Σελ. 98 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.456-1.470 από 5863
  1. #1456
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26049/4995
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 55.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από redcom7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δυστυχως φευγω απο Cyta λογω καλης προσφορας forthnet-nova ...πεταγα πραγματικα με 8αρα cyta χωρις κανενα προβλημα και με ping με γερμανικους σερβερς 55-65 ms ...

    πολυ ευχαριστημενος απο την μεχρι τωρα συνεργασια μου ... ελπιοζω να μην μετανοιωσω που πα forthnet ...ο βασικος λογος ηταν το hd στα καναλια οπως national geo ./...
    Καλά όντως,και εγώ όσο ήμουν στην 8άρα πήγαινε ΚΟΜΜΑΤΙΑ,με τρομερά Ping κλπ. Μετά πήγα στην 24άρα από λαλακία μου,ενώ ήξερα ότι η γραμμή έχει τα προβληματάκια της από πρίν...Αν και τελευταία είναι τζετ πάλι..

  2. #1457
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    ηρθαν δυο ατομα απο hol στο σπιτι μου και ηθελαν να μου κανουν μια προσφορα,μαλιστα μου ζητησαν αριθμο βρογχου και μολις το ειδαν μου λενε οτι εχω ποιοτικη γραμμη,δε με πειθουν αυτα οχι οτι ειμαι οπαδος της cyta αλλα δεν ειμαι και κανενας που εχω μεσανυχτα για να καταλαβω το δουλεμα τους,μαλιστα προσπαθησαν να με πεισουν οτι η hol εχει υπερδικτυο οπτικων ινων το μεγαλυτερο μετα τον οτε,οτι εχει στον εξοπλισμο της λογισμικο της cisco κι οτι η εταιρια εχει πολλους μετοχους εφοπλιστες,οσο για τη cyta μου ειπαν οτι ειναι εναλλακτικη σε αντιθεση με τη hol που εχει πληρη αποδεσμευση απο τον οτε,εμαθα οτι κλειδωνει με 11 snr margin απο καποιους που εχουν που σημαινει απωλεια εως και 3mbps......

  3. #1458
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    ηρθαν δυο ατομα απο hol στο σπιτι μου και ηθελαν να μου κανουν μια προσφορα,μαλιστα μου ζητησαν αριθμο βρογχου και μολις το ειδαν μου λενε οτι εχω ποιοτικη γραμμη,δε με πειθουν αυτα οχι οτι ειμαι οπαδος της cyta αλλα δεν ειμαι και κανενας που εχω μεσανυχτα για να καταλαβω το δουλεμα τους,μαλιστα προσπαθησαν να με πεισουν οτι η hol εχει υπερδικτυο οπτικων ινων το μεγαλυτερο μετα τον οτε,οτι εχει στον εξοπλισμο της λογισμικο της cisco κι οτι η εταιρια εχει πολλους μετοχους εφοπλιστες,οσο για τη cyta μου ειπαν οτι ειναι εναλλακτικη σε αντιθεση με τη hol που εχει πληρη αποδεσμευση απο τον οτε,εμαθα οτι κλειδωνει με 11 snr margin απο καποιους που εχουν που σημαινει απωλεια εως και 3mbps......
    Πολλά από αυτά που σου είπαν είναι ακριβή, αλλά και λίγα είναι μπαρουφο-μάρκετινγκ. Προφανώς κανείς δε μπορεί να δει αριθμό βρόχου και να καταλάβει την ποιότητα.
    Ισχύει βέβαια ότι έχει το μεγαλύτερο σε μήκος ιδιόκτητο δίκτυο οπτικών ινών μετά τον ΟΤΕ, αλλά αφού η Cyta χρησιμοποιεί και του ΟΤΕ (ισχύει και αυτό), γιατί είναι παράγοντας επιλογής? Από την άλλη, ο ΟΤΕ δεν δίνει πρόσβαση σε εναλλακτικούς στο FTTC, οπότε Cyta VDSL παίρνεις μόνο από ΑΚ.
    Για το λογισμικό και το πελατολόγιο, μικρή σημασία έχει - οι περισσότεροι του ίδιου επιπέδου υπηρεσία προσφέρουν στους οικιακούς καταναλωτές. Για SNR fastpath/interleaved σε όλους τους παρόχους έχεις επιλογές εάν μιλήσεις με εξυπηρέτηση.

  4. #1459
    Εγγραφή
    20-10-2007
    Περιοχή
    Νεάπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΕΑΠΟΛΗ
    Router
    NetFaster Iad 2
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από simous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και από μένα. Νέος χρήστης στη Cyta, σήμερα έγινε η ενεργοποίηση, φορητότητα από Wind. Η γραμμή - 8άρα - πάει πολύ καλά (μένω Παπάφειο - Κάτω Τούμπα Θεσ/νίκης), αλλά το modem (ADB P.RG A4100N) δεν μας τα λέει καλά. Το απόγευμα, ενώ δουλευε κανονικά, πάω να μπώ στο Interface του και μετά το Login, κολλούσε, δεν ανοίγανε οι σελίδες του configuration του, και στο τέλος δεν έμπαινε καν στο interface του (192.168.1.1:8080). Το παράδοξο είναι ότι το Internet & η Τηλεφωνία δουλεύανε κανονικά, όπως και οι υπόλοιπες σελίδες που ανοιγόκλεινα σε καρτέλες με τον Firefox (και με τον explorer για δοκιμή τα ίδια). Δεν είχε ζεσταθεί υπερβολικά. Το κλείνω, μετά από ένα μισάωρο το ανοίγω, δουλεύει για λίγο και μετά πάλι τα ίδια. Την κόβω να πέτυχα ελλατωματικό router. Θα δω πως θα πάει τις επόμενες μέρες και θα ξαναποστάρω εντυπώσεις. Έχει κανείς μέχρι τώρα κάποιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο ρούτερ;
    Χρειαζεσαι αντικατασταση εξοπλισμου γιατι το συγκεκριμενο εχει καποιο προβλημα με την αναβαθαθμιση firmware που του κανουν
    Αν όλοι απεχθάνονται κάτι, θα πρέπει να το εξετάσουμε. Αν σε όλους αρέσει κάτι, πάλι θα πρέπει να το εξετάσουμε.

  5. #1460
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δείχνει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα(packet loss, τεράστιο ping time) σε ότι βγαίνει από Seabone, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της Cyta ή της Seabone όμως.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #1461
    Εγγραφή
    08-12-2011
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26049/4995
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport W724V
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 55.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δείχνει να υπάρχει σοβαρό πρόβλημα(packet loss, τεράστιο ping time) σε ότι βγαίνει από Seabone, δεν ξέρω αν είναι πρόβλημα της Cyta ή της Seabone όμως.
    Δεν δίνεις κανέναν server να δοκιμάσουμε?Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα.

  7. #1462
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Θα παραθέσω την "άριστη" εμπειρία μου από την εξυπηρέτηση της Cyta.

    1. Τέλη Μάρτη Απρίλη αίτηση για φορητότητα από Intertelecom. Η υπάλληλος επί 2 εβδομάδες να μην ξέρει πώς να συμπληρωθεί η αίτηση.
    2. Αναγκάζομαι και ζητάω νέο αριθμό, με συγκεκριμένη αριθμοδότηση. Δράμα η κατάσταση.
    3. Εχω στείλει το αίτημα και στο μεταξύ βγαίνει η προσφορά σε συνεργασία με τον Κωτσόβολο για το ταμπλετάκι. Κερδίζεις το τάμπλετ - χάνεις στο τέλος ενεργοποίησης. Ολο και κάπου θα το κάνεις δώρο, βγάζεις κάποια υποχρέωση ή το πουλάς, συνεπώς κερδίζεις κανα 50άρι ευρώ, not bad αυτές τις εποχές.
    4. Πάω λοιπόν στον Κωτσόβολο με την μητέρα μου, μιας και η γραμμή θα έβγαινε στο όνομά της, και δεν μπορούσε ο υπάλληλος λέει να την περάσει. Με τα πολλά, τους στέλνει email και τους γράφει σε σημείωση οτι θέλω τον συγκεκριμενο αριθμό και συγκεκριμένο ρούτερ (Thomson)
    5. Ερχεται ο τεχνικός, και στο χαρτί του που είχε μαζί του φαίνεται δηλωμένος άλλος αριθμός. Κάνουμε κλήση στο κινητό μου, και φαίνεται αυτός που ειχα ζητήσει. Βγαίνουν οι λογαριασμοί, ολα οκ, σωστός αριθμός.
    6. Κάποια στιγμή καλώ την εξυπηρέτηση για κάποιο ζήτημα, και όταν τους είπα τον αριθμό μου...δεν τον βρίσκανε...Αλλον αριθμό είχαν στο σύστημά τους, και άλλον στους λογαριασμούς...Απειρα τηλεφωνήματα, καμμία λύση...
    7. Μετά προκύπτει αυτό
    8. Και τέλος προκύπτει αυτό

    Η ανικανότητα σε όλο της το μεγαλείο...

  8. #1463
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    μηπως πρεπει η εταιρια να αναπροσαρμοσει τις τιμες της??? γιατι βλεπω οτι ο ανταγωνισμος δινει και απεριοριστα προς κινητα και η cyta μου χει 160 λεπτα με 11€,ειναι λιγο ξεπερασμενο πλεον,μαλλον ολα τα πακετα της ειναι ξεπερασμενα............η forthnet δινει απεριοριστα κινητα σταθερα με 24αρι internet στα 30€ για 12 μηνες και η cyta εχει το ενισχυμενο με 100 λεπτα προς κινητα στα 38€........

  9. #1464
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evdometap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δίνεις κανέναν server να δοκιμάσουμε?Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι ακόμα.
    Έκανα ένα pingtest με το script που και ότι πάει από Seabobe έδινε 500+ms
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #1465
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως πρεπει η εταιρια να αναπροσαρμοσει τις τιμες της??? γιατι βλεπω οτι ο ανταγωνισμος δινει και απεριοριστα προς κινητα και η cyta μου χει 160 λεπτα με 11€,ειναι λιγο ξεπερασμενο πλεον,μαλλον ολα τα πακετα της ειναι ξεπερασμενα............η forthnet δινει απεριοριστα κινητα σταθερα με 24αρι internet στα 30€ για 12 μηνες και η cyta εχει το ενισχυμενο με 100 λεπτα προς κινητα στα 38€........
    Μονο που η Cyta δεν ειναι Forthnet και καλυτερα να μη γινει ποτε.

  11. #1466
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    να συνεχισω με την απαραδεκτη εμπειρια μου αποτην εντελως ασχετη ΤΥ της cyta..
    ενω ηρθε τεχνικος και διεγνωσε βλαβη εκτος σπιτιου για πολλα λαθη που μαζευε η γραμμη και μετα απο δηλωση βλαβης στον οτε με πηραν τηλ να μου πουν οτι εφτιαξε..ενω το ρουτερ μου σε λιγοτερο απο μια μερα λειτουργιας μαζευει 50000 errors..παιρνω παλι και μου δηλωνουν βλαβη για χαμηλο download (γιατι στο τηλ τους ειπα πως απο σερβερ της google κατεβαζα με 50kb/sec) και με πηρε ενας εξυπνακιας τηλ να μου πει πως βλεπει πως εχω το τορρεντ ανοιχτο (οτι ναναι?) και πως το ξεχναω να κανει συνεχως upload και να βαλω περιορισμο στο upload για να μην τρωει ιντερνετ..ενω εγω τορρεντ ανοιγω μια φορα την εβδομαδα και αν...

    δεν ξερω παιδια το μονο καλο ειναι οτι μπορω και παιζω online ps3 χωρις προβλημα και σε 3-4 μηνες μετακομιζω και θα αλλαξω παροχο και ποτε ξανα cyta...



  12. #1467
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως πρεπει η εταιρια να αναπροσαρμοσει τις τιμες της??? γιατι βλεπω οτι ο ανταγωνισμος δινει και απεριοριστα προς κινητα και η cyta μου χει 160 λεπτα με 11€,ειναι λιγο ξεπερασμενο πλεον,μαλλον ολα τα πακετα της ειναι ξεπερασμενα............η forthnet δινει απεριοριστα κινητα σταθερα με 24αρι internet στα 30€ για 12 μηνες και η cyta εχει το ενισχυμενο με 100 λεπτα προς κινητα στα 38€........
    Θα συμφωνήσω με το φίλο Picard. Όλα τα πακετα της έχουν μείνει πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό και όχι μόνο στους χρόνους ομιλίας. Για παράδειγμα Wind και Hol δίνουν το 24αρι πακέτο ίντερνετ χωρίς χρόνο ομιλίας στα 16-17ε και η Cyta επιμένει σε αυτή τη τιμή να δίνει το 4αρι. Και το χειρότερο είναι ότι το δίνει με αυτό το 512 στο upload.............Ακόμα και ο Οτε στα 4αρια πακέτα του δίνει 1Mbps upload......
    Έχω τη Cyta 6 μήνες περίπου και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, παρόλα αυτά αν δεν υπάρξει κάποια αναπροσαρμογή στα πακέτα της μπορώ να πω ότι δυσκολα θα παραμείνω...

  13. #1468
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Και προφανώς πατάνε στο ότι το τελος ενεργοποίησης είναι 30-35€, αναλογα με τον παροχο.

  14. #1469
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω με το φίλο Picard. Όλα τα πακετα της έχουν μείνει πίσω σε σχέση με τον ανταγωνισμό και όχι μόνο στους χρόνους ομιλίας. Για παράδειγμα Wind και Hol δίνουν το 24αρι πακέτο ίντερνετ χωρίς χρόνο ομιλίας στα 16-17ε και η Cyta επιμένει σε αυτή τη τιμή να δίνει το 4αρι. Και το χειρότερο είναι ότι το δίνει με αυτό το 512 στο upload.............Ακόμα και ο Οτε στα 4αρια πακέτα του δίνει 1Mbps upload......
    Έχω τη Cyta 6 μήνες περίπου και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, παρόλα αυτά αν δεν υπάρξει κάποια αναπροσαρμογή στα πακέτα της μπορώ να πω ότι δυσκολα θα παραμείνω...
    Οι αλλες εταιριες εχουν τιμες για 12 μηνες μετα ανεβαινει πολυ η τιμη π.χ η hol δινει 24αρι net στα 16€ και μετα τους 12 μηνες πηγαινει στα 24,70€ πιο ακριβη κι απο τη cyta........ισως η εταιρια να εχει αλλη πολιτικη,δουλευει με ποικιλια πακετων ενω εχει σταθερες τιμες και πολλαπλες επιλογες...

  15. #1470
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ηρθε η αιτηση για να παει ο θειος μου απο forthnet μεσω ΧΕΓ στην cyta το θεμα ειναι οτι δεν εχει λογαριασμο forthnet ευκαιρο o λογαριασμος δεν αναφερει αριθμο βροχου μπορω να στειλω λογαριασμο ΔΕΗ για την διευθυνση. εγω στην ιδια κατασταση ακριβως δεν ειχα δωσει αριθμο βρογχου και τον βρηκε η cyta

Σελ. 98 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 78889396979899100103108118 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας