Σελ. 275 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 255265270273274275276277280285295 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.111-4.125 από 5863
  1. #4111
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Χθες κατά την ώρα 13.00η κόπηκε το τηλέφωνο και το Internet. Τηλεφώνησα στη Cyta από το κινητό περίπου στις 16.00 και την επομένη το μεσημέρι ήρθε ο τεχνικό τους και εγκατέστησε το νέο modem.
    Πήρε το παλιό, λευκό Pirelli από το 2008 και εγκατέστησε ένα λευκό ΖΤΕ. Με πρώτη επαφή διαπίστωσα ότι το τηλέφωνο έχει καθαρό ήχο και ότι το Pirelli είχε δυνατότερο wifi. Τα λοιπά θα τα δούμε στην πορεία.
    Μπράβο τους πολύ γρήγορη αποκατάσταση βλάβης, το καλό να λέγεται.

  2. #4112
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    μεγαλεια, αυτα ειναι!!!!συνηθως σου λενε πηγαινε στιο καταστημα και παρε ενα ρουτερ αφηνοντας το παλιο!!!

  3. #4113
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Eιναι πως θα τυχεις....
    Σε μας , τεχνικη υποστηριξη ερχεται απο γειτονικη πολη, στα θετικα οτι ερχονται παντα στο ραντεβου και ειναι αρκετα εξυπηρετικοι.
    Στα συνδυαστικα με ΟΤΕ υπαρχει θεμα, απο πλευρας ΟΤΕ παντα.
    Αντιστοιχα εχω παρατηρησει οτι ο υπευθυνος του Cytaspot(το οποιο ειναι franchise) εξυπηρετει σχεδον αποκλειστικα τους δικους του πελατες,
    εαν εχεις συμβολαιο απο παλαιοτερο συνεργατη η' μεσω ιντερνετ, σε παραπεμπει στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση.
    Π.χ. εγω εκανα πρωτη φορα συμβολαιο περιπου 1,5 χρονο πριν δημιουργηθει το Cytaspot και πρακτικα μονο πληρωμες δεχεται απο εμενα. Αντιθετα στου γαμπρου μου(που εκανε συμβολαιο σε αυτον) , τρεχει ο ιδιος(παραλληλα με την τεχνικη υποστηριξη) μολις του αναφερουν κατι .

  4. #4114
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ομως τις καλες εκπτωσεις σε ανανεωση μονο απο τμημα προσφορων μπορεις να τις παρεις!!!

  5. #4115
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπόν, βαρέθηκα να περιμένω... Πήρα τηλέφωνο τη WIND και ζήτησα ξανά προσφορά με ADSL, έχοντας αρνηθεί όλες όσες μου έκαναν πριν καιρό. Μου έδωσαν Απεριόριστα Σταθερά και 300 κινητά στα 18,38€ με όλους τους φόρους μέσα. Θα πάω να ακυρώσω τη Cyta αύριο...

    Ζήτησα προσφορά με VDSL και η WIND μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. Αυτό σημαίνει, ότι προς το παρόν, δεν υπάρχει διαθέσιμη θύρα για VDSL από τον ΟΤΕ!! Όλες οι εταιρίες μπορούν να δώσουν VDSL, απλά δεν υπάρχει άλλη "πόρτα"... Για τον ίδιο λόγο που έχει κολλήσει η αίτηση στη Cyta, εδώ και παραπάνω από 1 μήνα! Άρα θα μπορούσα να πάω εκεί, μόνο για ADSL...

  6. #4116
    Εγγραφή
    21-02-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.

  7. #4117
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.650
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iozz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.
    Αν στην νέα περιοχή που πας δεν έχουν καθόλου κάλυψη, θα μπορούσες ίσως να αποφύγεις τα τέλη αποδέσμευσης όπως έχει γίνει με ένα άλλο μέλος στο θέμα Cyta και μετακόμιση σε περιοχή χωρίς κάλυψη. Πολιτική της εταιρίας για τα τέλη απενεργοποίησης πρόωρης διακοπής .
    Αν στην περιοχή που πας έχουν κάλυψη και εσύ θες να σπάσεις για δικούς σου λόγους το συμβόλαιο, δεν φταίει καμία Cyta και κανένας πάροχος γενικότερα σε παρόμοιες περιπτώσεις και σωστά ζητάνε το τέλος αποδέσμευσης.

  8. #4118
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iozz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.
    Λογικό το βρίσκω φίλε μου. Άμα είναι ο καθένας έλεγε ψέμματα ότι μετακομίζει και έσπαγε το συμβόλαιο του
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  9. #4119
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα είναι ο καθένας έλεγε ψέμματα ότι μετακομίζει και έσπαγε το συμβόλαιο του
    Διάβασες καθόλου εδώ

    Συνημμένο Αρχείο 175725

    τί χαρτιά ζητήσανε για τη μετακόμιση, ή είπες να γράψεις ό,τι νά 'ναι ;;;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  10. #4120
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασες καθόλου εδώ

    Συνημμένο Αρχείο 175725

    τί χαρτιά ζητήσανε για τη μετακόμιση, ή είπες να γράψεις ό,τι νά 'ναι ;;;
    Πιθανά θα έπρεπε η cyta να γίνει κάθετη εταιρεία και να αναλαμβάνει και μετακομίσεις
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #4121
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iozz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακή παροχή υπηρεσιών, μηδενική εξυπηρέτιση πελατών και απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες. Μου ζητά η εν λόγω εταιρία 120 ευρώ για να δικόψω τη σύνδεσή μου εντός συμβολαίου με υπόλοιπο 6 μήνες. Ζήτησα απαλαγή από το παραπάνω τέλος, λόγω έκτακτης μετακόμισης και ο εκπρόσωπος της εταιρίας ούτε καν το προώθησε. Μακριά τους δεν σέβονται τους πελάτες τους ούτε τα χρήματα που τους δίνουμε, ντροπή τους.
    Δεν ανανέωσα την δέσμευση , το ζήτησα στο ελεύθερο και δέχτηκαν με 17€ (χωρίς πακέτα και χρόνους στα 4 Mbps/512 όμως) .....και ο λογαριασμός το Φλεβάρη ήρθε 0,31€ !!!! CYTA !! Δίνει ρέστα !!!! Σε αντίθεση με τη μεγάλη πάροχο wind που κατάφερε να μου φάει και το χρόνο ομιλίας και τα λεφτά που είχα μέσα στο καρτοκινητό!! Φεύγω εγώ τώρα απ τη Cyta;με τίποτα! Και με πρήζει κάθε 2 μέρες η vodafone με κουπόνια για σουπερμάρκετ και 18,90€ όλα απεριόριστα (1 ώρα κινητά)και δωρεάν καφέ,σινεμά και κτέο αλλά εγώ δε φεύγω !!!! Cyτάρα for ever!
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  16864781_1725858901077736_2973348799653446959_n.jpg 
Εμφανίσεις:  19 
Μέγεθος:  78,5 KB 
ID: 180407

  12. #4122
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.033
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Καλά, μην τρελαίνεσαι. Προφανώς λάθος κάνανε και θα στα στείλουν μαζεμένα στον επόμενο...

  13. #4123
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Δεν ειναι λαθος.
    Γινεται συμψηφισμος στην αλλαγη συμβολαιου επειδη εχεις προπληρωσει το παγιο.(παντα πληρωνεις το παγιο του επομενου μηνα και την χρηση αυτου που περασε στον ιδιο λογαριασμο)
    Σε μενα στην αλλαγη , επειδη ηταν προπληρωμενο το παγιο με το παλιο συμβολαιο, ηρθε ενας μηνας με αρνητικο υπολοιπο(επιστροφη προπληρωμενου παγιου), και μετα στον επομενο ηρθε το κανονικο(νεο παγιο) παγιο επι 2 μηνες.
    Στην λιστα που παραθετει επανω ομως, φαινεται μονο η τιμολογηση. Εαν ανοιξει το pdf το ποσο θα ειναι διαφορετικο γιατι εκει λογιζεται ο συμψηφισμος.

    π.χ μπορει να βλεπεις 0,31 στη λιστα και στο pdf να ειναι - η' να ειναι 5 ευρω...
    Τον επομενο μηνα θα χρεωθουν και τα 2 παγια.
    Πρακτικα θελουν 2 λογαριασμους για να γινει ο συμψηφισμος και να οριστικοποιηθουν οι χρεωσεις.

  14. #4124
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.506
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    ομως τις καλες εκπτωσεις σε ανανεωση μονο απο τμημα προσφορων μπορεις να τις παρεις!!!
    Έχω σύμβαση με τη Cyta από τις πρώτες - πρώτες στην Ελλάδα, με 4mbps και διάφορες άλλες καλές παροχές.
    Πριν 3 χρόνια με πρόταση της Cyta προσπάθησα να αυξήσω ταχύτητα, αλλά δεν προχώρησα στην αλλαγή, γιατί στο επαναληπτικό τηλεφώνημα για το κλείσιμο της συμφωνίας αύξησαν λίγο την τιμή και θεώρησα ότι με δουλεύουν.
    Πριν λίγες ημέρες ζήτησα εγώ αύξηση ταχύτητας. Η προσφορά που μου έκαναν ήταν ακριβώς αυτή της ιστοσελίδας τους. Στο επαναληπτικό τηλεφώνημα για το κλείσιμο της συμφωνίας αύξησαν λίγο την τιμή πάλι, παραπάνω από εκείνη της ιστοσελίδας τους και δεν προχώρησα στην αλλαγή.
    Εμπέδωσα ότι ισχύει αυτό που γράφει ο Iozz
    ... απαράδεκτη αντιμετώπιση προς τους συνεπείς πελάτες...
    το οποίο δυστυχώς ισχύει σε πολλές Ελληνικές επιχειρήσεις.
    Επειδή εκτός τα παραπάνω είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη Cyta, δεν σκεπτόμουν να αλλάξω εταιρεία, επειδή όμως νοιώθω εγκλωβισμένος στα 4mbps αρχίζω ... και ψάχνω να βρω τις αποδόσεις των λοιπών εταιρειών στην περιοχή μου.
    Και με πρήζει κάθε 2 μέρες η vodafone με κουπόνια για σουπερμάρκετ και 18,90€ όλα απεριόριστα (1 ώρα κινητά)και δωρεάν καφέ,σινεμά και κτέο...
    και εμένα με πρήζουν αλλά το θεωρώ αστείο, ξέρει κανένας περί τίνος πρόκειται ακριβώς;

  15. #4125
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Εγω ζητησα να ακουσω το ηχογραφημενο τηλεφωνημα γιατι θυμαμαι καλα με ειπε 18 ευρω και θα παει 17 αμα εχω παγια εντολη και παιρνω ηλεκτρονικο. και ερχεται απο τοτε στα 17.50 ευρω δε με νοιαζει το 0.50 αλλα δε τους το χαριζω. προτιμαω να τα μαζευω να τα δινω στα παιδακια στα καλαντα
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

Σελ. 275 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 255265270273274275276277280285295 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας