Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 26
  1. #1
    Γεια σας εχω την εξης απορια σχετικα με τη συνδρομη ιντερνετ της φορθνετ.
    Φοιτω σε πολη εκτος Αθηνας οπου και μενω.Στην Αθηνα εχουμε συνδρομη ιντερνετ ετησια που ληγει σε εξι μηνες.Στην πολη που φοιτω και κατοικω εχω σταθερο φορθνετ στο ονομα του πατερα μου κι ο λογαριασμος παει Αθηνα.Θελω να βαλω μια γραμμη ινερνετ φορθνετ εδω, αφου εχω και σταθερο της ιδιας εταιρειας, υπαρχει ιδιοκτητο δικτυο φορθνετ στην πολη.Το προβλημα ειναι οτι η συνδρομη ιντερνετ ληγει στην αθηνα σε 6 μηνες και οι δικοι μου μεχρι τοτε δε με αφηνουν να βαλω ιντερνετ εδω.Μπορω να προπληρωσω μια ετησια συνδρομη φορθνετ στη γραμμη που εχω εδω και ο λογαριασμος να ειναι διαφορετικος και να μην πηγαινει μαζι με το λογαριασμο στην Αθηνα?Μπορω δηλαδη να βαλω ιντερνετ χωρις να το καταλαβουνε οι δικοι μου?Αν προπληρωσω ισως ολη τη συνδεση?Δε θελω να βαλω 2η τηλεφωνικη γραμμη και ουτε να περιμενω 6 μηνες.Γινεται?

  2. #2
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Αφου το τηλεφωνο ειναι στο ονομα του πατερα σου,τοτε για να βαλεις ιντερνετ,θα πρεπει να μπει παλι με το ονομα του πατερα σου,να υπογραψει δηλαδη την αιτηση ο πατερας σου.ιντερνετ και τηλεφωνο ειναι απο οτι ξερω μια συνδρομη,οποτε ο λογαριασμος θα στελνεται στον πατερα σου.Νοβα θα μπορουσες λεμε πχ να εβαζες,και ας ανηκει στην forthnet,γιατι ειναι ξεχωριστη αιτηση.Γιατι δεν παιρνεις ενα καρτοιντερνετ,να κανεις τιν δουλεια σου;

  3. #3
    οταν λες καρτοιντερνετ, εννοεις τα πακετα με το usb στικακι που δινουνε οι εταιριες κινητης τηλεφωνιας?Δεν ειναι ομως αργη η ταχυτητα σε αυτες τις υπηρεσιες?Ειναι σαν τις adsl γραμμες σε ταχυτητα?Δε με ενδιαφερει το κατεβασμα αρχειων, περιστασιακα βαζω καποιο τορρεντ ταινιας ομως χρησιμοποιω πολυ facebook και βιντεακια youtube οποτε η χρονοχρεωση θα με βολευε, η ταχυτητα ομως ειναι καλη?Να μην περιμενεις και 5 λεπτα να φορτωσει ενα βιντεο τραγουδιου.

    την υπογραφη του την εβαζα κι εγω κι εστελνα με φαξ την αιτηση απο το γραφειο του και καλα.αλλα αφου παει μαζι ο λογαριασμος μου χαλαει τη δουλεια.Το προπληρωμενο πακετο της φορθνετ
    FORTHnet ADSL in-a-box 6 Μήνες 8Mbps έως 24 Mbps PSTN http://www.axd.gr/product_info.php?products_id=4405 στελνει λογαριασμο στο πρωτο εξαμηνο?Φαινεται στο χαρτι του λογαριασμου που θα παρουνε στην αθηνα οτι εβαλα ιντερνετ?ευχαριστω.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-04-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    847
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 41(dB)
    Ναι αυτα τα στικακια ενοω.Εχουν βγει και με καρτα χωρις συμβολαια και δεσμευση.Η ταχυτητα τποτιθεται ειναι υψιλη,αλλα ,παιζει ρολο αν υπαρχει δυνατο σημα 3g στην περιοχη σου.Θα σου προτεινα αυτο http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-id...d-pre-top-ups/

    ομως πρεπει να προσεχεις τον ογκο,αν κατεβαζεις ταινιες και τετοια,μακρια απο τα στικακια,γιατι αν ξεπερασεις τον δωρεαν ογκο,θα πληρωσεις πολλα.Οποτε μαλλον πρεπει να ψησεις τον πατερα σου να σου βαλει ιντερνετ.Δεν καταλαβαινω γιατι σεν σε αφηνει,10 ευρω παραπανω ειναι περιπου

    H δευτερη ερωτηση σου με προβληματισε λιγο.Το σιγουρο ειναι οτι δεν στελνουν λογαριασμο τους πρωτους 6 μηνες.Ομως για το αν σε καταλαβει ο πατερα σου δεν ξερω.κΟιτα μια στο σαιτ της 4νετ αν υπαρχει η αιτηση του box Να δουμε τι στοιχεια ζητουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος therion : 25-08-11 στις 02:15.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-03-2008
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    20400/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    TG 784
    SNR / Attn
    16/6(dB) / 5/9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δοκιμασε να παρεις το ρουτερ απο αθηνα και να το συνδεσεις εκει που εισαι, αν εχει και data η θυρα που ειναι η γραμμη σου, θα δουλεψει και δεν θα χριαστει να πληρωσεις καμια αλλη συνδρομη.

  6. #6
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε λιγες μέρες θα βγει ειδικό οικονομικό πακέτο προπληρωμένο για ολόκληρο χρόνο, ρώτα σε κάποιο κατάστημα.

  7. #7
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Φοιτητής σημαίνει και διαμόρφωση χαρακτήρα. Το να ψάχνεις πλάγιους τρόπους για να κοροιδέψεις τους δικούς σου δεν είναι ότι καλύτερο. Ή μιλάς στον πατέρα σου και του εξηγεις γιατί το χρειάζεσαι ή δουλεύεις, βγάζεις δικά σου χρήματα και ΑΦΜ και κάνεις ότι θέλεις ως ενήλικας. Όπως πχ να βάλεις 2play στο όνομα σου.

  8. #8
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.319
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοιτητής σημαίνει και διαμόρφωση χαρακτήρα. Το να ψάχνεις πλάγιους τρόπους για να κοροιδέψεις τους δικούς σου δεν είναι ότι καλύτερο. Ή μιλάς στον πατέρα σου και του εξηγεις γιατί το χρειάζεσαι ή δουλεύεις, βγάζεις δικά σου χρήματα και ΑΦΜ και κάνεις ότι θέλεις ως ενήλικας. Όπως πχ να βάλεις 2play στο όνομα σου.

  9. #9
    Εγγραφή
    04-08-2010
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18μβιτ
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοιτητής σημαίνει και διαμόρφωση χαρακτήρα.
    Μάλλον δεν έκανες φοιτητής...

  10. #10
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Όχι, μου έστειλαν το πτυχίο κατευθείαν στο σπίτι...

  11. #11
    Εγγραφή
    15-03-2006
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    /crypto/thomson/netfaster
    SNR / Attn
    9(dB) / 43(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, μου έστειλαν το πτυχίο κατευθείαν στο σπίτι...
    Αχ τότε δεν υπήρχε net...(για όλους) να μου έλεγες πως.....να μην έτρεχα με χίλια να δουλεύω και να σπουδάζω...!!! άτιμη τεχνολογία άργησες...

  12. #12
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Peristeri Attikis
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    ΖΤΕ H288A
    SNR / Attn
    12,8(dB) / 4.6(dB)
    Αφου μπορεις να προπληρωσεις γραμμη ιντερνετ, γιατι δεν "προπληρώνεις" τον πατερα ωστε να πειστει να μπει ιντερνετ στην πολη που εισαι... Καλα ειχες τηλεφωνο και δεν ειχες ιντερνετ? συνηθως το αντιθετο γινεται...

    Να του πεις πατερα θελω να βαλω ιντερνετ, για ενα χρονο θα βγει τοσο, στα πληρωνω και ειμαστε ΟΚ. Ασε που νομιζω οτι με την προσφορα που ειναι τωρα http://www.forthnet.gr/templates/cor...spx?c=10012960 ειναι ουσιαστικα ιδια τιμη με το τηλεφωνο μονο...
    Otenet -> Netone -> ON -> Wind -> Forthnet -> Cyta - Vodafone -> Cosmote -> Nova

  13. #13
    Εγγραφή
    30-06-2008
    Περιοχή
    Αλεξανδρούπολη
    Μηνύματα
    1.306
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    FritzBox 7430
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχουν βγει πλέον οι προπληρωμένες υπηρεσίες για 2Play 12Χ30,90€ και ADSL με 12Χ17,90€ για όλο το χρόνο, πληρώνονται εφάπαξ ή με πιστωτική με άτοκες δόσεις.

  14. #14
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.711
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα συμφωνήσω με τον emeliss (). Αν μη τι άλλο το internet πιθανόν να σου χρειαστεί και για τις σπουδές, οπότε ποιος ο λόγος για κρυφτούλι;

  15. #15
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα συμφωνήσω με τον emeliss ()
    Πάει καιρός από την τελευταία φορά που διαφωνήσαμε

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-09, 16:12
  2. κινητό ΧΩΡΙΣ κάμερα με πρόσβαση στο ίντερνετ
    Από goku στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-09, 17:19
  3. Αναδρομικά Ιντερνετ στο λογαριασμό
    Από alwaysalone στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-01-09, 21:57
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-08, 23:04
  5. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-11-05, 14:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας