Σελ. 71 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 5161666970717273768191 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.051-1.065 από 5863
  1. #1051
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PerseasG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mια χαρά είναι η CYTΑ, κάθε πάροχος έχει τα συν και πλην, είναι απαράδεκτο όμως να σε βάζει μία τηλεφωνήτρια να καλείς ΕΣΥ τον ΟΤΕ ( ο οποίος προκαλεί και την καθυστέρηση )
    Αυτο που δινεται στον πελατη ειναι ο αριθμος αιτηματος. Μπορει να δοθει κατ εξαιρεση στον πελατη, ωστε εαν ο πελατης εχει καποιον γνωστο, η καποια "ακρη" στον ΟΤΕ, να επικοινωνησει ο ιδιος για πιο γρηγορη περατωση του αιτηματος του.
    Δεν δινεται σε ολους τους πελατες, παρα μονο εαν ζητηθει, και σιγουρα δεν μπορει να γινει η cyta, το μεσον, για να ολοκληρωθει πιο γρηγορα η (προβληματικη) διαδικασια του ΟΤΕ.

  2. #1052
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από InsertCoin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που δινεται στον πελατη ειναι ο αριθμος αιτηματος. Μπορει να δοθει κατ εξαιρεση στον πελατη, ωστε εαν ο πελατης εχει καποιον γνωστο, η καποια "ακρη" στον ΟΤΕ, να επικοινωνησει ο ιδιος για πιο γρηγορη περατωση του αιτηματος του.
    Δεν δινεται σε ολους τους πελατες, παρα μονο εαν ζητηθει, και σιγουρα δεν μπορει να γινει η cyta, το μεσον, για να ολοκληρωθει πιο γρηγορα η (προβληματικη) διαδικασια του ΟΤΕ.
    κατσε ρε φιλε..ωραια και καλα τα λες εσυ αλλα αν ο οτε καθυστερει την διαδικασια ειμαι υποχρεωμενος εγω να ψαχνω την αιτια στον οτε..?αρμοδιο τμημα δεν εχει η συτα,.,?στο φιναλε ας καταγγειλει τον οτε στην εεττ αφου με αυτα τα κριτηρια ανετα μπορει να δικαιωθει..για μενα φταιει και η συτα αλλα και ο οτε..



  3. #1053
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν βγαζεις ακρη φιλε μου. Ολοι φταινε εκτος απ τον πελατη, που ουσιαστικα τραβαει τα ζορια και την ταλαιπωρια..

  4. #1054
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και σημερα δεν φανηκε κανενας απο οτε αν και δεν πιστευω να φανει γιατι θα με ειχαν ενημερωσει απο συτα..
    επειδη μου ετυχε ενα εκτακτο ταξιδι και θα λειψω απο μεθαυριο μεχρι την αλλη κυριακη τι λετε να κανω..?κλεινω χρονο και δεν θελω να χασω την εκπτωση αλλα απο την αλλη αν αργησουν και ολη την αλλη εβδομαδα δεν θα θελω να κατσω στην συτα...τι προτεινεται να κανω..?γιατι θα λειπω ουτως η αλλοως και εχω την ανεση να περιμενω αλλα δεν θελω να το αφησουν,θελω ν τους εχω στην τσιτα ετσι ωστε οταν ερθω να εχω ιντερνετ..γιατι αν τους πω και την αλλη εβδομαδα δεν εχω προβλημα να γινει θα μεγραψουν και θα ξανακαλω οταν θα επιστρεψω και θα μαλωνω παλι



  5. #1055
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μια χαρα εδω στην Πατρα , απλα ο φιλος εχει πεσει στην εξαιρεση λογω ΟΤΕ.παντως εγω που εχω 2 γραμμες , η πρωτη ειχε παραδοθει την προβλεπομενη ημνια και η δευτερη μια ημερα μετα...ειναι θεμα και δυναμικου ΟΤΕ και ταχυτητας υλοποιησης αιτηματων απο το αρμοδιο τμημα.
    ΥΓ.μιλας για γραμμη που προυπηρχε καποτε στο νεο σπιτι που εισαι και εσυ απλα κανεις μεταφορα ή κατασκευη εκ νεου γραμμης δηλ δεν υπηρχε καθολου τηλ γραμμη εκει;;;

  6. #1056
    Εγγραφή
    25-01-2013
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    και σημερα δεν φανηκε κανενας απο οτε αν και δεν πιστευω να φανει γιατι θα με ειχαν ενημερωσει απο συτα..
    επειδη μου ετυχε ενα εκτακτο ταξιδι και θα λειψω απο μεθαυριο μεχρι την αλλη κυριακη τι λετε να κανω..?κλεινω χρονο και δεν θελω να χασω την εκπτωση αλλα απο την αλλη αν αργησουν και ολη την αλλη εβδομαδα δεν θα θελω να κατσω στην συτα...τι προτεινεται να κανω..?γιατι θα λειπω ουτως η αλλοως και εχω την ανεση να περιμενω αλλα δεν θελω να το αφησουν,θελω ν τους εχω στην τσιτα ετσι ωστε οταν ερθω να εχω ιντερνετ..γιατι αν τους πω και την αλλη εβδομαδα δεν εχω προβλημα να γινει θα μεγραψουν και θα ξανακαλω οταν θα επιστρεψω και θα μαλωνω παλι
    Βασικά το να καλείς κάθε μέρα και κάθε ώρα το μόνο που πετυχαίνεις είναι τσίτα τα νεύρα σου, άσε τους μερικές ημέρες ακόμη μέχρι να επιστρέψεις. Εάν δεν έχει γίνει ακόμη κάτι τότε φύγε, ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος

  7. #1057
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα εδω στην Πατρα , απλα ο φιλος εχει πεσει στην εξαιρεση λογω ΟΤΕ.παντως εγω που εχω 2 γραμμες , η πρωτη ειχε παραδοθει την προβλεπομενη ημνια και η δευτερη μια ημερα μετα...ειναι θεμα και δυναμικου ΟΤΕ και ταχυτητας υλοποιησης αιτηματων απο το αρμοδιο τμημα.
    ΥΓ.μιλας για γραμμη που προυπηρχε καποτε στο νεο σπιτι που εισαι και εσυ απλα κανεις μεταφορα ή κατασκευη εκ νεου γραμμης δηλ δεν υπηρχε καθολου τηλ γραμμη εκει;;;
    υπηρχε γραμμη κανα αφου οσο εμενα εδω ειχα παραλαβει και εναν λογαριασμο cyta απο τον προηγουμενο..απλα οι προηγουμενοι φαινεται διεκοψαν γιατι εφυγαν..δεν ειναι οτι δεν εχει καθολου καλωδια ..



  8. #1058
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τοτε εισαι στο στατιστικι δειγμα γκαντεμιας,,απλα αναμενε λιγο ακομη...οπου κ αν πας τετοια καθυστερηση θα εχεις+20 μερες αιτηση ενεργοποιησης..αφου εφτασες ως εδω ...

  9. #1059
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    τοτε εισαι στο στατιστικι δειγμα γκαντεμιας,,απλα αναμενε λιγο ακομη...οπου κ αν πας τετοια καθυστερηση θα εχεις+20 μερες αιτηση ενεργοποιησης..αφου εφτασες ως εδω ...
    στον οτε οχι τοσο..5 εργασιμες ειναι



  10. #1060
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3ftw Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπηρχε γραμμη κανα αφου οσο εμενα εδω ειχα παραλαβει και εναν λογαριασμο cyta απο τον προηγουμενο..απλα οι προηγουμενοι φαινεται διεκοψαν γιατι εφυγαν..δεν ειναι οτι δεν εχει καθολου καλωδια ..
    Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει ελεύθερη θέση για σένα,και η γραμμή των προηγούμενων να μην έχει αποδεσμευθεί ακόμα για να την πάρεις εσύ...σε αυτή την περίπτωση ,μπορεί να περιμένεις και 6 μήνες για να πάρεις γραμμή σε οποιονδήποτε πάροχο ή ΟΤΕ...πρίν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση αλλαγής εταιρίας μάθε ακριβώς για ποιό λόγο δεν παραδίδεται η γραμμή.Αν ισχύει αυτό τότε μόνο μετακόμιση...

  11. #1061
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από proktor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει ελεύθερη θέση για σένα,και η γραμμή των προηγούμενων να μην έχει αποδεσμευθεί ακόμα για να την πάρεις εσύ...σε αυτή την περίπτωση ,μπορεί να περιμένεις και 6 μήνες για να πάρεις γραμμή σε οποιονδήποτε πάροχο ή ΟΤΕ...πρίν κάνεις οποιαδήποτε κίνηση αλλαγής εταιρίας μάθε ακριβώς για ποιό λόγο δεν παραδίδεται η γραμμή.Αν ισχύει αυτό τότε μόνο μετακόμιση...
    φιλε αυτο που λες δεν ισχυει..εφοσον η γραμμη υπαρχει δεν τιθεται θεμα να μην μου την δινουν..εξαλλου αν δεν ειχε χωρο θα μου το λεγανε οπως ειχα παθει και στο προηγουμενο σπιτι.το θεμα εινι οτι οι του οτε δεν ηρθαν καν να δουν τι παιζει..οι προηγουμενοι ειχαν συτα και δεν νομιζω να μην θελει η συτα να δωσει την γραμμη και θελει ν την εχει να καθεται...
    αν ηταν ετσι τοτε κανενας δεν θα μπορουσε να βαλει ιντερνετ γιατι ολοι οι ενοικιαστε κανουν διακοπη της γραμμης οταν φευγουν κι οι γραμμες ειναι στην ιδια φαση με την δικη μου..

    απο την στιγμη που 1-2 μηνες πριν υπηρχε η γραμμη και πιθανον λογο απληρωτων λογαριασμων στην συτα να εγινε διακοπη (γιατι οι προηγουμενοι αφησαν πολλα φεσια) δεν βρισκω λογο να μην μου την δωσουν..εγω το ρωτησα αυτο στην συτα και μου ειπε δεν εχετε εσεις καμια σχεση με τον προηγουμενο και πως εσεις θα παρετε κανονικα.απο την στιγμη που εδειξα συμβολαιο ενοικιου δεν υπαρχει το θεμα δεσμευσης της γραμμης .το μποξ του οτε ειναι καινουργιο εδω σε εμενα και δεν υπαρχει θεμα να μην εχει χωρο..
    στο προηγουμενο διαμερισμα που ειχε θεμα με φερεσυχνο το ειχε γιατι απο εκεινο το μποξ επερνε και μια πολυκατοικια.δεν ξερω τον λογο και δεν ειχε χωρο για τους υπολοιπους..
    εδω ειμαστε δυο 2οροφα κτισματα που παιρνουμε απο αυτο το μποξ..4 διαμερισματα δηλαδη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 3ftw : 02-02-13 στις 14:28.



  12. #1062
    Εγγραφή
    29-01-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΥΛΗ
    Αν ο προηγούμενος έχει ρίξει πιστόλι η γραμμή δεσμεύεται μέχρι να γίνει αποπληρωμή και αν περάσει ένα χρονικό διάστημα χωρίς εξόφληση τότε γίνεται αποδέσμευση αλλά δεν ξέρω πότε...

  13. #1063
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ και 4 μήνες πλέον, απόγευμα-βράδυ υπάρχει σοβαρό θέμα ταχυτήτων, υπάρχει μπούκωμα και έχω τα στοιχεία που το αποδεικνύουν, λογικά χρειάζεται αναβάθμιση του banwidth τους.

    Η είκονα είναι χθεσινή, παρμένη από την report card του Samknows whitebox...
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  c1.PNG 
Εμφανίσεις:  70 
Μέγεθος:  9,9 KB 
ID: 119367
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #1064
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Path Level
    Interleaved
    Εκανα αιτηση για cyta πριν λιγες ημερες. Για την 24αρα. Στο ιντερνετ μου εβγαλε οτι απεχω 511 μετρα απο το AK. Τι ταχυτητα λετε να πιανω;

    Τωρα που εχω forthnet ( σε αλλο σπιτι ) εχω line attenuation 15,5 οποτε πρεπει να απεχω πανω απο 1 χιλιομετρο και κλειδωνω στα 16. Αν και πριν κανα χρονο θυμαμαι οτι κλειδωνα στα 18,5.. Θεωρητικα παντω για 15,5db επρεπε να κλειδωνω μεχρι και 20-21..

  15. #1065
    Εγγραφή
    25-02-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1022
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Pirelli ADB black
    SNR / Attn
    12(dB) / 39(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με πήρανε πριν λίγο τηλεφωνο από τον ΟΤΕ...δεν βρίσκανε την διεύθυνση λέει και με πήρε να του πω περιπου που είναι..η οδος που μένω είναι προέκταση μεγάλης οδού του δήμου μου..
    μου είπε πως θα έρθει να κάνει μετρήσεις..
    Τι μετρήσεις ρε παιδιά να κάνει;;θα κατασκευάσουν την γραμμή σημερα;
    Επίσης μου είπε πως δεν χρειάζεται να είμαι εκεί.

Σελ. 71 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 5161666970717273768191 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας