Σελ. 156 από 189 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.326-2.340 από 2834
  1. #2326
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως χρειάζεται να κινηθείς και λίγο παραπέρα από το σπίτι του Θόδωρα?
    Έχει νούμερα εκεί;

    Και εν τέλει ποιος προστατεύει τους ρομά και γιατί;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας : 09-08-18 στις 17:38.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  2. #2327
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαφωνώ με την λογική σου, αλλά είναι άλλο κεφάλαιο.

    Βλέπεις, ο πλούσιος, και ο κάθε πλούσιος, δεν έγινε πλούσιος, επειδή του έπεσε το Euromillions. Ακόμα και εαν είναι έτσι, οι περιπτώσεις αυτές, μετριούνται στα δάχτυλα. Ειναι πλούσιος και παραμένει επειδή εισπράτει απο τους υπόλοιπους. Θες πιο αποτελεσματικά, θες επειδ είναι πιο μάγκας ή κωλόπαιδο, ότι και νάναι, δεν έχει σημασία. ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ. Και παίρνει πολλά. Ετσι λοιπόν εγώ το βλέπω ως ηθική υποχρέωση μιας και ειναι μέρος της ευρύτερης κοινωνίας να πρέπει να ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ με τα έσοδα και τα κέρδη του, στην υπόλοιπη κοινωνία. Το ότι επειδή έχει μπόλικα φράγκα, και μπορεί να πλερώ για ιδιωτική υγεία, πλερώ για ιδιωτική παιδεία, είναι καθαρά προσωπική του επιλογή, επειδή του περισσεύουν. Αυτό δεν μειώνει την υποχρέωση του.
    Οπότε για μένα δεν διπλοπληρώνει, και ούτε στον βρόντο ειναι. Εαν νομίζει ότι έτσι είναι, να τον λιώσουν στους φόρους τον κερατά, και αν θέλει να μετακομίσει στην Ρωσία ή κάπου αλλού που δεν πληρώνουν φόρους ( αλά Ζεραρ Ντεπαρντιέ). Βαρέθηκα όλους αυτούς που νομίζουν ότι επειδή πρέπει να πληρώνουν τον οβολό τους για το αυτονόητο, να κράζουν. Να κράζουν αν γίνεται διασπάθηση, κακή χρήση (κάτι που οι ίδιοι προσπαθούν με λόμπινγκ να γίνεται, και είναι οι πρωταίτιοι). Οχι γιατί πρέπει να συνεισφέρουν. Αλλιώς να πάρουν τα χρήματα τους και άντε στα τσακίδια.
    Ελα ομως που η φορολογια δεν ειναι αναλογικη (γιατι θα επρεπε και εσυ να δωσεις 45% στο κρατος), και η χρηση των φορων ειναι κακη οπως λες
    Και δεν τα παιρνει, του τα δινουν καλως ή κακως
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  3. #2328
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ομως που η φορολογια δεν ειναι αναλογικη (γιατι θα επρεπε και εσυ να δωσεις 45% στο κρατος), και η χρηση των φορων ειναι κακη οπως λες
    Και δεν τα παιρνει, του τα δινουν καλως ή κακως
    Δεν είναι αναλογικη. Και όταν λέμε αναλογική, αναλόγως των δυνάμεων. Δεν μπορείς να ζητάς απο έναν φουκαρά που δεν έχει να ζήσει. Αλλά αυτός που βγάζει μισό εκατομυριο πχ τον χρόνο, δεν θα χαλάσει η ζωή του αν πληρώσει τα μισά σε φόρο. Μπορεί να μην του αρέσει, αλλά η ποιότητα ζωής του δεν θα μειωθεί στο ελάχιστο. Ετσι, όσο ανεβαίναι το εισόδημα, πρέπει να ανεβαίνει και ο φόρος, γιατί πολύ απλα, μπορείς.

    Βέβαια κάποιοι άλλοι το βλέπουν, ότι ταίζουν την υπόλοιπη κοινωνία με τα λεφτά τους. Χωρίς να σκέφτονται φυσικά, ότι τα λεφτά τους, απο την υπολοιπη κοινωνία έρχονται

  4. #2329
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αναλογικη σημαινει με σταθερο ποσοστο
    Κλιμακωτη (οπως ειναι τωρα) ειναι με κλιμακες αναλογα το εισοδημα

    Αν ειναι σαφες τωρα, να παμε παρακατω
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  5. #2330
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ, ποτέ εμεις που ειμαστε τα καθαροαιμα κορόιδα, οι νομοταγεις πολιτες που πληρωνουμε ΟΛΟΥΣ τους φορους μας στο κρατος και τις εισφορες μας στα Ταμεια...
    Spoiler:
    Το ζητουμενο παντού και παντα ιδιως εν μεσω οικονομικης κρισης
    ειναι να υπαρχουν ευκολοι ΣΤΟΧΟΙ, συνηθως φτωχοτεροι απο εμας, ολοκληρες ομαδες ανθρωπων , ιδιως αλλοθρησκοι - βρωμιαρηδες, εγκληματιες - γυφτοι, λαθρομεταναστες αντε και οβριοι. ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ και με την ανοχη των μικρομεσαιων γινεται παντοδυναμος ο καθε Χιτλερ μεγαλος ή μικρος!

    ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    όταν υπάρχει κόσμος που πιστεύει πως κάποιες ομάδες πολιτών λαμβάνουν τρελά επιδόματα (και όχι επιδόματα που λαμβάνουν όλοι οι πολίτες ανάλογα την κατάσταση τους), ή πως άλλες ομάδες δεν πληρώνουν φόρους, υπάρχει μεγάλο θέμα.
    ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  6. #2331
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΦΤΑΙΝΕ ΠΑΝΤΑ, ποτέ εμεις που ειμαστε τα καθαροαιμα κορόιδα, οι νομοταγεις πολιτες που πληρωνουμε ΟΛΟΥΣ τους φορους μας στο κρατος και τις εισφορες μας στα Ταμεια...
    Spoiler:
    Το ζητουμενο παντού και παντα ιδιως εν μεσω οικονομικης κρισης
    ειναι να υπαρχουν ευκολοι ΣΤΟΧΟΙ, συνηθως φτωχοτεροι απο εμας, ολοκληρες ομαδες ανθρωπων , ιδιως αλλοθρησκοι - βρωμιαρηδες, εγκληματιες - γυφτοι, λαθρομεταναστες αντε και οβριοι. ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ και με την ανοχη των μικρομεσαιων γινεται παντοδυναμος ο καθε Χιτλερ μεγαλος ή μικρος!

    ΒΑΣΙΚΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΣ.

    - - - Updated - - -


    ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ...
    Μην είσαι τόσο απόλυτη "manoulamou"

    εγώ πάντως δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου και λέω πρώτα ΕΜΕΙΣ (βάζω τον εαυτό μου μέσα) φταίμε και μετά οι ΑΛΛΟΙ

    όσο και να φαίνεται απίστευτο σε κάποιους συνανθρώπους μου

    υπάρχουν ομάδες πληθυσμού που παίρνουν κάθε λογής επίδομα

    χωρίς να είμαι φασίστας ή ρατσιστής θα πω ότι αυτού του είδους επιδόματα τα παίρνουν ρομά - πρόσφυγες - μετανάστες (γενικά αλλοδαποί) ελάχιστους ημεδαπούς γνωρίζω να έχουν πάρει κάποιο επίδομα.

    δεν μπορώ επίσης να είμαι αυτός που θα κρίνει ή θα κάνει έλεγχο αν τα δικαιούνται ή όχι (υποτίθεται υπάρχουν ελεγκτικοί μηχανισμοί του κράτους που τσεκάρουν αν το δικαιούται κάποιος ή όχι)

    όπως συμβαίνει τώρα όταν θα μπω στην ιστοσελίδα της ΗΔΙΚΑ ή του ΕΦΚΑ ή της ΑΑΔΕ για να τσεκάρω αν κάποιο συγγενικό ή φιλικό πρόσωπο δικαιούται να πάρει κάποιας μορφής επίδομα ακόμα και για το κοινωνικό τιμολόγιο της ΔΕΗ

  7. #2332
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην είσαι τόσο απόλυτη "manoulamou"

    εγώ πάντως δεν κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου και λέω πρώτα ΕΜΕΙΣ (βάζω τον εαυτό μου μέσα) φταίμε και μετά οι ΑΛΛΟΙ

    όσο και να φαίνεται απίστευτο σε κάποιους συνανθρώπους μου

    υπάρχουν ομάδες πληθυσμού που παίρνουν κάθε λογής επίδομα

    χωρίς να είμαι φασίστας ή ρατσιστής θα πω ότι αυτού του είδους επιδόματα τα παίρνουν ρομά - πρόσφυγες - μετανάστες (γενικά αλλοδαποί) ελάχιστους ημεδαπούς γνωρίζω να έχουν πάρει κάποιο επίδομα.

    δεν μπορώ επίσης να είμαι αυτός που θα κρίνει ή θα κάνει έλεγχο αν τα δικαιούνται ή όχι (υποτίθεται υπάρχουν ελεγκτικοί μηχανισμοί του κράτους που τσεκάρουν αν το δικαιούται κάποιος ή όχι)

    όπως συμβαίνει τώρα όταν θα μπω στην ιστοσελίδα της ΗΔΙΚΑ ή του ΕΦΚΑ ή της ΑΑΔΕ για να τσεκάρω αν κάποιο συγγενικό ή φιλικό πρόσωπο δικαιούται να πάρει κάποιας μορφής επίδομα ακόμα και για το κοινωνικό τιμολόγιο της ΔΕΗ
    Από πού τα παίρνουν αυτά τα επιδόματα οι μετανάστες κι οι Ρομά; Για τους πρόσφυγες, ίσως και μετανάστες ΟΚ πληρώνει η ΕΕ με το Δουβλίνο ΙΙΙ, οι υπόλοιποι από πού παίρνουν μακροχρόνια επιδοματική ενίσχυση; Με ποιο νόμο; Από όσο ξέρω μόνο για όσους είναι πάνω από 50 χρονών με πολλά ένσημα δίνονται βοηθήματα.
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  8. #2333
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    NOKIA
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πού τα παίρνουν αυτά τα επιδόματα οι μετανάστες κι οι Ρομά; Για τους πρόσφυγες, ίσως και μετανάστες ΟΚ πληρώνει η ΕΕ με το Δουβλίνο ΙΙΙ, οι υπόλοιποι από πού παίρνουν μακροχρόνια επιδοματική ενίσχυση; Με ποιο νόμο; Από όσο ξέρω μόνο για όσους είναι πάνω από 50 χρονών με πολλά ένσημα δίνονται βοηθήματα.
    ΚΕΑ παίρνουν σίγουρα λογω μηδενικων εισοδηματων δηλωθεντων.
    Να σαι σιγουρος οτι αυτές οι κλειστές ομάδες ξερουν καλύτερα από εμας τι δικαιούνται κ τι οχι, (ενημερωση μεταξύ τους).

  9. #2334
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πού τα παίρνουν αυτά τα επιδόματα οι μετανάστες κι οι Ρομά; Για τους πρόσφυγες, ίσως και μετανάστες ΟΚ πληρώνει η ΕΕ με το Δουβλίνο ΙΙΙ, οι υπόλοιποι από πού παίρνουν μακροχρόνια επιδοματική ενίσχυση; Με ποιο νόμο; Από όσο ξέρω μόνο για όσους είναι πάνω από 50 χρονών με πολλά ένσημα δίνονται βοηθήματα.
    Σε ότι αφορά τους πρόσφυγες (οικογένειες) και κάποιους μετανάστες (οικογένειες)
    μπορώ να σου πω ποιος τους δίνει επίδομα για να ζήσουν όσο είναι στην χώρα μας μέχρι να εξεταστεί η αίτηση ασύλου ανεξάρτητα του αποτελέσματος της καθώς εμείς είμαστε η χώρα που θα τους κρατήσουμε
    είναι ο φορέας που τους ενοικιάζει ακίνητα (σε συνεργασία με αρκετά μεσιτικά γραφεία - συμβολαιογράφους - δικηγόρους - τεχνικά γραφεία κτλ) σε όλη το λεκανοπέδιο της αττικής στα οποία εκτός του ενοικίου πληρώνει τα κοινόχρηστα - το ρεύμα - το νερό - το φυσικό αέριο αν έχουν
    αυτός ο φορέας λέγεται Ύπατη Αρμοστεία του ΟΗΕ τα χρήματα έρχονται από το εξωτερικό ένα μέρος τους είναι από χρήματα της Ε.Ε.
    Τα ξέρω καθώς εκεί εργάζομαι.

    Σε ότι αφορά τους ρομά ή άλλες κατηγορίες μεταναστών δεν μπορώ να σου απαντήσω με ποιο νόμο ή το πως τα παίρνουν αυτά τα γνωρίζουν οι ίδιοι και αυτοί που τους δίνουν τις συμβουλές για το πως θα τα πάρουν (γιατί σίγουρα έχουν βοήθεια)
    καθώς όπως είπα είμαι ένας απλός ημεδαπός πολίτης που πληρώνω τους φόρους μου και τις ασφαλιστικές μου εισφορές
    δεν είμαι αυτός που θα κρίνω αν πρέπει ή όχι να το πάρει
    ούτε ελεγκτικός μηχανισμός του κράτους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eg29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΕΑ παίρνουν σίγουρα λογω μηδενικων εισοδηματων δηλωθεντων.
    Να σαι σιγουρος οτι αυτές οι κλειστές ομάδες ξερουν καλύτερα από εμας τι δικαιούνται κ τι οχι, (ενημερωση μεταξύ τους).
    Σωστός

    έχουν πάρα πολύ καλό δίκτυο ενημέρωσης/πληροφόρησης και είναι οργανωμένοι πολύ καλά

    επίσης υπάρχουν και οι "αλληλέγγυοι/ες" που τους βοηθούν στα πάντα.

  10. #2335
    Εγγραφή
    11-09-2004
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12032 kbps / 997 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    18(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eg29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΕΑ παίρνουν σίγουρα λογω μηδενικων εισοδηματων δηλωθεντων.
    Να σαι σιγουρος οτι αυτές οι κλειστές ομάδες ξερουν καλύτερα από εμας τι δικαιούνται κ τι οχι, (ενημερωση μεταξύ τους).
    Νόμο ή έστω κοινοποίηση υπουργικής απόφασης έχεις;
    Θα ήθελα να ξέρω, όχι για κανένα άλλο λόγο.
    Δηλαδή παίρνουν 400 ευρώ το χρόνο...
    Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό ρωτάω. Απάντηση δεν πήρα...
    Stop Trolling.
    Ψάχνω κέρματα για Δανία και Ελβετία. Ενδιαφέρομαι με τιμή τη μεσοσταθμική κάποιου επίσημου ξένου ανταλλακτηρίου (π.χ. xe.com)

  11. #2336
    Εγγραφή
    02-09-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    NOKIA
    Path Level
    Interleaved
    https://keaprogram.gr/pubnr/Home/Contact

    Ν.4389/2016, Άρθρο 235

    200€ το ατομο/μηνα + επιπλεον για καθε ατομο.
    Καθόλα νομιμο αν καλυπτεις τις απαιτησεις που εχει, για ολους μας ισχυει απλα ξερεις τελικα ποιοι το παιρνουν
    Τελος απο μενα το οφφτοπικ

  12. #2337
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νόμο ή έστω κοινοποίηση υπουργικής απόφασης έχεις;
    Θα ήθελα να ξέρω, όχι για κανένα άλλο λόγο.
    Δηλαδή παίρνουν 400 ευρώ το χρόνο...
    Δεν είμαι σίγουρος γι' αυτό ρωτάω. Απάντηση δεν πήρα...
    Νόμος ή Υπουργική Απόφαση που ορίζει τα κριτήρια ή το ύψος του επιδόματος/βοηθήματος ύπαρχει

    αυτό που τουλάχιστον εγώ προσωπικά δεν γνωρίζω / δεν ξέρω να σου πω είναι το πως παίρνουν το επίδομα / βοήθημα

    αυτές τις πληροφορίες

    τις γνωρίζουν οι ίδιοι και αυτοί που τους βοηθάνε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eg29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://keaprogram.gr/pubnr/Home/Contact

    Ν.4389/2016, Άρθρο 235

    200€ το ατομο/μηνα + επιπλεον για καθε ατομο.
    Καθόλα νομιμο αν καλυπτεις τις απαιτησεις που εχει, για ολους μας ισχυει απλα ξερεις τελικα ποιοι το παιρνουν
    Τελος απο μενα το οφφτοπικ
    Σωστός

    Τέλος και από μένα η συζήτηση εκτός θέματος

    άντε να βγει και το τέλος ακινήτων ή ΕΝΦΙΑ να τελειώνουμε (όχι τίποτα άλλο να ξέρω τι περισσεύει ρε παιδί μου από τα χρήματα που βγάζω εγώ και η μητέρα μου)

  13. #2338
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eg29 Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://keaprogram.gr/pubnr/Home/Contact

    Ν.4389/2016, Άρθρο 235

    200€ το ατομο/μηνα + επιπλεον για καθε ατομο.
    Καθόλα νομιμο αν καλυπτεις τις απαιτησεις που εχει, για ολους μας ισχυει απλα ξερεις τελικα ποιοι το παιρνουν
    Τελος απο μενα το οφφτοπικ
    Δεν παίρνουν δηλαδή κάποιο ειδικό επίδομα, είναι επίδομα που έχουν πρόσβαση όλοι οι πολίτες εφόσον πληρούν τα κριτήρια.

  14. #2339
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evantigger Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από πού τα παίρνουν αυτά τα επιδόματα οι μετανάστες κι οι Ρομά; Για τους πρόσφυγες, ίσως και μετανάστες ΟΚ πληρώνει η ΕΕ με το Δουβλίνο ΙΙΙ, οι υπόλοιποι από πού παίρνουν μακροχρόνια επιδοματική ενίσχυση; Με ποιο νόμο; Από όσο ξέρω μόνο για όσους είναι πάνω από 50 χρονών με πολλά ένσημα δίνονται βοηθήματα.
    Οταν ενας νομος ειναι εξαιρετικα περιοριστικος, του στυλ αμα εχεις τεκμαρτο εισοδημα >4000 πχ, τοτε αν εχεις εστω και ενα μικρο ποσοστο σε σπιτι ή ΙΧ, ή ενα part time job της πλακας, αποκλειεσαι. Οι Ρομα ειναι κατηγορια που εχουν συνηθως μηδενικα εισοδηματα (που δηλωνουν), μηδενικα περιουσιακα στοιχεια (που δηλωνουν), οπότε εμπιπτουν σχεδον σε ολα τα επιδοματα που βγαζει το κρατος, με εξαιρεση ενα που ειχαν κανει την απαιτηση να υπαρχει 1 χρονος εργασιας τα τελευταια Χ χρονια (δε θυμαμαι ακριβως).

  15. #2340
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ενας νομος ειναι εξαιρετικα περιοριστικος, του στυλ αμα εχεις τεκμαρτο εισοδημα >4000 πχ, τοτε αν εχεις εστω και ενα μικρο ποσοστο σε σπιτι ή ΙΧ, ή ενα part time job της πλακας, αποκλειεσαι. Οι Ρομα ειναι κατηγορια που εχουν συνηθως μηδενικα εισοδηματα (που δηλωνουν), μηδενικα περιουσιακα στοιχεια (που δηλωνουν), οπότε εμπιπτουν σχεδον σε ολα τα επιδοματα που βγαζει το κρατος, με εξαιρεση ενα που ειχαν κανει την απαιτηση να υπαρχει 1 χρονος εργασιας τα τελευταια Χ χρονια (δε θυμαμαι ακριβως).
    Το ίδιο και όσοι Έλληνες δεν δηλώνουν αυτά που πρέπει και είναι πολλοί και αυτοί.

Σελ. 156 από 189 ΠρώτηΠρώτη ... 136146151154155156157158161166176 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-09, 23:28
  2. Θα δηλώσετε (και θα πληρώσετε) τους ημιυπαιθριους;
    Από Jim Slip στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-09, 18:49
  3. ΠΛΕΙΣΤΗΡΙΑΣΜΟΙ ΑΚΙΝΗΤΩΝ
    Από noisy2007 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-09, 02:57
  4. Αντικειμενικές αξίες ακινήτων
    Από Προφέσσορας_Χάος στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-08, 00:10
  5. Αθήνα: Αξία ακινήτων
    Από NeK στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-04, 15:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας