Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    07-09-2005
    Περιοχή
    ΣΑΓΕΪΚΑ ΑΧΑΪΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    αυτή την εποχ
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΑΓΕΪΚΑ
    Router
    Zte ZXV10
    Path Level
    Interleaved
    Γειά σας κυρίες κ κύριοι,μετά από 3 βδομάδες προβληματικής σύνδεσης στο internet το κατέβασα κ πιστεύω να πάει καλύτερα από δω κ πέρα...για να γίνω πιό σαφής,είχα connx στα 24mbps,μένω στα σαγαιϊκα αχαϊας,και το dslam πρέπει να ναι κανά χιλιόμετρο από το σπίτι μου,έπιανα γύρω στα 17mbps,ώσπου άρχισαν οι συχνές αποσυνδέσεις...μετά από αρκετές κλήσεις μου προς το 121,άρχισαν να κατεβάζουν την ταχύτητα ώσπου χτές το έβαλαν στα 2mbps,αφού είδα ότι πάει καλύτερα κ δεν υπάρχουν αποσυνδέσεις,σήμερα πήρα τηλ για να κατεβάσουν την ταχύτητα στα 2,μην πληρώνουμε τσάμπα λεφτά...το συμπέρασμα για μένα είναι ότι το μαγαζί του ΟΤΕ πάει από το κακό στο χειρότερο...αφού δεν μπορούσαν να βρούν την βλάβη,γιατί δεν πιστεύω ότι ήταν τόσο δύσκολο να χω μια καλή ταχύτητα αφού είμαι τόσο κοντά στο dslam(το downstream attenuation μου από 11 εως 14 το βαρύ),αυτοί χάσανε...εγώ θα κάνω τη δουλειά μου κ με τα 2,αυτοί θα χάσουνε 20 ευρώ το δίμηνο.

  2. #2
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Αν είχες βάλεις το θέμα σου στην σωστή κατηγορία ίσως να είχε προταθεί κάποια πιθανή λύση.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-09-2005
    Περιοχή
    ΣΑΓΕΪΚΑ ΑΧΑΪΑΣ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    143
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    αυτή την εποχ
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΑΓΕΪΚΑ
    Router
    Zte ZXV10
    Path Level
    Interleaved
    φίλε μου δεν αντιλέγω ότι στην σελίδα γίνεται μιά πολύ καλή δουλειά,κ έχω μάθει αρκετά πράγματα για το πως δουλεύει το adsl,το θέμα είναι ότι εφόσον πληρώνω,έχω κ απαίτηση για σωστή εξυπηρέτηση,δεν είμαι υποχρεωμένος ούτε εγώ ούτε κάποιος άλλος να παίρνει στον ΟΤΕ κ να τους λέει τι πρέπει να κάνουν.Αρκεί να σου πω ότι μιλώντας χθές με έναν υπάλληλο στο 1242 μου είπε να επικοινωνήσω με το κέντρο της Κ.Αχαϊας στο οποίο υπάγομαι,τον ρώτησα τον αριθμό εκεί κ μου απάντησε οτι η deutsche telecom τους έχει κόψει εκεί τα τηλέφωνα...με λίγα λόγια ήταν που ήταν ο ΟΤΕ ήρθαν και οι γερμανοί και τον αποτελείωσαν...δεν είναι θέμα γνώσεων από μεριάς μου,είναι θέμα κακής εξυπηρέτησης από πλευράς ΟΤΕ.καλές οι διαφημίσεις κ τα εφέ αλλά εάν δεν μπορείς να τα υποστηρίξεις...δε λέει τίποτα

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-09, 10:34
  2. αφου δεν εχω antivirus ?????
    Από bazoozoo στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-08, 14:24
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-08, 14:53
  4. αφού δεν αναγνωρίσει τους δίσκους, κολλάει
    Από antoyan στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-08, 23:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας