Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 42
  1. #16
    Εγγραφή
    16-12-2010
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    μια χαρά αναβαθμίσεις έχει το καινουριο android ειδικά το browsing ειναι φοβερο.
    ξερουμε ποτε θα βγει η αναβάθμιση για τα αλλα smartphones?

  2. #17
    Εγγραφή
    28-02-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    4.284
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ποτέ πιθανότατα

  3. #18
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από victz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aναγκαζεται; Δεν νομιζω να αναγκαζεται κανεις να εχει το τελευταιο OS στο κινητο του για να μπορει να παρει τηλεφωνο ή να στειλει μηνυμα και να εχει ενα βασικο browsing. Αν καποιος θελει να τα χωνει καθε τοσο για να εχει το latest gadget ειναι αλλο θεμα.
    Μάλλον κάνεις κάποιο λάθος.

    Εγώ πλήρωσα κοντά 600€ πριν ένα χρόνο, το κινητό μου είχε 2.2 πάνω, τώρα επίσημα είναι στην 2.3... Γιατί να μην πάρω την 4; Μήπως δεν πλήρωσα αρκετά ή θεωρείς την αναβάθμιση απο 2.2 σε 2.3 τίποτα τρελό και wow με άπιαστα features;

  4. #19
    Εγγραφή
    01-01-2008
    Περιοχή
    3rd Rock from the Sun
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    551
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Nova
    Path Level
    Fastpath

  5. #20
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον κάνεις κάποιο λάθος.

    Εγώ πλήρωσα κοντά 600€ πριν ένα χρόνο, το κινητό μου είχε 2.2 πάνω, τώρα επίσημα είναι στην 2.3... Γιατί να μην πάρω την 4; Μήπως δεν πλήρωσα αρκετά ή θεωρείς την αναβάθμιση απο 2.2 σε 2.3 τίποτα τρελό και wow με άπιαστα features;
    Γιατι το android ειναι ταχυτερα αναπτυσωμενο απο το iPhone 4 που εχεις, Το να παρεις για παραδειγμα το ios5 πετσοκομενο στο 3gs και στο 4, εμενα δε μου λεει κατι. Οπως και το ios4 στο 3G το μονο που προσθεσανε ηταν οι φακελοι. So what; Οταν το λειτουργικο εχει true multitasking και καποια πραγματα γινονται ελαφρως βαρυτερα τοτε ειναι λογικο να μην περιμενεις να τρεξει το 4.0 σε ενα wildfire για παραδειγμα. Λογικα ομως ολα τα 2πυρηνα που κυκλοφορουν σχεδον ενα χρονο τωρα θα την σηκωνουν, οπως επισης σε καποια μονοπυρηνα που θα εχουν αρκετη ROM για να χωρεσει (το desire μου με την καμια ειναι 2 χρονια κινητο αλλωστε)
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

  6. #21
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι το android ειναι ταχυτερα αναπτυσωμενο απο το iPhone 4 που εχεις, Το να παρεις για παραδειγμα το ios5 πετσοκομενο στο 3gs και στο 4, εμενα δε μου λεει κατι.
    Το 3GS, που λές, όταν βγήκε πριν 2 χρόνια είχε iOS3 ! Και παίρνει iOS5.

    Τι σημαίνει ταχύτερα αναπτυσώμενο; Εγώ απο το 1.6 μέχρι την 2.3 που έχω δεί/δοκιμάσει τι άλλαξε για πές μου; Σερνόταν και σέρνεται. Αν εσύ είσαι χαρούμενος με αυτό, μπράβο, ακόμα και ένα παλιό Nokia θα σου έκανε δουλειά. Αλλά sorry κιόλας, πλήρωσα λεφτά για αυτό και θέλω κάτι παραπάνω.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν το λειτουργικο εχει true multitasking και καποια πραγματα γινονται ελαφρως βαρυτερα τοτε ειναι λογικο να μην περιμενεις να τρεξει το 4.0 σε ενα wildfire για παραδειγμα. Λογικα ομως ολα τα 2πυρηνα που κυκλοφορουν σχεδον ενα χρονο τωρα θα την σηκωνουν, οπως επισης σε καποια μονοπυρηνα που θα εχουν αρκετη ROM για να χωρεσει (το desire μου με την καμια ειναι 2 χρονια κινητο αλλωστε)
    Πότε έκανε το Wildfire "σχεδόν 600€" που είπα; Πήγες απο το iPhone4 στο Wildfire, μάλλον κάπου το έχεις χάσει.

    Σχεδόν 600€, πρίν ένα χρόνο έκαναν κάτι DesireHD και GalaxyS. Αν δεν πάρουν και αυτά 4.0 θα μιλάμε για τον ορισμό της τραγικότητας. Η αναβάθμιση που πήραν και τα 2 απο Froyo σε Gingerbread είναι απλά ελεεινή για εμένα.

  7. #22
    Εγγραφή
    05-05-2010
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100mbs/10mpbs
    ISP
    Vodafone
    Συμφωνώ και επαυξάνω!!!

  8. #23
    Εγγραφή
    28-10-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εμένα με εντυπωσίασαν οι νέες δυνατότητες του λειτουργικού, ο σφαιράτος browser και κάτι που δεν έχει τονιστεί στην συζήτηση: ΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΕ GINGERBREAD!!!
    Άρα και επίσημες ανανεώσεις να μην πάρουμε, θα βγουν unofficial roms που θα τρέχουν σε όλα τα κινητά με 2.3!!

  9. #24
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Περιοχή
    London
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    SKY
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 3GS, που λές, όταν βγήκε πριν 2 χρόνια είχε iOS3 ! Και παίρνει iOS5.

    Τι σημαίνει ταχύτερα αναπτυσώμενο; Εγώ απο το 1.6 μέχρι την 2.3 που έχω δεί/δοκιμάσει τι άλλαξε για πές μου; Σερνόταν και σέρνεται. Αν εσύ είσαι χαρούμενος με αυτό, μπράβο, ακόμα και ένα παλιό Nokia θα σου έκανε δουλειά. Αλλά sorry κιόλας, πλήρωσα λεφτά για αυτό και θέλω κάτι παραπάνω.

    Πότε έκανε το Wildfire "σχεδόν 600€" που είπα; Πήγες απο το iPhone4 στο Wildfire, μάλλον κάπου το έχεις χάσει.

    Σχεδόν 600€, πρίν ένα χρόνο έκαναν κάτι DesireHD και GalaxyS. Αν δεν πάρουν και αυτά 4.0 θα μιλάμε για τον ορισμό της τραγικότητας. Η αναβάθμιση που πήραν και τα 2 απο Froyo σε Gingerbread είναι απλά ελεεινή για εμένα.
    Τα 600 ευρώ (που μάλλον 500 το πολύ ήταν) τα έδωσες για να αγοράσεις μια συσκευή που ακόμα και τώρα είναι από τις καλύτερες που μπορεί να έχει κάποιος και δε σε ανάγκασε κανένας στην τελική. Ενήμερος ήσουν για την κατάσταση στο android και αυτό φαινόταν από τις συζητήσεις που έκανες στο forum. Η συσκευή σου θα πάρει το ics από την κοινότητα και επομένως δεν ξέρω γιατί φωνάζεις... Αν δεν πάρει επίσημα ics να μην ξαναψωνίσεις από htc. Απλά πράγματα.

  10. #25
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Π. Φάληρο
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.583
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.300/1023
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Linksys WAG120
    SNR / Attn
    7(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RyDeR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 3GS, που λές, όταν βγήκε πριν 2 χρόνια είχε iOS3 ! Και παίρνει iOS5.

    Τι σημαίνει ταχύτερα αναπτυσώμενο; Εγώ απο το 1.6 μέχρι την 2.3 που έχω δεί/δοκιμάσει τι άλλαξε για πές μου; Σερνόταν και σέρνεται. Αν εσύ είσαι χαρούμενος με αυτό, μπράβο, ακόμα και ένα παλιό Nokia θα σου έκανε δουλειά. Αλλά sorry κιόλας, πλήρωσα λεφτά για αυτό και θέλω κάτι παραπάνω.





    Πότε έκανε το Wildfire "σχεδόν 600€" που είπα; Πήγες απο το iPhone4 στο Wildfire, μάλλον κάπου το έχεις χάσει.

    Σχεδόν 600€, πρίν ένα χρόνο έκαναν κάτι DesireHD και GalaxyS. Αν δεν πάρουν και αυτά 4.0 θα μιλάμε για τον ορισμό της τραγικότητας. Η αναβάθμιση που πήραν και τα 2 απο Froyo σε Gingerbread είναι απλά ελεεινή για εμένα.
    Πες μου που ακριβως σερνονται τα Desire, desire HD, galaxy s; Γιατι ειμαι εδω και 2 χρονια με το Desire και δεν το εχω δει να σερνεται πουθενα... Μην τρελαθουμε τωρα που σερνεται... Εδω ουτε το Hero δεν σερνεται που ειναι 3.5 χρονια συσκευη. Τα βασικα τα κανει αξιοπρεπεστατα...

    A και για να μην τρελαινομαστε.. Το HD μαλλον θα παρει την 4. Δεν εχει κατι να το κραταει οπως εχει το απλο desire που εχει θεμα χωρου στη ROM.
    TechManiacs.gr για λάτρεις της τεχνολογίας
    Μην λογομαχείς με έναν ηλίθιο, θα σε ρίξει στο επίπεδο του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!

  11. #26
    Εγγραφή
    28-02-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    4.284
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Το lg optimus θα το πάρει? Αν ναι πως, αφού ακόμα είναι σε 2.2 άσχετα που εδώ και μισό χρόνο λένε ότι θα βγάλουν αναβάθμηση σε 2.3.

    Άσχετο. Η καινούρια έκδοση έχει υποστήριξη ελληνικών Τ9?

  12. #27
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Η google αντιγράφει (σχεδιαστικά) τα WP7 ή μου φαίνεται; Πρώτα το market, τώρα το ICS πήξαμε στα τετραγωνάκια...
    Ωραίο το Galaxy nexus, ωραία και τα features του ICS. Μακάρι να το δούμε και κάποια στιγμή στις συσκευές μας (αν και με το ρυθμό που βγαίνουν νεα μοντέλα χλωμό το βλέπω). Τουλάχιστον κάποιος θα το βγάλει σε custom rom.

  13. #28
    Εγγραφή
    28-10-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    262
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μου που ακριβως σερνονται τα Desire, desire HD, galaxy s; Γιατι ειμαι εδω και 2 χρονια με το Desire και δεν το εχω δει να σερνεται πουθενα... Μην τρελαθουμε τωρα που σερνεται...
    Συμφωνώ και επαυξάνω το desire με 2.3 official, όχι δεν σέρνεται, κυριολεκτικά πετάει...τελείως smooth παντού!!

  14. #29
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Για τους ενδιαφερόμενους για τον κώδικα (και κατ' επέκταση για την κοινότητα):

    http://www.adslgr.com/forum/showpost...postcount=3622
    Ανυπόγραφος

  15. #30
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    /halkidiki/ormylia
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    6.606
    Downloads
    35
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    25/5
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΟΡΜΥΛΙΑ
    Router
    mTik hAP aC²
    SNR / Attn
    (dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miledent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα 600 ευρώ (που μάλλον 500 το πολύ ήταν) τα έδωσες για να αγοράσεις μια συσκευή που ακόμα και τώρα είναι από τις καλύτερες που μπορεί να έχει κάποιος και δε σε ανάγκασε κανένας στην τελική. Ενήμερος ήσουν για την κατάσταση στο android και αυτό φαινόταν από τις συζητήσεις που έκανες στο forum. Η συσκευή σου θα πάρει το ics από την κοινότητα και επομένως δεν ξέρω γιατί φωνάζεις... Αν δεν πάρει επίσημα ics να μην ξαναψωνίσεις από htc. Απλά πράγματα.
    Δεν με ανάγκασε κανείς εννοείται. Αν ήμουν ευχαριστημένος με το κινητό όμως θα το έλεγα, μάντεψε όμως.

    Για την κατάσταση ήμουν ενήμερος, όπως ήμουν ενήμερος για το τι θα ήταν το 2.3, μάντεψε πάλι όμως.

    Είναι τόσο απλή η λύση σου; Να μην ξαναψωνίσω απο HTC; Νομίζεις οτι αγόρασα ένα ZTE ή Huawei και το λές αυτό;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πες μου που ακριβως σερνονται τα Desire, desire HD, galaxy s; Γιατι ειμαι εδω και 2 χρονια με το Desire και δεν το εχω δει να σερνεται πουθενα... Μην τρελαθουμε τωρα που σερνεται... Εδω ουτε το Hero δεν σερνεται που ειναι 3.5 χρονια συσκευη. Τα βασικα τα κανει αξιοπρεπεστατα...
    Σέρνεται και με άνεση.

    Στο Market, στον App drawer, στην homescreen και γενικά .. η κίνηση του είναι χάλια μαύρα, με πανέμορφα σπασίματα. ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ για τέτοια συσκευή. Τώρα εσύ αν κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις για ποιο πράγμα μιλάω ΟΚ, sorry κιόλας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euklidis Εμφάνιση μηνυμάτων
    A και για να μην τρελαινομαστε.. Το HD μαλλον θα παρει την 4. Δεν εχει κατι να το κραταει οπως εχει το απλο desire που εχει θεμα χωρου στη ROM.
    Αυτό ελπίζω και εγώ.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-11, 12:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας