Σελ. 115 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 95105110113114115116117120125135 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.711-1.725 από 5863
  1. #1711
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μην αγχωνεσαι -πριν 2 χρονια εμενα μου ειχε ερθει sms για την ημ/ναι,αν ισχυει ακομη αυτό θα σου ερθει!!!ειδάλλως παρε το 13877 και ρωτα

  2. #1712
    Εγγραφή
    09-10-2007
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wright Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα αίτηση φορητότητας απο wind στο cyta 3play την προσφορά με τα 28 ευρώ. Εδώ και 2 μέρες απο την online αίτηση ουτέ φωνή ούτε ακρόαση απο τη cyta.Δεν εχει επικοινωνήσει κάποιος μαζί μου. Θυμαμαι απο τη wind την ίδια ημέρα με ειχάν καλέσει για κλεισιμο ραντενου με τον κουριερ για τα διαδικαστικά. .. Δεν ξεκινήσαμε καλά πάντως.
    Μπορεί να σε πάρει η Wind πρώτα για προσφορά.Αν δεν την δεχτείς θα προχωρήσει η cyta.Μην το παίρνεις στραβά όμως,δεν έχεις ξεκινήσει κάτι ακόμα.

  3. #1713
    Εγγραφή
    24-01-2012
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Οκ! Μια χαρά τελικά ..... τα προβλεπομενα με wind αντιπροσφορα (ομολογουμενως παααρα πολυ καλή) αλλα αντισταθηκα λογω tv.....

  4. #1714
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26049/4995
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 55.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχει θεμα κανενας αλλος τωρα;Εδω κ μια ωρα το τηλ unregistered,το internet disconnected και οι μονες ζωντανες λυχνιες ειναθ στα lan...ΑΚ Γαλατσιου..δεν εχω κ τηλ για την ΤΥ

  5. #1715
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ όλα καλά..

  6. #1716
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Με open dns και lan, όλα καλά.

  7. #1717
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26049/4995
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 55.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ok,false alarm,ενα καλώδιο μέσα στο σπίτι έκανε τη ζημιά...

  8. #1718
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ενα ποντικι δαγκωσε το καλώδιο;

  9. #1719
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26049/4995
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 55.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οχι,είναι λίγο αρχαίο το τηλεφωνικό καλώδιο με το οποίο συνδέω τη μπρίζα με το ρούτερ,είναι και λίγο περίεργη η συνδεσμολογία μου γιατί η μπρίζα με το ρούτερ χωρίζονται από δύο δωμάτια:P...Αλλαξα το καλώδιο και όλα οκ..

  10. #1720
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Στη Cyta μαλλον δεν θα σας ενδιαφερει να κρατησετε τους δυσαρεστημενους πελάτες.
    Με πήρε σήμερα ένας κύριος, με ρωτησε αν ειμαι ο κατοχος της γραμμής, είπε ότι έχει λάβει αίτημα μεταφορας στη HOL, ότι σήμερα έληξε το συμβόλαιο, ρωτησε το λόγο για τον οποιο θελω να φύγω, το σημειωσε και το έκλεισε.

    Κανενα ενδιαφερον να με κρατησουν, ποσο μαλλον με τις τοσες μαλακιες που εχουν κανει εις βαρος μου...

  11. #1721
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    τι εχουν κανει;
    ισως σε αξιολογησαν οτι δεν επρεπε/συνεφερε να σε κρατησουν

  12. #1722
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αρχικά όταν έκανα τη σύνδεση (μέσω γνωστού ομιλου για να πάρω το tablet το οποιο και πούλησα, οποτε μου βγηκε δωρεαν η ενεργοποιηση), ειχα ζητησει φορητοτητα απο αριθμο Intertelecom.
    Επί 2 εβδομάδες η κοπελα δεν εβρισκε πώς να συμπηρωθει η αιτηση, και ετσι καθυστερουσα (μιας και ημουν σε ανενεργο βροχο αναγκαζομουν να κλεβω απο το γειτονα, οποτε και αν επιανε, με αποτελεσμα να μην μπορω να δουλεψω).
    Με τα πολλά, δεν εβγαζα άκρη μαζί τους και ζήτησα εναν συγκεκριμενο αριθμο.
    Μου τον δωσανε, αλλα στο συστημα τους τελικα ειχαν καταχωρημενο αλλον αριθμο, με αποτελεσμα οποτε εδινα τα στοιχεια μου να μην με βρισκουν.
    Ειχα δώσει αυτοματη πληρωμή μεσω πιστωτικής καρτας. Επι 3 μήνες πληρωνοταν ο λογαριασμος μου και ο λογαριασμος αλλου συνδρομητή. Ακρη δεν έβγαζα πουθενά. Αναγκαστικα να πάω στην τράπεζα μου, να κανω αμφιστβητηση συναλλαγων, να στείλω αλληλογραφια σε ΙΝΚΑ, ΕΕΤΤ, τραπεζικο διαμεσολαβητή, Συνηγορο Καταναλωτη, για να βρουν καποια στιγμή ακρη. Χρεωση κοντα στα 120€ που δεν ήταν δικά μου, αλλά εγώ έπρεπε να τα πληρώνω, και καποια στιγμή να τα πάρω πίσω. Το αποτέλεσμα, να ζητήσουν συγγνώμη στέλνοντας δώρο μια ατζέντα και ένα στυλο τυπου BIC. Η τραπεζα με αναγκασε να ακυρωσω την καρτα, με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω καμμια συναλλαγή, αναληψη, αγορες, τιποτα.
    Κερδισε η μητερα μου καποια στιγμή ένα διαρκείας, το οποιο ήρθε 2-3 μήνες μετά, με υπολοιπο 4-5 αγωνιστικές, σε λάθος όνομα...οταν είχαν μεινει 2 αγωνιστικές έλαβε και το σωστό,, το οποίο λαθος έπρεπε να επιστραφεί. Το διαρκείας ξέρω ότι είναι για ολη τη σαιζόν όχι για 3 αγώνες.

    Για να αλλαξω εξοπλισμο δεν ξέρω πόσα τηλεφωνα αναγκάστικα να κάνω, ώσπου το πήρε κάποιος πάνω του (σιγα το σοβαρο ζητημα που πήρε πανω του).
    Γενικα πλήρης ανοργανωσιά σε πολλά επίπεδα.

    Και αλλα που μου διαφευγουν αυτη τη στιγμή.
    Φευγω οχι γιατι θεωρω οτι θα ειναι καλύτερα στη HOL ή βρήκα κατι ποιο οικονομικό (19€ έδινα με 4mbps δεν πιάνω και παραπάνω και λιγα λεπτα ομιλιας) αλλά γιατι δεν θεωρώ ότι μετά απο ολα αυτά πρέπει να μεινω.

    Σας γνωριζουμε εναν εναν για να σας εξυπηρετούμε εναν εναν, έτσι δεν λέτε;
    Για το καθε θεμα μιλησα με 30 διαφορετικούς ανθρωπους, ζήτησα καποια πράγματα να μου τα στειλουν εγγραφως για να μπορω να κινηθω νομικα αλλά μαλλον καταλαβανε την πατατα που κανανε και την γλύτωσαν.

    Να μην ξεχασω και την αναγνωριση κλήσεων, οπου ακομα και απορρητο να ειναι το νουμερο σου, μεχρι να αρχισω να κραζω, φαινοταν και το ονοματεπώνυμο σου...

  13. #1723
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.033
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    @katop56: Συγγνώμη κιόλας φίλε, είχα διαβάσει τα κατά καιρούς νήματά σου, αλλά μου κάνεις για λίγο "γκαντέμης"...
    Τόσα πολλά προβλήματα σε ένα συνδρομητή, απλά δεν έχω τύχει να είχε άλλος ή να είχα εγώ προσωπικά...
    Διατηρώ 3 συνδέσεις στην Cyta, 1 στον ΟΤΕ και 1 στην HOL (Wind και Forthnet, απλά οι χειρότεροι που υπάρχουν).Η 1η μου σύνδεση στην Cyta έγινε στο πατρικό μου το 2009 (4ψήφιο ID πελάτη) όταν πρωτοξεκίνησε στην Ελλάδα και εκτός απο 1 Modem που μου αλλάχτηκε λόγω θέματος με Port Forward δεν τους ξαναενόχλησα.Οι άλλες 2 συνδέσεις μου (η μια VDSL 50Mbps) παίζουν απρόσκοπτα και δεν είχα ποτέ θέμα.Οι λογαριασμοί μου πάντα είναι σωστοί και ποτέ δεν είχα θέμα με τις πάγιες εντολές μου.Στους άλλους 2 παρόχους είχα περισσότερα προβλήματα.Ναι, είμαι τεχνικός πεδίου.'Oχι, δεν δουλεύω στην Cyta, αλλά σε "εργολαβική" εταιρία που συνεργάζεται με παρόχους (όχι με Cyta) οπότε και αρκετά θέματα (όταν υπάρχουν) τα λύνω και μόνος μου.

    Μακάρι στην HOL που θα πας να είσαι καλύτερα, αλλά η δική μου εμπειρία με την Cyta μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη που έχω αποκομμίσει απο όλους τους παρόχους που έχω περάσει....
    Το μαζικό blackout που είχε η Cyta σε τηλεφωνία πέρυσι, ίσως είναι το μόνο αρνητικό που μου άφησε, αν και είχα backup λύσεις για την επικοινωνία μου...

  14. #1724
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Μπορει να ειμαι γκαντεμης, δεν ξερω. Την ηθελα τη Cyta γιατι ειχε και η μητερα μου στο σπιτι, γιατι βαζουν διαγωνισμους και συχνα κερδιζα, αλλα δεν εκαναν το κατι να με κρατησουν μετα τις απανωτες βλακειες τους. Αυτο με ενοχλησε. Μαλακιες συμβαινουν, κανε κατι να ικανοποιησεις τον πελατη. Εγω αυτο κανω στη δουλεια μου, τον δυσαρεστημενο τον κανω να λεει τα καλυτερα.

    Τα θεματα που ειχα, δεν ειναι τεχνικης φυσεως, δεν με νοιαζει να χανω 1-2-4 mbps, με νοιαζει η αντιμετωπιση σαν πελάτης.

  15. #1725
    Εγγραφή
    03-04-2008
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ADB P.RG A4100N
    SNR / Attn
    7.4(dB) / 30(dB)
    κρίμα να ταλαιπωρείται κάποιος τόσο πολύ, έπρεπε σε αυτές τις περιπτώσεις να δίνουν προτεραιότητα..!

Σελ. 115 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 95105110113114115116117120125135 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας