Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 36
  1. #1
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    Θα τα πω απλα και οσο ψυχραιμα μπορω.

    Ειχε μια προσφορα η wind που εδινε 3 μηνες δωρο.
    Ηθελα λοιπον σε καινουριο διαμερισμα να βαλω ιντερνετ.
    Η χρηση εκει θα ηταν περιστασιακη οποτε δεν ειχα κανενα προβλημα να ειχε λιγο περισσοτερο ping, λιγο λιγοτερο download κτλ.
    Κανω λοιπον online αιτηση και σε 30 δευτερολεπτα ( δεν υπερβαλω ) με ειχαν παρει να επιβεβαιωσουν τα στοιχεια μου.
    Κανονιζουμε ραντεβου για συμβολαιο και μοντεμ.
    Για το συμβολαιο ηρθαν την αλλη ημερα μπορω να πω και τρεχοντας.
    Οσον αφορα το μοντεμ...

    Πρωτο faul .
    Ειχαν πει δευτερα θα περασουν εως το μεσημερι και ΔΕΝ . Την αλλη ημερα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι περασαν και δε βρηκαν το σπιτι. Μιλαμε τωρα για κεντρικοτατη οικοδομη που ειναι και ιδιοκτητη!
    Μαλιστα μου ειπαν οτι μια φορα ερχονται και πως δε δεχονται οδηγιες με σκοπο να μου το φερουν!
    Τεσπα δινω τοπο στην οργη και παω να το παρω.

    Δευτερο faul .
    Με παιρνουν τηλεφωνο απο κεντρικα και με ρωτανε αν η οδος μου ειναι νουμερο 5 για την ενεργοποιηση. Λεω οχι καμια σχεση ειναι το 30 . Με ξαναρωτανε αν το 30 ειναι το σωστο και απανταω ναι.
    Λιγες μερες μετα λοιπον με ξαναπαιρνουν να μου πουν οτι μπορω να μπω ιντερνετ και πως το ενεργοποιησανε στο νουμερο 5 !!!

    Τριτο faul.
    Ζηταω να μιλησω με υπευθυνω και μου λενε φταιει ο οτε γιατι αυτος κανει τις συνδεσεις!
    Η πρωτη κυρια στο τηλεφωνο εβλεπε σαν αριθμο το (σωστο) 30, η αλλη που μιλησα μετα εβλεπε το 5 !!
    Μου λενε πως δε μπορουνε να κανουνε κατι και πως ναι μεν θα γινει διακοπη αλλα πως εγω οχι μονο εχασα την προσφορα αλλα και πως θελω αλλο ενα μηνα αναμονη.
    Οταν της ειπα πως οι κλησεις ηχογραφουνται και να δουνε τι αριθμο δηλωσα και ποιος φταιει, μου ειπε οτι δεν αρνειται οτι φταινε αλλα οτι δε μπορει να γινει κατι.....

    Απο το καταστημα μου αναφερανε οτι οι μισοι που κανουν αιτηση μεσω ιντερνετ εχουν καποιο προβλημα. Τωρα τι ισχυει δεν ξερω. Αυτο που ξερω ειναι ΟΧΙ ΑΛΛΟ wind.........

  2. #2
    Εγγραφή
    25-12-2009
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Path Level
    Interleaved
    Στην αιτηση ειχες γραψει 30 η 5??? το γειτ. σταθερο που εδωσες, τη διευθηνση βγαζει στο www.whitepages.gr???

  3. #3
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    Στην αιτηση προφανως ειχα γραψει 30 ! Αλλωστε και ο κυριος που με πηρε αμεσως μολις την εστειλα μου τη διαβασε σωστα. Γειτονικο σταθερο δεν εδωσα καθως η πολυκατοικια μολις ολοκληρωθηκε. Παρολα αυτα ο κυριος μου ειπε θα την εντοπισει "απο το συστημα" και πως "δε χρειαζεται να ανησυχω ή να κανω κατι αλλο".

    Δε με πειραξε το λαθος τους τοσο ωστε η συμπεριφορα τους μετα. Λαθη ΟΛΟΙ κανουμε αλλα τα πληρωνουμε. Οχι να μου λενε τωρα εχασες την προσφορα απο δικο μας λαθος και επισης θες 1 μηνα στο περιμενε ξανα...

  4. #4
    Εγγραφή
    25-12-2009
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟ
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από morfeas-dsl- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αιτηση προφανως ειχα γραψει 30 ! Αλλωστε και ο κυριος που με πηρε αμεσως μολις την εστειλα μου τη διαβασε σωστα. Γειτονικο σταθερο δεν εδωσα καθως η πολυκατοικια μολις ολοκληρωθηκε. Παρολα αυτα ο κυριος μου ειπε θα την εντοπισει "απο το συστημα" και πως "δε χρειαζεται να ανησυχω ή να κανω κατι αλλο".

    Δε με πειραξε το λαθος τους τοσο ωστε η συμπεριφορα τους μετα. Λαθη ΟΛΟΙ κανουμε αλλα τα πληρωνουμε. Οχι να μου λενε τωρα εχασες την προσφορα απο δικο μας λαθος και επισης θες 1 μηνα στο περιμενε ξανα...

    Ναι εχεις δικιο δυστιχος αυτο με το γειτ. ειναι ενα θεμα....ειδικα οταν προκειτε για καινουργια οικοδ. αν ειχες παιει σε καταστημα το ποιο πιθανο να ειχε αποφθεχθει
    το λαθος αυτο...Για το θεμα της προσφορας εγω θα σου ελεγα να πας σε ενα καταστημα μετα την σωστη ενεργ. ωστε να αναφαιρουν ακριβος το λαθος ωστε να μπει καποια αντ. πιστωση.

    Για ποια περιοχη μιλαμε ακριβος?

  5. #5
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    1.702
    Downloads
    29
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΝΑΥΠΛΙΟ
    Router
    Huawei dn8245v-70
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από morfeas-dsl- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το καταστημα μου αναφερανε οτι οι μισοι που κανουν αιτηση μεσω ιντερνετ εχουν καποιο προβλημα. Τωρα τι ισχυει δεν ξερω. Αυτο που ξερω ειναι ΟΧΙ ΑΛΛΟ wind.........
    Μέγιστη μακακία αυτό που σου είπαν!!! Δεν καταλαβαίνουν ότι με αυτές τις ανοησίες που λένε μια ζωή ουραγοί θα είναι στις εξελίξεις;;;

  6. #6
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.380
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Κάτι αντίστοιχο πήγε να γίνει και με την δικιά μου νέα γραμμή.Είχαν σημειώσει λάθος νούμερο στην αρχή, αλλά τελικά η ενεργοποίηση έγινε στην σωστή διεύθυνση!!
    Παρόλο που στην αίτηση online και στο συμβόλαιο είχαν σωστό νούμερο.
    Και το καλύτερο:όταν ήρθε τεχνικός, 2 βδομάδες μετά την ενεργοποίηση για να τσεκάρει την γραμμή που δεν έπαιζε σωστά το σταθερό, τον στείλανε στο λάθος νούμερο!!!
    Αυτά δεν γίνονται...
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #7
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απαράδεκτοι.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  8. #8
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    καλα κοροιδευετε την Wind...ΕΚΑΝΑΝ 5 ΒΔΟΜΑΔΕΣ να συννενοηθουν τα τζιμανια της 4net με τον ΟΤΕ που ειχε περασει και ειχε ενεργοποιησει την γραμμη για το πως θα γινει η δουλεια...ιστοριες καθημερινης τρελας!

  9. #9
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από djpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα κοροιδευετε την Wind...ΕΚΑΝΑΝ 5 ΒΔΟΜΑΔΕΣ να συννενοηθουν τα τζιμανια της 4net με τον ΟΤΕ που ειχε περασει και ειχε ενεργοποιησει την γραμμη για το πως θα γινει η δουλεια...ιστοριες καθημερινης τρελας!
    Αυτό δε δικαιολογεί τη Wind.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ερώτηση, το σπίτι έχει γραμμή τηλεφώνου ή πρόκειται για κατασκευή νέου βρόχου ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #11
    Εγγραφή
    28-10-2009
    Μηνύματα
    1.868
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219.995/21.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    Speedport Plus+RT AX 82U
    SNR / Attn
    14(dB) / 28,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από A_gamer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δε δικαιολογεί τη Wind.
    οχι βεβαια,αλλα το λαθος εγινε σε νουμερο,εδω λεμε ξερανε το σπιτι και κανανε πανω απο μηνα να φτιαξουν γραμμη...περιττο να πω οτι εγω στην αρχη της "συνδεσης" στην 1η επισκεψη του τεχνικου της 4net στο απο κατω σπιτι εγω ειχα προβλημα στο ιντερνετ και μεχρι να τελειωσει το ολο θεμα δεν μπορουσα να παιξω online μιας και με πεταγε συχνα πυκνα.Να πω οτι μολις τελειωσε η συνδεση και μπηκε επιτελους η γραμμη και μετα απο δηλωση βλαβης και την επισκεψη τεχνικου ολα πανε τελεια ξανα...εγω τι τους εφταιγα ομως αυτον τον 1.5 μηνα?

  12. #12
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 3llinas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εχεις δικιο δυστιχος αυτο με το γειτ. ειναι ενα θεμα....ειδικα οταν προκειτε για καινουργια οικοδ. αν ειχες παιει σε καταστημα το ποιο πιθανο να ειχε αποφθεχθει
    το λαθος αυτο...Για το θεμα της προσφορας εγω θα σου ελεγα να πας σε ενα καταστημα μετα την σωστη ενεργ. ωστε να αναφαιρουν ακριβος το λαθος ωστε να μπει καποια αντ. πιστωση.

    Για ποια περιοχη μιλαμε ακριβος?
    για αγρινιο

    Την εκανα μεσω ιντερνετ καθως μονο ετσι σου εδινε προσφορα 3 μηνες δωρο. Μεσω καταστηματων ειχε αλλη τιμη


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση, το σπίτι έχει γραμμή τηλεφώνου ή πρόκειται για κατασκευή νέου βρόχου ?
    Κατασκευη νεου βρογχου. Ειπαν ομως οτι δεν ειναι δυσκολο, "θα το εντοπισουν στο συστημα και τελειωσε"!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος morfeas-dsl- : 15-11-11 στις 01:45.

  13. #13
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκεί θα έγινε το μπέρδεμα, με τον τερματισμό της γραμμής κλπ.

    ........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 1 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Σε καινούρια σπίτια, πρέπει να υπάρχει ακραίο δίκτυο από τον ΟΤΕ, αν δεν έχει γίνει η σχετική διαδικασία από τον εργολάβο ή τους ιδιοκτήτες δεν υπάρχει αυτόματα καλώδιο, και ανάλογα την περιοχή μπορεί να πάρει από μέρες έως μήνες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 14-11-11 στις 22:45. Αιτία: auto merged post
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #14
    Εγγραφή
    15-02-2003
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    otenet
    Δε διαφωνω .
    Απλα απο τη στιγμη που κανανε χοντραδα οφειλαν να ζητησουν μια συγγνωμη, να πουν οτι ξερετε προσπαθουμε ταχυστα να λυσουμε το προβλημα, οτι μην ανησυχειτε δε θα αλλαξει κατι στην τιμη.
    Οχι ενα ξερο τηλεφωνημα του στυλ εγινε λαθος, αμα σας αρεσει καλως, αλλιως δεν " εχετε καμια δεσμευση απεναντι μας και μπορειτε να ξαναδιαλεξετε τον παροχο που επιθυμειτε."

  15. #15
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Υπερβάλεις λίγο νομίζω. Αυτά ήταν φαινόμενα που πριν 3-4 χρόνια όταν πρωτοξεκίνησε το llu ήταν καθημερινά και ειδικά σε ανενεργό βρόχο 7 στις 10 φορές γινόταν ενεργοποίηση σε λάθος διεύθυνση. Και είναι η μοναδική μάλλον περίπτωση που πραγματικά ισχύει το "φταίει ο ΟΤΕ" γιατί δικό του είναι το αναξιόπιστο σύστημα στο οποίο είναι καταγεγραμμένο το δίκτυο. Πάλι καλά που φαίνεται να έχουν μειωθεί σημαντικά πλέον αυτά τα φαινόμενα, αλλά λογικό είναι να υπάρχουν που και που. Να'ναι καλά το γενικό μπάχαλο της χώρας όπου οι δημαρχαίοι κάνουν ό,τι γουστάρουν μετονομάζοντας δρόμους και αλλάζοντας αριθμήσεις όποτε γουστάρουν χωρίς να δίνουν λογαριασμό σε κανέναν, αλλά και ο διαχειριστής του δικτύου (ΟΤΕ) που δε θεωρεί απαραίτητο να ενημερώσει ποτέ τα συστήματά του...

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-11, 18:56
  2. Μηνύματα: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-10, 00:23
  3. Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-09, 17:55
  4. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-04-07, 17:12
  5. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-06, 19:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας