Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    14-04-2009
    Περιοχή
    Αττική
    Μηνύματα
    438
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN-H108N
    SNR / Attn
    (dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γεια χαρά σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θα ήθελα τις συμβουλές σας.

    Λαμβάνω SMS από BABE VIDS X, για να μπω και να έχω πρόσβαση σε πορνογραφικό υλικό μέσω του κινητού μου, χωρίς να έχω καν internet στο κινητό μου. Η συσκευή που χρησιμοποιώ είναι ένα απλό Nokia C1, χωρίς ρυθμίσεις για internet. Επικοινώνησα με τη Vodafone, αναφέροντας το ζήτημα και ζητώντας λύση και η απάντηση που έλαβα, δεν ήταν σε καμία περίπτωση ικανοποιητική. Στην ουσία, η υπάλληλος προσπαθούσε να με πείσει ότι είναι αδύνατον να έλαβα SMS αν δεν είχα δώσει εγώ ο ίδιος τα στοιχεία μου (κάτι το οποίο θεωρώ ιδιαίτερα προσβλητικό), και ότι δεν μπορούσε να κάνει τίποτα γι' αυτό. Ως αποστολέας του sms που λαμβάνω (το sms αναγράφει μόνο ένα link http://2hot4mobi.com/?c=dc6c41f75) φαίνεται η BABE VIDS X, χωρίς να φαίνεται ο αριθμός του.

    Η υπάλληλος μου είπε ότι το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να ελέγξω μέσω του myaccount αν έχω χρεωθεί για τίποτα και να επικοινωνήσω μαζί τους.

    Να σημειώσω ότι, απ' όσο ξέρω, το internet είναι απενεργοποιημένο στη συσκευή μου καθώς μια φορά που πάτησα κατά λάθος το δεξί κουμπί που σε βάζει στο Opera, μου έβγαλε μήνυμα ότι είναι λανθασμένες οι ρυθμίσεις. Με γνώμονα το γεγονός ότι έχω ζητήσει ο αριθμός μου να είναι απόρρητος, θα ήθελα να μάθω το λόγο για τον οποίο λαμβάνω διαφημιστικά SMS από πολύ γνωστές Ελληνικές εταιρείες (καταστήματα, πολιτικών ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΜΟΥ στις εκλογές -πού ξέρουν πού μένω;- κλπ) ΠΑΡΑ πολλές φορές το μήνα. Η συμβουλή της Vodafone είναι την επόμενη φορά που θα λάβω διαφημιστικά SMS να καλώ την εκάστοτε εταιρεία και να τους ρωτήσω!! Να σημειώσω ότι το πρόβλημα άρχισε από τότε που έκανα φορητότητα από Wind σε Vodafone.

    Το πρόβλημα είναι ότι δεν θέλω να αλλάξω αριθμό γιατί τον έχω πάρα πολλά χρόνια και απλά προσπαθώ να βρω μια λύση και για το ζήτημα του spam αλλά και των πιθανών χρεώσεων. Αν όντως κρατάνε αρχείο οι εταιρείες κινητής, μπορούν αν επαληθευτούν τα στοιχεία μου και να ησυχάσω πια.

    Θα ήθελα τη συμβουλή σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.594
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Ξεκινάς με καταγγελία στην ΕΕΤΤ,γι'αρχή:http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/index.html

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 236
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-08, 17:39
  2. Θα ηθελα καποια σχολια και απο αλλους
    Από maximus1 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-05, 23:42
  3. demo απο αλλους isps και Vivodi full llu?
    Από loopg στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-05, 22:39
  4. Σχετικά με ΟΤΕ και χρέη προς αυτόν απο άλλους παροχούς
    Από dimismc101 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-05, 11:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας