Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 111
  1. #1
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γεια σας! Ισως το θεμα μου φανει χαζο, ισως φανει πολυ off topic για ενα τετοιο site, εγω ομως το θετω υποψιν σας και μακαρι να εχω τα φωτα σας (εστω και μαζι με το χλευασμο σας).

    Στο ΙΕΚ που παρακολουθω, και στην ειδικοτητα τη συγκεκριμενη που ειμαι, ειναι γεματο κοπελες, οι οποιες πολλες φορες ειναι πραγματικα αφηνιασμενες (σε οτι εχει να κανει με τη συμπεριφορα τους στην ταξη)... Με μια απο αυτες, μια συμμαθητρια μου που φαινεται να μην σεβεται και πολλα, εχει σχηματιστει μια ενταση μεταξυ μας, εξ αιτιας του οτι εχει ενα ιδιαιτερο τροπο να με χλευαζει καθε φορα που κανω καποιο λαθος, ενω αισθανομαι και πολυ υποτιμιτικες ματιες και εχω ακουσει και γελια με φιλες της για μενα... Γελανε δηλαδη με μενα. Η κοπελα ειναι 18-19. Ειχα αρχισει και τα επαιρνα ασχημα οσο και αν προσπαθησουσα να αποφυγω ακομα και το βλεμμα της, μεχρι που σημερα ακουσα οτι ελεγε για μενα στην παρεα της οτι την αγριοκοιταζω και δεν ξερει το γιατι...Μετα εβαλε ενα αγορι να με παρει τηλεφωνο να παω επι τοπου για καφε εκει (που ηταν και αυτη).

    Τι πιστευετε καλυτερο/Τι μου λετε να κανω?

    1)Αυριο να παω και να της πω "Κοπελια δεν εχω τιποτα μαζι σου, σου ευχομαι οτι καλυτερο" και να μην την ξανακοιταξω ποτε.

    2) Να μην την ξανακοιταξω ποτε

    3) Οτι αλλο νομιζετε...

    Συγνωμη για ολα αυτα, συγνωμη και για το μυνημα. Αισθανομαι πολυ χαλια με ολη αυτη τη φαση, αληθεια λεω. Η κοπελα δεν με ενδιαφερει (σαν κοπελα). Αν ηταν σωστη δεν θα ελεγα οχι σε μια φιλια... Αν θετε βοηθειστε... γιατι το κανει αυτο??

    Φχαριστω.

  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2005
    Περιοχή
    Drifting clouds
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    10.0 Mbps
    ISP
    NTUA
    Router
    Ένα καλώδιο UTP
    Εάν ξεκινουσες εσυ να την προσεγγιζεις δειλα δειλα , ξεκινας από τα τυπικα την χαιρετας, απλα της λες μια καλημερα και τσουκου τσουκου να δεις πως θα παει η κατασταση και εάν αλλαξει η συμπεριφορα της(μιας και από οσο φαινεται η κοπελα προσπαθει να σε προσεγγισει με τον δικο της τροπο) .


    Οσο για τον ασχημο τροπο που αντιδρα όταν ΕΣΥ κανεις λαθη , Εσυ το μονο που θα μπορουσες να κανεις , εάν οντος εχεις κανει λαθος και το αναγνωριζεις να την ευχαριστησεις για την αναφορα που εκανε ακομα και αν διαφωνεις μαζι της ,να της πεις « ρε συ Αννα(λεμε τωρα) εχεις εδώ δικιο αλλα σε αυτό και αυτό θα διφωνησω». Κανε διαλογο μαζι της.
    Και μην κολλας καλε

  3. #3
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Κοπελια (chica_loca) σε ευχαριστω για την απαντηση. Σεβομαι το οτι μου ριχνεις 3 χρονια κα σιγουρα ξερεις πολλα περισσοτερα.Ομως εδω νομιζω κανεις λαθος. Δεν γινεται να εχω πεσει τοσο εξω. Εγω φταιω βεβαια που δεν εγραψα λεπτομερειες, αλλα σεβομαι αυτο το site και δεν ηθελα να επεκταθω. Πρεπει να αναφερω ομως 2 συμβαντα και μετα πες μου εσυ αν αυτος ειναι τροπος προσεγγισης απο κοπελα 18-19 χρονων...

    1) Σε ταξη 26 ατομων, η καθηγητρια με βγαζει στον πινακα και με ρωταει κατι...Απαντω λαθος... Η συγκεκριμενη κοπελα σκαει στα γελια δυνατα δυνατα και παρασυρει και αλλες 2-3... "αστειο σου φαινεται?", της λεω..."ε...για να γελαω...!!", μου λεει...στο διαλλειμα τη βρισκω και της λεω "γιατι το εκανες αυτο?" και μου λεει--->"Δεν μου αρεσε το στυλακι σου...για αυτο"...

    2)Ερχεται με μια φιλη της στα εργαστηρια. Στεκεται πισω μου και με σκουνταει ασχημα, παρολιγο να πεσω...Γυρναω και την κοιταω! Λεει= "χα χα χα..κοιτα πως κοιταει!" Η φιλη της απανταει="Ναι! Σαν τον μαλ...κα". Γελανε και οι δυο...

    Απο κει και περα ολο ψαχνει το βλεμμα μου για να γελασει με φιλες της...

    Εμενα (που το ζω) αυτο μου φαινεται κοροιδια ασχημη... Σαν τσαμπουκας μου φαινεται και δεν μου ειναι περιεργο μιας και τη συγκεκριμενη κοπελα την "απειλουν" ολοι οι καθηγητες να την πεταξουν εξω απο την ταξη μιας και ολο μιλαει και κανει φασαρια.

    Τελος εμενα η κοπελα δε μου αρεσει. Σαν κοπελα ειναι ομορφη αλλα μου φαινεται πολυ απωθητικη με ολα αυτα που κανει. Εχει μια μαγκια που δεν μου αρεσει καθολου... Αλλου ειναι η μαγκια. Για αυτο και ρωτησα= 1) Καθαρη εξηγα και αδιαφορια ή 2) απλη αδιαφορια ?

    Διαλογο και σχεση με ατομα που μου εχουν φερθει ετσι χωρις να με ξερουν καν δε θελω.
    Να εισαι καλα που τετοια ωρα μου απαντησες.
    Ευχασριστω πολυ κοπελια!

  4. #4
    Εγγραφή
    02-11-2005
    Περιοχή
    West Salonika
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Αυτη τη συμπεριφορα την εχει μονο μαζι σου ή και με αλλα ατομα? Χλευαζει και ειρωνευεται και αλλα ατομα ή μονο εσενα ?

    Αν το κανει και σε αλλους, τοτε εχει γενικως προβλημα συμπεριφορας (και νοημοσυνης φυσικα).

    Αν το κανει μονο σε σενα, τοτε κατι τρεχει στο μυαλο της. Εγω στη θεση σου, θα την επιανα καποια στιγμη που θα την εβρισκα μονη, να μου πει τι συμβαινει και γιατι συμπεριφερεται ετσι μαζι μου. Θα την ζητουσα ευγενικα να σταματησει αυτη τη συμπεριφορα γιατι ειναι κατι που με ενοχλει. Τωρα απο κει και περα, θα εβλεπα τι θα μου ελεγε και αναλογως θα επρατα.

    Τι να πω, πολλες φορες σκεφτεσαι πως θα αντιδρασεις ή τι θα πεις αλλα απο την πορεια μιας συζητησης, μπορει να κανεις κατι πολυ διαφορετικο απο αυτο που ειχες σκεφτει.

    Παντως μιλα της. Μονο ετσι πιστευω θα λυθει η οποια παρεξηγηση.
    ΓΙΝΕ ΑΡΗΣ ΝΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ !!!

  5. #5
    Εγγραφή
    13-02-2005
    Περιοχή
    Drifting clouds
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    10.0 Mbps
    ISP
    NTUA
    Router
    Ένα καλώδιο UTP
    Ατομα που συμπεριφερονται με τετοιο τροπο ,εχουν αναγκη από σημασία και προσπαθουν στην τελικη, με ασχημο τροπο να ριξουν τα βλεματα και στην απαραιτητη προσοχη από τους αλλους πανω τους ( αυτό είναι στον κλαδο της ψυχολογια αποδεδειγμένο) .

    Τετοια ατομα εάν ψαξεις λιγο το ιστορικο τους θα δεις ότι το προβλημα εχει τις ριζες του μεσα από την οικογενεια της συγκεκριμενης κοπελας. Ισως , λεω ισως οι γονεις της σαν παιδι να μην της ειχαν / εχουν δωσει την απαραιτητη προσοχη και φροντιδα και βρισκει ατομα «αδυναμα» να βγαλει τα απωθημένα της .

    Πιστεψε με πως εάν εσυ σταθεις στο υψος σου και καταφερεις με εξυπνο τροπο να την κανεις να καταλαβει ότι δεν εισαι χαζος , θα αλλαξει η συμπεριφορα της. Θα καταλαβει ότι πρεπει να σε σεβεται.

    Ακομα και οι καθηγητες αντι να είναι στη θεση του κριτη συνεχεια και να την αντιμετωπιζουν με ασχημο τροπο να βρουν αλλους τροπους όπως για παραδειγμα να προσπαθουν και να της δινουν ευκαιριες να εκφρασει με καποιον τροπο τις γνωσεις της, ακομα και όταν χλευαζει τους αλλους .

    Κανονας της φυσικης ΔΡΑΣΗ = ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ !

    Αυτά οσα θυμαμαι από την παιδοψυχολογια (αυτή την στιγμη) !

  6. #6
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Την επόμενη φορά που θα σου φερθεί άσχημα μπροστά σε όλη τη τάξη πάρ'τα εμφανώς στο κρανίο. Μπροστά σε όλους, μεγαλόφωνα και άγρια πες της με δικά σου λόγια να πάει στο διάολο και να σταματήσει να σε ενοχλεί.

    Με αυτό τον τρόπο θα κερδίσεις την αυτοεκτίμησή σου μπροστά στους συμμαθητές σου (σημαντικότατο) και η ίδια θα καταλάβει ότι δεν έχει να κάνει με κάποιον που ανέχεται τα πάντα.

    Δες την σαν δημόσια υπηρεσία, αν δεν φωνάξεις δεν γίνεται δουλειά.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #7
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδια! Ευχαριστω ΠΟΛΥ για τις απαντησεις σας, ευχαριστω πολυ ρε παιδια!
    Γιατι (ευχαριστω τοσο πολυ) ??
    -Επειδη το θεμα ειναι σημαντικο για μενα (διοτι με νευριαζει πολυ!)

    Γιατι ειναι σημαντικο για μενα??
    -Επειδη προκειται για κοπελα! Διοτι αν ηταν αγορι ή που θα με ειχε πατησει χαμω ή που θα τον ειχα πατησει εγω! Ναι, ναι...θα ειχα ζητησει το λογο σι-γου-ρα! Αλλα εδω τι να κανεις?...

    Ας πω 1-2 στοιχεια ακομα (σημαντικα) που απαντανε κιολας σε αυτα που λετε=

    1) Ειμαι σε ΙΕΚ. Τα μαθηματα αρχισαν αρχες Οκτωβρη=> δεν την ηξερα/δεν την ειχα ξαναδει την κοπελα ποτε στη ζωη μου!

    2) Στο τμημα μου ειναι= 24 κοπελες , 2 αγορια... Αρα με κανεναν αλλο δεν τα κανει αυτα, διοτι με ποιον να τα κανει?? με τις φιλες της? Και το αλλο παλικαρι ακουει ορισμενα πραγματα, αλλα οχι τετοιου ειδους...

    Απο κει και περα, σοβαρα ρε παιδια, δε με νοιαζει καθολου, ΚΑΘΟΛΟΥ λεω, ουτε να με καταλαβει αυτο το ατομο, ουτε να δειξω ποσο εξυπνος ειμαι (που δεν ειμαι), ουτε τιποτα αλλο... Η κοπελα με εχει για μαλ...α αλλα δε με νοιαζει κιολας κα-θο-λου... τετοια ατομα απλα προκαλουν για να περασουν την ωρα τους... το πιστευετε??? εμενα με δαιμονιζει αυτο! Δεν ενοχλω! Αλλα τι να κανεις?? Να εξηγω μετα σε πατεραδες, αδερφια-ξαδερφια γιατι επεσε η σφαλιαρα?? τελος παντων...μαλλον δεν ξερω τι λεω...

    Νομιζω οτι θα παω μια φορα και θα της πω= δεν εχω με σενα κατι, καλη τυχη... και απο κει και περα ουτε δευτερη ματια... τι να κανω μωρε...

  8. #8
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστω και εσενα mrsaccess... Αυτο που λες ειναι το πιο σωστο αλλα μαλλον δεν θα το κανω... διοτι μετα θα πεσουν γελια και αν τα παρω πραγματικα στο κρανιο μετα θα πεσουν κλαματα και θα εχω να λογοδοτω... Για αυτο δεν πηγα και στην καφετερια (που με καλεσε)... ΑΠΟΡΩ ομως με τοσο θρασσος διοτι μαλλον για να με κοροιδεψει με καλεσε... Τι να πεις?... Γκρουπ ειναι γεματο απο κοπελες... Οτι θελουν λενε, οπως θελουν το λενε...Αυτη ειναι η Ελληνιδα... η ενα ποσοστο της...

    Κυριος λοιπον και μακρια...Καλυτερα να ειμαι ο μαλ... μεχρι να βαρεθει η κοτα παρα να μπλεξω...
    Δε βαριεσαι... Μια καθαρη εξηγα μονο θα κανω, οπως την ειπα, διοτι ακομα και οι πραγματικοι αλητες εχουν φιλοτιμο... Οι ξετσιπωτες δεν εχουν τιποτα μονο.

    Καλο βραδυ παιδια...

  9. #9
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Είτε το έκανε λόγω ανωριμότητας είτε επειδη είχε κάτι(οτιδήποτε) μαζι σου θα έπρεπε να μην της δώσεις καθόλου σημασία. Και στις 2 περιπτώσεις θα δούλευε καλύτερα για σενα. Μπορεί να προλαβαίνεςι ακόμα να το παίξεις υπεράνω

  10. #10
    Το avatar του μέλους Enstolos
    Enstolos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis_1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας! Ισως το θεμα μου φανει χαζο, ισως φανει πολυ off topic για ενα τετοιο site, εγω ομως το θετω υποψιν σας και μακαρι να εχω τα φωτα σας (εστω και μαζι με το χλευασμο σας).

    Στο ΙΕΚ που παρακολουθω, και στην ειδικοτητα τη συγκεκριμενη που ειμαι, ειναι γεματο κοπελες, οι οποιες πολλες φορες ειναι πραγματικα αφηνιασμενες (σε οτι εχει να κανει με τη συμπεριφορα τους στην ταξη)... Με μια απο αυτες, μια συμμαθητρια μου που φαινεται να μην σεβεται και πολλα, εχει σχηματιστει μια ενταση μεταξυ μας, εξ αιτιας του οτι εχει ενα ιδιαιτερο τροπο να με χλευαζει καθε φορα που κανω καποιο λαθος, ενω αισθανομαι και πολυ υποτιμιτικες ματιες και εχω ακουσει και γελια με φιλες της για μενα... Γελανε δηλαδη με μενα. Η κοπελα ειναι 18-19. Ειχα αρχισει και τα επαιρνα ασχημα οσο και αν προσπαθησουσα να αποφυγω ακομα και το βλεμμα της, μεχρι που σημερα ακουσα οτι ελεγε για μενα στην παρεα της οτι την αγριοκοιταζω και δεν ξερει το γιατι...Μετα εβαλε ενα αγορι να με παρει τηλεφωνο να παω επι τοπου για καφε εκει (που ηταν και αυτη).

    Τι πιστευετε καλυτερο/Τι μου λετε να κανω?

    1)Αυριο να παω και να της πω "Κοπελια δεν εχω τιποτα μαζι σου, σου ευχομαι οτι καλυτερο" και να μην την ξανακοιταξω ποτε.

    2) Να μην την ξανακοιταξω ποτε

    3) Οτι αλλο νομιζετε...

    Συγνωμη για ολα αυτα, συγνωμη και για το μυνημα. Αισθανομαι πολυ χαλια με ολη αυτη τη φαση, αληθεια λεω. Η κοπελα δεν με ενδιαφερει (σαν κοπελα). Αν ηταν σωστη δεν θα ελεγα οχι σε μια φιλια... Αν θετε βοηθειστε... γιατι το κανει αυτο??

    Φχαριστω.
    3)γράφτην στα .. σου. η καλύτερη (Νο1 turbo) τιμωρία για κάθε κοριτσάκι, για κάθε γυναίκα..

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Giannis_1986 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2)Στο τμημα μου ειναι= 24 κοπελες , 2 αγορια...
    μπορώ να γραφτώ και εγώ ?

  11. #11
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    εισαι σιγουρος οτι δε σε ενδιαφερει η συγκεκριμενη; γιατι δινεις μεγαλη εκταση στο ολο θεμα.

  12. #12
    Εγγραφή
    14-01-2005
    Περιοχή
    Σαπίλας και Σκουριάς 38-Ζαχλωρού Καλαβρύτων
    Μηνύματα
    12.889
    Downloads
    21
    Uploads
    3
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    100Τbit fiber
    ISP
    sdikr-net
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    Fuzzy gutsu-gutsu
    SNR / Attn
    112(dB) / 0.9(dB)
    Αν και δεν πρέπει, θα συμφωνήσω με την κορτσότρελλην στην αρχή του δεύτερου post.

    Η κοπέλα φαίνεται να εμπίπτει στις περιπτώσεις "attention whore" και ίσως να έχει λίγη παραπάνω (?) τεστοστερόνη απ'όσο χρειάζεται.

    ΕΠΙΣΗΣ, εξέτασε (δεν μπορώ να σου πω το πως, εσύ είσαι εκεί, εσύ ξέρεις πως) το *ενδεχόμενο* να της αρέσεις. Ξέρω είναι ακραίο αλλά μιλάμε για γυναίκες εδώ.

    Σε κάθε περίπτωση, θα συμφωνήσω με τους προλαλλήσαντες, στάσου στο ύψος σου και μη μασάς. Καταλαβαίνω (αν θες, σου λέω σε pm γιατί σε καταλαβαίνω ) οτι βάρεσες μπιέλα μόλις μπήκες σε ένα τέτοιο τμήμα γεμάτο κοπέλες αλλά ΜΗΝ μασάς. Στάσου στο ύψος σου και να μην δίνεις σημασία. Στο κάτω κάτω, την συμπεριφορά αυτή, την ανέχεσαι για μερικές ώρες τη μέρα. Μετά τραβάνε το δρόμο τους και 'συ το δικό σου.

    Επίσης, αν δούνε οτι δεν τσιμπάς, σίγουρα θα σταματήσει το φαινόμενο. Να θυμάσαι οτι πειράζουμε κάποιον όταν τσιμπάει και δίνει νόημα στο πείραγμα. Αν ο άλλος δεν τσιμπάει και το παίζει Νορβηγός/Γότθος, τότε δεν έχει πλάκα να τον πειράζεις => συνεπώς δεν τον πειράζεις.

    Άσε λύσεις που θα σε ρίξουν στο επίπεδό της, τελευταίες. Κατά τη γνώμη μου, το να πέσεις στο επίπεδό της και να κάνεις αυτά που σου κάνει, έχει δύο άσχημα στην προκειμένη περίπτωση:

    α) Γιατί να ρίξεις το επίπεδό σου ρε φίλε?
    β) Είσαι μειοψηφία εκεί μέσα οπότε δύσκολα θα σε συμμεριστούν οι υπόλοιπες (για δες ΜΗΠΩΣ μέσα σ'αυτές μπορεί να υπάρχει και καμιά σύμμαχος Δεν μπορεί να είναι ΟΛΕΣ σάπια μήλα )

    Αυτά προς το παρόν....

    Good... Bad... I'm tha guy with tha Gun...
    WAntilles: Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο - γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τα Windows.
    Trolling με γεύση παπάγια

  13. #13
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    θα συμφωνησω σε ενα με το BlindG

    ΕΠΙΣΗΣ, εξέτασε (δεν μπορώ να σου πω το πως, εσύ είσαι εκεί, εσύ ξέρεις πως) το *ενδεχόμενο* να της αρέσεις. Ξέρω είναι ακραίο αλλά μιλάμε για γυναίκες εδώ.
    σκεψου οτι εβαλε φιλος της να πατε για καφε. Σε βαζει σε σκεψεις

    Απο την αλλη εχω να πω οτι η κοπελα ειναι πολυ καλη. Εχει βαλει ενα forum να ασχοληται μαζι της. Εγω αρχιζω να τη συμπαθω. Εχει το μελλον δικο της. Αμα τη δεις καποια μερα στην τηλεοραση με δικη της εκπομπη, μην απορισεις.

  14. #14
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    ΟΤΕNet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    speedtouch 536i
    Εγώ πάντως στην θέση σου θα το διασκέδαζα... κακώς πολύ κακώς της δίνεις τροφή θυμώνοντας και δείχνοντας το ! Τέτοιοι άνρθωποι όντως θέλουν να τραβούν τη προσοχή , είναι εγωκεντρικοί και κομπλεξικοί! Γαιτί λοιπόν εσύ να είσαι αυτός που θα τους ικανοποιείς την μειονεξία τους για να νιώσουν αυτοί καλύτερα??? Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να το δεις τόοοοοσο χαλαρά, να απολαύσεις τη στιγμή που σε κοροιδεύει, να βγεις μαζί της για καφέ άνετος χωρίς να δείξεις ότι θίγεσαι. Δεν έχεις να φοβάσαι τίποτε γιατί τέτοιου είδους άτομα είναι θρασύδειλα. Δοκίμασε να την κοριδέψεις κι εσύ και θα καταλάβεις ότι αυτή θίγεται περισσότερο από ό, τι εσύ!!! Με απλά λόγια παίξε μαζί της, κοροίδεψε διασκέδαση χωρίς να δείχνεις ότι σε πειράζει ή ότι το κάνεις επίτηδες επιδή σε προκαλεί... έτσι για να φαίνεται φυσικό!!! Σου εγγυώμαι ότι θα περάσεις υπέροχα.... Α! μη ξεχάσεις να της πεις γελώντας : "Ρε μπας και με γουστάρεις??? Δεν θα σου κάτσω.... " και μη περιμένεις την απάντηση της , φύγε!!!Το μυστικό είναι να επιδιώκεις να βρίσκεσαι στην παρέα της και να την κράζεις για πλάκα πχ "Έλα ρε συ ... Τί μιλάς ? Ούτε το μουστάκι σου δεν έμαθες να αποτριχώνεις !!!Άφησες ολόκληρη τούφα!!!" πάντα γελώντας και διασκεδάζοντας . Έτσι αντιστρέφονται οι ρόλοι και περνάς τόσο καλά, γελάς τόσο πολύ, που δεν σε αγγίζει τίποτε από όσα κι αν πει στο μέλλον.

    Άνεση, αυτοσαρκασμός, διασκέδαση, σκωπτικά πειιράγματα, σεξουαλικά χωρατά, κράξιμο και πολύ γελιο... Ε! Το πολύ πολύ να γίνετε ή φίλοι ή να την χμμμμ.... στο τέλος!!! Κακώς αφήνεις να σε επηρρεάζει ... Εγώ σε τέτοιες περιπτώσεις όσα άσχημα λένε για μένα τόσα περισσότερα λέω κι ο ίδιος με απάθεια και φαινομενική ηλιθιότητα, αλλά δεν αφήνω να "πέσει κάτω" τίποτα όταν μου δοθεί η ευκαιρία για τον άλλον. Παιχνίδι είναι και πρωταγωνιστείς . Γιατί να μην ευχαριστηθείς το ρόλο??? Τρέλα και απάθεια. Εσύ ξέρεις ποιός είσαι !!! Δεν χρειάζεται η άλλη να σου δείξει ή οι άλλοι να σου δείξουν για να σε θίξουν... Κάνε μου λοιπόν τη χάρη και διασκέδασέ το όσο δύσκολο κι αν σου φαίνεται, γιατί λογικό είναι να σε θίγουν κάποια πράγματα ή κάπιες κινήσεις της...
    Αυτά....

  15. #15
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.723
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Τormendor ++ ...

    Η καλύτερη λύση είναι να πάψεις να εκνευρίζεσαι και να το διασκεδάσεις κι εσύ... Είτε αντιστρέφοντας τους ρόλους, είτε (γιατί όχι) αυτοσαρκαζόμενος που και που πιασμένος από τα λόγια της.

    Βασικά πάψε να νιώθεις μειονεκτικά απέναντί της (τους) και θα γίνουν όλα καλύτερα.
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Τα φώτα σας. Γιατί τσακώνομαι συνέχεια με την κοπέλα?
    Από George1980 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-08-08, 20:57
  2. Πως την βλέπετε την γραμμή μου;
    Από ben69 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-08, 19:19
  3. Την πάτησα με firewire. Πως την γλυτώνω φτηνά;
    Από voger στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-07, 01:05
  4. Κάποιος έσωσε την κοπέλα της αποθήκης!
    Από Eleni στο φόρουμ The fun section...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-07, 18:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας