Σελ. 22 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 383
  1. #316
    Εγγραφή
    29-12-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εκανα τη δηλωση ηλεκτρονικα και στο τελος μου γραφε οτι πρεπει να πληρωσω τοσο φορο.Μεσα στο ποσο αυτο συμπεριλαμβανεται και η εκατακτη εισφορα ή θα πληρωθει ξεχωριστα?

  2. #317
    Εγγραφή
    14-06-2010
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tintin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια, φετος κανω πρωτη φορα τη Δηλωση μεσω taxis, συμπληρωσα τα στοιχεια και βγηκα στη καρτελα που μου λεει ποιο ειναι το αποτελεσμα ης εκκαθαρισης και πόσα πληρωνω.

    Επισης γραφει Σας ενημερώνουμε ότι το αποτέλεσμα της δήλωσής σας, εμφανίζεται για περιορισμένο αριθμό εκκαθαρίσεων. Πόσες δηλαδη?
    και Για τα ποσά των κωδικών των δαπανών (ιατρικών, δωρεών κλπ), καθώς και των λοιπών κωδικών της δήλωσης Φ.Ε. που υποβάλλεται, θα αποσταλεί ειδοποίηση από τη Γ.Γ.Π.Σ. προκειμένου να αποστείλετε μέσω Ταχυδρομείου τα σχετικά δικαιολογητικά στην αρμόδια Δ.Ο.Υ.. Αυτο απ οτι εχω ακουσει το γραφει σε ολους και μόνο καποιους καλουν δειγματοληπτικα να τα πανε?
    4 φορές. Ναι, όσον αφορά το 2ο ερώτημά σου. Επίσης φίλος εφοριακός μου είπε ότι οι αποδείξεις φυλάσσονται για 4 έτη, δηλ. ακόμα κι αν δεν σε καλέσουν φέτος είσαι υποχρεωμένος να φυλάς τις αποδείξεις αυτές ως το 2016 (βέβαια στην πράξη αυτό είναι εντελώς απίθανο και απλά το αναφέρω εξαντλώντας όλα τα δεδομένα).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου κανεις λάθος. Δεν υποχρεουται να κανει φορολογικη δηλωση. Το λεει στις οδηγίες, αν το εισοδημα δεν ξεπερναει τις 5 ή 6 χιλιαδες ευρω (δεν θυμαμαι ποιο απ τα 2 ποσα ειναι) δεν υποχρεουται να υποβαλει φορολογικη δηλωση , εκτος κι αν εχει περιουσια κινητή/ακίνητη.
    Edit: κανεις και δευτερο λαθος: σε περιπτωση μη προσκομισης των απαραιτητων αποδειξεων ο φορολουμενος πληρωνει φορο ίσο με το 10% των αποδείξεων που έπρεπε να προσκομισει και όχι φόρο 10% επί του τεκμαρτου/πραγματικου εισοδηματος. Καλυτερα να προσεχουμε τί γραφουμε και αν δεν ειμαστε σιγουροι να μην το γραφουμε καθολου γιατι καποιοι συμφορουμιτες εξαρτωνται απο τις απαντησεις που θα λαβουν απο εδώ.
    Σωστά με διορθώνεις, μόνο που στη συγκεκριμένη περίπτωση του φίλου δεν κοιτάμε το ύψος του εισοδήματος, το αφορολόγητο όριο στο οποίο είναι τα 5000€ αλλά, αφού ο εν λόγω φίλος είναι άνεργος, το τεκμήριο διαβίωσης των 3000€. Το συμπέρασμα ασφαλώς είναι το ίδιο δηλ. δεν έχει υποχρέωση υποβολής φορολογικής δήλωσης. Οπότε ευτυχώς το λάθος που έκανα δεν επηρεάζει καθόλου το φίλο αφού και να υπέβαλε φορολογική δήλωση (δε χρειάζεται) βάζοντας ποσό αποδείξεων πάλι δε θα πλήρωνε φόρο ούτως ή άλλως. Ωστόσο και μόνο η πράξη υποβολής φορολογικής δήλωσης ακόμα και για μηδενικό εισόδημα που δεν υπάρχει τέτοιου είδους υποχρέωση είναι από μόνη της χρήσιμη σε πολλές περιπτώσεις, πχ. δημόσιες ή ιδιωτικές υπηρεσίες που ζητούν φορολογική δήλωση ως προαπαιτούμενη για την πραγματοποίηση κάποιας διαδικασίας.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από effexor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα τη δηλωση ηλεκτρονικα και στο τελος μου γραφε οτι πρεπει να πληρωσω τοσο φορο.Μεσα στο ποσο αυτο συμπεριλαμβανεται και η εκατακτη εισφορα ή θα πληρωθει ξεχωριστα?
    Νομίζω ότι η έκτακτη εισφορά σου έρχεται μετά βάση του εκκαθαριστικού, τουλάχιστον πέρσυ αυτό ίσχυε.
    Δεν γνωρίζω φέτος αν ισχύει το ίδιο αλλά υπάρχουν κλίμακες φορολογίες εισοδήματος που μπορείς να υπολογίσεις
    βάσει του φόρου που σου προκύπτει αν συνυπολογίζεται μέσα σ'αυτόν και η έκτακτη εισφορά.
    Καλύτερα όμως να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SKYCAPTAIN : 29-06-12 στις 07:36.

  3. #318
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SKYCAPTAIN Εμφάνιση μηνυμάτων
    4 φορές.
    Ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση.
    Δηλαδη εχω αλλες 3 φορες μονο για να δοκιμασω?! Τοτε θα χρειαστει να βρω ενα προγραμματακι γιαυτη τη δουλεια.
    (Ελπιζω οτι καθε φορα που ξαναβλεπω τη σελιδα της πρωτης δοκιμαστικης εκκαθαρισης, να μη μετραει!)

    Σχετικα με τις αποδειξεις, δε ξερω πόσες πρεπει να δηλωσω. Λεει οτι θελει το 25% επι του τεκμαρτου, αλλλα πως υπολογιζεται αυτο το τεκμαρτο? Εκτος απ το μισθο εχω ενα σπιτι με δανειο, τις δοσεις του στεγαστικου, και ασφαλιστρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από effexor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκανα τη δηλωση ηλεκτρονικα και στο τελος μου γραφε οτι πρεπει να πληρωσω τοσο φορο.Μεσα στο ποσο αυτο συμπεριλαμβανεται και η εκατακτη εισφορα ή θα πληρωθει ξεχωριστα?
    Εννοεις το "Ποσό εισφοράς" που γραφει πανω απο το "Αποτελεσμα της εκκαθαρισης" ?
    Λογικα το Αποτελεσμα της εκκαθαρισης θα περιλαμβανει μεσα και αυτο το Ποσο της εισφορας, αλλα ουτως ή αλλως θα το μαθουμε οταν παμε να πληρωσουμε

  4. #319
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tintin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικα με τις αποδειξεις, δε ξερω πόσες πρεπει να δηλωσω. Λεει οτι θελει το 25% επι του τεκμαρτου, αλλλα πως υπολογιζεται αυτο το τεκμαρτο? Εκτος απ το μισθο εχω ενα σπιτι με δανειο, τις δοσεις του στεγαστικου, και ασφαλιστρα.
    Τα ελάχιστα τεκμήρια διαβίωσης για άγαμο είναι 3000 ευρώ και για έγγαμους 5000 (από κοινού).
    Σε αυτά θα προσθέσεις τα τεκμήρια που προέρχονται από την κατοχή αυτοκινήτου, κύριας κατοικίας, δευτερευουσών κατοικιών κτλ.
    ΕΠΙΣΗΣ τα τοκοχρεολύσια του δανείου σου μέσα στο 2011 (χρεολύσιο+τόκος) αποτελούν και αυτά τεκμήριο (ασχέτως αν πρόκειται για δάνειο απόκτησης πρώτης κατοικίας) και θα αναγραφούν στον κωδικό 727 του πίνακα 5 του Ε1.

    Τα τεκμήρια για αυτοκίνητα, κατοικίες κτλ υπολογίζονται με βάση κάποιους συντελεστές (πχ συντελεστής παλαιότητας, τιμή ζωνης κτλ). Στο βιβλιαράκι εδώ http://www.minfin.gr/content-api/bet...os2012/content έχει τους πίνακες για υπολογισμό τεκμηρίων αυτοκινήτων. Για τις κατοικίες ψάξε στο internet (για το φετινό έτος)


    Ίσως υπάρχει η δυνατότητα να μειώσεις τα τεκμήρια σου (και να φορολογηθείς με τα πραγματικά σου εισοδήματα) μέσω ορισμένων κωδικών του πίνακα 6 του Ε1. Ένας τέτοιος κωδικός είναι ο 787 (ανάλωση κεφαλαίου....). Η διαδικασία είναι λίγο περίπλοκη, και αν χρησιμοποιηθεί αυτός ο κωδικός αυξάνεται κατά πολύ η πιθανότητα ελέγχου. Χονδρικά αφαιρείς από τα πραγματικά εισοδήματα των προηγούμενων ετών (με βάση τις δηλώσεις Ε1) τα ανάλογα τεκμήρια και η διαφορά (αν είναι θετική) μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την κάλυψη των τεκμηρίων του τρέχοντος έτους (χονδρικά στο λέω - θέλει προσοχή)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος VasP : 30-06-12 στις 15:19.

  5. #320
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ελάχιστα τεκμήρια διαβίωσης για άγαμο είναι 3000 ευρώ και για έγγαμους 5000 (από κοινού).
    Σε αυτά θα προσθέσεις τα τεκμήρια που προέρχονται από την κατοχή αυτοκινήτου, κύριας κατοικίας, δευτερευουσών κατοικιών κτλ.
    ΕΠΙΣΗΣ τα τοκοχρεολύσια του δανείου σου μέσα στο 2011 (χρεολύσιο+τόκος) αποτελούν και αυτά τεκμήριο (ασχέτως αν πρόκειται για δάνειο απόκτησης πρώτης κατοικίας) και θα αναγραφούν στον κωδικό 727 του πίνακα 5 του Ε1.

    Τα τεκμήρια για αυτοκίνητα, κατοικίες κτλ υπολογίζονται με βάση κάποιους συντελεστές (πχ συντελεστής παλαιότητας, τιμή ζωνης κτλ). Στο βιβλιαράκι εδώ http://www.minfin.gr/content-api/bet...os2012/content έχει τους πίνακες για υπολογισμό τεκμηρίων αυτοκινήτων. Για τις κατοικίες ψάξε στο internet (για το φετινό έτος)


    Ίσως υπάρχει η δυνατότητα να μειώσεις τα τεκμήρια σου (και να φορολογηθείς με τα πραγματικά σου εισοδήματα) μέσω ορισμένων κωδικών του πίνακα 6 του Ε1. Ένας τέτοιος κωδικός είναι ο 787 (ανάλωση κεφαλαίου....). Η διαδικασία είναι λίγο περίπλοκη, και αν χρησιμοποιηθεί αυτός ο κωδικός αυξάνεται κατά πολύ η πιθανότητα ελέγχου. Χονδρικά αφαιρείς από τα πραγματικά εισοδήματα των προηγούμενων ετών (με βάση τις δηλώσεις Ε1) τα ανάλογα τεκμήρια και η διαφορά (αν είναι θετική) μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την κάλυψη των τεκμηρίων του τρέχοντος έτους (χονδρικά στο λέω - θέλει προσοχή)
    Eιμαι αγαμος χωρις αυτοκινητο. Εχω μια κυρια κατοικια και το αναλογο στεγαστικο δανειο οποτε οπως μου ειπες, θα ψαξω για να δω τι αξιζουν αυτα σαν τεκμηρια και θα υπολογισω το 25% για αποδειξεις?
    Τα ασφαλιστρα ζωης μετρανε?

    Με το κωδικο 787 καλυτερα να μην ασχοληθω.

    Στον 727 γραφω το συνολικο ποσο των δοσεων του δανειου για το 2011, στον 063 τους δεδουλευμενους τοκους οπως μου τους εδωσαν με τη βεβαιωση, και στον 069 το ποσο του δανειου που εισεπραξα τοτε. Σωστα?

  6. #321
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tintin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιμαι αγαμος χωρις αυτοκινητο. Εχω μια κυρια κατοικια και το αναλογο στεγαστικο δανειο οποτε οπως μου ειπες, θα ψαξω για να δω τι αξιζουν αυτα σαν τεκμηρια και θα υπολογισω το 25% για αποδειξεις?
    Τα ασφαλιστρα ζωης μετρανε?
    Τα τεκμήρια σου με βάση τα στοιχεία που έδωσες είναι (3000) + (τεκμήρια πρώτης κατοικίας) + (τοκοχρεολύσια δανείου). Αν το ποσό αυτό (μειωμένο με πιθανά εισοδήματα του πίνακα 6 και 1-2 κωδικούς του πίνακα 7 - πχ επίδομα ανεργίας, εισόδημα από πώληση ακινήτου, κτλ) είναι μεγαλύτερο από τα πραγματικά σου εισοδήματα (πίνακας 4), θα φορολογηθείς με βάση τα τεκμήρια. (Να σημειώσω εδώ ότι σχεδόν όλοι οι κωδικοί του πίνακα 7 από φέτος μειώνουν τον φόρο και όχι το εισόδημα).

    Τα ασφάλιστρα ζωής, ατυχημάτων κτλ μπαίνουν στον κωδικό 073 του πίνακα 7. Για κάποιον άγαμο μειώνουν κατά 10% τον φόρο που θα προκύψει και με μέγιστο ποσό ασφαλίστρων τα 1200 ευρώ. (Δηλαδή η μέγιστη ωφέλεια που μπορεί να προκύψει είναι 1200x10%=120ευρώ)



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tintin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον 727 γραφω το συνολικο ποσο των δοσεων του δανειου για το 2011, στον 063 τους δεδουλευμενους τοκους οπως μου τους εδωσαν με τη βεβαιωση, και στον 069 το ποσο του δανειου που εισεπραξα τοτε. Σωστα?
    Σωστά. Αν υπάρχουν όμως τόκοι υπερημερίας δεν θα αναγραφούν. Το 10% των τόκων δανείου απόκτησης πρώτης κατοικίας θα αφαιρεθούν από τον φόρο που θα προκύψει κατά την εκκαθάριση της δηλωσής σου (για τα πρώτα 120 τετραγωνικά της κατοικίας και για τα πρώτα 200.000 ευρώ του δανείου - Αν τα τετραγωνικά και το δάνειο υπερβαίνουν αυτά τα όρια η μείωση του φόρου θα υπολογιστεί αναλογικά)

  7. #322
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Επειδή και εγώ αυτή την εβδομάδα θα κάτσω να υποβάλλων ηλεκτρονικά το Ε1 μου, είπατε οτι υπάρχει κάπου επιλογή να γίνει δοκιμαστική εκκαθάριση για να δούμε πόσο θα πληρώσουμε, αυτή η επιλογή είναι εμφανής κάπου ή θέλει πολύ ψάξιμο για να την βρώ?

  8. #323
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν κάνεις την υποβολή, και πριν την οριστική υποβολή, θα δεις έναν συγκεντρωτικό πίνακα στον οποίο θα αναγράφει το πιστωτικό ή χρεωστικό ποσό της εκκαθάρισης.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  9. #324
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Router
    CISCO
    ε ρε γλέντια που θα έχουμε φέτος με τις δηλώσεις

  10. #325
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Πάτρα, Αγ. Σοφία
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15000/1020
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TP-Link W8970
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 10,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το ποσό αυτό (μειωμένο με πιθανά εισοδήματα του πίνακα 6 και 1-2 κωδικούς του πίνακα 7 - πχ επίδομα ανεργίας, εισόδημα από πώληση ακινήτου, κτλ) είναι μεγαλύτερο από τα πραγματικά σου εισοδήματα (πίνακας 4), θα φορολογηθείς με βάση τα τεκμήρια. (Να σημειώσω εδώ ότι σχεδόν όλοι οι κωδικοί του πίνακα 7 από φέτος μειώνουν τον φόρο και όχι το εισόδημα).
    Να ρωτήσω διευκρινιστικά, αν ο κωδικός του πίνακα 6 661/662 (επίδομα ανεργίας) μειώνει το τεκμαρτό εισόδημα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tintin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιμαι αγαμος χωρις αυτοκινητο. Εχω μια κυρια κατοικια και το αναλογο στεγαστικο δανειο οποτε οπως μου ειπες, θα ψαξω για να δω τι αξιζουν αυτα σαν τεκμηρια και θα υπολογισω το 25% για αποδειξεις?
    Τα ασφαλιστρα ζωης μετρανε?
    Εδώ βρήκα μια εφαρμογή υπολογισμού τεκμηρίων. Δεν ξέρω αν καλύπτει όλες τις περιπτώσεις αλλά σίγουρα είναι μια αρχή.
    I'm gnawing on the knowledge, that I have been burnt
    And I'm learning things that I should 've already learnt

    -- Violent Femmes - I held her in my arms

  11. #326
    Εγγραφή
    03-02-2009
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KeRMiT75 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω διευκρινιστικά, αν ο κωδικός του πίνακα 6 661/662 (επίδομα ανεργίας) μειώνει το τεκμαρτό εισόδημα;
    Το επίδομα ανεργίας, το ΕΚΑΣ, το πολυτεκνικό επίδομα, οι αποζημιώσεις απόλυσης και αρκετά ακόμα ποσά που αναγράφονται στον πίνακα 6 καλύπτουν (μειώνουν) τεκμήρια.

  12. #327
    Εγγραφή
    06-07-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16000/850
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Technicolor TD5130
    SNR / Attn
    6,1(dB) / 18,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jdammy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ρε γλέντια που θα έχουμε φέτος με τις δηλώσεις
    Τα γλεντια εχουν αρχισει ηδη. Οι μπαλοθιες θα αρχισουν οπου να 'ναι...

  13. #328
    Εγγραφή
    16-05-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Router
    CISCO
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gianniskriti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα γλεντια εχουν αρχισει ηδη. Οι μπαλοθιες θα αρχισουν οπου να 'ναι...
    Καλά αυτό είναι το μόνο σίγουρο.Νομίζουν ότι έχουμε καμιά μηχανή που κόβει χρήμα.

  14. #329
    Εγγραφή
    12-11-2011
    Μηνύματα
    148
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τεκμήρια σου με βάση τα στοιχεία που έδωσες είναι (3000) + (τεκμήρια πρώτης κατοικίας) + (τοκοχρεολύσια δανείου). Αν το ποσό αυτό (μειωμένο με πιθανά εισοδήματα του πίνακα 6 και 1-2 κωδικούς του πίνακα 7 - πχ επίδομα ανεργίας, εισόδημα από πώληση ακινήτου, κτλ) είναι μεγαλύτερο από τα πραγματικά σου εισοδήματα (πίνακας 4), θα φορολογηθείς με βάση τα τεκμήρια.
    To ποσό που βγαινει απο το αγαμος+κατοικια+τοκοχρεολυσια δανειου ειναι περ.10000€
    Το ποσό του μισθου μου(κωδ.301) ειναι περ.διπλασιο. Οποτε υπολογιζω το 1/4 του μισθου για αποδειξεις?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ασφάλιστρα ζωής, ατυχημάτων κτλ μπαίνουν στον κωδικό 073 του πίνακα 7. Για κάποιον άγαμο μειώνουν κατά 10% τον φόρο που θα προκύψει και με μέγιστο ποσό ασφαλίστρων τα 1200 ευρώ.
    Nαι, στον 073 τα γραφω καθε χρονο. Αυτο που ρωτησα ειναι εαν αποτελουν τεκμηριο, αλλα απ οτι καταλαβα δεν αποτελουν.

    Απ οτι φαινεται ειμαι ετοιμος να αποστειλω τη δηλωση μου. Δεν εχω αλλες αποριες
    Η πλακα ειναι οτι ενω περυσι εβγαλα πιστωτικο (δε μου το εχουν δωσει ακομα) 1400€, τωρα βγαινει χρεωστικο καποιες εκατονταδες... Ελπιζω τουλαχιστον να γινει συμψηφισμος.

  15. #330
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    844
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    ¨Οταν μια δήλωση σταλεί ταχυδρομικώς η ΔΟΥ λαμβάνει ως ημερομηνία κατάθεσης την ημερομηνία αποστολής από τα ΕΛΤΑ? Γιατί την Δευτέρα στις 2 Ιουλίου που λήγει η προθεσμία των χειρόγραφων θα στείλουμε της μητέρας μου μέσω ΕΛΤΑ στην ΔΟΥ.

Σελ. 22 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΦΟΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΕΤΟΥΣ 2010
    Από kostastzo στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-11, 21:02
  2. ΦΟΡΟΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ
    Από sofos48 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-10, 19:06
  3. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-08, 21:38
  4. Δήλωση Φόρου Εισοδήματος
    Από kadronarxis στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-06, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας