Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-34 από 34
  1. #31
    Το avatar του μέλους koprioni
    koprioni Guest
    Έχω κατεβάσει το Add-On του Firefox το Greek Dictionary αλλα δεν βλέπω πουθενά καμιά επιλογή στα μενού ή κάπου αλλού.
    Μήπως πρέπει να εγκαταστήσω το Open Office (νομίζω έτσι λέγεται) τα ανάλογα Office των Linux?
    Έχω τον Firefox 2.0 που παρεπιπτόντως(ουπς το έγραψα σωστά????) μου βγάζει και άλλα προβληματάκια π.χ. δεν μου φορτώνει κάπιοες εικόνες, μάλοον διαφημήσεις,και μου βγάζει μονο κατι της μορφής [AD]
    Eυχαριστώ προκαταβολικά!

  2. #32
    Εγγραφή
    25-07-2004
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΜΑΚΡΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από civil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα εκτός απο υπογράμμιση εκεί που λειπουν τόνοι (σχεδόν παντού !!) και ορθογραφικά λάθη με το δεξί κλικ βγαζει και προτεινόμενες λύσεις.
    Σε Win XP home GR SP 2.


    ΕDIT @nikchis: Eχεις δίκιο, απλά θα περιμένουμε την έκδοση 3, ή μήπως την 2.1 ???
    Χμμμ, μόλις είδα αυτό το thread και βλέπω ότι υπάρχει ενδιαφέρον για το αγγλοελληνικό ορθογράφο. Ο κύριος λόγος που είναι απενεργοποιημένη η εγκατάσταση σε FF 2.0 είναι ότι μόλις εγκατασταθεί , ο FF κατά την έξοδο κρασάρει (και αν υπάρχουν και άλλα λεξικά εγκατεστημένα κλείνει αυτόματα) γεγονός που το κάνει απαράδεκτο για χρήση. Για να επιλυθούν αυτά χρειάζονται αρκετές δοκιμές και ανθρωποώρες σε debugging για να βρεθεί κάποια άκρη. Όπως έχουν τα πράγματα τώρα αυτή η επέκταση δεν έχει μέλλον και θα καταλήξει στο σκουπιδοτενεκέ της ιστορίας. Όποιος ενδιαφέρεται να βοηθήσει σε αυτό ας επικοiνωνήσει με το mail του author που φαινεται στην επέκταση..

  3. #33
    Εγγραφή
    25-07-2004
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΜΑΚΡΗΣ
    OK ... μια δοκιμαστική έκδοση (που δουλεύει και σε FF2.0 και χωρίς φανερά κολλήματα) (τελικά λίγη καθαριότητα στον κώδικα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν ;-) ) είναι εδώ http://sourceforge.net/project/showf...ease_id=465746
    Όποιος ενδιαφέρεται ας το δοκιμάσει και ας στείλει το ΟΚ (μαζί με λειτουργικό σύστημα) για να προχωρήσουμε στο update...

  4. #34
    Εγγραφή
    25-07-2004
    Μηνύματα
    158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΜΑΚΡΗΣ
    Για όσους ενδιαφέρονται το https://addons.mozilla.org/firefox/3451/ (Ελληνο-αγγλικό) είναι από σήμερα διαθέσιμο και για FF 2.0.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. ορθογραφικός έλεγχος και Kile..
    Από arkara στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-08-08, 15:07
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-08, 12:40
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-07, 17:31
  4. Outlook Express και ορθογραφικός έλεγχος
    Από dragonfighter στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-06, 11:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας