Σελ. 12 από 226 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 166-180 από 3387

Θέμα: Sony Xperia Neo V

  1. #166
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102397/10239
    ISP
    Wind
    Router
    ZTHN H268N
    SNR / Attn
    19.1(dB) / 1.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή η οθόνη δεν έχει υψηλό brightness (χωρίς να κάνεις disable το auto-brightness τουλάχιστον), θεωρώ πως μια ματ ζελατίνα μειώνει τις εξωτερικές αντανακλάσεις.
    Επίσης, στη ματ δεν φαίνονται τόσο οι δαχτυλιές

    Όπως και να'χει, είναι υποκειμενικό αυτό. Εγώ έχω κανονικές, αλλά αν αγόραζα τώρα θα έπαιρνα ματ. Να προτιμήσεις πακέτο με τουλάχιστον 6, ειδικά αν δεν έχεις εμπειρία στην εγκατάσταση screen protector. Εγώ χάλασα 5 μέχρι να βάλω ένα σωστά, χωρίς σκόνη και φυσαλίδες αέρα
    Βασικά αυτες τις μερες θα αγορασω κανα πακετακι με screen protectors (και γω το πρωτο screen protector Δεν το χω βαλει σωστα) απο ebay. Θα παρω γιαλιστερες και ματ και οποια μαρεσει την αφηνω

  2. #167
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #168
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?
    Στα λεφτά του δεν μπορείς να πάρεις τίποτα καλύτερο.
    Αναλόγως την έκδοση που φοράει, μπορείς να κάνεις root και να ξεφορτωθείς το γνωστό bloatware της sony (αν έρθει με την .68 είναι λίγο δύσκολο αυτό), αλλά ακόμα και από το κουτί τρέχει σφαίρα.

    Μπαταρία υπολόγισε δύο μέρες με φουλ χρήση, αλλιώς αν δεν το πολυακουμπάς έχω δει screenshots από χρήστες του myphone με 6 μέρες σερί!

    Η κάμερά του πολύ καλή, και ειδικά σε 720p video. Άπειρες ρυθμίσεις για να ψαχτείς.

    Το gps του κλειδώνει σε δευτερόλεπτα επίσης. Το μόνο αρνητικό είναι η μικρή εσωτερική μνήμη για εγκατάσταση εφαρμογών, οπότε αν σκοπεύεις να περάσεις πολλές θα χρειαστεί να επενδύσεις σε μια πιο μεγάλη microSD. Εγώ πήρα μια 8GB class 10 γιατί δουλεύω πολύ την βιντεοκάμερα, για εφαρμογές μέχρι τώρα (έχω περίπου 20 εγκατεστημένες) δε μου έχει χρειαστεί έξτρα χώρος (εκτός από τους χάρτες βέβαια των navigators που χρησιμοποιώ, όπου τους βάζω στην κάρτα μνήμης γιατί αγγίζουν το GB).

    Και το σημαντικότερο, σύμφωνα με την SE όλα τα xperia θα πάρουν ICS τέλος Μάρτη-Απρίλη

    ........Auto merged post: tsavman πρόσθεσε 1 λεπτά και 11 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntebis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχυει το ιδιο με την cm στο neo v
    Ποια rom του έχεις περάσει ακριβώς, και με ποιο τρόπο;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsavman : 05-02-12 στις 22:26. Αιτία: auto merged post

  4. #169
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    thanks
    8άρα έχω ήδη κάρτα οπότε είμαι οκ

    ........Auto merged post: nnn πρόσθεσε 0 λεπτά και 1 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    thanks
    8άρα έχω ήδη κάρτα οπότε είμαι οκ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 05-02-12 στις 22:27. Αιτία: auto merged post
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #170
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?
    Πολύ καλό στα λεφτά του. Πολύ καλός ήχος, φοβερό βίντεο (αν δεν ζουμάρεις πολύ).

  6. #171
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?
    Έχω δουλέψει και τα δύο (το X5 Pro με την 2.3.5 ROM).

    Τα κινητά είναι πολύ παρόμοια αν και δεν τα έχω σπρώξει σε κάτι απαιτητικό.

    Στα υπέρ του X5 έχει: λίγο μεγαλύτερη και πιο φαρδιά/άνετη οθόνη (αν και του Sony φαίνεται λίγο καλύτερης ποιότητας), μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη, και τα κουμπιά για back/home κλπ είναι touch. Στο Sony είναι κανονικά κουμπιά που θέλουν πίεση να πατηθούν, και παραείναι λεπτά... θεωρώ ότι χαλάνε την touch εμπειρία (στο Sony). Επίσης μου αρέσει στο X5 που πίσω έχει καλή mat υφή και δεν γλυστράει όπως στο Sony.

    Στα υπέρ του Sony: είναι πιο όμορφο, φαίνεται πιο μικρό, πιο compact συσκευή... έχει HDMI, έχει και μπροστινή camera για βιντεοκλήσεις (skype κλπ).

    Το Sony έρχεται με πολύ bloat της εταιρίας (σε software) που δεν μπορείς να το βγάλεις αν δεν κάνεις root (δεν έχω κάνει ακόμα). To Χ5 έχει πιο καθαρή εγκατάσταση.

  7. #172
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Εγώ είχα κάνει root και ξεφορτώθηκα πολύ bloat όταν πήρα το κινητό (έκδοση .48)
    Σήμερα έκανα αναβάθμιση στην .68 (που δεν έχει root) και δε μου φαίνεται πιο αργό. Αποφάσισα να δώσω μια ευκαιρία στις προεγκατεστημένες εφαρμογές, από τη στιγμή που δεν βαραίνουν τη συσκευή.

  8. #173
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    822
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102397/10239
    ISP
    Wind
    Router
    ZTHN H268N
    SNR / Attn
    19.1(dB) / 1.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το Χ5 μου θα πάει στο νεκροτομείο γιατρό, πως σας έχει πάει ως τώρα στην χρήση το Neo V ?
    Άψογο value for money . Δεν κολάει πάει σφαίρα .Οπως είπαν και πιο πάνω μικρή εσωτερική μνήμη (περιπου 500 mb ίσως και λιγότερο) στο πακέτο περιλαμβανεται micro sd 2 gb παντως.
    Τα μόνα μειονεκτήματα για μένα τα πλαινά νικελομενα πλαστικα τρίζουν λιγακι και ψιλοκουνιούνται. Γενικα οραιο φινιρισμα αλλα δεν φαινεται ακι τοσο στιβαρο οταν το πιάνεις. Επίσης ψιλο απογοητεύτικα απο την ποιότητα του ραδιοφώνου (παράσιτα αρκετές φορές και κάπως χαμηλή ποιότητα ήχου) και την ενταση. Δεν ειναι τόσο καθαρος και δυνατος ο ήχος. Είχα ένα lg arena πριν και ήταν τελειο στο ραδιόφωνο.

    Τι επαθε και ποσο καιρό το χες το huawei?

  9. #174
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    10 μήνες το έχω και έβγαλε πρόβλημα στις συνδέσεις data/wifi, τις χάνει συνέχεια με όποια rom δοκίμασα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #175
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    10 μήνες το έχω και έβγαλε πρόβλημα στις συνδέσεις data/wifi, τις χάνει συνέχεια με όποια rom δοκίμασα.

    Τι θέλεις και το πειράζεις και εσύ.. άστο stock, 3 μέρες κρατάει η μπαταρία και σφυράει το τηλεφωνάκι!

  11. #176
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θέλεις και το πειράζεις και εσύ.. άστο stock, 3 μέρες κρατάει η μπαταρία και σφυράει το τηλεφωνάκι!
    Και με στοκ τα ίδια έκανε και στο ξεκάρφωτο άρχισε τα bootloops και μέχρι να του κάνω ανάνηψη για να πάει service
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #177
    Εγγραφή
    16-12-2007
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    344
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Router
    TPLink
    SNR / Attn
    11db(dB) / 34db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και με στοκ τα ίδια έκανε και στο ξεκάρφωτο άρχισε τα bootloops και μέχρι να του κάνω ανάνηψη για να πάει service

    Μάλλον έπεσες σε λεμόνι.. πάντως το NeoV και για τα λεφτά του είναι σούπερ τηλέφωνο έχω και το Χ5+ και το Νεο.
    Στο Neo, το ρουτάρισα και επενεργοποίησα το ALS, πλέον η οθόνη δεν ε΄χει καμία σχέση με την αρχική, φοβερή φωτεινότητα.

    Think about it!

  13. #178
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    I'm thinking of the 200€ that I have to pay
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #179
    Εγγραφή
    14-11-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.036
    Downloads
    39
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiannis99 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Neo, το ρουτάρισα και επενεργοποίησα το ALS, πλέον η οθόνη δεν εχει καμία σχέση με την αρχική, φοβερή φωτεινότητα.

    Σε απλά ελληνικά;

    Εγώ σήμερα με χιόνια και γυαλί ηλίου είχα πρόβλημα με τη φωτεινότητα της οθόνης (στο τέρμα) σε ανοιχτό χώρο

  15. #180
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τελικά υπέκυψα στην αμαρτία
    Που να περιμένω κάνα μήνα την επιστροφή από το service του Χ5.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

Σελ. 12 από 226 ΠρώτηΠρώτη ... 271011121314172232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia neo V
    Από Koala_ στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-12, 19:52
  2. Sony Ericsson Xperia Neo V
    Από DJTaurus στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-12, 16:17
  3. Sony Ericsson Xperia Neo V
    Από leros2004 στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-12, 19:20
  4. Sony Ericsson Xperia Neo V blue
    Από rokko74 στο φόρουμ Προσφορά - Ανενεργές Αγγελίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-12, 10:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας