Σελ. 64 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 4454596263646566697484 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 946-960 από 5863
  1. #946
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    @nnn Το γελοίο είναι ότι έχω παρατηρήσει Σαββατοκύριακο μέγιστη ταχύτητα download...400 KB/s σε 20ρα σύνδεση, και η τεχνική υποστήριξη δεν μπορεί να ΔΕΙ ΚΑΝ αν έχουν γεμάτα κυκλώματα. Όχι να κάνει κάτι. Να δει.

    Ε, πήρα τηλέφωνο μια φορά και δεν ξαναπήρα...

    Τραγικοί - αρνούνται την ύπαρξη προβλήματος "μέχρι τη Δευτέρα, που λειτουργεί το τμήμα Δικτύου".
    χαχα πλάκα έχουν.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #947
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    ενεργοποιήθηκα και εγω σήμερα αλλά δήλωσα χαμηλό συχρονισμό και δεν έχω και τηλέφωνο

  3. #948
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Οκ pings μερικες φορες τραγικα, μηνυματα στο skype που δεν παραδιδονται ποτε... Με βλεπω προς hol μερια σε λιγες μερες!

  4. #949
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο χθες ολο με πεταει απο το online game (nba 2k13 ps3)...δεν ξερω γιατι...δεν με αποσυνδεει ομως...θεσσαλονικη



  5. #950
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Και το saga της εξυπηρέτησης (?) Cyta συνεχίζεται:

    Χτες τους κάλεσα και ρώτησα ποια είναι η διαδικασία, και εάν χρειάζεται να κάνω κάτι / να έχω κάτι υπ'όψη μου, για να κάνω φορητότητα προς άλλο δίκτυο μονάχα τον 2ο αριθμό στη σύνδεση μου (έχω 2 γραμμές), αφήνοντας ανέπαφο τον πρώτο (και την σύνδεση γενικά).

    Μου είπαν ότι μπορώ να προχωρήσω κανονικά και δεν υπάρχει κανένα θέμα. Αυτά.

    Τελικά σήμερα ο άλλος πάροχος (ο οποίος ως πάροχος VOIP τηλεφωνίας χρεώνει τις φορητότητες) με ενημέρωσε ότι απορρίφθηκε η φορητότητα. Όταν κάλεσα τη Cyta ένας κάπως ευέξαπτος νεαρός μου είπε με ύφος 1000 καρδιναλίων ότι η αίτηση απορρίφθηκε λόγω τρέχουσας οφειλής. Είναι αλήθεια ότι χρωστάω ένα λογαριασμό στη Cyta τον οποίο και έχω διακανονίσει για 30/12, αλλά κανείς δεν έκανε τον κόπο να μου πει ότι αυτό δεν επηρεάζει μονάχα αίτηση φορητότητας για τον πρώτο αριθμό (κάτι που θα ήταν λογικό, θα σήμαινε ότι θέλω να φύγω από τη Cyta) αλλά και για τον δεύτερο.

    Ο ευέξαπτος νεαρός "δικαιολογούσε" μάλιστα την συνάδελφο του που δεν μου είπε τίποτα, αν και παραδέχτηκε ότι η απόρριψη λόγω οφειλών (ασχέτως υπηρεσίας και πλήθους αριθμών) είναι ο #1 λόγος απόρριψης. Αντιλαμβάνομαι την απόρριψη, δεν αντιλαμβάνομαι καθόλου το να μην μου πει κανείς τίποτα, γιατί στο μυαλό μου δεν είναι λογικό ο 2ος αριθμός που αντιστοιχεί σε μια υπηρεσία add-on (2η γραμμή) να αντιμετωπίζεται με την ίδια μοίρα όπως ο κεφαλικός / κύριος.

    Θα κινήσω τις διαδικασίες ώστε να εξοφληθεί, και θα πάρω και τους 2 αριθμούς μου και θα τους πάω σε άλλες πολιτείες...χώρια που θα μου βγει και φθηνότερα δηλαδή. This means war.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #951
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε εσενα ειναι απαραδεκτη σε εμενα ΤΕΛΕΙΑ...οι χαρακτηρισμοι ειναι εντελως υποκειμενικοι και εξαρτωνται απο ποικιλους παραγοντες..μη γενικευουμε λοιπον
    Όπως και η δική σου άποψη είναι εντελώς υποκειμενική. Μήπως τελικά λαμβάνουμε ότι μας αξίζει;

    Βλέπω έχεις 4αρα σύνδεση και είσαι ικανοποιημένος. Εμείς που ζητήσαμε-πληρώσαμε VDSL2 και λαμβάνουμε ADSL 2Oαρα με ΜΗΔΑΜΙΝΗ τεχνική εξυπηρέτηση και πολλά προβλήματα επικοινωνίας, δεν πρέπει να προφυλάξουμε τον κόσμο από την χειρότερη εταιρία παροχής τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή;

  7. #952
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena
    Βλέπω έχεις 4αρα σύνδεση και είσαι ικανοποιημένος. Εμείς που ζητήσαμε-πληρώσαμε VDSL2 και λαμβάνουμε ADSL 2Oαρα με ΜΗΔΑΜΙΝΗ τεχνική εξυπηρέτηση και πολλά προβλήματα επικοινωνίας, δεν πρέπει να προφυλάξουμε τον κόσμο από την χειρότερη εταιρία παροχής τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή;
    Γενικά είναι καλό να μεταδίδουμε εμπειρίες για να ξέρει ο κόσμος. Εγώ αυτό που καταλαβαίνω με τα παράπονα τελευταία είναι ότι η cyta αρχίζει και πιτάρει.

  8. #953
    Εγγραφή
    02-04-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    550
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Ρε παιδιά, πότε επιτέλους θα καταλάβετε πως αν θέλετε σοβαρο vdsl, θα πρέπει να περιμένετε μία τριετία στο νερό?

  9. #954
    Εγγραφή
    03-08-2012
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24548/1024
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    11.8(dB) / 5.4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ, πάντως έχω να πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στη Cyta και για το χρόνο ενεργοποίησης και για την ταχύτητα 15102/1020 σε σύγκριση έχω την μεγαλύτερη ταχύτητα στη γειτονιά αλλά και για την τηλεφωνία καμιά διαφορά από μια pstn γραμμή σε ποιότητα ήχου.
    Χρονιά πολλά σε ολους από την ωραία μας ΞΑΝΘΗ

  10. #955
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    πηγα εκανα την αιτηση μεταφορας σημερα...επρεπε να παω νωριτερα γιατι δεν επηρεαζετε απο τοσο νωρις η γραμμη σπιτι μου...μου ειπε 20 μερες..οσο δηλαδη κνει και η νεα ενεργοποιηση..ελπιζω να ειναι τυπικοι οπως οταν αλλαξα παροχο..
    την ρωτησα επισης αν μπορω να μπω στην νεα προσφορα..μου ειπε επειδη στα κοντα ληγει ο χρονος θα σου γινει μια εκπτωση,γνωριζει κανενας ποσο θα ειναι..?
    τωρα πληρωνω 28Ε΅για 8 ταχυτητα και απεριοριστα σταθερα..

    ευχαριστω



  11. #956
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηγα εκανα την αιτηση μεταφορας σημερα...επρεπε να παω νωριτερα γιατι δεν επηρεαζετε απο τοσο νωρις η γραμμη σπιτι μου...μου ειπε 20 μερες..οσο δηλαδη κνει και η νεα ενεργοποιηση..ελπιζω να ειναι τυπικοι οπως οταν αλλαξα παροχο..
    την ρωτησα επισης αν μπορω να μπω στην νεα προσφορα..μου ειπε επειδη στα κοντα ληγει ο χρονος θα σου γινει μια εκπτωση,γνωριζει κανενας ποσο θα ειναι..?
    τωρα πληρωνω 28Ε΅για 8 ταχυτητα και απεριοριστα σταθερα..

    ευχαριστω
    Με το που κλεισεις χρονο, απ τον επομενο μηνα, θα εχεις μονιμη εκπτωση 2€, εαν βεβαια κρατησεις τα απεριοριστα σταθερα.
    Εαν παρεις μικροτερο χρονο ομιλιας, σου δινουν σαν δωρο, απεριοριστες κλησεις για cyta Ελλαδος.

  12. #957
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από InsertCoin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το που κλεισεις χρονο, απ τον επομενο μηνα, θα εχεις μονιμη εκπτωση 2€, εαν βεβαια κρατησεις τα απεριοριστα σταθερα.
    Εαν παρεις μικροτερο χρονο ομιλιας, σου δινουν σαν δωρο, απεριοριστες κλησεις για cyta Ελλαδος.
    εαν θ μπορουσε να γινει η ιδια τιμη με την 8αρα να παρω 24ρα θα μου αρεσε πολυ...



  13. #958
    Εγγραφή
    09-12-2011
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Είναι ιδέα μου ή έχει αρχίσει τα απογεύματα να σέρνεται η cyta?Μιλάω για τις ώρες 5-7.

  14. #959
    Εγγραφή
    28-06-2008
    Μηνύματα
    266
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Εγω ειμαι απο τον Απριλιο στην εταιρια και μεχρι στιγμης πανε ολα σφαιρα απο τοτε,youtube,bitcomet,streaming κτλπ αναλογα την κινηση που υπαρχει τη συγκεκριμενη στιγμη το snr δε παραμενει σταθερο,ειναι μεταξυ 7 και 8,το μονο προβλημα που ειχα ηταν με το voip το οποιο αποκατασταθηκε με την αντικασταση του thomson με το pirelli,πρεπει να ειμαι πολυ τυχερος μετα απ'ολα αυτα διοτι ξεπερασε τις πιο αισιοδοξες προβλεψεις μου,ελπιζω και το 2013 να μας παει το ιδιο καλα,θυμαμαι καποτε με forthnet και πως ειμαι τωρα με τη cyta,τεραστια η διαφορα,χτυπα ξυλο ντουκ ντουκ να μην τη ματιαξω...

  15. #960
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγω ειμαι cyta τοσο στο σπιτι οσο και στο γραφειο κατι παραπανω απο 1 χρονο και ως τωρα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος....μια πανελλαδικη βλαβη στο τηλ που κρατησε απο το απογευμα ως τα ξημερωματα της επομενης μερας και μια 2ωρη τεχνικη βλαβη στο τηλ-ιντερνετ ηταν οι μεχρι τωρα ελαχιστες κακες της στιγμες 12 μηνες...κατα τα αλλα και αμεση εξυπηρετηση μα και τα πιο φθηνα μα και τα πιο ευελικτα οικονομικα προγραμματα σε σχεση με αλλους παροχους

Σελ. 64 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 4454596263646566697484 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας