Σελ. 29 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 775
  1. #421
    Εγγραφή
    19-03-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    zte
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hightop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νεο καναλι με ταινιες! στη θεση του Universal Channel (205), πολυ συντομα κοντα σας...επιτελους
    δηλαδη παει το universal channel ?
    τι αψυχολογητο ηταν τουτο
    παει το grimm & heaven
    που εβλεπα...

  2. #422
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Ελπιζω να βαλει πιο καλο καναλι , αυτο το universal δεν ελεγε και τιποτε και εγω μονο το grimm εβλεπα .

  3. #423
    Εγγραφή
    31-10-2007
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x


    Με την αύξηση χωρητικότητας που εξασφάλισε ο ΟΤΕ TV μέσω δορυφόρου με την αλλαγή προτύπου εκπομπής του τέταρτου αναμεταδότη σε DVB-S2/8PSQ, όπως είχαμε γράψει, άνοιξε ο δρόμος για την προσθήκη νέων καναλιών. Έτσι, σήμερα το απόγευμα γύρω στις 18:00 η συνεργασία που είχε ο ΟΤΕ με το Universal Channel ολοκληρώθηκε, και στη θέση του καναλιού εμφανίστηκε κάρτα που ανακοινώνει την άφιξη ενός νέου24ωρου καναλιού ταινιών. Οι πληροφορίες μας λένε πως δεν πρόκειται για κάποιο κανάλι τύπου Scifi, Axn, η Pay per view ,αλλά ενός καναλιού του OTE που θα προβάλει ξένες ταινίες, χωρίς όμως να μπορούμε να πούμε αυτή τη στιγμή με σιγουριά τι ακριβώς ταινίες θα προβάλλει. Θετική κίνηση πάντως, αφού στο κομμάτι των ταινιών έχουμε γράψει επανειλημμένως πως ο ΟΤΕ έχει σημαντικό κενό. Από το μέτωπο των συνδρομητών ο ΟΤΕ καταγράφει αργή αλλά σταθερά ανοδική πορεία και υπολογίζεται πως οι συνδρομητές έχουν φτάσει τους 21.800. Τέλος, ακόμη μια πληροφορία του Digital TV info λέει πως στην δορυφορική πλατφόρμα του ΟΤΕ αλλά και στο IPTV ετοιμάζονται πολύ σύντομα να ενσωματωθούν οι τοπικοί τηλεοπτικοί σταθμοί «STAR Λαμίας» και το «Αχελώος TV».

  4. #424
    Εγγραφή
    20-01-2010
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19300/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ZYXEL P-660HW-Τ3
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    καλη φαση .Ειδικα τα τοπικα σε δορυφορο ειναι κατι το καινουργιο.Αντε να βαλουν και αλλα .

  5. #425
    Εγγραφή
    10-11-2007
    Μηνύματα
    1.094
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Δυνατές προσθήκες ο οτέ !!!
    Eίστε καλά ή να βάλω τις φωνές....!!!!!

  6. #426
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μέχρι στιγμής πάντως φαίνεται πως τον είχαμε υποτιμήσει τον ΟΤΕ. Εξαρτάται βέβαια και από το τι ταινίες θα βάζει.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  7. #427
    Εγγραφή
    19-03-2008
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    zte
    παιδια σε επικοινωνια που ειχα με το εμπορικο τους τμημα και μου ειπαν οτι κατα πασα πιθανοτητα θα ξεκινησει μεσα στην εβδομαδα
    πε παλιοτερες ταινιες..δεν ξερω ποσο παλιες δεν το διευκρινησα..θολο παραμενει ακομα το αν θα εχει πρωτες προβολες καθως τα μεγαλα στουντιο τα εχει η νοβα αποκλειστικα..και εξεταζεται στο μελλον να μπει το (OTE Cinema on Demand) και στο sat πακετο...αλλα δεν ξερουν ποτε..αυτα
    μου ειπαν..

  8. #428
    Εγγραφή
    23-05-2006
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    ZTE ZXV10 H108L
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    OTE SAT:Cinema on Demand (TEST 3)

    Σύμφωνα με το epg του TEST3 ο ΟΤΕ τεστάρει υπηρεσίες on demand και δορυφορικά

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  1zdt5aw.jpg 
Εμφανίσεις:  26 
Μέγεθος:  41,5 KB 
ID: 102562

  9. #429
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Συγγνώμη παιδιά αλλά λείπει ο Ant1 από τα ελληνικά κανάλια ή είναι λάθος της σελίδας του Ote TV? Αν ναι αυτό είναι σημαντικό μειονέκτημα για όσους σκέφτονται να το αγοράσουν για το εξωτερικό...

  10. #430
    Εγγραφή
    25-01-2009
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10951/979
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΜΗ
    Router
    sagem 2404
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 24.5(dB)
    απο οτι εχω ακουσει ο ant1 είναι θέμα λίγων ημερων να μπει. παντως ςίναι καλό ότι τα βηματα που ακνει η otetv είναι αργά και σταθερα. αν μπορέσει και πάρει και τo αγγλικο πρωτάθλημα θα είναι ένα καλό βήμα.

  11. #431
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τον αντ1 περιμένουν και οι γονείς για να γίνουν συνδρομητές.. Αντε να δουμε

  12. #432
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rna Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο οτι εχω ακουσει ο ant1 είναι θέμα λίγων ημερων να μπει. παντως ςίναι καλό ότι τα βηματα που ακνει η otetv είναι αργά και σταθερα. αν μπορέσει και πάρει και τo αγγλικο πρωτάθλημα θα είναι ένα καλό βήμα.
    Προφανώς... Τότε θα έχει τα 4 σημαντικότερα πρωταθλήματα τα οποία για αρκετούς είναι ο βασικότερος λόγος συνδρομής nova, πιο πολύ κ από την ελληνική Superleague. Εξάλλου για ποιο πρωτάθλημα μιλάμε, οι ομάδες πάνε από το κακό στο χειρότερο, ΑΕΚ κ ΠΑΟ δεν ξέρουν αν θα παίζουν καλά καλά, ο Ολυμπιακός θα πάρει ξανά τον Σόλιντ και η nova έχει την απαίτησει να ζητάει 52 ευρώ για αυτό το "πράγμα"...? Ήδη με την nova επίγεια θεωρώ ότι πάνε να ξαναπάρουν όλους αυτούς τους πρώην συνδρόμητες που έφυγαν επειδή έβρισκαν το προιόν υπερκοστολογημένο αλλά πραγματικά, το OTE TV Full Pack, σε μένα προσωπικά που βρίσκομαι στη φάση να βάλω δορυφορικό πακέτο επειδή δεν έχω άλλη επιλογή εδώ που βρίσκομαι, μοιάζει απείρως καλύτερη επιλογή.

  13. #433
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbie691 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς... Τότε θα έχει τα 4 σημαντικότερα πρωταθλήματα τα οποία για αρκετούς είναι ο βασικότερος λόγος συνδρομής nova, πιο πολύ κ από την ελληνική Superleague. Εξάλλου για ποιο πρωτάθλημα μιλάμε, οι ομάδες πάνε από το κακό στο χειρότερο, ΑΕΚ κ ΠΑΟ δεν ξέρουν αν θα παίζουν καλά καλά, ο Ολυμπιακός θα πάρει ξανά τον Σόλιντ και η nova έχει την απαίτησει να ζητάει 52 ευρώ για αυτό το "πράγμα"...? Ήδη με την nova επίγεια θεωρώ ότι πάνε να ξαναπάρουν όλους αυτούς τους πρώην συνδρόμητες που έφυγαν επειδή έβρισκαν το προιόν υπερκοστολογημένο αλλά πραγματικά, το OTE TV Full Pack, σε μένα προσωπικά που βρίσκομαι στη φάση να βάλω δορυφορικό πακέτο επειδή δεν έχω άλλη επιλογή εδώ που βρίσκομαι, μοιάζει απείρως καλύτερη επιλογή.
    απειρως καλυτερη οχι,
    πιο φθηνη ναι (και παλι εαν δεν σε καλυπτει το ιδιοκτητο δικτυο forthnet ωστε να εκμεταλλευτεις τις τρεχουσες προσφορες, αν ναι τοτε η νοβα ειναι πληρεστερη και σε καλη τιμη).

  14. #434
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Επειδή έγραψα προσωπικά, να εξηγήσω ότι ενδιαφέρομαι να βλέπω στο εξωτερικό τα ελεύθερα ελληνικά κυρίως, αυτά δηλαδή που έβλεπα κ όταν ήμουν στην Ελλάδα και προφανώς δεν έχω την δυνατότητα εδώ που είμαι να συνδυάσω προσφορές forthnet+nova επομένως τα δύο πακέτα που εξετάζω είναι το nova start pack και το ote tv. Αν δεν με ενδιέφεραν καθόλου τα αθλήματα τότε ο ote θα ήταν περισσότερο συμφέρων από άποψη τιμής: 18,63 έναντι 20,62, αλλά όταν με 24,88 μπορώ να έχω και όλα τα Otesports τότε πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση κατ'εμέ σε αυτή την τιμή.

    Επίσης στην δική μου κατάσταση εμπίπτουν πολλοί άλλοι Έλληνες του εξωτερικού που θέλουν απλά τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια κ για τα οποία πληρώνουν στη nova 20,52 το μήνα εδώ και χρόνια από όσο ήδη πρόλαβα να διαπίστωσω. Πιστεύω πολλοί από αυτούς θα ήταν πρόθυμοι να δώσουν 4 ευρώ ακόμα προκειμένουν να βλέπουν τα ίδια συν το περιεχόμενο των otesports. Το ότι τα αθλήματα ήταν ως τώρα εργολαβία της nova για την οποία ζήταγε κ ζητάει εξωφρενικά ποσά κ οι περισσότεροι είχαν συμβιβαστεί με την απουσία τους, δε σημαίνει πως δεν υπάρχει κόσμος που θα πλήρωνε ένα λογικό αντίτιμο όπως (κατά τη γνώμη μου) αυτό που ζητάει ο OTE για το δικό του sports (full) pack προκειμένου να έχει πρόσβαση σε ενδιαφέρον αθλητικό περιεχόμενο.

  15. #435
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.627
    Downloads
    52
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Ζte 288a
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbie691 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή έγραψα προσωπικά, να εξηγήσω ότι ενδιαφέρομαι να βλέπω στο εξωτερικό τα ελεύθερα ελληνικά κυρίως, αυτά δηλαδή που έβλεπα κ όταν ήμουν στην Ελλάδα και προφανώς δεν έχω την δυνατότητα εδώ που είμαι να συνδυάσω προσφορές forthnet+nova επομένως τα δύο πακέτα που εξετάζω είναι το nova start pack και το ote tv. Αν δεν με ενδιέφεραν καθόλου τα αθλήματα τότε ο ote θα ήταν περισσότερο συμφέρων από άποψη τιμής: 18,63 έναντι 20,62, αλλά όταν με 24,88 μπορώ να έχω και όλα τα Otesports τότε πραγματικά δεν υπάρχει σύγκριση κατ'εμέ σε αυτή την τιμή.

    Επίσης στην δική μου κατάσταση εμπίπτουν πολλοί άλλοι Έλληνες του εξωτερικού που θέλουν απλά τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια κ για τα οποία πληρώνουν στη nova 20,52 το μήνα εδώ και χρόνια από όσο ήδη πρόλαβα να διαπίστωσω. Πιστεύω πολλοί από αυτούς θα ήταν πρόθυμοι να δώσουν 4 ευρώ ακόμα προκειμένουν να βλέπουν τα ίδια συν το περιεχόμενο των otesports. Το ότι τα αθλήματα ήταν ως τώρα εργολαβία της nova για την οποία ζήταγε κ ζητάει εξωφρενικά ποσά κ οι περισσότεροι είχαν συμβιβαστεί με την απουσία τους, δε σημαίνει πως δεν υπάρχει κόσμος που θα πλήρωνε ένα λογικό αντίτιμο όπως (κατά τη γνώμη μου) αυτό που ζητάει ο OTE για το δικό του sports (full) pack προκειμένου να έχει πρόσβαση σε ενδιαφέρον αθλητικό περιεχόμενο.
    τα 2 ευρω διαφορα τιμης δε νομιζω να συμβαλλουν στην ''απειρως'' καλυτερη επιλογη εκτοσ και οντως τη θεωρεις τραγικα μεγαλη διαφορα. αλλιως με τα sports θα πληρωνεις και 4 ευρω παραπανω για τον πρωτο χρονο και 8 στη συνεχεια.

    και γιατι δε βαζεις πακετο δορυφορικης της χωρας που μενεις για ταινιες αθλητικα κλπ.. που θα ειναι κλασεις ανωτερο απο τα ελληνικα πακετα? (και το το πιο φθηνο απο ελλαδα για τα ελληνικα καναλια?)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakels : 23-05-12 στις 01:51.

Σελ. 29 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 372
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 09:58
  2. Μηνύματα: 959
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-09, 18:30
  3. Μηνύματα: 2024
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-06, 03:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας