-05-2012
    Περιοχή
    Adslgr.com
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από LAMBIS_7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν στο αντικαταστήσουν δεν είναι σίγουρο ότι θα σου δώσουν το pireli (είτε το μαύρο είτε το άσπρο) μπορεί να σου δώσουν το ίδιο μοντέλο(thomson) απλά νέα συσκευή. Εξάλλου μπορείς να ζητήσεις απο τον τεχνικό που θα έρθει να σου κάνει την αντικατάσταση αν έχει να σου δώσει πάλι thomson.
    Για την ταχύτητα τώρα, είναι καθαρά αντικειμενικό το θέμα και κυρίως τι χρήση της γραμμής κάνεις. Για απλή καθημερινή χρήση, browsing, youtube κτλ μια χαρά ειναι και η 8άρα. αν θές και gaming ίσως καλύτερα να μείνεις στην 24άρα (13δλδ...). Ύστερα είναι και το οικονομικό. η 8άρα είναι 3 ευρώ φθηνότερη...
    It's your choice.
    Προσωπικά ενεργοποιήθηκα 1/5 το modem το εχω συνεχως ανοιχτο και η γραμμή απασχολημένη συνεχώς, (ειμαι μεγαλος torrentακιας ) και δνε εχει πεσει ποτε. Το router συμπεριφερεται αψογα το ασπρο thomson εχω/ Οσον αφορα το θεμα της ταχυτητας ειναι καθαρα υποκειμενικο. Η 8αρα φτανει και για torrents αλλά γενικως αμα θες hd περιεχομενο πρεπει να πας στην 24αρα.

    Γενικως η cyta με εχει ικανοποιησει απολυτως. Και η τεχνικη εξυπηρετηση ηταν πολυ καλη οταν την χριαστηκα

  8. #653
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παιδια εμενα ενω κεταβαζει κανονικα με μεγιστη ταχυτητα απο jdownloader και rapid με τορρεντ σερνετε 10kb/s πρεπει να κανω κατι..?υπαρχει περιορισμος που πρεπει να τον αλλαξω..?

    να προσθεσω στον φιλο απο πανω που λεει πως η 8αρα δεν κανει για gaming κανει λαθος...8αρα εχω fast path και ειμαι υπερευχαριστημενος σε bf3 στο ps3...αποσυνδεσεις απειροελαχιστες εως μηδενικες σε σχεση με αλλους που εχουν οτε..



  9. #654
    Εγγραφή
    15-05-2009
    Περιοχή
    ΧΑΙΔΑΡΙ
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    181
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17.797/1.020
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    Thomson TG782
    SNR / Attn
    6,0(dB) / 20,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να ρωτησω κατι την παρεα. Εμενα η γραμμη μου εχει 13 snr . Απο οτι βλεπω ειναι πολυ υψηλο. Αυτο εξαρταται απο την γραμμη η το αλλζουν οι τεχνικοι ??? Εαν μειωθει θα αυξηθει η ταχυτητα αλλα μπορει να εχω αποσυνδεσεις(μεχρι τωρα 2 εβδομαδες που εχω ενεργοποιηθει δεν εχω ουτε μια) ??? Και επισης το path το μαθαινω μονο απο τους τεχνικους η μπορω να το δω και απο πουθενα αλλου ?

    Btw απο της 6/6 προσπαθω να μου ενεργοποιησουν εξερχομενη φραγη στα κινητα αλλα δεν θελουν να το κανουν με τιποτα. Καθε μερα περνω και μου λενε μεχρι το βραδυ θα ειναι ετοιμο .........

  10. #655
    Εγγραφή
    03-11-2008
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    351
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8191 kbps / 857 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    SNR / Attn
    4 db(dB) / 30 d(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εμενα ενω κεταβαζει κανονικα με μεγιστη ταχυτητα απο jdownloader και rapid με τορρεντ σερνετε 10kb/s πρεπει να κανω κατι..?υπαρχει περιορισμος που πρεπει να τον αλλαξω..?

    να προσθεσω στον φιλο απο πανω που λεει πως η 8αρα δεν κανει για gaming κανει λαθος...8αρα εχω fast path και ειμαι υπερευχαριστημενος σε bf3 στο ps3...αποσυνδεσεις απειροελαχιστες εως μηδενικες σε σχεση με αλλους που εχουν οτε..
    για δωσε και κανα ping να δουμε πως εισαι να συγκρίνουμε ... εμενα με k-play.de ειναι 87-88 ms με 8ara fastpath ..ειναι λες καλα για κανα CSS ??

  11. #656
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redcom7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για δωσε και κανα ping να δουμε πως εισαι να συγκρίνουμε ... εμενα με k-play.de ειναι 87-88 ms με 8ara fastpath ..ειναι λες καλα για κανα CSS ??
    με αγγλια που παιζω εγω γιατι οι σερβερ της ευρωπης στο battlelfield 3 ειναι UK εχω 80-85

    με wifi παντα στο laptop




  12. #657
    Εγγραφή
    03-11-2008
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    351
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8191 kbps / 857 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    SNR / Attn
    4 db(dB) / 30 d(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    με αγγλια που παιζω εγω γιατι οι σερβερ της ευρωπης στο battlelfield 3 ειναι UK εχω 80-85

    με wifi παντα στο laptop

    για δωσε μια διεύθυνση ναδω >>> τι γινεται ....

  13. #658
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια εμενα ενω κεταβαζει κανονικα με μεγιστη ταχυτητα απο jdownloader και rapid με τορρεντ σερνετε 10kb/s πρεπει να κανω κατι..?υπαρχει περιορισμος που πρεπει να τον αλλαξω..?

    να προσθεσω στον φιλο απο πανω που λεει πως η 8αρα δεν κανει για gaming κανει λαθος...8αρα εχω fast path και ειμαι υπερευχαριστημενος σε bf3 στο ps3...αποσυνδεσεις απειροελαχιστες εως μηδενικες σε σχεση με αλλους που εχουν οτε..
    κανενας να μου απαντησει?



  14. #659
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Στο πρόγραμμα για τόρεντ που έχεις κάτω δεξιά είναι πράσινο τίκ ή κίτρινο θαυμαστικό?Αν είναι κίτρινο θαυμαστικό πρέπει να κάνεις port forward στο ρούτερ είναι εύκολο.Αν είναι πράσινο τικ είσαι οκ και στις ρυθμίσεις το έχεις σε κάτι άλλο εκτός από 0 (unlimited) ή πρέπει να βάλεις πολλά parallel downloads ή κάτι τέτοιο όλα είναι στις ρυθμίσεις.Δεν τα θυμάμαι απέξω τώρα.

  15. #660
    Εγγραφή
    26-11-2006
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.483
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Εγώ, ενώ στην αρχή ήταν όλα καλά, τουσ τελευταίους μήνες έχω πρόβλημα με την τηλεφωνία. Παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των τεχνικών, το θέμα δεν έχει λυθεί. Μου είπαν οτι η γραμμή μου είναι με πολύ θόρυβο και σε μεγάλη απόσταση από το κέντρο του Ο.Τ.Ε. Το δέχομαι. Αλλά η netone που είχα πρίν, στην ίδια γραμμή ήταν. Δεν είχα πρόβλημα. Δυστυχώς θα πρέπει να πάω αλλού. Είμαι στο ψάξιμο.
    Aργησα να ασχοληθώ με την τεχνολογία.

Σελ. 44 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 2434394243444546495464 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας