Σελ. 46 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 263641444546474851 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 676-690 από 775
  1. #676
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Εννοείται ρε παιδιά, τι λέμε τώρα? Χωρίς ΦΠΑ? Είναι δυνατόν να γίνονται ακόμα τέτοια γελοία κόλπα? Ακόμα και όταν δεν αναγράφεται με μεγάλα γράμματα, είναι υποχρεωμένοι να το αναφέρουν με μικρά. Σε όλες τις διαφημίσεις του ΟΤΕ δεν θα δείτε ΚΑΜΜΙΑ αναφορά σε ΦΠΑ επομένως λογικό και επόμενο ο πελάτης να θεωρήσει την αναγραφόμενη τιμή ως τελική.

    Ορίστε και η διαφήμιση της Nova που ειναι βεβαίως ΜΕ ΦΠΑ, και το επαναλαμβάνει κιόλας από κάτω: http://www.forthnetgroup.gr/Services...aspx?a_id=3819

    Η περίοδος χρέωσης είναι 23/08 - 22/10, μέσα Αυγούστου ξεκίνησε η συνδρομή μου. Υπάρχει περίπτωση τα 19,90 που αφορούν συνδρομητές ΟΤΕ να συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ και τα 24,88 που είναι για μη-συνδρομητές να μην περιλαμβάνουν???Ακόμα δεν έχω επικοινωνήσει αλλά είτε πρόκειται για απάτη της διαφήμισης, είτε έχουν κάνει λάθος και έχουν προσθέσει 2 φορές ΦΠΑ είναι εξίσου απαράδεκτες και οι δύο περιπτώσεις. Αναμένω νεότερα.

    Για την ώρα υπάρχει κάποιος μη-συνδρομητής ΟΤΕ μέσω δορυφόρου που να μπορεί να επιβεβαιώσει τι πληρώνει το μήνα?

  2. #677
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbie691 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται ρε παιδιά, τι λέμε τώρα? Χωρίς ΦΠΑ? Είναι δυνατόν να γίνονται ακόμα τέτοια γελοία κόλπα? Ακόμα και όταν δεν αναγράφεται με μεγάλα γράμματα, είναι υποχρεωμένοι να το αναφέρουν με μικρά. Σε όλες τις διαφημίσεις του ΟΤΕ δεν θα δείτε ΚΑΜΜΙΑ αναφορά σε ΦΠΑ επομένως λογικό και επόμενο ο πελάτης να θεωρήσει την αναγραφόμενη τιμή ως τελική.

    Ορίστε και η διαφήμιση της Nova που ειναι βεβαίως ΜΕ ΦΠΑ, και το επαναλαμβάνει κιόλας από κάτω: http://www.forthnetgroup.gr/Services...aspx?a_id=3819

    Η περίοδος χρέωσης είναι 23/08 - 22/10, μέσα Αυγούστου ξεκίνησε η συνδρομή μου. Υπάρχει περίπτωση τα 19,90 που αφορούν συνδρομητές ΟΤΕ να συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ και τα 24,88 που είναι για μη-συνδρομητές να μην περιλαμβάνουν???Ακόμα δεν έχω επικοινωνήσει αλλά είτε πρόκειται για απάτη της διαφήμισης, είτε έχουν κάνει λάθος και έχουν προσθέσει 2 φορές ΦΠΑ είναι εξίσου απαράδεκτες και οι δύο περιπτώσεις. Αναμένω νεότερα.

    Για την ώρα υπάρχει κάποιος μη-συνδρομητής ΟΤΕ μέσω δορυφόρου που να μπορεί να επιβεβαιώσει τι πληρώνει το μήνα?
    Κάτι διαβάζεις λάθος, οι τιμές είναι με φπα στην σελίδα τους, στον λογαριασμό είναι χωρίς το φπα και μπαίνει μετά

  3. #678
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Και ποιές είναι λοιπόν οι τιμές κατ'εσένα?

    Γιατί εγώ απο τη σελίδα βλέπω 24,88. Όχι 24,88 + ΦΠΑ = 30.6 ευρώ το μήνα όπως γράφει ο λογαριασμός!

    Στα χέρια μου το χαρτί που έχω αναγράφει ποσό πληρωμής 61,20 για 2 μήνες χρήσης... άρα?

  4. #679
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbie691 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ποιές είναι λοιπόν οι τιμές κατ'εσένα?

    Γιατί εγώ απο τη σελίδα βλέπω 24,88. Όχι 24,88 + ΦΠΑ = 30.6 ευρώ το μήνα όπως γράφει ο λογαριασμός!

    Στα χέρια μου το χαρτί που έχω αναγράφει ποσό πληρωμής 61,20 για 2 μήνες χρήσης... άρα?

    Αν θέλεις ανέβασε τον λογαριασμό για τον δουμε

  5. #680
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Τον περιμένω κ εγώ γιατί δεν έρχεται στη δική μου διεύθυνση.

  6. #681
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbie691 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον περιμένω κ εγώ γιατί δεν έρχεται στη δική μου διεύθυνση.
    Αφού δεν τον έχεις πάρει πως ξέρεις το διάστημα τιμολόγησης;Είναι ο πρώτος λογαριασμός;Μήπως είχες ενεργοποιηθεί όταν έτρεχε η προσφορά με 2 μήνες δωρεάν.Μήπως νοίκιασες καμιά ταινία;

  7. #682
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν τον έχεις πάρει πως ξέρεις το διάστημα τιμολόγησης;Είναι ο πρώτος λογαριασμός;Μήπως είχες ενεργοποιηθεί όταν έτρεχε η προσφορά με 2 μήνες δωρεάν.Μήπως νοίκιασες καμιά ταινία;
    Δεν τον έχω στα χέρια μου αλλά μου διάβασε το περιεχόμενο του αυτός που τον έλαβε! Ναι είναι ο πρώτος και ναι, ήταν με την προσφορά των 2 μηνών δωρεάν. Αυτό συνεπάγεται κάτι που αγνοώ ως προς την τιμή του παγίου?

  8. #683
    Εγγραφή
    20-10-2003
    Περιοχή
    Πεύκη - Αττικής
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.007
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4997/49999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.5(dB) / 3.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτός είναι ο τελευταίος λογαριασμός μου... η τιμή όπως βλέπεις είναι ότι ακριβώς το διαφημίζουν...

    Εγώ θα έλεγα πριν αρχίσεις να φωνάζεις και να ωρύεσαι να περιμένεις να έρθει στα χέρια σου ο λογαριασμός να δεις τι χρεώσεις έχει και μετά βλέπουμε...

    Το πιθανότερο έχει να κάνει ότι είναι ο πρώτος σου λογαριασμός...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Ote_TV.jpg 
Εμφανίσεις:  54 
Μέγεθος:  90,1 KB 
ID: 111976

  9. #684
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από newbie691 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν τον έχω στα χέρια μου αλλά μου διάβασε το περιεχόμενο του αυτός που τον έλαβε! Ναι είναι ο πρώτος και ναι, ήταν με την προσφορά των 2 μηνών δωρεάν. Αυτό συνεπάγεται κάτι που αγνοώ ως προς την τιμή του παγίου?
    Κοίτα,θα σου πω την δική μου περίπτωση.είμαι συνδρομητής ΟΤΕ και ενεργοποίηση(μέσω conn-x την είχα αλλά δεν έχει σημασία) είχα κάνει 23/7.Οι λογαριασμοί του ΟΤΕ είναι διμηναίοι και προπληρώνεις του 2 επόμενους μήνες.Είχα τους 2 πρώτους δωρεάν και οι 2 επόμενοι ήταν να πληρωθούν.Όταν ήρθε ο λογαριασμός πλήρωσα 2 μήνες και κάτι ημέρες.Ουσιαστικά έγινε αυτό για να "εναρμοστούν" οι ημερομηνίες με τον τηλεφωνικό
    Εσύ όμως δεν είσαι συνδρομητής ΟΤΕ.Είχες του 2 πρώτους μήνες δωρεάν.'Εστω την έκανες την ενεργοποίηση μέσα Αυγούστου(αυτό κατάλαβα από τα συμφραζόμενα).μέχρι 23 του μηνός(εκάστοτε) είναι μια αναλογία κάποιων ημερών.Ημερήσια χρέωση είναι 25/30=0,83 περίπου.Πολλαπλασιάζεις τις ημέρες μέχρι 23 του μηνός και θέλω να πιστεύω,δικαιολογείται το +10 ευρώ.Ουσιαστικά χρεώθηκες αυτές τις μέρες συν 2 μήνες.
    ΥΓ1:Αν έκανες μέσα Αυγούστου την ενεργοποίηση δε νομίζω να αφορά περίοδο υπηρεσιών 23/8-22/10.Λογικά θα αφορά 23/10-22/12 γιατί οι 2 πρώτοι μήνες είναι δωρεάν.
    ΥΓ2:Ο ΟΤΕ με τους λογαριασμούς είναι τραγικότατος!δεν βγάζεις άκρη όση διάθεση και να έχεις...

  10. #685
    Εγγραφή
    25-12-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Satellite
    ISP
    Ote TV Satellite
    Λοιπόν παιδιά να διευκρινίσω γιατί είδα αναλυτικά το τι έλεγε ο λογαριασμός. Υπήρχαν δύο χρεώσεις και εκεί είχε γίνει το μπέρδεμα.

    1) Αναδρομικά ΟΤΕ TV (Full Pack) 12μηνη δέσμευση ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ 9/10/12 - 22/10/12 9,44Ε
    2) ΟΤΕ TV (Full Pack) 12μηνη δέσμευση ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ 23/10/12 - 22/12/12 40,456Ε

    + ΦΠΑ σε αυτά: 61,20.

    Βέβαια δεν μου το είχανε διαβάσει έτσι πρωτού το πάρω στα χέρια μου και γιαυτό δεν μπορούσα να βγάλω άκρη. Επίσης δεν γνώριζα ότι προπληρώνεις τους επόμενους 2 μήνες. Τώρα που μου το έστειλαν ήταν ξεκάθαρο.

    Απλά αντί να ξεκινάει η χρέωση από τη ημέρα αγοράς (9 του μήνα) ξεκινάει από τις 22 και επομένως έπρεπε να βγει αναλογικά η διαφορά.

  11. #686
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Αnt1-Μακεδονία +1 ακόμη κανάλι μεχρί τέλους νοεμβρίου στην ΟΤΕtv

  12. #687
    Εγγραφή
    25-11-2005
    Μηνύματα
    674
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    none
    Αντε πια, εχω να δω Αντ1 απο το καλοκαιρι που σταματησαν την αναλογικη εκπομπη.
    Δεν με χαλασε βεβαια, αν και εχασα τον σουλεημαν τον μεγαλοπρεπη...

  13. #688
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Περιοχή
    Ασβεστοχώρι
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9500/1020
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    Speedport entry i2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αnt1-Μακεδονία +1 ακόμη κανάλι μεχρί τέλους νοεμβρίου στην ΟΤΕtv
    Μάλλον το Alter θα είναι το άλλο, ξεκινάει πάλι στις 1/12.

  14. #689
    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περιοχή
    Περαια
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    cyta
    Router
    black pirelli
    Καλησπερα το euronews ξεκινησε πιλοτικα και στα ελληνικα!!!

  15. #690
    Εγγραφή
    17-12-2011
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    To otetv σταδιακά γίνεται πολύ δυνατή πλατφόρμα.το επέλεξα έχοντας αποδεχτεί την έλλειψη αθλητικού περιεχομένου με ελληνικό ενδιαφέρον, αλλά θεωρώ επίσης τεράστια έλλειψη που δεν υπάρχει ένα ταξιδιωτικό κανάλι αντίστοιχο του travel.

Σελ. 46 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 263641444546474851 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 372
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-12, 09:58
  2. Μηνύματα: 959
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-09, 18:30
  3. Μηνύματα: 2024
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-06, 03:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας