Σελ. 63 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465687383 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 931-945 από 1995

Θέμα: LinkSys WAG200G

  1. #931
    Εγγραφή
    04-04-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    οτι κατσει!
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Β
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kafao1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα, εγω έχω Firmware Version: 1.00.07 και τα πάντα λειτουργούν μια χαρα! Εδώ και 8 -10 μήνες δεν έχω ούτε μια αποσύνδεση!!!!!
    Θα σου πρότεινα να κάνεις το εξής.
    βάλε το pc σε ethernet μόνο του χωρις άλλες συνδεδεμένες συσκευες -pc και πολυμηχάνημα.
    κανε reset και περασε ξανα τις ρυθμήσεις.
    βάλε μια μια τις συσκευες μπας και σου προξενει η συσκευη το πρόβλημα.
    Απο οτι λες, έχεις πολλές συσκευες συνδεδεμενες στο wireless. Μπας και σου <<μπουκώνει>> και προκαλει αποσυνδέσεις; Έχεις κάποιο πρόγραμμα που να μoιράζει σωστα το bandwidth;
    μεσω ethernet δεν το "βρισκει"! ομως το προβλημα ειναι οτι σαν ρουτερ λειτουργει κανονικα! αρα δεν εχει να κανει με τις συσκευες. ουτως η αλλιως ολη την ημερα που παλευω μονο το 1 pc εχω ανοικτο. οι αλλες συσκευες ειναι αποσυνδεμενες.

    το θεμα ειναι οτι δεν συγχρoνιζει με το conn-x. και εγω πριν ειχα γραμμη ΟΤΕ και συνδρομη Forthnet και δεν ειχα ουτε μια αποσυνδεση! με το που εβαλα conn-x αρχισανε τα οργανα. στην αρχη δεν συνχρονιζε. μετα εβγαλα το splitter και λειτουργησε με αργες ταχυτητες. μετα βελτιωθηκε η κατασταση καπως με μερικες εκνευριστικες αλλα ευτυχως οχι πολλες αποσυνδεσεις. και τωρα παλι προβλημα. αρα φαινεται οτι φταιει το hardware (linksys) ή και ο ΟΤΕ μαζι γιατι
    φαινεται οτι οι υπηρεσιες του λειτουργουν μονο με τα "δικα του" μοντεμ, και οταν αυτα λειτουργουν.... ξερει κανεις ποσο εχει ενα ασυρματο μοντεμ toy OTE?

  2. #932
    Εγγραφή
    25-07-2004
    Περιοχή
    Κυψελη
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Wind
    Router
    jetspeed 520+ ,WAG200G
    SNR / Attn
    9-7(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Thanasis159 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά... Για να μην ξαναποστάρω το ίδιο πράγμα σας παρακαλώ, ρίξτε μια ματιά στο πρόβλημά μου μήπως έχετε κάποια λύση! Ευχαριστώ!
    διαβαζα τα θεματα για το WAG200G και επεσα επανω στο δικο σου προβλημα,που ακριβως το ιδιο εχω και εγω με την διαφορα οτι εμενα το κανει και ενω απλα σερφαρω(αλλα δεν ηξερα αν ειναι θεμα γραμμης adsl μιας και πριν λιγες μερες αναβαθμιστικε η ταχυτητα και ειπα να βαλω και το νεο firmware του wag200g.Αρα θα ειναι καποιο bug και ή περιμενουμε ποιο καινουργιο ή ξανα βαζουμε το παλιο
    INTEL CORE 2QUAD CORE Q6600 2.40,
    CRUSIAL BALLISTIX 2X1CB DDR2 1066MHZ,
    GAINWARD 8347 BLISS 8800GTS 320MB GOLDEN SAMPLE,
    GIGABYTE X38-DS5.

  3. #933
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.300
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53700/5370
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Fastpath
    Και μένα μόλις αναβαθμίστηκε η γραμμή μου (φοιτητικό από 768 σε 2 mbit...)! Απ' ότι βλέπω το έχει και άλλος φίλος εδώ!

  4. #934
    Εγγραφή
    30-05-2007
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    pirelli
    Εχω αγορασει το ρουτερ wag 200g wireless adsl+ royter της linksys...και θελω να το εγκαταστησω σε ενα σπιτι στο οποιο εχει μια γραμμη pstn και παροχο την OTENET στα 768 kbps απο την προσπαθεια μου να το σεταρω...οι προσπαθειες βγηκαν ακαρπες...το λαμπακια του DSL και INTERNET ειναι dead παιδια εχω απελπιστει απ'τα λιγα που ξερω οι ρυθμισεις πρεπει να ειναι νταξει...παρακαλω αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα πολυ...
    σημειωση..το ρουτερ ειναι annex A σιγουρα....!!!

  5. #935
    Εγγραφή
    04-04-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    οτι κατσει!
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Β
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από inspclouseau Εμφάνιση μηνυμάτων
    μεσω ethernet δεν το "βρισκει"! ομως το προβλημα ειναι οτι σαν ρουτερ λειτουργει κανονικα! αρα δεν εχει να κανει με τις συσκευες. ουτως η αλλιως ολη την ημερα που παλευω μονο το 1 pc εχω ανοικτο. οι αλλες συσκευες ειναι αποσυνδεμενες.

    το θεμα ειναι οτι δεν συγχρoνιζει με το conn-x. και εγω πριν ειχα γραμμη ΟΤΕ και συνδρομη Forthnet και δεν ειχα ουτε μια αποσυνδεση! με το που εβαλα conn-x αρχισανε τα οργανα. στην αρχη δεν συνχρονιζε. μετα εβγαλα το splitter και λειτουργησε με αργες ταχυτητες. μετα βελτιωθηκε η κατασταση καπως με μερικες εκνευριστικες αλλα ευτυχως οχι πολλες αποσυνδεσεις. και τωρα παλι προβλημα. αρα φαινεται οτι φταιει το hardware (linksys) ή και ο ΟΤΕ μαζι γιατι
    φαινεται οτι οι υπηρεσιες του λειτουργουν μονο με τα "δικα του" μοντεμ, και οταν αυτα λειτουργουν.... ξερει κανεις ποσο εχει ενα ασυρματο μοντεμ toy OTE?
    τελικα το ελυσα το προβλημα κανοντας restore το αρχειο που ειχα κανει backup πριν κανω upgrade το firmware. δεν ξερω τι αλλαξε -αν αλλαξε κατι στα settings- αλλα πλεον συνδεθηκε και δεν ξεσυνδεθηκε για τουλαχιστο 45 λεπτα το πρωι οποτε μαλλον ολα οκ... ελπιζω να μεινει ετσι... συμπερασμα οταν λειτουργουν ολα καλα, ας κανουμε ενα backup τα settings για ωρα αναγκης...

  6. #936
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    παιδια γιατι απ το λαπτοπ μου οταν συνδεομαι μου βγαζει περιορισμενη συνδεσιμοτητα?η ταχυτητες επισης σερνονται απ το λαπτοπ.....

  7. #937
    Εγγραφή
    04-04-2007
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    οτι κατσει!
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Β
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dlmltrls Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια γιατι απ το λαπτοπ μου οταν συνδεομαι μου βγαζει περιορισμενη συνδεσιμοτητα?η ταχυτητες επισης σερνονται απ το λαπτοπ.....
    λογικα πρεπει να εχεις κλειδωμενο το δικτυο σου. κοιταξε στο wireless security & wireless access. κανε μια δοκιμη και αστο ελευθερο το δικτυο χωρις δηλαδη password και χωρις approved list of computers και ξανασυνδεσε το λαπτοπ. λογικα θα σου λυσει το προβλημα της περιορισμενης συνδεσιμοτητας

  8. #938
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    HOL
    Router
    huawei eg8141a5
    Exclamation
    Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε πως γίνεται να κλειδώσω το wireless?Τι encryption να χρησιμοποιήσω το WPA ή το WPA2 ?
    Πείτε μου τ'αναλυτικά βήματα που πρέπει να ακολουθήσω!!Αν απενεργοποιήσω το SSID και ενεργοποιήσω το MAC address filtering έχω περισσότερη ασφάλεια?
    ~Ευχαριστώ εκ των προτέρων~
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος susbky : 27-02-08 στις 14:11.

  9. #939
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    748
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    linksys WAG200
    χρησιμοποιησε το wpa2 mixed..είναι το καλύτερο απο όλα...για αναλυτικα βήματα ψάξε στο φορουμ(εχουμε πει πολλές φόρες).
    Ναι, σιγουρα εινια καλύτερο να απενεργοποιησεις το ssid και το mac adress filtering(να το βάλεις στο Restrict Access και τίκαρε το Permit only listed computers to access the wireless network,πατα το κουμπί απο κατω που γράφει edit mac adresses.... και βάλε την mac όλων των υπολογιστων π θα μπαίνουν μέσω του ρουτερ)ετσι και να εχει καποιος κακοβουλος τους κώδικους και πάλι δεν θα μπορεί να σ κλέψει δίκτυο...

  10. #940
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    παιδια οταν συνδεομαι απ το λαπτοπ με wifi εχω απιστευτα αργες συνδεσεις......μπορει να βοηθησει καποιος?υπαρχει περιπτωση το ρουτερ να ειναι ελαττωματικο?

  11. #941
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    748
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    linksys WAG200
    ελαττωματικό δύσκολα...δεν θα δουλευε καθόλου..εχεις τσεκαρει ρυθμισεις????παίζει ρόλο και η απόσταση π είσαι και το τι είναι ενδιαμεσα...

  12. #942
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ch_mavr Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελαττωματικό δύσκολα...δεν θα δουλευε καθόλου..εχεις τσεκαρει ρυθμισεις????παίζει ρόλο και η απόσταση π είσαι και το τι είναι ενδιαμεσα...
    διπλα στο ρουτερ το χω,ρυθμισεις τι να πω....σε ποιες ασ πουμε εσεις πιανετε μεγαλυτερες ταχυτητες

  13. #943
    Εγγραφή
    13-01-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    748
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    linksys WAG200
    τι σύνδεση έχεις???και τι ρυθμίσεις εχεις ηδη κάνει??

  14. #944
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dlmltrls Εμφάνιση μηνυμάτων
    διπλα στο ρουτερ το χω,ρυθμισεις τι να πω....σε ποιες ασ πουμε εσεις πιανετε μεγαλυτερες ταχυτητες
    Windows XP ??
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #945
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Windows XP ??
    ναι!!!!!!!!!! σώσε με!!!!!!!(desktop)

    το λαπτοπ είναι βιστα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dlmltrls : 28-02-08 στις 01:08.

Σελ. 63 από 133 ΠρώτηΠρώτη ... 4353586162636465687383 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. LINKSYS WAG200G-EU ή LINKSYS WAG54GS-EU
    Από filippos_ στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-08, 11:13
  2. LINKSYS WAG200G-E1
    Από KYANERITHROS στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-08, 14:37
  3. linksys wag200g
    Από Fourier στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-07-08, 22:16
  4. LinkSys WAG200G
    Από tex439 στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-07, 23:21
  5. linksys WAG200G
    Από sathob στο φόρουμ Linksys ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-05-07, 23:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας