Σελ. 6 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 326
  1. #76
    Εγγραφή
    19-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    849
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112000/11200
    ISP
    HOL/Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Γεια σας


    Θα ηθελα να ρωτησω μηπως γνωριζεται, μιας και τελευταια γινεται βομβαρδισμος για αυτες τις ασφαλειες, υπαρχει καπου καποια αξιολογιση για αυτες τις εταιρειες, υπαρχει δηλαδη καπου να δουμε συγκρισεις?

    Ευχαριστω
    Χριστοφορος

  2. #77
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημέρα και από εμένα,

    Σκέφτομαι να κάνω το https://www.anytimeonline.gr/portal/health-insurance (μου φαίνεται ότι είναι το φθηνότερο ). Απλά δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη στις κάρτες καθώς δεν ξέρω ποιοι τις βγάζουνε.
    Είμαι 32 ετών, και μου έρχεται περίπου στα 32 ευρώ το μήνα. Θα ήθελα την άποψή σας σχετικά...
    Σας ευχαριστώ πολύ.

  3. #78
    Εγγραφή
    04-08-2010
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18μβιτ
    ISP
    Forthnet
    Path Level
    Interleaved
    Βλέπω διαθέτουν και

    "Υγειονομική μεταφορά και αερομεταφορά σε Ελλάδα και εξωτερικό"

    Έχουν δηλαδή αυτοκίνητα σαν το ΕΚΑΒ;

  4. #79
    Εγγραφή
    07-08-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έτσι φαίνεται...

  5. #80
    Εγγραφή
    23-09-2013
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    η μνημη σου σε απατα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και από εμένα,

    Σκέφτομαι να κάνω το https://www.anytimeonline.gr/portal/health-insurance (μου φαίνεται ότι είναι το φθηνότερο ). Απλά δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη στις κάρτες καθώς δεν ξέρω ποιοι τις βγάζουνε.
    Είμαι 32 ετών, και μου έρχεται περίπου στα 32 ευρώ το μήνα. Θα ήθελα την άποψή σας σχετικά...
    Σας ευχαριστώ πολύ.
    καλο θα ειναι να το συζητησεις με καποιο ασφαλιστη πρωτα πριν κανεις το συμβολαιο φιλε μου,απλα στην anytime θα αναλαβεις ολη τη διαδικασια εσυ δεν θα υπαρχει ο ενδιαμεσος που ειναι ο ασφαλιστικος συμβουλος,επομενως εχε το νου σου!!

    - - - Updated - - -

    παντως διαβαζοντας τα αρθρα εδω ειδα πολλες ανακριβειες ,ελευθερια του λογου βλεπεις...λεμε κατι και οποιον παρει ο χαρος!

  6. #81
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    364
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα. Έχει κάνει κανείς ασφάλεια υγείας στη Groupama Φοίνιξ για να μου πει εντυπώσεις;

  7. #82
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπέρα,υπάρχει ένα συγκριτικό από το capital gr
    http://www.capital.gr/capitaltv/video.asp?id=2146
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  8. #83
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Θα σου πρότεινα να κάνεις ΙΣΟΒΙΟ πρόγραμμα ασφάλισης και όχι ετησίως ανανεούμενο. Τις ανάγκες σου βέβαια τις ξέρεις καλύτερα εσύ

  9. #84
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ναι, μονο που στις ασφαλιστικες εταιριες "ισοβιο" δεν σημαινει "ισοβιο" αλλα σημαινει "ως τα 65 ετη". Εκει δηλαδη που αρχιζουν τα χοντρα προβληματα, το ισοβιο προγραμμα τελειωνει. Το ισοβιο προγραμμα ειναι και πιο ακριβο απο το ετησιως ανανεουμενο. Κι εγω ισοβιο εχω εδω και 2 χρονια, αλλα τα ψιλα γραμματα που εχω βρει κατα καιρους δεν μου αρεσαν καθολου. Σκοπευω να το κοψω συντομα ετσι κι αλλιως, γιατι πλεον δεν εχω τα χρηματα να το πληρωνω. θα προτιμησω ενα ετησιως ανανεουμενο με τα μισα λεφτα, και βλεπουμε και γι αυτο, γιατι προβλεπω ακομα χειροτερη ανεχεια τα επομενα χρονια...

  10. #85
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, μονο που στις ασφαλιστικες εταιριες "ισοβιο" δεν σημαινει "ισοβιο" αλλα σημαινει "ως τα 65 ετη". Εκει δηλαδη που αρχιζουν τα χοντρα προβληματα, το ισοβιο προγραμμα τελειωνει. Το ισοβιο προγραμμα ειναι και πιο ακριβο απο το ετησιως ανανεουμενο. Κι εγω ισοβιο εχω εδω και 2 χρονια, αλλα τα ψιλα γραμματα που εχω βρει κατα καιρους δεν μου αρεσαν καθολου. Σκοπευω να το κοψω συντομα ετσι κι αλλιως, γιατι πλεον δεν εχω τα χρηματα να το πληρωνω. θα προτιμησω ενα ετησιως ανανεουμενο με τα μισα λεφτα, και βλεπουμε και γι αυτο, γιατι προβλεπω ακομα χειροτερη ανεχεια τα επομενα χρονια...
    Όχι παντού ευτυχώς όχι τουλάχιστον στη Generali που έχω. Το ετησίως ανανεούμενο μπορεί να γίνει φθηνότερο λόγω του ότι προσαρμόζεται ποιο εύκολα στις ανάγκες σου αλλά μπορεί εύκολα την επόμενη χρονιά που θα πας να το ανανεώσεις να σου πει η ασφαλιστική "ξέρεις λόγω του ότι με έβαλες μέσα στην προηγούμενη επέμβαση που έκανες δε σε καλύπτω για τα χ y"... Απλά με το Solvency II που έρχεται από το 2016 πρέπει να "έχουν επάρκεια ασφαλίστρων" για να το πούμε με απλά λόγια και έτσι προσπαθούν να κόψουν από όπου μπορούν.

  11. #86
    Εγγραφή
    23-02-2014
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ
    ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ . ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΤΟ <<ΙΣΟΒΙΟ>> ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ <<ΙΣΟΒΙΟ>>(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙΣ ΤΑ 117 ΧΡΟΝΙΑ ΖΩΗΣ)ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 65 ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ, ΑΡΑ ΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΥΓΕΙΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ.
    ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΕ Ingenius ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΩΝ ΕΤΗΣΙΩΣ ΑΝΑΝΕΟΥΜΕΝΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΑΣ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ-ΑΚΥΡΩΣΗ
    ΚΑΜΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ(ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ-ΣΕ ΚΟΒΩ, ΕΣΥ ΟΧΙ- ΣΕ ΣΥΝΕΧΙΖΩ).ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΣΥΜΒΩΛΑΙΩΝ ΜΕ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

  12. #87
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΓΙΑΤΙ ΦΩΝΑΖΕΙΣ;

  13. #88
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    οποιος μπορει ας κανει ιδιωτικη ασφαλεια.Την χρειαστηκα πριν 2 χρονια για πανακριβο χειρουργειο μελους της οικογενειας μου το οποιο γινεται αποκλειστικα σε ιδιωτικο νοσοκομειο της πρωτευουσας.Οταν ακουσα το κοστος εχασα τον κοσμο κατω απο τα ποδια μου.Ευτυχως μου καλυψε επειγουσα αερομεταφορα ,αμοιβες γιατρων ,νοσηλεια , τα παντα.Δεν πληρωσα σχεδον τιποτα.Ουτε και σκεφτομαι τι θα σημαινε για την οικογενεια μου αν δεν την ειχα.ή πληρης οικονομικη καταστροφη ή ο άνθρωπος σου πεθαίνει.

  14. #89
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    364
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ingenius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου πρότεινα να κάνεις ΙΣΟΒΙΟ πρόγραμμα ασφάλισης και όχι ετησίως ανανεούμενο. Τις ανάγκες σου βέβαια τις ξέρεις καλύτερα εσύ
    Αυτό ακριβώς έκανα. Επέλεξα το ισόβιο πρόγραμμα Sante Privilege της Groupama Φοίνιξ, το οποίο είναι ένα από τα τελευταία ισόβια προγράμματα υγείας που υπάρχουν πια. Ε, όπου να 'ναι, θα καταργηθεί κι αυτό, πιστεύω.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ntoremi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, μονο που στις ασφαλιστικες εταιριες "ισοβιο" δεν σημαινει "ισοβιο" αλλα σημαινει "ως τα 65 ετη". Εκει δηλαδη που αρχιζουν τα χοντρα προβληματα, το ισοβιο προγραμμα τελειωνει. Το ισοβιο προγραμμα ειναι και πιο ακριβο απο το ετησιως ανανεουμενο. Κι εγω ισοβιο εχω εδω και 2 χρονια, αλλα τα ψιλα γραμματα που εχω βρει κατα καιρους δεν μου αρεσαν καθολου. Σκοπευω να το κοψω συντομα ετσι κι αλλιως, γιατι πλεον δεν εχω τα χρηματα να το πληρωνω. θα προτιμησω ενα ετησιως ανανεουμενο με τα μισα λεφτα, και βλεπουμε και γι αυτο, γιατι προβλεπω ακομα χειροτερη ανεχεια τα επομενα χρονια...
    Μην τα ισοπεδώνεις όλα. Το ότι έκανες λάθος επιλογή και το ότι δεν διάβασες αναλυτικά τους όρους κατά τη σύναψη της ασφάλισης, είναι αποκλειστικά δικό σου λάθος. Πάντως, να ξέρεις πως ένα σωστό και σοβαρό πρόγραμμα υγείας, όταν λέει πως είναι ισόβιο, σημαίνει πως θα το έχεις μέχρι που να πεθάνεις.-
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ingenius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ετησίως ανανεούμενο μπορεί να γίνει φθηνότερο λόγω του ότι προσαρμόζεται ποιο εύκολα στις ανάγκες σου αλλά μπορεί εύκολα την επόμενη χρονιά που θα πας να το ανανεώσεις να σου πει η ασφαλιστική "ξέρεις λόγω του ότι με έβαλες μέσα στην προηγούμενη επέμβαση που έκανες δε σε καλύπτω για τα χ y"
    Αυτό το πράγμα δεν ισχύει. Δεν έχει κανένα δικαίωμα η ασφαλιστική εταιρία ούτε να προσαρμόσει μονομερώς τους όρους, αλλά ούτε και να σε ''πετάξει έξω'' επειδή την ''έβαλες μέσα''. Αν κάνει κάποια μεταβολή στους όρους, αυτή θα ισχύει για όλους, ποτέ για ένα άτομο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 27-02-14 στις 14:55.

  15. #90
    Εγγραφή
    13-12-2009
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ειμαι αρκετα προβληματισμενος πανω στο θεμα ιδιωτικη περιθαλψη / δημοσια περιθαλψη. Η εμπειρια μου απο τα ιδιωτικα νοσοκομεια δεν ειναι πολυ θετικη. Ο πατερας μου κατα τυχη διαγνωστηκε με καρκινο. Νοσηλευτηκε σε δημοσιο νοσοκομειο. Οι ξενοδοχειακες συνθηκες νοσηλειας προφανως ηταν πολυ κακες, αλλα η ιατρικη φροντιδα που ελαβε ηταν απολυτα σωστη και βεβαια εντελως δωρεαν (χωρις καν φακελακια). Λιγους μηνες μετα, παλι νοσηλευτηκε. Αυτη τη φορα επιλεξαμε γνωστο ιδιωτικο νοσοκομειο-κλινικη για να εχει καλυτερες ξενοδοχειακες συνθηκες. Πληρωσαμε υπερβολικα πολλα χρηματα, αλλα δεν ηταν αυτο το κυριοτερο προβλημα. Υποβληθηκε σε πολλες "εξετασεις" (που δεν αποκαλυψαν τιποτε καινουργιο που δεν ειχε ηδη βρει το δημοσιο νοσοκομειο) και πολλες "θεραπειες" (που ηταν τελικα αχρηστες, μας τις ειχαν πει και στο δημοσιο νοσοκομειο αλλα μας ειχαν πει οτι δεν θα ειχαν ιδιαιτερη χρησιμοτητα). Τελικα ο πατερας μου πεθανε λιγους μηνες αργοτερα.
    Παρομοια εμπειρια ειχα και στο πιο γνωστο μαιευτηριο της Αθηνας με την εγκυμοσυνη της γυναικας μου που τελικα διακοπηκε λογω προβληματων. Την εγκατελειψαν τελειως μονη της στον προθαλαμο. Αναρρωτιεμαι ποσο πιο αδιαφοροι θα ηταν σε ενα δημοσιο μαιευτηριο;;
    Δυστυχως εχω μεγαλη επιφυλαξη για την ποιοτητα της νοσηλειας στα ιδιωτικα νοσοκομεια. Αλλωστε ειναι γνωστο οτι αν κατι στραβωσει ασχημα σε ενα ιδιωτικο νοσοκομειο/κλινικη, σε πανε στο δημοσιο για να σε ξεφορτωθουν.
    Εχω κι εγω ιδιωτικη ασφαλεια για να μην χρειαστω να νοσηλευτω στον ιδιο θαλαμο με 10 πακιστανους στο δημοσιο νοσοκομειο, αλλα δεν εχω και απολυτα ησυχο το κεφαλι μου με την ιδιωτικη περιθαλψη.

Σελ. 6 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ν.3867 και ιδιωτικη ασφαλιση
    Από anaksagoras στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-11, 03:14
  2. Ασφάλεια υγείας
    Από homo_digital στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-10, 04:44
  3. Ασφάλεια υγείας σε ταξίδι στις ΗΠΑ (εκτός ΕΕ)
    Από PopManiac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 11:28
  4. Εθνικό Σύστημα Υγείας
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 01:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας