Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 56
  1. #1
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα σε ολους.

    Ειπα να μαζεψω σε ενα θεμα οσα με χαλασαν αυτο το μηνα και να ζητησω τις προτασεις ή τις λυσεις σας.
    Απο το περισσοτερο στο λιγοτερο σημαντικο λοιπον...

    1) Με το περασμα στον 3.0.0 η ενδειξη του coretemp ειναι 15oC πιο πανω απο την σωστη θερμοκρασια της cpu. Ενδεικτικα
    2.6.39
    Κώδικας:
    temp1:        +44.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermistor
    temp2:        +34.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermal diode
    temp3:         -2.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermistor
    cpu0_vid:    +1.325 V
    
    coretemp-isa-0000
    Adapter: ISA adapter
    Core 0:       +35.0°C  (high = +71.0°C, crit = +85.0°C)
    
    coretemp-isa-0001
    Adapter: ISA adapter
    Core 1:       +35.0°C  (high = +71.0°C, crit = +85.0°C)
    3.0.0
    Κώδικας:
    temp1:        +44.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermistor
    temp2:        +34.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermal diode
    temp3:         -2.0°C  (low  = +127.0°C, high = +127.0°C)  sensor = thermistor
    cpu0_vid:    +1.325 V
    
    coretemp-isa-0000
    Adapter: ISA adapter
    Core 0:       +50.0°C  (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)
    Core 1:       +50.0°C  (high = +86.0°C, crit = +100.0°C)
    Το παραπανω συμβαινει γιατι το coretemp θεωρει, λανθασμενα, οτι η μεγιστη θερμοκρασια που μπορει να πιασει ο επεξεργαστης μου (intel e4500) ειναι 100oC αντι 85οC, οποτε αυξανει αναλογα αυτη που μετραει.

    Το ιδιο ακριβως προβλημα ειχα με την μεταβαση απο τον 2.6.24 στον 2.6.25, αλλα τοτε διορθωθηκε με την προσθηκη των
    Κώδικας:
    chip "coretemp-isa-*"
       compute temp1 (@ - 15), (@ + 15)
    στο /etc/sensors3.conf και δουλευει ακομα κια σημερα στον 2.6.39.
    Πλεον δεν παιζει.

    Ενα ακομα προβλημα που εικαζω οτι εχει να κανει με τον 3.0.0 ειναι οτι κατα τον τερματισμο/επανεκκινηση του συστηματος το πορτοκαλι ledακι της καρτας δικτυου (αυτο που δειχνει την κινηση), τρεμοσβηνει!
    Στον 2.6.39 σβηνει μια κι εξω.

    2) Προσφατα αφαιρεθηκε ο παλιος καλος gdm 2.20 απο τα repo της διανομης μου, οποτε "πρεπει" να παω στον gdm3 (= ο gdm απο την 2.26 και μετα) που σερνει το gnome-session και γενικα gnomoσαβουρα.
    Τον gdm τον χρειαζομαι για την λειτουργια gdm-control του openbox, που επιτρεπει τον τερματισμο/επανεκκινηση μεσω του gdm οταν γινει logour απο το openbox.

    Φυσικα και δεν προκειται να παω σε gdm3, οποτε εχω 2 εναλλακτικες. Nodm, μιας και δεν με απασχολει το session selection, και slim, επειδη με απασχολει το autologin. Επισης δοκιμασα και lightdm, αλλα δεν μου κανει γιατι το configuration του ειναι πολυπλοκο.
    Βαζοντας ομως καποιον απο τους παραπανω χανω τη λειτουργια του gdm-control, οποτε πρεπει να βρω εναν αλλο τροπο για τερματισμο/επανεκκινηση. Και εδω υπαρχουν 2 λυσεις.

    - Σκυβω το κεφαλι και βαζω hal, για να μπορω να κανω αυτο με το dbus.
    http://forums.debian.net/viewtopic.php?f=16&t=58094
    Το hal πηρε ποδι απο το συστημα μου την εποχη που πηρε και το gnome, δηλαδη εδω και 2 χρονια περιπου.
    - Κανω τα poweroff και reboot να τρεχουν με passwordless sudo.
    http://www.beduine.de/?p=279

    Σκεφτομαι πολυ σοβαρα για την 2η, αλλα με απασχολει το οτι το shutdown (στο οποιο βασιζονται τα σκριπτακια poweroff και reboot) δεν ειναι... παιχνιδι.

    Μια αλλη, ασχετη λυση, ειναι να βαλω lxpanel που εχει την παραπανω λειτουργια του dbus σε μενου και κουμπακια, αλλα δεν γλυτωνω το hal.

    3) Επειδη ολο το λεω και ολο το αναβαλλω για το επομενο σ/κ, θελω να παω σε radeon, αλλα δεν ξερω πως θα βλεπω τη θερμοκρασια της καρτας μου.
    Επισης θελω να ξερω, αν μεινω με τον fglrx, αν μπορει να δουλεψει με ενα απλουστερο xorg.conf, μιας και το δικο μου ειναι υπερπληρες λογω της απουσιας του hal.

    Ελπιζω να μην σας κουρασα. Περιμενω τις ιδεες σας
    ديميتريس

  2. #2
    Εγγραφή
    24-07-2008
    Μηνύματα
    4.087
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    3) Επειδη ολο το λεω και ολο το αναβαλλω για το επομενο σ/κ, θελω να παω σε radeon, αλλα δεν ξερω πως θα βλεπω τη θερμοκρασια της καρτας μου.
    Επισης θελω να ξερω, αν μεινω με τον fglrx, αν μπορει να δουλεψει με ενα απλουστερο xorg.conf, μιας και το δικο μου ειναι υπερπληρες λογω της απουσιας του hal.

    Ελπιζω να μην σας κουρασα. Περιμενω τις ιδεες σας
    Με sensors και αν θέλεις και με applet.
    Αν το αποφασίσεις και σου ζεσταίνεται (κυρίως σε laptop) μπορώ να σου δώσω τις ρυθμίσεις που το έκανα να είναι όπως με fglrx από πλευράς θερμοκρασιών χωρίς τα προβλήματα του fglrx
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails snapshot1.png  

    Ενός λάθους μύρια έπονται...

  3. #3
    Εγγραφή
    25-01-2005
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.635
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    1) Αν είναι τόσο σημαντικό γιατί δεν κάνεις rollback στον 2.6.39 ; Ούτως ή άλλως δεν έχουν τόσο μεγάλες διαφορές και όταν το φτιάξουν αναβαθμίζεις.

    2) Προσωπικά δεν τρέχω κανέναν login manager για το openbox. Απλά έχω το bash του χρήστη να εκτελεί το startx κατά το login. (Χρειάστηκε .xinitrc για να παίζει σωστά το usb mounting.)
    Spoiler:

    .xinitrc
    Κώδικας:
    #!/bin/sh
    
    exec ck-launch-session dbus-launch --sh-syntax --exit-with-session openbox-session


    Για τα poweroff και restart, πάντα μου βρίσκεται ένα console window με root privileges οπότε με ένα poweroff γίνεται η δουλειά.

    Πάντως εγώ θα πήγαινα για αυτό με τα administrative priviledges από εδώ: http://urukrama.wordpress.com/openbox-guide/#shutdown2
    Spoiler:

    Add the following lines to your menu.xml file, wherever you want them to be in your menu. If you want to use Obmenu, add what is specified in the “Label” part in the “Label” box and what comes between the “execute” tags in the “Execute” box.

    <item label="Reboot">
    <action name="Execute"> <execute>gksudo 'shutdown -r now'</execute> </action> </item>
    <item label="Shut down">
    <action name="Execute"> <execute>gksudo 'shutdown -h now'</execute> </action> </item>
    <item label="Suspend">
    <action name="Execute"> <execute>gksudo pm-suspend</execute> </action> </item>
    <item label="Hibernate">
    <action name="Execute"> <execute>gksudo pm-hibernate</execute> </action> </item>

    Γιατί όλοι μας έχουμε κάνει shutdown/reboot χωρίς να το θέλουμε.


    3) Με radeon driver (x1950 Pro) έχω κανονικά πληροφορίες για τους sensors. Επίσης καθόλου xorg.conf. Απλά χρειάζεσαι το meta-package xserver-xorg-video-ati και όχι μόνο το xserver-xorg-video-radeon.
    Spoiler:

    Κώδικας:
    lm64-i2c-4-4c
    Adapter: Radeon i2c bit bus 0x92
    fan1:           0 RPM  (min =    0 RPM)
    temp1:        +58.0°C  (high = +70.0°C)
    temp2:        +86.2°C  (low  = +16.0°C, high = +86.0°C)  ALARM (HIGH)
                           (crit = +136.0°C, hyst = +116.0°C)
    A very minor case of serious brain damage.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19543/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον gdm τον χρειαζομαι για την λειτουργια gdm-control του openbox, που επιτρεπει τον τερματισμο/επανεκκινηση μεσω του gdm οταν γινει logour απο το openbox.

    Φυσικα και δεν προκειται να παω σε gdm3, οποτε εχω 2 εναλλακτικες. Nodm, μιας και δεν με απασχολει το session selection, και slim, επειδη με απασχολει το autologin. Επισης δοκιμασα και lightdm, αλλα δεν μου κανει γιατι το configuration του ειναι πολυπλοκο.
    Βαζοντας ομως καποιον απο τους παραπανω χανω τη λειτουργια του gdm-control, οποτε πρεπει να βρω εναν αλλο τροπο για τερματισμο/επανεκκινηση. Και εδω υπαρχουν 2 λυσεις.

    - Σκυβω το κεφαλι και βαζω hal, για να μπορω να κανω αυτο με το dbus.[/CODE]

    http://forums.debian.net/viewtopic.php?f=16&t=58094
    Το hal πηρε ποδι απο το συστημα μου την εποχη που πηρε και το gnome, δηλαδη εδω και 2 χρονια περιπου.
    - Κανω τα poweroff και reboot να τρεχουν με passwordless sudo.
    http://www.beduine.de/?p=279

    Σκεφτομαι πολυ σοβαρα για την 2η, αλλα με απασχολει το οτι το shutdown (στο οποιο βασιζονται τα σκριπτακια poweroff και reboot) δεν ειναι... παιχνιδι.
    Θα σου δώσω τα aliases που έχω και είναι ο σωστός τρόπος suspend/hibernate/reboot/shutdown μέσω dbus.
    θές
    Κώδικας:
    #power
    alias poweroff='dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.ConsoleKit" /org/freedesktop/ConsoleKit/Manager org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.Stop'
    alias restart='dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.ConsoleKit" /org/freedesktop/ConsoleKit/Manager org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.Restart'
    alias suspend='dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.UPower" /org/freedesktop/UPower org.freedesktop.UPower.Suspend'
    alias hibernate='dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.UPower" /org/freedesktop/UPower org.freedesktop.UPower.Hibernate'
    Αυτά απαιτούν να έχεις εγκατεστημένα τα σχετικά consolekit,upower και να εκκινείς το ck session μαζί με τον X.Άρα προσθήκη του παρακάτω στο .xinitrc σου.

    Κώδικας:
    exec ck-launch-session dbus-launch --sh-syntax --exit-with-session WM

  5. #5
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    0) Ζητησα ηδη να σβηστουν τα offtopic. Ο τροπος με τον οποιο ενας driver (γιατι αυτο ζητησα να μαθω) παιρνει τη θερμοκρασια της καρτας δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τα οσα λεγονται.
    Δεν ειναι δυνατον να κανω scroll για να διαβασω αναμεσα σε 15 μηνυματα τα 5 που εχουν ενδιαφερον!
    Οσο για την ati, ειναι σιγουρα ενα "εγκλημα" που θα το ξαναεκανα. Το ιδιο το λινουξ, με τον τροπο του, εχει κανει πολλα περισσοτερα "εγκληματα" για να κανω τα στραβα ματια σε αυτο.

    1) Ειμαι με 2.6.29 (και τον εχω ορισει σαν default στον grub) εδω και αρκετες βδομαδες. Αλλα δεν θελω να βγαλω τον 3.0.0, γιατι θα βγει και το μεταπακετο που τον αναβαθμιζει και αν μεινει... θα μου ξαναβαλει τον 3.0.0. Επισης, αν αυριο πχ παει σε 3.0.0-x και φτιαξει το πραγμα?

    Σκοπος ειναι να ισιωσει λιγο το coretemp.
    Αργοτερα θα δοκιμασω και τον liquorix.
    Τα ιδια και με τον liquorix.

    2) Θα δοκιμασω αυτα με το ck session και θα ξαναποσταρω, αλλιως παω για passwordless sudo.
    Spoiler:
    Γιωργο μπες msn να μου τα δειξεις !


    3) @riddle3 + trd64
    Ωραια, κατι τετοιο περιμενα να δω. Αυτο δειχνει πως παιρνει τη θερμοκρασια απο ενα ακομα i2c sensor. Το πως θα τον βρω για να τον καρφωσω στο conky ειναι αλλη ιστορια :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 29-08-11 στις 22:17.
    ديميتريس

  6. #6
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Λοιπον κατι βρηκα. Ο αισθητηρας απο τον οποιο παιρνει τη θερμοκρασια στον 3.0.0 ειναι (για τον καθε core αντιστοιχα)
    Κώδικας:
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon1/device/temp2_input
    48000
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon1/device/temp3_input
    48000
    Spoiler:
    Κώδικας:
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon1/device/temp2_label 
    Core 0
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon1/device/temp3_label 
    Core 1

    Αντοιστοιχα στον 2.6.39
    Κώδικας:
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon1/device/temp1_input
    48000
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon2/device/temp1_input
    48000
    Spoiler:
    Κώδικας:
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon1/device/temp1_label 
    Core 0
    $ cat /sys/class/hwmon/hwmon2/device/temp1_label 
    Core 1

    το οποιο δειχνει οτι η μετρηση παιρνεται με τον με ενα "περασμα" στον 3.0.0 ενω στον 2.6.39 γινοταν με 2 "περασματα"
    Και οι 2 μετρησεις βγαινουν χωρις την αποκλιση των 15oC, οποτε ειναι "σωστες" ως εδω (48-15=33 που ειναι η θερμοκρασια που φαινεται στο bios, στον αλλο αισθητηρα του i2c και στα windows).

    Στο conky βρηκα πως θα ορισω την αποκλιση στα οσα δειχνει, στην εξοδο του sensors πως θα το κανω?

    ........Auto merged post: jim_p πρόσθεσε 27 λεπτά και 55 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Κατι τετοιες στιγμες με παραδεχομαι! :P:P
    Η "ετικετα" για τη μετρηση της θερμοκρασιας για τον καθε πυρηνα στον 3.0.0 ειναι πλεον temp2 και temp3 αντιστοιχα, ενω η ρυθμιση στο sensors3.conf ειναι για temp1. Βαζοντας αυτα τα bold εχω πλεον σωστη ενδειξη

    Κώδικας:
    chip "coretemp-isa-*"
       compute temp1 (@ - 15), (@ + 15)
       compute temp2 (@ - 15), (@ + 15)
       compute temp3 (@ - 15), (@ + 15)
    Παω να προλαβω τις εκπτωσεις τωρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 30-08-11 στις 14:55. Αιτία: auto merged post
    ديميتريس

  7. #7
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εβγαλα και τον gdm, εβαλα nodm αλλα...

    Καπου κανω κατι στραβα με τον τερματισμο/επανεκκινηση.
    Εχοντας τρεξει αυτο
    Κώδικας:
    exec ck-launch-session dbus-launch --sh-syntax --exit-with-session openbox-session
    τρεχω αυτο που προτεινει ο shadow_1986 πχ για τερματισμο και παιρνω το παρακατω
    Κώδικας:
    $ dbus-send --system --print-reply --dest="org.freedesktop.ConsoleKit" /org/freedesktop/ConsoleKit/Manager org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.Stop
    Error org.freedesktop.ConsoleKit.Manager.NotPrivileged: Not Authorized
    Γιατι?

    Δοκιμαζω και με slim τωρα... Τα ιδια και με slim.
    ديميتريس

  8. #8
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Gennet Oxygen
    SNR / Attn
    3(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μπορεί να είναι βλαμένη η ερώτησή μου, αλλά δε θέλει να το τρέξεις ως root;
    Άκυρο μόλις το δοκίμασα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος markelos : 30-08-11 στις 17:33.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Οχι, αν ηταν να το τρεξω ολο αυτο σαν root, τοτε ποιος ο λογος που μπαινω στον κοπο να το κανω. Στην εποχη του gdm το εκανε κανονικα.

    Εχω αλλο προβλημα τωρα!
    Για να βγαλω τον slim πηγα σε tty, τον σταματησα, κολλησε, και εκανα reisub. Απο τοτε μου βγαζει corrupted τα γραφικα ακομα και στον grub! Με βαζει βεβαια σε γραφικο περιβαλλον, για να δω οτι για 30'' εντολων στο tty με kms κλειστο κλπ η 3850 εφτασε τους 75oC!
    Προφανως υπερθερμανση ειναι, αλλα δεν γινεται καθε λιγο αυτο το βιολι!
    ديميتريس

  10. #10
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19543/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Για δώσε το output απο το
    Κώδικας:
    ck-list-sessions

  11. #11
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κώδικας:
    $ ck-list-sessions
    Session2:
    	unix-user = '1000'
    	realname = 'Dimitris'
    	seat = 'Seat3'
    	session-type = ''
    	active = FALSE
    	x11-display = ':0'
    	x11-display-device = '/dev/tty7'
    	display-device = ''
    	remote-host-name = ''
    	is-local = FALSE
    	on-since = '2011-08-30T14:36:12.148072Z'
    	login-session-id = ''
    ديميتريس

  12. #12
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19543/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Φαντάζομαι το dbus τρέχει στα αρχικά services.
    Τι διανομή έχεις;

  13. #13
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τη γνωστη, debian testing, και το dbus τρεχει κανονικοτατα.
    Κώδικας:
    $ /etc/init.d/dbus status
    dbus is running.
    Το passwordless sudo δουλευει κανονικα, με το shutdown μονο, μην το ματιασω.
    ديميتريس

  14. #14
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    778
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    19543/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη γνωστη, debian testing, και το dbus τρεχει κανονικοτατα.
    Κώδικας:
    $ /etc/init.d/dbus status
    dbus is running.
    Το passwordless sudo δουλευει κανονικα μην το ματιασω.
    Δοκίμασε να αλλάξεις στο /etc/pam.d/common-session την παρακάτω γραμμή

    από
    Κώδικας:
    session	optional			pam_ck_connector.so nox11
    σε
    Κώδικας:
    session	optional			pam_ck_connector.so

    Η πρώτη πρόταση μου είχε χρειαστεί στο desktop με gentoo.

    Βέβαια βλέπω ότι το wiki για debian προτείνει κάτι άλλο.

    http://wiki.debian.org/UserShutdown

    Δες στο σημείο που αναφέρει για εκδόσεις consolekit μεγαλύτερες απο 0.4.1
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος shadow_1986 : 30-08-11 στις 17:59.

  15. #15
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.537
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν εχει κατι τετοιο στο /etc/pam.d/common-session. Δεν πειραζει, θα μεινω με το passwordless sudo. Ευχαριστω για την προσπαθεια.

    Για να μην ζηταει κωδικο στις εντολες poweroff και reboot ειναι σωστο το παρακατω?
    Κώδικας:
    jim ALL=NOPASSWD: /sbin/poweroff
    jim ALL=NOPASSWD: /sbin/reboot
    ديميتريس

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-10, 00:22
  2. ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΕΣ ΑΠΕΙΛΕΣ-ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ
    Από myst στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-08, 10:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας