Σελ. 15 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 286
  1. #211
    Εγγραφή
    08-10-2013
    Μηνύματα
    49
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    29999/2495
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE ZXDSL 931 VII
    SNR / Attn
    12.4(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Άκυρο! Βρέθηκε η λύση με το firewall στο recommended, όχι στο high.


    Παίδες Χρόνια Πολλά!

    Φίλος έχει το vdsl router ZXHN H168N και το τέλειο σήμα δεν συνδέεται με καμία δύναμη.

    Το συγκεκριμένο ρούτερ δεν έχει τη ρύθμιση που λέει στο βιντεάκι στο youtube (IPSEC ALG). Έχει μόνο: FTP ALG, H323 ALG, PPTP ALG, RTSP ALG, SIP ALG, TFTP ALG.

    Έχει κανείς καμία ρύθμιση που θα βοηθούσε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rikos : 30-12-14 στις 20:49. Αιτία: ΛΥΣΗ

  2. #212
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πηρα και εγω το UAP 2816, δωρεαν εννοείται

    Ξερει κανεις πως ακριβως λειτουργει η συσκευη?
    Για ποιο λογο χρειαζεται ευρυζωνικη συνδεση και για ποιο λογο φερει καρτα SIM?

    Το κινητο μου με ποιον τροπο εχει καλυτερο σημα?
    Το UAP 2816 πρεπει να είναι σε σημειο με καλο σημα κινητής?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  3. #213
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα και εγω το UAP 2816, δωρεαν εννοείται

    Ξερει κανεις πως ακριβως λειτουργει η συσκευη?
    Για ποιο λογο χρειαζεται ευρυζωνικη συνδεση και για ποιο λογο φερει καρτα SIM?

    Το κινητο μου με ποιον τροπο εχει καλυτερο σημα?
    Το UAP 2816 πρεπει να είναι σε σημειο με καλο σημα κινητής?
    Αυτό που κάνει είναι ότι δημιουργεί μια μικρή κεραία κινητής, η οποία δρομολογεί την κίνηση από το σταθερό ευρυζωνικό δίκτυο που της παρέχεις. Μπορεί να τοποθετηθεί και σε σημείο χωρίς σήμα κινητής, αφού η συνδεσιμότητα εξασφαλίζεται από το σταθερό δίκτυο. Ο χώρος που έχεις σήμα είναι στην κοντινή περιοχή της συσκευής και τα τηλέφωνα που επιτρέπεται να συνδεθούν επάνω της ορίζονται από τις ρυθμίσεις που θα κάνεις (στην Cosmote ορίζεις ποιοι αριθμοί επιτρέπεται να δρομολογούνται).

  4. #214
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.757
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΟΚ αρα το βαζω και μαζι με τα modem, switch, να μην το εχω μες τη μεση
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  5. #215
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Καλή χρονιά σε όλους.
    Απο προχτές επανήλθα στην Cosmote απο την Wind.
    Απο οταν ημουν συνδρομητης Cosmote πριν απο 2 χρονια, μου ειχε μείνει ένα ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ. Τωρα που ξαναγύρισα στην Cosmote, το σύνδεσα ξανά. Συνδέεται και γίνεται μπλέ το λαμπάκι (που σημαίνει πώς συνδέθηκε) αλλά το κινητό μου δεν συνδέεται.
    Πηρα χτες την Cosmote και μου ειπαν οτι πρεπει να "ξαναβαλουν τον αριθμο του κινητου μου" οταν ενεργοποιηθει πληρως το What's up και γινει active.
    Τους παιρνω σημερα τηλεφωνο, και αφου επιβεβαιωνω οτι πια το νουμερο μου εχει γινει active απο preactive που ηταν μεχρι χτες, μου λενε οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ και πρέπει να πάω σε κατάστημα Cosmote. Παιρνω τηλέφωνο στον ΓΕΡΜΑΝΟ που εκανα την φορητοτητα, και δεν ξερουν τιποτα. Πάω στο κατάστημα του ΟΤΕ, στο οποιο η κοπέλα παιρνει τηλέφωνο στην Cosmote και της λένε ότι πρέπει να το πετάξω και να δώσω 140ευρώ να πάρω άλλο.
    Επειδή μου φαίνεται εξωπραγματικό το παραπάνω, και δεν τους βλέπω και πολύ ενημερωμένους για το τι γίνεται, γνωρίζει κάποιος να μου πει?

  6. #216
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή χρονιά σε όλους.
    Απο προχτές επανήλθα στην Cosmote απο την Wind.
    Απο οταν ημουν συνδρομητης Cosmote πριν απο 2 χρονια, μου ειχε μείνει ένα ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ. Τωρα που ξαναγύρισα στην Cosmote, το σύνδεσα ξανά. Συνδέεται και γίνεται μπλέ το λαμπάκι (που σημαίνει πώς συνδέθηκε) αλλά το κινητό μου δεν συνδέεται.
    Πηρα χτες την Cosmote και μου ειπαν οτι πρεπει να "ξαναβαλουν τον αριθμο του κινητου μου" οταν ενεργοποιηθει πληρως το What's up και γινει active.
    Τους παιρνω σημερα τηλεφωνο, και αφου επιβεβαιωνω οτι πια το νουμερο μου εχει γινει active απο preactive που ηταν μεχρι χτες, μου λενε οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ και πρέπει να πάω σε κατάστημα Cosmote. Παιρνω τηλέφωνο στον ΓΕΡΜΑΝΟ που εκανα την φορητοτητα, και δεν ξερουν τιποτα. Πάω στο κατάστημα του ΟΤΕ, στο οποιο η κοπέλα παιρνει τηλέφωνο στην Cosmote και της λένε ότι πρέπει να το πετάξω και να δώσω 140ευρώ να πάρω άλλο.
    Επειδή μου φαίνεται εξωπραγματικό το παραπάνω, και δεν τους βλέπω και πολύ ενημερωμένους για το τι γίνεται, γνωρίζει κάποιος να μου πει?
    Ακούγεται λογικό ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί, όχι όμως και το να πάρεις καινούργιο!
    Εάν έχεις πρόσβαση στο My Cosmote, θα πρέπει να το βλέπεις στο λογαριασμό σου, απ' όπου μπορείς και να προσθέσεις μόνος σου τους αριθμούς τηλεφώνων που θέλεις να συνδέονται. Σημείωσε το σειριακό αριθμό του και τον αριθμό της κάρτας SIM (εφόσον έχει) και πήγαινε σε κάποιο μαγαζί ΟΤΕ/Cosmote που να ξέρουν λίγο τη δουλειά τους

  7. #217
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακούγεται λογικό ότι πρέπει να ενεργοποιηθεί, όχι όμως και το να πάρεις καινούργιο!
    Εάν έχεις πρόσβαση στο My Cosmote, θα πρέπει να το βλέπεις στο λογαριασμό σου, απ' όπου μπορείς και να προσθέσεις μόνος σου τους αριθμούς τηλεφώνων που θέλεις να συνδέονται. Σημείωσε το σειριακό αριθμό του και τον αριθμό της κάρτας SIM (εφόσον έχει) και πήγαινε σε κάποιο μαγαζί ΟΤΕ/Cosmote που να ξέρουν λίγο τη δουλειά τους
    Και όμως!
    Μόλις με πήραν απο την Cosmote.
    Δεν υπάρχει δυνατότητα να ενεργοποιηθεί εκ νέου.
    Το πετάμε και παίρνουμε άλλο!
    Δηλαδή... δεν παίρνουμε τίποτα και πάμε σε άλλο δύκτιο που να πιάνει στο σπίτι μας.
    Πολύ καλά μου έλεγε φίλος ότι στην Cosmote είναι πραγματικά κάτι μεταξύ κακού δημοσίου και καφενείου.
    Δεν έπρεπε απο την πρώτη στιγμή να κοπεί η λειτουργία του. Το οτι έφυγα εγώ απο την Cosmote, δεν σημαίνει ότι σταματάω να δίνω σήμα στην λίστα με τους φίλους μου που είχα καταχωρημένα.
    Πόσο μάλλον, τώρα που γύρισα.
    Δηλαδή ακόμα και στην Greenpeace να τους καταγγείλω μου έρχετε! Να φτιάχνουμε τόσα ηλεκτρονικά σκουπίδια επι τούτου επειδή η μηχανογράφιση μας δεν μπορεί να εκδόσει καινούργιο sim για το ΤΕΛΕΙΟ ΣΗΜΑ χωρίς να τιμολογήσει, είναι απίστευτο!

  8. #218
    Εγγραφή
    25-10-2008
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι ασύμβατοτητα.
    Αν έκανες αλλαγή sim, αφαίρεσε και πρόσθεσε ξανά τον αριθμό σου απο τη συσκευη (στο my cosmote)
    Πρέπει να γίνει update το imsi.
    Να σαι καλά αδερφέ για το tip. Μικρή λεπτομέρεια αλλα σημαντικότατη για να βρώ λύση μετά απο αλλαγή κάρτας Sim...

  9. #219
    Εγγραφή
    13-10-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ
    Router
    speedtouch 530
    SNR / Attn
    31,0(dB) / 2,0(dB)
    ρε παιδιά μια βοήθεια γιατί θα τρελαθώ με τη μαλακία !
    πήρα και εγώ ένα γιατί εκεί που είμαι δεν έχω σήμα Nada !

    μου το δίνει η comsote τσαμπέ το κουμπώνω πάνω σε δίκτυο εταιρικό με 4 vdsl και round robin
    το βλέπω από τον dhcp του mikrotik οτι παίρνει ip και μπάλες !

    το μόνο που κατάφερε είναι να αναβοσβήνει το internet η συνεννόηση με τεχνικούς cosmote επιεικώς τραγική δεν βγάζω άκρη !

    το βάζω να παίζει από μία vdsl μπας και έχει φρικάρει γιατί ακούει σε διαφορετικές ip λόγο RR μπάλες ξανά !

    του δίνω στατικές ip με το χέρι και στο netmod που έχει σαν επιλογή και στο targetip ( 2 διαφορετικές γιατί αν είναι η ίδια την ακούει και δεν το βλέπεις ποτέ ξανά ! )
    ανοίγω και πόρτες που μου είπε μία ζαβή από την cosmote ( 4500 & 500 ) τίποτα !

    μπάλες !!!

    τα modem όλα σε bridge mode και το routing όλο από mikrotik
    έχει καταφέρει κανείς να το σετάρει αυτό το πράγμα ;
    το πήρα σπίτι να δω αν θα ακούσει internet τουλάχιστον μπάλες και εδώ δεν θέλει με τίποτα να ανάψει αυτό το λαμπάκι

    έχει κάνεις καμιά εμπειρία ;

  10. #220
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz!Box Fon WLAN 7140
    Μπορεί να είμαι και άσχετος, μπορεί να είμαι και χαζός. Προσωπικά πάντως, αυτή την ορολογία "θα ακούσει internet τουλάχιστον μπάλες" δεν τη γνωρίζω και δεν την καταλαβαίνω
    Έχω Τέλειο Σήμα εδώ και 5 χρόνια και μπορώ να πω πως έχω κάποια εμπειρία, ήτοι κατα καιρούς αντιμετωπίζω προβλήματα.
    Αν θέλεις να μας τα πεις λίγο πιο ανθρώπινα, μηπως καταφέρουμε και σε βοηθήσουμε...

    Σίγουρα πάντως σε εταιρικό με 4 γραμμές round robin δεν θα παίξει.
    Επίσης δεν θα παίξει αν ΔΕΝ είναι κοντά σε παράθυρο για να δει το location (σημαντικό).
    Επίσης δεν θα παίξει σε άλλη διεύθυνση απο τη δηλωμένη (σημαντικό)
    Επίσης δεν θα παίξει αν το έχουν μπλοκάρει οι servers της Cosmote, πράγμα που μπορεί να γίνει για διάφορους ηλίθιους λόγους.
    Δεν χρειάζεται να ανοίξεις καμία πόρτα. Είναι συσκευή που βρίσκεται εντός του δικτύου σου και βγαίνει προς τα έξω - όχι το αντίθετο.

    Γενικά κάνε του ένα hard reset και άφησέ το να παίρνει IP απο τον DHCP. Έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν θα καταφέρεις να κάνεις κάτι διαφορετικό με static.

    Οι τηλεφωνήτριες της Cosmote είναι άσχετες. Ζήτα να ανοίξει case να το δουν οι κατάλληλοι άνθρωποι

    Πες μας τώρα τι εννοείς "να ακούσει internet", μήπως και μας διαφωτίσεις
    k

  11. #221
    Εγγραφή
    13-10-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ
    Router
    speedtouch 530
    SNR / Attn
    31,0(dB) / 2,0(dB)
    Σίγουρα πάντως σε εταιρικό με 4 γραμμές round robin δεν θα παίξει.

    μπορώ να το κάνω map εγώ να βγαίνει από μία γραμμή δεν είναι πρόβλημα αυτό και έχω και διαφορετικές ote και cyta
    δεν έπαιξε έτσι !


    Επίσης δεν θα παίξει αν ΔΕΝ είναι κοντά σε παράθυρο για να δει το location (σημαντικό).

    αυτό είναι το κύριο θέμα μάς μάλλον μιας και εκεί που θέλω να το βάλω δεν έχει τίποτα γιατί είναι σε ένα υπόγειο σίγουρα δεν έχει σήμα ούτε για δείγμα για να βρεί location έχει gps πάνω του αυτό ; γιατί δεν βρίσκω και manual !

    Επίσης δεν θα παίξει σε άλλη διεύθυνση απο τη δηλωμένη (σημαντικό)

    το ξέρω αυτό το αν θα ακούσει internet εννοώ να το βάλω πάνω σε ένα πιο απλό setup ( όχι της εταιρίας ) στο σπίτι μου πχ για να δώ αν θα μείνει αναμένο έστω το δεύτερο λαμπάκι του που είναι για το internet με βάση αυτά που λέει η cosmote ( να ακούσει internet λοιπόν )


    Επίσης δεν θα παίξει αν το έχουν μπλοκάρει οι servers της Cosmote, πράγμα που μπορεί να γίνει για διάφορους ηλίθιους λόγους.

    αυτό ας πούμε ; πως να γίνει γιατί μίλησα σήμερα μαζί τους του έδωσα APEI και τον αριθμό που έχει η SIM πάνω λογικά το κοίταξαν

    Δεν χρειάζεται να ανοίξεις καμία πόρτα. Είναι συσκευή που βρίσκεται εντός του δικτύου σου και βγαίνει προς τα έξω - όχι το αντίθετο.

    ξέρω πως δουλεύουν τα δίκτυα ΙΤ manager είμαι το θέμα είναι τι μου είπε η τύπισσα στο τηλέφωνο
    επίσης το επειδή πάει προς τα έξω η συσκευή δεν πάει να πει οτι δεν έχει κίνηση προς τα μέσα οπότε για τις πόρτες μπορεί να έχει και δίκιο η ζαβή !


    το πήρα σπίτι να δω αν θα ακούσει internet τουλάχιστον, μπάλες !! πιο λαϊκά ακόμα το λες και σαν, πήρα τα @@ μου ! :P

  12. #222
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz!Box Fon WLAN 7140
    Οk για το mapping, αλλά μηπως κόβεται κάπου καπως... δεν το έχω σκεφτεί ιδιαίτερα.

    Ποιο μοντέλο είναι? Το δικό μου είναι το UAP 2105 και έχει 1 λαμπάκι.

    Δε νομίζω να έχει GPS. Bλέπει όμως τις κεραίες στις οποίες είναι δηλωμένο να παίζει και καταλαβαίνει που βρίσκεται με triangulation.
    Είναι όμως πολύ σημαντικό να έχει έστω και ελάχιστο σήμα για να ξέρει που είναι.

    Δεν έχει σημασία αν δεχεται κίνηση προς τα μέσα. Αυτό ανοίγει μέσω UPNP ότι πόρτες χρειάζεται για να δημιουργήσει ένα VPN με την Cosmote, συνεπώς όλη η κίνηση γίνεται μέσω του VPN.

    Όταν τους έδωσες το APEI το βρήκαν στο δίκτυό τους?

    Επιμένω πάντως, ζήτα να σε καλέσει κάποιος από το mobile internet, που έχει εκπαίδευση στο femto.
    k

  13. #223
    Εγγραφή
    13-10-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ
    Router
    speedtouch 530
    SNR / Attn
    31,0(dB) / 2,0(dB)
    μόλις πάλι έκλεισα το τηλ με ειδικό τρομάρα τους και του λέω για το round robin και παίζει να βάζει τα κλάματα


    γενικά μου λένε φίλε ! πόρτες 4500 και 500 ανοιχτές πάνω στο modem και θα παίξει όχι πάνω σε switch !! λές και θα πάριε φωτιά αν το έχεις πάνω σε switch λολ
    τώρα μου λέει άλλαξε και να μπορεί να παίξει επειδή το έχω σε άλλη διεύθυνση αλλά δεν το βλέπω να κάνει κάτι !

    UAP 2816 είναι αυτό που έχω εγώ


    δε βγάζω άκρη θα πληρώσω ένα gsm repeater μου φαίνεται να ξεμπερδεύω με όλους τους άμπαλους ότι και να του έλεγα δεν είμαι τεχνικός μου έλεγε

  14. #224
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Πόση ώρα το έχεις αφήσει? Γενικά χρειάζεται αρκετά λεπτά να καταχωρηθεί και να ξεκινήσει να δουλεύει, γι' αυτό και το round robin είναι πρόβλημα.

  15. #225
    Εγγραφή
    13-10-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ
    Router
    speedtouch 530
    SNR / Attn
    31,0(dB) / 2,0(dB)
    το RR είναι πρόβλημα γιατί το ipsec που σηκώνει το BTS της cosmote βλέπει διαφορετικές ip και τα παίζει !!
    αυτό όμως είπαμε μπορούμε να το προσπεράσουμε !! μαρκάροντας όλη την κίνηση στην ip του BTS και την στέλνεις από μία vdsl
    αυτό ήταν το εύκολο !!


    το θέμα τελικά είναι οτι το έφερα σπίτι το έβαλα με ένα μόντεμ του κόλου μόνο του και έπαιξε !
    πίσω από τα mikrotik δεν θέλει να περάσει το ipsec με τίποτα ! πράγμα που στο σπίτι οκ το ξεπερνάς κάπως αλλάζεις λίγο το setup
    αλλά στο γραφείο που να αλλάξω όλο το setup εκεί απλά δεν παίρνει αλλαγή !

    γενικά η συσκευή είναι για κλάματα βέβαια δεν είμαι και από την άλλη μεριά να δω τι έχουν κάνει οι cosmoteτζίδες αλλά το οτι για να παίξει αυτό το πράγμα πρέπει να έχεις ένα σκέτο μοντεμ και αυτό ορθάνοιχτο προς το ίντερνετ... NOT an option για την εταιρία θα μας πάρουν με τις πέτρες μέχρι και οι πωλήτριες δλδ...


    το έχω αφήσει αρκετές ώρες μπας και ξεσκαλώσει και συνδεθεί στον server της cosmote αλλα απλά δεν θέλει τουλάχιστον πίσω από το mikrotik
    που εκεί φτάιει το μικροτικ δεν μπωρεί ή εγώ δεν έχω καταφέρει να παίξει ipsec road warrior σωστά !


    βέβαια ! έχω ένα άλλο δεύτερο στο σπίτι από σήμερα το απόγευμα που είναι πάνω στο μόντεμ μόνο του ( το μοντεμ ίδιο με αυτό που του γραφείου το BTS έπαιξε μια φορά !!!! ) και δεν θέλει να συνχρωνίσει με τίποτα και αυτό LOL γενικά το μηχανάκι είναι για πέταμα....

    όχι οτι τα πλήρωσα τσάμπα μου τα δώσανε και τα 2 αλλά είπα μπας και γλίτωνα τα gsm repeaters και να τραβάω καλώδια αλλά δεν το βλέπω τελικά !

Σελ. 15 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνθεση για σπιτι-γραφειο
    Από Xefteris στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-11, 21:23
  2. [Baudtec] Έχω σήμα αλλά όχι σύνδεση στο γραφείο υπογείου
    Από alexliz στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-10, 10:45
  3. Που πρέπει να βάλω τον αντάπτορα του keyboard για να έχω τέλειο σήμα?
    Από trooper400 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-09, 21:56
  4. Δικτυο Γραφειο-Σπιτι
    Από trypokaridos στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-09, 02:13
  5. vpn από γραφείο στο σπίτι
    Από binary_dreamer στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-06, 20:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας