Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    02-12-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Αν και αρχικά μου είπαν 15 εργάσιμες μέρες για μια νέα σύνδεση, έχει περάσει ήδη σχεδόν ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑΣ και ακόμη μένω χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ. Κάθε φορά που παίρνω τηλέφωνο περιμένω τουλάχιστον ένα τέταρτο! Και χρεώνομαι και τα κέρατά μου γιατί αναγκάζομαι να πάρω από κινητό. Όσες φορές κι αν έχω αφήσει το νούμερο μου ΠΟΤΕ δε με έχουν πάρει πίσω. Και καταλαβαίνω πως εξαρτώνται από τον ΟΤΕ και γι αυτό υπάρχει μια καθυστέρηση, αλλά γιατί δε το λένε από την αρχή; Ας κάνουν και 5 μήνες να βάλουν σύνδεση αρκεί να το ξέρω από την αρχή να μπορώ να κάνω το πρόγραμμά μου. Απαράδεκτη κατάσταση...

    ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΗ Cyta οπωσδήποτε αν είναι καινούρια σύνδεση και δεν αλλάζετε από κάποιον άλλον πάροχο.

  2. #2
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σου εχει ερθει μαιλ ενεργοποιησης ή σου εχουν στειλει καποιο ρουτερ η τιποτα ακομη?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος a.libe : 02-12-11 στις 01:51. Αιτία: auto merged post

  3. #3
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tilemat Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΠΟΦΥΓΕΤΕ ΤΗ Cyta οπωσδήποτε αν είναι καινούρια σύνδεση και δεν αλλάζετε από κάποιον άλλον πάροχο.
    ...συγνώμη αν παρακάμτω όλο το μήνυμα που έγραψες (γιατί πάνω κάτω όλοι οι ανενεργοί βρόγχοι που καθυστερούν λένε τα ίδια) και στέκομαι στο τελευταίο.

    ΟΛΟΙ οι εναλλακτικοί πάροχοι είναι το ίδιο για ανενεργό βρόγχο.
    Δεν υπάρχουν "λεφτά κάτω από το τραπέζι" για να γίνει πιο γρήγορα ο βρόγχος.
    Παίζει ρόλο η περιοχή που είσαι και ο φόρτος που υπάρχει στο συνεργείο του ΟΤΕ που θα κάνει τη κατασκευή.

    Αν είσαι σίγουρος ότι λέω κάτι λάθος τότε ακύρωσε την αίτησή σου στη cyta και δοκίμασε αλλού (εκτός ΟΤΕ. Μιλάμε πάντα για εναλλακτικό πάροχο).
    Where's my mind !?

  4. #4
    Εγγραφή
    02-12-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Μάλλον έχεις δίκιο ότι όλοι οι πάροχοι είναι το ίδιο. Η βασική μου ένσταση όμως είναι πως δε το λένε από την αρχή πως εξαρτώνται από τον ΟΤΕ και πως μπορεί να πάρει πολύ περισσότερο από τις 15 μέρες που υπόσχονται.

    Στο εντωμεταξύ ήρθε τελικά την πριν 4 μέρες ο τεχνικός της CYTA, το ίντερνετ είναι εντάξει. Με το τηλέφωνο όπως πήρε τρεις μέρες ακόμη γιατί το ρούτερ ήταν ελλατωματικό, και έπρεπε να μου αλλάξουν την έξοδο του τηλεφώνου από το Phone 1 στο Phone 2. Αναγκάστηκα να τους πάρω τρεις φορές τηλέφωνο για να κάνουν αυτή την απλή αλλαγή! Γενικά το support δεν είναι και το καλύτερο.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-03-2010
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    60
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα φιλε μου. Απ οτι καταλαβα μεσα σε 3 μερες δεχτηκες 2 φορες επισκεψη απο τεχνικους της cyta και λυθηκε το προβλημα σου.
    Δεν θα το ελεγα πως δεν υπηρξε αμεση αντιμετωπιση.. Δικη μου γνωμη παντα!

  6. #6
    Εγγραφή
    02-12-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Δε δέχτηκα επίσκεψη, από τον υπολογιστή τους συνδέονται με το router και αλλάζουν τις ρυθμίσεις από κει. Τις 2 πρώτες φορές απλά είπαν πως θα το κάνουν στο επόμενο τέταρτο και δε το έκαναν ποτέ. Την τρίτη περίμενα στο τηλέφωνο μέχρι να το κάνουν....

  7. #7
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    φίλε πες μου το συνολικό χρονικό διάστημα ενεργοποίησης από τότε που έκανες την αίτηση...και εγώ σήμερα ή αύριο θα κάνω αίτηση ενεργοποίησης σε ανενεργό βρόχο σε γραφείο που νοικίασα.Ας ελπίσω μέχρι 15/1 να έχω ενεργοποιηθεί.Στο 13877 μου είπαν 1 μήνα ενώ είναι και θέμα πορτών όπως μου είπε άλλος φίλος παραπάνω

  8. #8
    Εγγραφή
    02-12-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Τους πήρα τηλέφωνο περίπου στις 20 Οκτώβρη, 27 Οκτώβρη ήρθε το Courier με την αίτηση να υπογράψω, μου είπαν πως πήραν την αίτηση 7 Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά (από που πήγε το Courier??? ), ο τεχνικός του ΟΤΕ ήρθε 29 Νοέμβρη και της CYTA 2 Δεκέμβρη. Το τηλέφωνο τελικά λειτούργησε στις 5 Δεκ.

    Αν είσαι τυχερός υπολόγιζε κάνα μήνα δηλαδή από τη στιγμή που θά έχουν όλα τα χαρτιά τα χέρια τους.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    το νουμεράκι το μαθαίνεις στο τέλος;;;

  10. #10
    Εγγραφή
    17-04-2010
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    1024/256
    SNR / Attn
    19(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν εννοείς τον αριθμό ναι.
    Where's my mind !?

  11. #11
    Εγγραφή
    02-11-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    6079/1090
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli ADB P.RG A4201G
    Καλύτερα να αποφύγεις κούριερ γιατί αρκετές φορές αργούν αρκετά, την όλη διαδικασία πραγματοποιησέ την με email και να υπολογίζεις σίγουρα ένα μήνα για την ενεργοποίηση.

  12. #12
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ναι αυτο θα κανω μολις σημερα...θα στειλω μαιλ στην υπαλληλο που εκανα την αιτηση φορητοτητας για το οικιακο πακετο οπου περιμενω να ενεργοποιηθει μεθαυριο...βεβαια οταν πηρα να δοκιμασω το 13877 για την ταχυτητα μια τσιπρια μου απαντησε αμεσως μα στην ερωτηση μου γιατι στο mycyta και στην εξελιξη του αιτηματος εμφανιζει το μηνυμα"συντομα κοντα σας"μου ειπε οτι προκειται για υπερφορτωση σελιδας...μπαρουφα μεγαλη...
    για να δουμε λοιπον...

  13. #13
    Εγγραφή
    02-11-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    6079/1090
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli ADB P.RG A4201G
    Είπε όντως μέγα μπαρούφα, ακόμη δεν γίνεται να δεις το αίτημα σου ,online, σε ποιο στάδιο βρίσκεται.

  14. #14
    Εγγραφή
    03-01-2011
    Μηνύματα
    517
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΛΟΠΑΣ
    Router
    Technicolor TD5136v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ok,το εστειλα το μαιλ με τα δικαιολογητικα σε υπαλληλο που μου εκανε και την οικιακη συνδεση(θα παρει καλα bonus)και μου εχει δωσει και με επιφυλαξη και το νουμερο της τηλ συνδεσης που θα εχω...για να δουμε...
    ελπιζω 9/12 που ενεργοποιουμαι στη cyta να εχω ομαλη προσγειωση και να μην μεινω μεγαλο χρονικο διαστημα ανω των 2-3 ωρων χωρις τηλ και ιντερνετ αφου ο ΟΤΕ θα μου κοψει την συνδεση

  15. #15
    Εγγραφή
    02-11-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    6079/1090
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli ADB P.RG A4201G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a.libe Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok,το εστειλα το μαιλ με τα δικαιολογητικα σε υπαλληλο που μου εκανε και την οικιακη συνδεση(θα παρει καλα bonus)και μου εχει δωσει και με επιφυλαξη και το νουμερο της τηλ συνδεσης που θα εχω...για να δουμε...
    ελπιζω 9/12 που ενεργοποιουμαι στη cyta να εχω ομαλη προσγειωση και να μην μεινω μεγαλο χρονικο διαστημα ανω των 2-3 ωρων χωρις τηλ και ιντερνετ αφου ο ΟΤΕ θα μου κοψει την συνδεση
    Καλό είναι να τους πάρεις και σε δύο εβδομάδες ένα τηλέφωνο και να ρωτήσεις σε τι στάδιο βρίσκεται η αίτηση σου.

    Μερικές φορές τρως απόρριψη και δεν σε ενημερώνει κανείς, δυστυχώς.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-09, 20:14
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-08, 13:04
  3. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-08, 11:17
  4. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-06-07, 03:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας