Σελ. 4 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 286
  1. #46
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παιδια το femtocell πρεπει να ειναι ορθιο η μπορω να το βαλω και καθιστο?

  2. #47
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παιδια μετα απο 2 βδομαδες με το femtocell το κουμπι του on/off μου εχει πατηθει προς τα μεσα και δεν κανει επαναφορα εχει τυχει σε κανεναν αλλο αυτο?

  3. #48
    Εγγραφή
    28-10-2011
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    καλησπερα εχω παρει τη συσκευη τελειο σημα αλλα δεν λειτουργει με τιποτα μου βγαζει κοκκινο φωτακι μαλλον απο οτι καταλαβαινω φταιη το firewall του router αν μπορει να βοηθησει καποιοσ γιατι θα βγει αχρηστο ευχαριστω

  4. #49
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Περιοχή
    κ.Τούμπα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Τοποθέτησα και εγώ τελικά τη συσκευή σε διαμέρισμα, αλλά έχω πρόβλημα με την κάλυψη, στο δωμάτιο που είναι τοποθετημένη ok! Full σήμα (ισχύς σήματος -65 dbm, 23 asu).....στο διπλανό πέφτει μια-δυο γραμμές (ισχύς σήματος -95 dbm, 13 asu).....σε ένα άλλο 10μέτρα απόσταση (κυριολεκτικά) και 1μιση τοίχος ενδιάμεσα πέφτουν όλες οι γραμμές (ισχύς σήματος -110 dbm, 3 asu)

    Οι τιμές ισχύος δεν έχω ιδέα τι σημαίνουν (έτσι τις δίνει το κινητό μου), αλλά παρατηρώ ότι είναι αντιστρόφως ανάλογες της κάλυψης... αν μπορεί κάποιος να πει δυο λόγια ..... θα βοηθούσε.

    Το βρίσκετε φυσιολογικό να υπάρχει τέτοια πτώση κάλυψης σε τόσο μικρή απόσταση ?
    Γρηγόρης Γ. Δάρης

  5. #50
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εξαρτάται σε τι ύψος το έχεις, τι εμπόδια έχει κλπ

  6. #51
    Εγγραφή
    04-10-2006
    Περιοχή
    κ.Τούμπα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritzbox 5530
    Το έχω κρεμάσει σε τοίχο γύρω στο 1,5μ. δεν υπάρχει τίποτα που να το καλύπτει μπροστά, το μοναδικό εμπόδιο είναι ο τοίχος. Ακόμα και χωρίς τοίχο ενδιάμεσα στα 5-6 μέτρα πέφτει μια-δυο γραμμές. Όλα αυτά τα γράφω γιατί κατά καιρούς διαβάζω σε διάφορα reviews (τουλάχιστο για το αντίστοιχο της Vodafone) οτι καλύπτει με άνεση διαμερίσματα 100-110 τ.μ ακόμα και σε διαφορετικούς ορόφους........
    Γρηγόρης Γ. Δάρης

  7. #52
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα περίμενα μία τέτοια υπηρεσία να είναι δωρεάν, όπως είπαν κι άλλοι.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  8. #53
    Εγγραφή
    29-12-2007
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Μηνύματα
    557
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7.860/1.088
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Thomson 585v8
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 35.5(dB)
    θα ηθελα να ρωτησω, ενω το φωτακι ειναι μπλε στο κουτι και ειναι σε λειτουργια εχω παρακολουθησει οτι μερικεσ φορες το κινητο χανει το full σημα, συμβαινει και σε αλλους αυτο?

  9. #54
    Εγγραφή
    28-01-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΙΧΙΟ
    Router
    Linksys wag160N
    SNR / Attn
    3,8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγω εχω το εξης προβλημα μετα απο καθε διακπη ρευματος δεν συνδεεται με τιποτα εχει το κοκκινο φωτακι οτι και να κανω

  10. #55
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΥΜΠΑΡΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lak100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω το εξης προβλημα μετα απο καθε διακπη ρευματος δεν συνδεεται με τιποτα εχει το κοκκινο φωτακι οτι και να κανω
    θα πρεπει να κανεις port forward στην θυρα 50 και θα δουλευει μια χαρα!(θα ανοιξεις 2 ξεχωριστες πορτες μια udp και μια tcp!) αν εξακολουθει και δεν δουλευει pm !!!

  11. #56
    Εγγραφή
    21-12-2011
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    Γεια χαρά, έχω τη συσκευή «τέλειο σήμα» της Cosmote. Μέχρι πρόσφατα δούλευε μια χαρά πάνω σε ένα router Netgear. Το router πρόσφατα το άλλαξα με ένα Thomson 585 v8 με firmware της Forthnet το 8.2.7.8 καθώς το netgear παρέδωσε πνεύμα .

    Δεν έχω καταφέρει παρά το port 50 που το έχω open για την συσκευή “τέλειο σήμα’’ να κάνω το femtocell να δουλέψει.Το Port-forward έχει γίνει σωστά το έχω τσεκάρει με ένα φίλο με το wampserver ανοιγοντας το Port 50 για τον σταθερό. Στον σταθερό ήταν open, όταν όμως το ανοίγω για το femtocell δεν συγχρονίζεται. Χρειάζεται να δοκιμάσω κάποιο άλλο firmware, έχει πρόβλημα αυτό της forthnet? Σε router φίλου πάντως συγχρονίζεται κανονικά ,για να μην υπάρχουν αμφιβολίες μήπως έχει πρόβλημα το femtocell. Επίσης με cosmote που επικοινώνησα μου είπαν ότι όλα φαίνονται οκ από αυτούς.

    (Έχω επίσης ενεργοποιήσει την λειτουργία telnet και έχω κάνει τον διακόπτη του router μπροστά να ανοιγοκλείνει το wifi.) και πρίν κάνω αυτές τις αλλαγές πάντως, δεν δούλευε.

    Κάθε βοήθεια ανεκτίμητη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος summit1_1 : 21-12-11 στις 04:11.

  12. #57
    Εγγραφή
    12-11-2007
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδια εγω που λετε εχω ενα χρονο στην cosmote επειτα απο 8 χρονια στην vodafone με τελειο σημα...που λετε 1 χρονο τωρα δεν εχω σημα ουτε κατα διανοια,εγω συνδεση η αδερφη μου what's up εκανα 4-5 φορε ς παραπονα στην cosmote αλλα, τπτ,μεχρι που παρατραβηξε η ιστορια παω στην vodafone διαλεγω ενα προγραμμα και κανω αλλαγη φορητοτητας μου λενε τα γνωστα μεχρι να εγγριθει η φορητοτητα θα σας καλεσουμε..με καλει η cosmote και εγινε χωμα να την πατησω,να μου λενε θα σας στειλουμε την συσκευη ενετελως δωρεαν μειωσεις παγιου και τα λοιποα..πηρα που λετε την συσκευη την συνδεσα σημερα μιλαμε καμπανα σημα μεσα στο σπιτι κι εγω και η αδερφη μου........

    το μονο που θελω να ρωτησω αν ξερει καποιος πως μπορω να περασω αριθμο στην συσκευη??

  13. #58
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz!Box Fon WLAN 7140
    Χρόνια Πολλά σε όλους.

    Προμηθεύτηκα και εγώ χθες ένα Cosmote Τέλειο Σήμα (UAP2105), άνοιξα τα απαραίτητα ports, αλλά δεν δουλεύει με τίποτα. Επειδή μάλιστα το δοκιμάσα με 2 διαφορετικά routers και έφαγα ώρες μιλώντας με το CC της Cosmote, τελικά το πήγα πίσω και μου έδωσαν άλλο, χωρίς φυσικά να μπορούν το ελέγξουν ή να είναι σε θέση να γνωρίζουν τι μπορεί να φταίει.

    Παρατηρήσεις:

    1. Και στις 2 συσκευές που μου έδωσαν, όταν έβγαλα την κάρτα SIM και την έβαλα σε άλλο τηλέφωνο, έδειχνε "Μη ενεργοποιημένη". Αν και μου κάνει εντύπωση αυτό, η Cosmote ισχυρίζεται ότι οι συγκεκριμένες κάρτες sim δεν παίζουν σε άλλες συσκευές. Περίεργο, αλλα θα μπορούσε κάποιος να δοκιμάσει να βγάλει την κάρτα sim από το "Τέλειο Σήμα" και να την βάλει σε ένα 3G κινητό να μας πει τι γίνεται;

    2. Το κυρίως modem μου είναι ένα Fritz 7140. Δεύτερο modem που δοκίμασα είναι ένα USR 9192. Μέχρι τώρα, όποια πόρτα χρειάστηκε να ανοίξω, ουδέποτε αρνήθηκε κάποιο από τα δυο modem να συνεργασθεί. Μήπως κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω επί του θέματος;

    3. Πάροχος είναι ON Telecoms. Ακόμα, παρ' ότι τους έχω πάρει 3 φορές τηλέφωνο δεν είναι σε θέση να μου απαντήσουν αν έχουν το port 50 κλειστό. Μήπως και εδώ κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω επί του θέματος;

    Φυσικά η Cosmote δεν έχει ιδέα ποιοι πάροχοι και ποια modems δεν συνεργάζονται με την υπηρεσία και ούτε πρόκειται να μπει στον κόπο να το κάνει.

    Βοηθάτε, γιατί θα φύγει απ' το μπαλκόνι!!!

    Ευχαριστώ
    k

  14. #59
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalantz Εμφάνιση μηνυμάτων

    3. Πάροχος είναι ON Telecoms. Ακόμα, παρ' ότι τους έχω πάρει 3 φορές τηλέφωνο δεν είναι σε θέση να μου απαντήσουν αν έχουν το port 50 κλειστό. Μήπως και εδώ κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω επί του θέματος;

    Φυσικά η Cosmote δεν έχει ιδέα ποιοι πάροχοι και ποια modems δεν συνεργάζονται με την υπηρεσία και ούτε πρόκειται να μπει στον κόπο να το κάνει.

    Βοηθάτε, γιατί θα φύγει απ' το μπαλκόνι!!!

    Ευχαριστώ
    H ΟΝ ΔΕΝ φταίει πάντως για το πρόβλημα σου.
    Μόλις το έβαλα, και δούλεψε με την μία, επάνω στο ZTE που δίνει.
    Το πήρα και εγώ σήμερα, δωρεάν. Το έβαλα στην πρίζα, κούμπωσα το rj45 στο router, το πέταξα μέσα σε ένα ντουλάπι, και παίζει καμπάνα.
    Ποιότητα ομιλίας, σχεδόν τέλεια! Σήμα 5 μπάρες H.
    Τώρα μία ζαλάδα που έχω τώρα , ελπίζω να είναι επειδή δεν έχω πιει καφέ και έχω παγώσει ολόκληρος με την μηχανή, τις τελευταίες μέρες
    Πάντως... απο την στιγμή που το δίνει για συγκεκριμένους αριθμούς, και όχι χύμα για όλα τα νούμερα Cosmote, θα έπρεπε να μπορείς να ορίσεις την ένταση του σήματος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος andreasp : 24-12-11 στις 20:22.

  15. #60
    Εγγραφή
    09-03-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Fritz!Box Fon WLAN 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ΟΝ ΔΕΝ φταίει πάντως για το πρόβλημα σου.
    Μόλις το έβαλα, και δούλεψε με την μία, επάνω στο ZTE που δίνει.
    Το πήρα και εγώ σήμερα, δωρεάν. Το έβαλα στην πρίζα, κούμπωσα το rj45 στο router, το πέταξα μέσα σε ένα ντουλάπι, και παίζει καμπάνα.
    Ποιότητα ομιλίας, σχεδόν τέλεια! Σήμα 5 μπάρες H.
    Τώρα μία ζαλάδα που έχω τώρα , ελπίζω να είναι επειδή δεν έχω πιει καφέ και έχω παγώσει ολόκληρος με την μηχανή, τις τελευταίες μέρες
    Πάντως... απο την στιγμή που το δίνει για συγκεκριμένους αριθμούς, και όχι χύμα για όλα τα νούμερα Cosmote, θα έπρεπε να μπορείς να ορίσεις την ένταση του σήματος.
    Χαίρεται και πάλι...

    Σε ποιο ΖΤΕ αναφέρεσαι; Η συσκευή είναι της Huawei. Δίνουν και της ZTE;
    Μπορείς, αν σου είναι εύκολο να βάλεις την κάρτα sim που συνοδεύει το "Τέλειο Σήμα" σε ένα απλό κινητό 3G και να δεις αν εμφανίζει δίκτυο COSMOTE; Θα σου ήμουν ευγνώμων!!!

    Ευχαριστώ και πάλι.
    Καλά Χριστούγεννα!

    PS: Ελπίζω η ζαλάδα να μην είναι από το fem και να είναι περαστική. Πάρε κανένα depon για την ώρα και βλέπεις
    k

Σελ. 4 από 20 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνθεση για σπιτι-γραφειο
    Από Xefteris στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-11, 21:23
  2. [Baudtec] Έχω σήμα αλλά όχι σύνδεση στο γραφείο υπογείου
    Από alexliz στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-10, 10:45
  3. Που πρέπει να βάλω τον αντάπτορα του keyboard για να έχω τέλειο σήμα?
    Από trooper400 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-09, 21:56
  4. Δικτυο Γραφειο-Σπιτι
    Από trypokaridos στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-09, 02:13
  5. vpn από γραφείο στο σπίτι
    Από binary_dreamer στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-06, 20:37

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας