Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 57
  1. #16
    Εγγραφή
    31-10-2005
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    2.819
    Downloads
    24
    Uploads
    2
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Και με νούμερα

    iPhone 4S
    Display Diagonal: 3.5 " (89.9 millimetres)
    Viewable Display;Size: 1.96 " x 2.94 " (49.87 x 74.8 millimetres)

    X5 Pro
    Display Diagonal: 3.8 " (96 millimetres)
    Viewable Display;Size: 1.94 " x 3.24 " (49.39 x 82.32 millimetres)

    ZTE Blade
    Display Diagonal: 3.5 " (89 millimetres)
    Viewable Display;Size: 1.8 " x 3 " (45.79 x 76.32 millimetres)

    Μπορείτε να δείτε το Huawei πώς προσπαθεί να πιάσει σε πλάτος την οθόνη του iPhone, αλλά στις 3.8", την ώρα που το iPhone έχει το προβάδισμα από τις 3.5".

    Το blade, από την άλλη, έχει μεγάλη διαφορά (μην σας φαντάζει μικρή, 5 χιλιοστά είναι κρίσιμο μέγεθος) που φαίνεται και στη χρήση..

  2. #17
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.260
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Εχω δουλέψει πρόσφατα το x10i και τωρα το Galaxy S2.

    Και στα δύο το να πληκτρολογείς σε landscape (δεν πληκτρολογώ σε portrait γιατί έχω χοντρά δάκτυλα) είναι ιδιαίτερα εύκολο.

    Σε κάθε πάντως περίπτωση, το S2 σε landscape για πληκτρολόγηση (πχ email) απλά ειναι απολαυστικό.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #18
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    landscape
    επισης,ειναι απολαυστικό, στο u8800 pro
    http://www.fuelprices.gr/GetGeography
    1.αυτα ειναι, να παρακαλαμε να πληρωσουμε αυτο που παραγγειλαμε.
    ο ξεπεσμος στο μεγαλειο του.
    2.ντε ειμαι ξανθια αλλα οδευω

  4. #19
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Έχοντας μικρά δάχτυλα έχω ξεχάσει την χρήση του κινητού μου με το ένα χέρι. Έχω το Χ5 και το φοβάμαι ειδικά όταν περπατάω να γράψω μήνυμα. Δεν φτάνω στην άλλη άκρη με τον αντίχειρα. Μόλις τεντώνω λίγο τα δάχτυλα γλυστράει.

    Γι' αυτό το λόγο μόλις βγει κάτι αξιοπρεπές και φτηνό αντίγραφο του Samsung Note θα το χτυπήσω. Τουλάχιστον να έχω ΜΕΓΕΘΟΣ να βλέπω πράγματα και ας χάσω σε ευχρηστία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tiffany : 04-11-11 στις 17:56.

  5. #20
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω δουλέψει πρόσφατα το x10i και τωρα το Galaxy S2.

    Και στα δύο το να πληκτρολογείς σε landscape (δεν πληκτρολογώ σε portrait γιατί έχω χοντρά δάκτυλα) είναι ιδιαίτερα εύκολο.

    Σε κάθε πάντως περίπτωση, το S2 σε landscape για πληκτρολόγηση (πχ email) απλά ειναι απολαυστικό.
    Έχεις τόσο χοντρά δάχτυλα που ακόμα και στο (τεράστιο) Galaxy S II δε μπορείς;
    Spoiler:
    Πήρες άδεια από την Apple (να έχεις τόσο χοντρά δάχτυλα);


    ΟΚ, για εσένα δεν τίθεται θέμα, πάντως για όποιον μπορεί να γράψει σε portrait είναι τρελή ευκολία γιατί έτσι μένει το άλλο χέρι ελεύθερο.
    Προσωπικά όταν πρωτοπήρα το Optimus One στην αρχή σκόπευα να εξασκηθώ και στα δυο, αλλά τελικά μου πήρε λιγότερες από 5 μέρες να καταλήξω ότι είμαι γεννημένος για portrait (και ας έχει κάπως στενή οθόνη).

    Σήμερα πήγα Public και δοκίμασα πολλές από τις πρόσφατες παντόφλες και κατέληξα ότι για κάποιον με τα δικά μου δάχτυλα είναι καλύτερο κάτι λίγο πάνω από 5 εκατοστά.
    Συγκεκριμένα βολεύτηκα απίστευτα με το LG Optimus 2X (οθόνη 4 ιντσών, αναλογία 15:9) και το HTC Sensation (οθόνη 4,3 ιντσών, αναλογία 16:9).
    Αντίθετα το Galaxy S II ήταν too much για εμένα. Το ίδιο και το Optimus 3D.

  6. #21
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Επανέρχομαι γιατί το κάψιμο συνεχίζεται (κάθε φορά που θέλω να αγοράσω κινητό το αναλύω όσο δεν πάει).

    Τώρα έχω το Optimus One και η συσκευή που με έχει κερδίσει είναι το Motorola Defy+. Είναι στο κόστος που το θέλω, με τα specs που θέλω, με καλό μέγεθος οθόνης - και φυσικά την αντοχή σε πτώσεις και νερό.
    Το μόνο που με προβληματίζει είναι το ότι η οθόνη στο Defy+ είναι πολύ χαμηλά. Δείτε την εικόνα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  keyboards gr.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  358,0 KB 
ID: 92896
    Έχω βάλει τα κινητά σε πραγματική αναλογία διαστάσεων το ένα με το άλλο και φαίνεται ότι αν πάρω το Defy+ θα πρέπει να το κρατάω από πολύ χαμηλά για να πληκτρολογήσω.
    Αυτή τη στιγμή στο Optimus One κάνω τα πάντα με το ένα χέρι, ποτέ δε χρειάζεται να το πιάσω και με τα δύο. Όμως φοβάμαι ότι με το Defy+ θα ξεβολευτώ, και για αυτό σκέφτομαι αντί να πάρω αυτό να πάω για το Ideos X5 Pro.
    Τι λέτε; Έχει βάση αυτό που λέω;

  7. #22
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.045
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Έχει βάση αυτό που λες
    Και στο Blade, η οθόνη "ξεκινάει" από πολύ χαμηλά, καθώς το κινητό δεν έχει μεγάλο περιθώριο από κάτω. Αυτό ξεβολλεύει αφάνταστα τον αντίχειρα όταν θέλεις να πληκτρολογήσεις με το ένα χέρι..

  8. #23
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι γιατί το κάψιμο συνεχίζεται (κάθε φορά που θέλω να αγοράσω κινητό το αναλύω όσο δεν πάει).

    Τώρα έχω το Optimus One και η συσκευή που με έχει κερδίσει είναι το Motorola Defy+. Είναι στο κόστος που το θέλω, με τα specs που θέλω, με καλό μέγεθος οθόνης - και φυσικά την αντοχή σε πτώσεις και νερό.
    Το μόνο που με προβληματίζει είναι το ότι η οθόνη στο Defy+ είναι πολύ χαμηλά. Δείτε την εικόνα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  keyboards gr.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  358,0 KB 
ID: 92896
    Έχω βάλει τα κινητά σε πραγματική αναλογία διαστάσεων το ένα με το άλλο και φαίνεται ότι αν πάρω το Defy+ θα πρέπει να το κρατάω από πολύ χαμηλά για να πληκτρολογήσω.
    Αυτή τη στιγμή στο Optimus One κάνω τα πάντα με το ένα χέρι, ποτέ δε χρειάζεται να το πιάσω και με τα δύο. Όμως φοβάμαι ότι με το Defy+ θα ξεβολευτώ, και για αυτό σκέφτομαι αντί να πάρω αυτό να πάω για το Ideos X5 Pro.
    Τι λέτε; Έχει βάση αυτό που λέω;
    Έχει απόλυτο δίκιο και μπράβο που το σκέφτηκες. Πράγματι όταν η οθόνη (και άρα το πεδίο πληκτρολόγησης) είναι πολύ χαμηλά η χρηστικότητα πάει περίπατο. Το έχω βιώσει σε ZTE Blade που έχει πολύ χαμηλά την οθόνη που λέει και ο tsavman.


  9. #24
    Εγγραφή
    17-03-2006
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    17000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΛΛΗΝΗΣ
    Router
    NetFaster WLAN3
    SNR / Attn
    11(dB) / 23(dB)
    ισχυει αυτο που λες οπως συμφωνησαν οι προηγουμενοι, απλα δε νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικος παραγοντας για να μη διαλεξεις ενα κινητο.

  10. #25
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikoskat Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισχυει αυτο που λες οπως συμφωνησαν οι προηγουμενοι, απλα δε νομιζω οτι ειναι τοσο σημαντικος παραγοντας για να μη διαλεξεις ενα κινητο.
    Τι να σου πω, αν είναι να χάσω τη βόλεψή μου και να πρέπει να χρησιμοποιώ 2 χέρια καλύτερα να αγοράσω άλλο ένα Optimus One για να εναλλάσσω τις μπαταρίες.

  11. #26
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω, αν είναι να χάσω τη βόλεψή μου και να πρέπει να χρησιμοποιώ 2 χέρια καλύτερα να αγοράσω άλλο ένα Optimus One για να εναλλάσσω τις μπαταρίες.
    Ενταξεί μην το δραματοποιούμε...το Galaxy S πχ που έχω είναι μεν 4 ίντσες και με μικρή απόσταση οθόνης από το κάτω άκρο αλλά δεν είναι δύσχρηστο.

    Ναι δεν φτάνει το Wildfire με τη μικρή του οθόνη αλλά και τεράστια απόσταση από το άκρο αλλά δεν μιλάμε για κάτι που θα με εμπόδιζε να το προτιμήσω.

    ........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 0 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Γιατί δεν κάνεις μερικές επισκέψεις σε μαγαζιά να τα δουλέψεις όσο γίνεται αφού θέλεις να είσαι τόσο σίγουρος για την επιλογή σου;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rebel Scum : 07-11-11 στις 01:57. Αιτία: auto merged post


  12. #27
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.626
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξεί μην το δραματοποιούμε...το Galaxy S πχ που έχω είναι μεν 4 ίντσες και με μικρή απόσταση οθόνης από το κάτω άκρο αλλά δεν είναι δύσχρηστο.

    Ναι δεν φτάνει το Wildfire με τη μικρή του οθόνη αλλά και τεράστια απόσταση από το άκρο αλλά δεν μιλάμε για κάτι που θα με εμπόδιζε να το προτιμήσω.

    ........Auto merged post: Rebel Scum πρόσθεσε 0 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Γιατί δεν κάνεις μερικές επισκέψεις σε μαγαζιά να τα δουλέψεις όσο γίνεται αφού θέλεις να είσαι τόσο σίγουρος για την επιλογή σου;
    To Galaxy S έχει γύρω στο 50% περισσότερο χώρο στο κάτω μέρος της οθόνης. Δεν είναι ιδανικό αλλά θα το έπαιρνα.
    Αντίθετα το Defy+ μου φαίνεται too much, και μάλιστα δεν το έχω βρει κανένα στα μεγάλα μαγαζιά για να «παίξω».
    Μάλλον θα πάρω σβάρνα τα μαγαζιά που το έχουν σύμφωνα με το .

  13. #28
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.766
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει βάση αυτό που λες
    Και στο Blade, η οθόνη "ξεκινάει" από πολύ χαμηλά, καθώς το κινητό δεν έχει μεγάλο περιθώριο από κάτω. Αυτό ξεβολλεύει αφάνταστα τον αντίχειρα όταν θέλεις να πληκτρολογήσεις με το ένα χέρι..
    δε το ειχα παρατηρησει αυτο...αλλο ενα μειον του blade...
    VAMOS ARIS

  14. #29
    Εγγραφή
    25-09-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Comcast
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επανέρχομαι γιατί το κάψιμο συνεχίζεται (κάθε φορά που θέλω να αγοράσω κινητό το αναλύω όσο δεν πάει).

    Τώρα έχω το Optimus One και η συσκευή που με έχει κερδίσει είναι το Motorola Defy+. Είναι στο κόστος που το θέλω, με τα specs που θέλω, με καλό μέγεθος οθόνης - και φυσικά την αντοχή σε πτώσεις και νερό.
    Το μόνο που με προβληματίζει είναι το ότι η οθόνη στο Defy+ είναι πολύ χαμηλά. Δείτε την εικόνα:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  keyboards gr.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  358,0 KB 
ID: 92896
    Έχω βάλει τα κινητά σε πραγματική αναλογία διαστάσεων το ένα με το άλλο και φαίνεται ότι αν πάρω το Defy+ θα πρέπει να το κρατάω από πολύ χαμηλά για να πληκτρολογήσω.
    Αυτή τη στιγμή στο Optimus One κάνω τα πάντα με το ένα χέρι, ποτέ δε χρειάζεται να το πιάσω και με τα δύο. Όμως φοβάμαι ότι με το Defy+ θα ξεβολευτώ, και για αυτό σκέφτομαι αντί να πάρω αυτό να πάω για το Ideos X5 Pro.
    Τι λέτε; Έχει βάση αυτό που λέω;
    Θα είναι ανάλογο με τα παλιά κινητά slide. Εγώ έχω το N95, που μετακινεί την οθόνη προς τα πάνω για να εμφανιστεί το αριθμητικό πληκτρολόγιο. Παρατηρώ ότι όταν χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο έχω το δείκτη προς τα πάνω, να ακουμπάει το πίσω ή το πλαϊνό μέρος του κινητού για καλύτερη στήριξη, την παλάμη διαγώνια ως προς το τηλέφωνο και τον αντίχειρα σε γωνία 40-60 μοιρών με την παλάμη, ενώ η μεσοφαλαγγική άρθρωση του αντίχειρα είναι σε γωνία 90 μοιρών.

    Ίσως είναι λίγο άβολο, αλλά το έχω συνηθίσει. Ενδέχεται σε touchscreen να είναι καλύτερο για ακριβή πληκτρολόγηση, επειδή ακουμπάς με τη μικρότερη δυνατή επιφάνεια του δακτύλου. Από την άλλη, όταν δε γράφεις αλλά διαβάζεις ή βλέπεις κάτι και κρατάς το κινητό με αυτό τον τρόπο, ενδέχεται να μην έχεις πού να βάλεις τον αντίχειρα.

  15. #30
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Στο επομενο κινη το, σιγουρα θα την ψαξω παρα πολυ σχετικα με το θεμα της πληκτρολογησης.

    Σε παμπαλαιο κινητο (Lg Optimus GT540) δεν μπορω με τιποτα να πληκτρολογησω μηνυμα, ουτε καν σε landscape mode.

    Για μας που εχουμε χοντρα δαχτυλα τι γινεται;

    ΥΓ Γραφιδα την ξεχναμε με τις νεες τεχνολογιες οθονων;

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-10, 17:26
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-09, 22:23
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-06, 17:44
  4. Windows XP x64 sp1: πολύ... Πολύ... ΠΟΛΥ swapping
    Από BlindG στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-06, 13:12
  5. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-05, 14:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας