Σελ. 14 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 5863
  1. #196
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SkyNet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως προς την τιμή σίγουρα. Ως προς την ποιότητα των υπηρεσιών ομώς?...
    δεν εχει καμια διαφορα πια...ολοι οι παροχοι εχουν κανει βηματα μπροστα...το μονο αρνητικο ειναι που δεν εχουν προσβαση αν κατσει βλαβη και περιμενουν την σκοπιμη καθυστερηση του οτε για την αποκατασταση της βλαβης...βεβαια πια ισχυει ο συμψηφισμος αν καταγγειλουν του ΟΤΕ για αργοπορια περα 48 ωρου ...
    συνεπως, πλεον τα προβλματα εχουν ελαχιστοποιηθει...η διαφορα ειναι στο support της βλαβης...
    καλυτερα να δινω τα οποια χρηματα μου στον ιδιωτικο τομεα παρα στον ΟΤΕ που μπορει να εχει ιδιωτικοποιηθει μεγαλο μερος του μα οι αντιληψεις παραμενουν οι ιδιες...το ιδιο βεβαια και στην ενεργεια , δεη

  2. #197
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για τον φιλο προηγουμενως, με βαση το πεκετο σου, τον πρωτο χρονο πληρωνεις 29,5 και τον δευτερο 28.5, με βαση το προγραμμα αφοσιωσης, καθως και την προσφορα που εχεις με τα 80' προς κινητα.

  3. #198
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PANOS196 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιστεύω οτι αν κάνει αναβάθμηση στο σύστημα και εγκαταλείψει το voip ... η cyta τότε θα γίνει η πρώτη εταιρεία στην ελλάδα σε συνδρομητές ....
    Αυτο το πιστευω κι εγω,το voip δεν ειναι οτι καλυτερο,π.χ εισαι με pots και θελεις να πας σε cyta,φερνεις ηλεκτρολογο κανει τις μετατροπες σε ολες τις πριζες μετα απο καποιο διαστημα τυχαινει να εχεις χαλια γραμμη και πολλες αποσυνδεσεις,σου τη δινει μια μερα και θελεις να πας σε αλλο παροχο,θα πρεπει να ξαναφερεις ηλεκτρολογο να σου αλλαξει τη συνδεσμολογια των καλωδιων??? αυτους δεν τους νιαζει,παραμενει προβλημα και εμποδιο για να κανεις οποιαδηποτε αλλαγη οπως επισης και η μη αποδοχη απο την εταιρια εξοπλισμου της αρεσκειας σου,εδω υπαρχουν ρουτερακια που το thompson και το pireli τα χουν για πλακα,βλεπε cisco-linksys,level one,zyxel,draytek,3com,AVM
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Picard : 16-12-11 στις 05:29.

  4. #199
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ok..η ποιοτητα επικοινωνιας ομως πολυ πιο μπροστα σε voip,ασε και το οικονομικο...θα φερεις μια φορα τον ηλεκτρολογο...εκτος αν εχεις 20 μπριζες και μενεις σε 16οροφη μεζονετα , ναι, εκει θελει καποια δουλεια...επιπλεον με την cyta γλιτωνεις απο 180-210 ευρω τον χρονο-δηλ πληρωνεις κατα ΜΟ δυο ΔΕΗ....και το pirelli και το thompson μια χαρα ειναι...για κατι πιο εξειδικευμενο και για τη nasa ισως δεν κανουν...και εγω θελω ferarri αμαξι μα...

  5. #200
    Εγγραφή
    24-09-2006
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100000/90000
    ISP
    fiber
    Router
    CISCO 7206VXR G2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιπλεον με την cyta γλιτωνεις απο 180-210 ευρω τον χρονο-δηλ πληρωνεις κατα ΜΟ δυο ΔΕΗ....
    εγώ πάντως γλυτώνω 240 το χρόνο (σε σχέση με τον οτε) και έχω και 2 mbit παραπάνω τώρα
    PEBKAC (Problem Exists Between Keyboard And Chair)

  6. #201
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Θετικο το γεγονος οτι εχει τις καλυτερες τιμες στην Ελλαδα,manual2100 το θεμα δεν ειναι ποσο πιανεις αλλα με ποσα mb/s κατεβαζεις στο max,αυτο θα το διαπιστωσεις εαν κατεβασεις καποιο αρχειο απο nvidia,amd η απο το speedtest του οτε http://speedtest.ftp.otenet.gr/ καταρχην snr margin ποσο εχεις??? εαν εισαι κατω απο 8 δε θα πιανεις την αναλογη ταχυτητα με βαση τα στατιστικα σου..

  7. #202
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το πιστευω κι εγω,το voip δεν ειναι οτι καλυτερο,π.χ εισαι με pots και θελεις να πας σε cyta,φερνεις ηλεκτρολογο κανει τις μετατροπες σε ολες τις πριζες μετα απο καποιο διαστημα τυχαινει να εχεις χαλια γραμμη και πολλες αποσυνδεσεις,σου τη δινει μια μερα και θελεις να πας σε αλλο παροχο,θα πρεπει να ξαναφερεις ηλεκτρολογο να σου αλλαξει τη συνδεσμολογια των καλωδιων??? αυτους δεν τους νιαζει,παραμενει προβλημα και εμποδιο για να κανεις οποιαδηποτε αλλαγη οπως επισης και η μη αποδοχη απο την εταιρια εξοπλισμου της αρεσκειας σου,εδω υπαρχουν ρουτερακια που το thompson και το pireli τα χουν για πλακα,βλεπε cisco-linksys,level one,zyxel,draytek,3com,AVM
    Υπαρχει ανθρωπος που να χρειαζεται ηλεκτρολογο για μια αντιστροφη στη μπριζα, που ειναι υποθεση ενος λεπτου; Τι να πω....

    Η cyta αυτο το προιον δινει (voip) και για να το δωσει σωστα, το δινει με δικο της router. Δεν ειναι εφευρεση της, οι σοβαροι παροχοι ανα το κοσμο που δινουν voip αυτο κανουν.
    Και αυτο θα αναγκαστουν να κανουν ολοι οι παροχοι αργα η γρηγορα (το voip δηλαδη) οταν σκασουν μυτη με το καλο οι πρωτες οπτικες ινες.
    Take it or leave it

  8. #203
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει ανθρωπος που να χρειαζεται ηλεκτρολογο για μια αντιστροφη στη μπριζα, που ειναι υποθεση ενος λεπτου; Τι να πω....

    Η cyta αυτο το προιον δινει (voip) και για να το δωσει σωστα, το δινει με δικο της router. Δεν ειναι εφευρεση της, οι σοβαροι παροχοι ανα το κοσμο που δινουν voip αυτο κανουν.
    Και αυτο θα αναγκαστουν να κανουν ολοι οι παροχοι αργα η γρηγορα (το voip δηλαδη) οταν σκασουν μυτη με το καλο οι πρωτες οπτικες ινες.
    Take it or leave it
    δεν εχω μια πριζα,4 ειναι και τις θελω ενεργες και τις 4..επειδη βλεπω οτι εχεις χαμηλο SNR τι ταχυτητα πιανεις στο download???

  9. #204
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχω μια πριζα,4 ειναι και τις θελω ενεργες και τις 4..επειδη βλεπω οτι εχεις χαμηλο SNR τι ταχυτητα πιανεις στο download???
    Ειναι σχετικα ευκολο παντως! Πιανω 13mbit, καποτε (πριν 4 χρονια) η γραμμη μου κλειδωνε και στα 17mbit! Αλλα απο οτι φαινεται μαζευτηκαμε πολλοι τριγυρω με adsl και με φαγανε οι παρεμβολες!

  10. #205
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Στα Ιωάννινα έχουν σκάψει μέχρι και στο πανεπιστήμιο - που είναι εκτός πόλης - για αγωγούς της cyta...

    Το εξακρίβωσα! . Ρώτησα για τις εργασίες και μου είπαν είναι αγωγοί cyta.... Πολύ dyta πέφτει στην περιφέρεια της Ελλάδας . Και να πεις ότι έχει και οικισμό στο πανεπιτήμιο;...δεν έχει! .

  11. #206
    Εγγραφή
    17-12-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    419
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    cyta
    Router
    Thomson
    Στο κατάστημά μου μπροστά περνούσαν οπτική και ενώ στην πόλη συζητιόταν πως είναι δουλειά της cyta , ο εργολάβος μου είπε πως δουλεύουν για τον ΟΤΕ .

  12. #207
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι σχετικα ευκολο παντως! Πιανω 13mbit, καποτε (πριν 4 χρονια) η γραμμη μου κλειδωνε και στα 17mbit! Αλλα απο οτι φαινεται μαζευτηκαμε πολλοι τριγυρω με adsl και με φαγανε οι παρεμβολες!
    δεν εχει σημασια ποσο κλειδωνει η γραμμη αλλα το bandwidth,μπορει να κλειδωνεις στα 15Mbps και να κατεβαζεις με 500kb/s οπως εγω οταν ειχα forthnet,πραγμα που δεν στεκει και σημαινει προβλημα στο συγχρονισμο,ειχα SNR margin 6 τοτε,γι αυτο σε ρωτησα με ποσο κατεβαζεις...λογικα στα 13Mbps πρεπει να κατεβαζεις με 1,2mb/s αντε το λιγοτερο με 1mb/s,στα torrent ποσο πιανεις maximum???

  13. #208
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχει σημασια ποσο κλειδωνει η γραμμη αλλα το bandwidth,μπορει να κλειδωνεις στα 15Mbps και να κατεβαζεις με 500kb/s οπως εγω οταν ειχα forthnet,πραγμα που δεν στεκει και σημαινει προβλημα στο συγχρονισμο,ειχα SNR margin 6 τοτε,γι αυτο σε ρωτησα με ποσο κατεβαζεις...λογικα στα 13Mbps πρεπει να κατεβαζεις με 1,2mb/s αντε το λιγοτερο με 1mb/s,στα torrent ποσο πιανεις maximum???
    Τον τελευταιο καιρο εχω προβλημα με τη γραμμη, δεν πιανει το max και μερικες φορες νεκρωνει! Εχω γραψει και στο support forum, μου φαινεται οτι μπουκωσε η περιοχη μου εδω! Τι να πω, οταν ειχα netone, για 3 χρονια ειχα ξεχασει τι σημαινει τεχνικο προβλημα!

  14. #209
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον τελευταιο καιρο εχω προβλημα με τη γραμμη, δεν πιανει το max και μερικες φορες νεκρωνει! Εχω γραψει και στο support forum, μου φαινεται οτι μπουκωσε η περιοχη μου εδω! Τι να πω, οταν ειχα netone, για 3 χρονια ειχα ξεχασει τι σημαινει τεχνικο προβλημα!
    Ε τοτε ρε μαγκες τι μου λετε για τη cyta εδω μεσα και ειστε ευχαριστημενοι,για να εισαι ευχαριστημενος πρεπει να πιανεις αυτο που πρεπει,καλα λενε οτι πληρωνεις παιρνεις,οτε και παλι οτε,δεν εχω ξεκολλησει απο το 1,5mb/s εδω και ενα χρονο που τον εχω....

  15. #210
    Εγγραφή
    08-09-2011
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Picard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε τοτε ρε μαγκες τι μου λετε για τη cyta εδω μεσα και ειστε ευχαριστημενοι,για να εισαι ευχαριστημενος πρεπει να πιανεις αυτο που πρεπει,καλα λενε οτι πληρωνεις παιρνεις,οτε και παλι οτε,δεν εχω ξεκολλησει απο το 1,5mb/s εδω και ενα χρονο που τον εχω....
    Έλα ντε! . Και εγώ την ίδια απορία έχω. Ή όντως είσαι ευχαριστημένος και πιάνεις αυτό που πρέπει ή προσπαθείς να μας τρελάνεις!. Υπάρχου και άλλες εταιρείες btw... Μανία με τη cyta!. ...

Σελ. 14 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας