Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 70
  1. #1
    Εγγραφή
    05-10-2008
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής:
    Θέλω να αγοράσω τρεις τηλεοράσεις αλλά με προβληματίζει το μέγεθός που πρέπει να είναι. Πάμε αναλυτικά:

    Η πρώτη θα τοποθετηθεί σε καθιστικό ακριβώς απέναντι από τον καναπέ (θέση θέασης). Η απόσταση του δωματίου από τοίχο σε τοίχο είναι 2.7m, οπότε η απόσταση θέασης θα είναι λίγο μικρότερη.

    Η δεύτερη θα μπεί σε γωνία δωματίου. Αποτέλεσμα είναι η απόσταση θέασης να είναι μεταβαλόμενη (καποιος στον καναπέ μπορεί να κάτσει πιο καντα στην τηλεόραση και κάποιος πιο μακριά). Η πιο κοντινή απόσταση είναι 1.8m και η πιο μακρινή είναι 2.6-2.7m.
    Εδώ μάλλον πρέπει να πάω για 32αρα max πιστεύω.

    Δεν τίθεται θέμα χρημάτων ως περιορισμός γι αυτές. Σας παρακαλώ να καταθέσετε τις απόψεις σας κυρίως για τα ιδανικ αμεγέθη των TV και φυσικά προτάσεις για συγκεκριμένα μοντέλα. Για το δεύτερο να πώ οτι δεν ενδιαφέρομαι για τηλεόραση 3D, και θέλω τηλεόραση LED (λόγω καλύτερης ποιότητας εικόνας). Ειδικά η δεύτερη είναι για τους γονείς μου (που σημαίνει οτι δεν έχουν "υψηλές" απαιτήσεις (πχ να έχει πολλά HDMI ή να συνδέεται με το ίντερνετ κτλ.

    Τέλος, η τρίτη θα μπεί σε σαλόνι που η απόσταση θέασης θα είναι 4m περίπου. Εδώ είναι που δυσκολέυομαι περισσοτερό σχετικά με το μέγεθος της TV. Σε αυτήν μπάινει και θέμα χρημάτων όμως.


    Παρακαλώ τις απόψεις σας!

    ΥΓ. Αν τις πάρω όλες μαζί καμία έκτπωση δεν θα μου κάνουν;

  2. #2
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gge0rge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το δεύτερο να πώ οτι δεν ενδιαφέρομαι για τηλεόραση 3D, και θέλω τηλεόραση LED (λόγω καλύτερης ποιότητας εικόνας).
    Aν θες ποιοτητα εικονας πας σε πλασμα οι LCD απλα υστερουν.
    Στο σαλονι πηγαινε για 50"+ στα δωματια 42".
    http://www.skroutz.gr/s/323181/Panas...42G30E-42.html

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gge0rge Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ. Αν τις πάρω όλες μαζί καμία έκτπωση δεν θα μου κάνουν;
    Αν τις παρεις μετρητοις απο μικρο καταστημα πιθανων ναι, τα μεγαλα πολυκαταστηματα δεν ξερω.
    The world can change by your actions not by your opinions

  3. #3
    Εγγραφή
    05-10-2008
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Δεν ειπα LCD, είπα LED. Εκτος αν δεν υπάρχει διαφορα.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-03-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.914
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΑΜΑ
    Δεν υπαρχει ουσιαστικη διαφορα ειναι διαφημιστικο κολπο.
    The world can change by your actions not by your opinions

  5. #5
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κατά την δική μου άποψη δεν υπάρχει κάποιο αντικειμενικό κριτήριο για τον υπολογισμό του κατάλληλου μεγέθους της τηλεόρασης σε σχέση με την απόσταση θέασης.
    Είναι θέμα γούστου.

    Εγώ στο σαλόνι και με απόσταση θέασης στα 3.5 μέτρα έβαλα τηλεόραση 32 ιντσών και αρχικά μου φάνηκε κάπως μεγάλη. Τώρα ωστόσο την έχω ψιλοσυνηθίσει. Δεν θα έβαζα με τίποτα μεγαλύτερη.

    Επίσης δεν θεωρώ οτι έχει νόημα να δώσει κάποιος πάνω από 600-700 ευρώ για τηλεόραση. Και ίσως και αυτά να είναι πολλά λεφτά. Την προσωπική μου άποψη εκφράζω.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-04-2011
    Μηνύματα
    3.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Βάση των αποστάσεων μία καλή 32" είναι η καλύτερη επιλογή.

  7. #7
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά την δική μου άποψη δεν υπάρχει κάποιο αντικειμενικό κριτήριο για τον υπολογισμό του κατάλληλου μεγέθους της τηλεόρασης σε σχέση με την απόσταση θέασης.
    Είναι θέμα γούστου.

    Εγώ στο σαλόνι και με απόσταση θέασης στα 3.5 μέτρα έβαλα τηλεόραση 32 ιντσών και αρχικά μου φάνηκε κάπως μεγάλη. Τώρα ωστόσο την έχω ψιλοσυνηθίσει. Δεν θα έβαζα με τίποτα μεγαλύτερη.

    Επίσης δεν θεωρώ οτι έχει νόημα να δώσει κάποιος πάνω από 600-700 ευρώ για τηλεόραση. Και ίσως και αυτά να είναι πολλά λεφτά. Την προσωπική μου άποψη εκφράζω.
    Στα 3.5 μέτρα έβαλες 32άρα και σου φάνηκε μεγάλη? Μήπως ενοείς 42" που και πάλι είναι πολύ μικρή?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Z€r0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάση των αποστάσεων μία καλή 32" είναι η καλύτερη επιλογή.
    Τι του λέτε του ανθρώπου ρε παιδιά? Τι 32" τηλεόραση. Η "βάση" που αναφέρεις από που προκύπτει? Ούτε σε πινακάκια του 19900 δε δίνουν 32" σε αποστάσεις άνω των 2 μέτρων.

    Γνώμη μου:
    Αφού οικονομικός περιορισμός δε παίζει, αλλά καινα έπαιζε πάλι υπάρχουν πολλές λύσεις πλέον σε μεγάλες ίντσες.

    Στα 1.8-2.2 μέτρα πήγαινε σε 42"
    Στα 2.7μέτρα 50" τουλάχιστον

    Για τα 4 μέτρα των γονιών σου πας είτε για 60" άρα είτε για προβόλι. Τι σου λέω τώρα... Πάρε και εκεί μια 42" στα 500 ευρώ ίσα ίσα να βλέπουν τους υπότιτλους και είσαι οκ.

    ps. Οι 32" όπως πάμε σε 2-3 χρόνια θα έχουν καταργηθεί από τηλεοράσεις. Μόνο monitors για pc θα υπάρχουν σε αυτές τις ίντσες.

  8. #8
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά την δική μου άποψη δεν υπάρχει κάποιο αντικειμενικό κριτήριο για τον υπολογισμό του κατάλληλου μεγέθους της τηλεόρασης σε σχέση με την απόσταση θέασης.
    Είναι θέμα γούστου.
    Πράγματι, δεν υπάρχει.

    Τί να ξέρουν οι "άσχετοι" στην LucasFilm που έχουν βγάλει τις προδιαγραφές THX.

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 1 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gge0rge Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής:
    Θέλω να αγοράσω τρεις τηλεοράσεις αλλά με προβληματίζει το μέγεθός που πρέπει να είναι. Πάμε αναλυτικά:

    Η πρώτη θα τοποθετηθεί σε καθιστικό ακριβώς απέναντι από τον καναπέ (θέση θέασης). Η απόσταση του δωματίου από τοίχο σε τοίχο είναι 2.7m, οπότε η απόσταση θέασης θα είναι λίγο μικρότερη.

    Η δεύτερη θα μπεί σε γωνία δωματίου. Αποτέλεσμα είναι η απόσταση θέασης να είναι μεταβαλόμενη (καποιος στον καναπέ μπορεί να κάτσει πιο καντα στην τηλεόραση και κάποιος πιο μακριά). Η πιο κοντινή απόσταση είναι 1.8m και η πιο μακρινή είναι 2.6-2.7m.
    Εδώ μάλλον πρέπει να πάω για 32αρα max πιστεύω.

    Δεν τίθεται θέμα χρημάτων ως περιορισμός γι αυτές. Σας παρακαλώ να καταθέσετε τις απόψεις σας κυρίως για τα ιδανικ αμεγέθη των TV και φυσικά προτάσεις για συγκεκριμένα μοντέλα. Για το δεύτερο να πώ οτι δεν ενδιαφέρομαι για τηλεόραση 3D, και θέλω τηλεόραση LED (λόγω καλύτερης ποιότητας εικόνας). Ειδικά η δεύτερη είναι για τους γονείς μου (που σημαίνει οτι δεν έχουν "υψηλές" απαιτήσεις (πχ να έχει πολλά HDMI ή να συνδέεται με το ίντερνετ κτλ.

    Τέλος, η τρίτη θα μπεί σε σαλόνι που η απόσταση θέασης θα είναι 4m περίπου. Εδώ είναι που δυσκολέυομαι περισσοτερό σχετικά με το μέγεθος της TV. Σε αυτήν μπάινει και θέμα χρημάτων όμως.


    Παρακαλώ τις απόψεις σας!

    ΥΓ. Αν τις πάρω όλες μαζί καμία έκτπωση δεν θα μου κάνουν;
    Ό,τι λέει φίλε μου ο kover παρακάτω:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 1.8-2.2 μέτρα πήγαινε σε 42"
    Στα 2.7μέτρα 50" τουλάχιστον

    Για τα 4 μέτρα των γονιών σου πας είτε για 60" άρα είτε για προβόλι. Τι σου λέω τώρα... Πάρε και εκεί μια 42" στα 500 ευρώ ίσα ίσα να βλέπουν τους υπότιτλους και είσαι οκ.
    Έχω 50άρα στα 2.6-2.7m και είναι άψογη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 05-09-11 στις 17:05. Αιτία: auto merged post

  9. #9
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα 3.5 μέτρα έβαλες 32άρα και σου φάνηκε μεγάλη? Μήπως ενοείς 42" που και πάλι είναι πολύ μικρή?
    32" είναι και δεν θα έβαζα μεγαλύτερη. Είναι θέμα γούστου.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τί να ξέρουν οι "άσχετοι" στην LucasFilm που έχουν βγάλει τις προδιαγραφές THX.
    Έχω διαβάσει για τις προδιαγραφές και για τα ιδανικά μεγέθη τηλεόρασης με βάση την απόσταση θέασης κ.τ.λ. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως για ποιόν λόγο θα πρέπει να βάλει κάποιος απέναντι του και σε απόσταση μόλις 2 μέτρων μια οθόνη 42" για να βλέπει ειδήσεις και καμιά σειρά ή να περνάει την ώρα του χαζεύοντας στην τηλεόραση.



    Όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμά μου αυτές είναι προσωπικές μου απόψεις. Δεν το παίζω ειδικός και δεν προέτρεψα κάποιον να πάρει ένα συγκεκριμένο μέγεθος τηλεόρασης.
    Θεωρώ οτι είναι θέμα γούστου και πως το κάθε άτομο πρέπει να κάνει τις επιλογές του με βάση τα δικά του υποκειμενικά κριτήρια.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-10-2008
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    παιδιά έχω καταλήξει σχετικά με το μέγεθος. ΘΑ κινηθώ σε 40 ή 42 ίντσες.
    Τώρα θέλω να ρωτήσω LED LCD ή plasma?

    εχω καταλήξει στα εξής 2 μοντέλα:
    Samsung UE40D5500
    Panasonic TX-P42G30E

    Παρακαλώ τη γνώμη σας (ξέρω οτι η panasonic είναι μεγαλύτερη κατα 2 ιντσες αλλά δεν με απασχολεί αν θα πάρω ΤV λίγο μεγαλύτερη ή μικρότερη)

  11. #11
    Εγγραφή
    02-03-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    αποψη μου ειναι να μην πας σε αγορα τεχνολογιας(και καλα) LED.πηγαινε κ παρε μια πλασμα ή μια καλη lcd για να την ευχαριστηθεις !!εχω samsung led 32'' κ αυτο που εχω να σου πω ειναι οτι οι πλασμα εχουν μακρααν καλυτερη εικονα(ταινιες κυριως).οποτε βλεπω ταινια με τη samsung πρεπει να καθησω να κανω ρυθμισεις για να καταφερω εεστω να πετυχω τη ποιοτητα εικονας που εχει μια πλασμα.πολυ μπερδεμα σου λεω.ειναι πεταμενα λεφτα για μενα μια led.μη το σκεφτεσαι καν!!! πλασμα ή lcd

  12. #12
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω διαβάσει για τις προδιαγραφές και για τα ιδανικά μεγέθη τηλεόρασης με βάση την απόσταση θέασης κ.τ.λ. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως για ποιόν λόγο θα πρέπει να βάλει κάποιος απέναντι του και σε απόσταση μόλις 2 μέτρων μια οθόνη 42" για να βλέπει ειδήσεις και καμιά σειρά ή να περνάει την ώρα του χαζεύοντας στην τηλεόραση.
    Για να μην στραβωθεί. Συνήθως η απόσταση μεταξύ TV και θεατή πρέπει να είναι περίπου το 2πλάσιο της διαγωνίου της TV (πολλοί λένε και 1,5 φορές αλλά είναι υπερβολικό). Δηλαδή, αν μιλάμε για διαγώνιο 40" τότε μιλάμε για 40*2,54*2/100. Αυτές είναι οι ιδανικές συνθήκες για άνετη παρακολούθηση τηλεόρασης.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gge0rge Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά έχω καταλήξει σχετικά με το μέγεθος. ΘΑ κινηθώ σε 40 ή 42 ίντσες.
    Τώρα θέλω να ρωτήσω LED LCD ή plasma?

    εχω καταλήξει στα εξής 2 μοντέλα:
    Samsung UE40D5500
    Panasonic TX-P42G30E

    Παρακαλώ τη γνώμη σας (ξέρω οτι η panasonic είναι μεγαλύτερη κατα 2 ιντσες αλλά δεν με απασχολεί αν θα πάρω ΤV λίγο μεγαλύτερη ή μικρότερη)
    Για καλή LCD θέλεις τουλάχιστο 1700 ευρώ. Το μαύρο στις φθηνές LCD είναι κάκιστο και είναι από σκούρο γκρι έως και ανθρακί. Αν πας να δεις μια ταινία με σκοτεινά χρώματα, θα τρίβεις τα μάτια σου μετά από 15 λεπτά. Οι plasma απεναντίας δεν έχουν κανένα πρόβλημα και η μηδενική τους σχεδόν απόκριση τις κάνει ιδανικές για παρακολούθηση σπορ και ταινιών.

  13. #13
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gge0rge Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά έχω καταλήξει σχετικά με το μέγεθος. ΘΑ κινηθώ σε 40 ή 42 ίντσες.
    Τώρα θέλω να ρωτήσω LED LCD ή plasma?

    εχω καταλήξει στα εξής 2 μοντέλα:
    Samsung UE40D5500
    Panasonic TX-P42G30E

    Παρακαλώ τη γνώμη σας (ξέρω οτι η panasonic είναι μεγαλύτερη κατα 2 ιντσες αλλά δεν με απασχολεί αν θα πάρω ΤV λίγο μεγαλύτερη ή μικρότερη)
    G30 και αν μπορείς 50άρα στο σαλόνι σου (συμφωνώ πως για να πάρεις αντίστοιχες επιδόσεις σε LCD θες τα διπλά λεφτά και πάλι τη φυσικότητα της πλάσμα δε θα τη βρεις σε LCD όσα και να δώσεις). Οι 42" στα 2 μέτρα+ δε θα σου δώσουν ποτέ HD. Trust me.

    42" θα έβαζα στο δωμάτιο όσο και αν σου φαίνεται μεγάλη. Πραγματικά δεν είναι. Παίξε με αυτή http://www.skroutz.gr/s/325340/Panas...42U30E-42.html. Αν και δεν είναι ό,τι καλύτερο έχει η panasonic παραμένει μία τίμια λύση και εξαιρετικό value for money for inches

    Αν δε σε νοιάζει το HD πάω πάσο αν και έχει ενδιαφέρον πλέον το HD στην Ελλάδα καθώς η ΝΕΤ ήδη δίνει άφθονο HD (τουλάχιστον τα Live events που προβάλει) και δωρεάν. Πραγματικά θα αισθανθείς πως ξεστραβώνεσαι όταν παίζει το κανάλι. Δε το συζητάω για δορυφορικά και τέτοια, είναι τίγκα στα HD συμπεριλαμβανομένου και της nova πλέον.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kover : 06-09-11 στις 11:42.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει το πάχος, το βάρος και η κατανάλωση ενέργειας της τηλεόρασης. Οι LED-LCD έχουν βάθος 3-4 cm. και είναι λεπτότερες από τις plasma. Επίσης είναι και ελαφρύτερες, ενώ σύμφωνα με αυτό το άρθρο καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια : http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2387377,00.asp

  15. #15
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω διαβάσει για τις προδιαγραφές και για τα ιδανικά μεγέθη τηλεόρασης με βάση την απόσταση θέασης κ.τ.λ. Δεν μπορώ να καταλάβω όμως για ποιόν λόγο θα πρέπει να βάλει κάποιος απέναντι του και σε απόσταση μόλις 2 μέτρων μια οθόνη 42" για να βλέπει ειδήσεις και καμιά σειρά ή να περνάει την ώρα του χαζεύοντας στην τηλεόραση.
    Δεν πειράζει, μην καταλάβεις.

    Ο κόσμος πάντως δεν παίρνει μια καλή τηλεόραση για να "βλέπει ειδήσεις".

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην στραβωθεί. Συνήθως η απόσταση μεταξύ TV και θεατή πρέπει να είναι περίπου το 2πλάσιο της διαγωνίου της TV (πολλοί λένε και 1,5 φορές αλλά είναι υπερβολικό). Δηλαδή, αν μιλάμε για διαγώνιο 40" τότε μιλάμε για 40*2,54*2/100. Αυτές είναι οι ιδανικές συνθήκες για άνετη παρακολούθηση τηλεόρασης.
    Αυτά που λες συμφωνούν με τα όσα πρότεινα παραπάνω, και με τα όσα προτείνει η Ένωση ΕΠΑνών Μαγαζιών που πουλάνε τηλεοράσεις (το έγραψα "ανεπίσημα" το όνομα, αλλά κατάλαβες τί θέλω να πω).

    Υπάρχει και μια 2η εμπεριστατωμένη άποψη, κατά THX, όπου το ρίχνει το συντελεστή γύρω στο 1.5 όπως λες.

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 0 λεπτά και 57 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gge0rge Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά έχω καταλήξει σχετικά με το μέγεθος. ΘΑ κινηθώ σε 40 ή 42 ίντσες.
    Με ποιά κριτήρια κατέληξες εκεί;

    Σου ξανατονίζω:

    Έχεις βγάλει ΛΑΘΟΣ συμπέρασμα.

    Σε μια βδομάδα θα θες να την πετάξεις, και να πάρεις μεγαλύτερη. Να με θυμηθείς.

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 1 λεπτά και 31 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης είναι και ελαφρύτερες, ενώ σύμφωνα με αυτό το άρθρο καταναλώνουν λιγότερη ενέργεια : http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2387377,00.asp
    Αυτό ίσχυε κάποτε, πριν 3-4 χρόνια, ΟΧΙ τώρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει το πάχος, το βάρος και η κατανάλωση ενέργειας της τηλεόρασης. Οι LED-LCD έχουν βάθος 3-4 cm. και είναι λεπτότερες από τις plasma.
    Άμα θέλει να πάρει κάτι "λεπτόν", να πάρει να πάρει ένα βάζο, κι όχι μια καλή τηλεόραση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 06-09-11 στις 16:04. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ιδανικό μέγεθος οθόνης netbook?
    Από trv στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-02-10, 00:44
  2. Πως φανταζεστε το ιδανικό καρτοκινητο;
    Από peterthegreat στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-09, 12:48
  3. Ιδανικο μεγεθος partition για windows vista ??
    Από georgekap στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-09, 17:11
  4. Ιδανικό partitioning σε format. Πώς;;;;
    Από Green Dragon στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-09, 05:08
  5. Σε εναν ιδανικο κοσμο.......
    Από Supremum στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-05, 18:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας