Σελ. 4 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 326
  1. #46
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasMar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους σας.
    Νέος στο φόρουμ και πρώτο post που αναρτώ εδώ.



    Μεσίτης δεν γεννιέσαι ούτε και γίνεσαι από την μια μέρα στην άλλη πρέπει να έχεις χρόνια στην αγορά σαν ασφαλιστικός σύμβουλός για να μπορέσεις να δώσεις εξετάσεις και να πάρεις την άδεια.
    Χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα νομίζω ότι αν είσαι πτυχιούχος ΑΕΙ 2 χρόνια προυπηρεσίας αρκούν για να πάρεις την άδεια. Όσο για τις εξετάσεις δεν είναι και τόσο δύσκολες.

  2. #47
    Εγγραφή
    24-02-2013
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Για σε όλους
    Διάβασα , παραπάνω , για την ημερομηνία που η Ασφαλιστική Εταιρία σε ειδοποιεί για το πότε πρέπει να πληρώσεις .
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν η Ασφαλιστική Εταιρία είναι υποχρεωμένη να σε ενημερώσει για οφειλή ασφαλίστρων (με συστημένη επιστολή η όχι) και αν αυτό αναφέρεται σε κάποιο νόμο . (κατά τη γνώμη μου η ενημέρωση είναι υποχρεωτική γιατί εγώ μπορεί να ξέρω πότε θα πληρώσω δεν γνωρίζω όμως το ακριβές ποσό )

    Έχω κάνει ασφάλεια ζωής με συνταξιοδοτικό πρόγραμμα εδώ και είκοσι χρόνια . Έχω σοβαρό πρόβλημα υγείας εδώ και τέσσερα χρόνια . Κάθε μήνα είμαι στο νοσοκομείο για θεραπεία . Είμαι υπέρ των ασφαλειών ζωής και της εταιρίας που είμαι ασφαλισμένος (παρότι έχω κάνει τρία δικαστήρια , τα τελευταία χρόνια , και έχω δικαιωθεί σε όλα )

  3. #48
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KXB2013 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για σε όλους
    Διάβασα , παραπάνω , για την ημερομηνία που η Ασφαλιστική Εταιρία σε ειδοποιεί για το πότε πρέπει να πληρώσεις .
    Θα ήθελα να ρωτήσω αν η Ασφαλιστική Εταιρία είναι υποχρεωμένη να σε ενημερώσει για οφειλή ασφαλίστρων (με συστημένη επιστολή η όχι) και αν αυτό αναφέρεται σε κάποιο νόμο . (κατά τη γνώμη μου η ενημέρωση είναι υποχρεωτική γιατί εγώ μπορεί να ξέρω πότε θα πληρώσω δεν γνωρίζω όμως το ακριβές ποσό )

    Έχω κάνει ασφάλεια ζωής με συνταξιοδοτικό πρόγραμμα εδώ και είκοσι χρόνια . Έχω σοβαρό πρόβλημα υγείας εδώ και τέσσερα χρόνια . Κάθε μήνα είμαι στο νοσοκομείο για θεραπεία . Είμαι υπέρ των ασφαλειών ζωής και της εταιρίας που είμαι ασφαλισμένος (παρότι έχω κάνει τρία δικαστήρια , τα τελευταία χρόνια , και έχω δικαιωθεί σε όλα )
    Τι εννοείς γνωρίζεις το πότε πρέπει να πληρώσεις αλλά δεν ξέρεις το ακριβές ποσό; Δεν σου έρχεται ταχυπληρωμή στο σπίτι από την εταιρεία να πληρώσεις;
    Έως τώρα ποιος σε ειδοποιούσε για το πόσο και την ημερομηνία;
    Όταν κάνεις μια ασφάλεια, σε ρωτάνε με ποιον τρόπο θες να πληρώνεις και να σε ειδοποιούν γιαυτό στα ρωτάω όλα αυτά...

    Επιστολή θα σου στείλει μία εταιρεία μόνο για ληξιπρόθεσμη οφειλή και ότι έχεις ας πούμε 30 μέρες προθεσμία να πληρώσεις πριν στην διακόψουν, αλλά και αυτό δεν είναι στάνταρ ότι το κάνουν όλες οι εταιρείες μιας και δεν είναι υποχρεωτικό από τον νόμο...

  4. #49
    Εγγραφή
    24-02-2013
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasMar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς γνωρίζεις το πότε πρέπει να πληρώσεις αλλά δεν ξέρεις το ακριβές ποσό; Δεν σου έρχεται ταχυπληρωμή στο σπίτι από την εταιρεία να πληρώσεις;
    Έως τώρα ποιος σε ειδοποιούσε για το πόσο και την ημερομηνία;
    Όταν κάνεις μια ασφάλεια, σε ρωτάνε με ποιον τρόπο θες να πληρώνεις και να σε ειδοποιούν γιαυτό στα ρωτάω όλα αυτά...

    Επιστολή θα σου στείλει μία εταιρεία μόνο για ληξιπρόθεσμη οφειλή και ότι έχεις ας πούμε 30 μέρες προθεσμία να πληρώσεις πριν στην διακόψουν, αλλά και αυτό δεν είναι στάνταρ ότι το κάνουν όλες οι εταιρείες μιας και δεν είναι υποχρεωτικό από τον νόμο...



    VasMar ευχαριστώ για την απάντηση
    Ήταν να πληρώσω εξαμηνιαία δόση το Δεκέμβριο (20-12-2012 επέτειο συμβολαίου) , δεν έλαβα καμία επιστολή , με πίεση προς τον ασφαλιστή έμαθα το ποσό και το πλήρωσα 18-1-2013 . (Είναι η μέθοδο που χρησιμοποιούν οι ασφαλιστικές εταιρίες για τα παλιά ασφαλιστικά συμβόλαια για να τα πάρουν πίσω)

  5. #50
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KXB2013 Εμφάνιση μηνυμάτων
    VasMar ευχαριστώ για την απάντηση
    Ήταν να πληρώσω εξαμηνιαία δόση το Δεκέμβριο (20-12-2012 επέτειο συμβολαίου) , δεν έλαβα καμία επιστολή , με πίεση προς τον ασφαλιστή έμαθα το ποσό και το πλήρωσα 18-1-2013 . (Είναι η μέθοδο που χρησιμοποιούν οι ασφαλιστικές εταιρίες για τα παλιά ασφαλιστικά συμβόλαια για να τα πάρουν πίσω)
    Ναι επιστολή όπως σου είπα δεν είναι υποχρεωμένοι να σου στείλουν αλλά ο ασφαλιστής να μην σε ενημερώνει είναι κάπως περίεργο. Ο ασφαλιστής πληρώνετε από εσένα μέσω του συμβολαίου σου και συν της άλλης του κάνει ζημιά να χάνει παλαιά συμβόλαια... Χάνει αυτό που λέμε την διατήρηση στα συμβόλαια που του κάνει κακό σε μπόνους και σε άλλες παραμέτρους της δουλειάς του...
    Συν της άλλης σίγουρα δεν κάνει και όνομα σαν επαγγελματίας στην αγορά, γιατί το όνομα του το φτιάχνει μέσα από τους πελάτες του και όχι στην τύχη... ένας ευχαριστημένος πελάτης θα του φέρει και ένα φίλο του, ένας δυσαρεστημένος του κάνει μεγάλη ζημιά...

    Αλήθεια σε ποια εταιρεία έχεις το συμβόλαιο σου;

  6. #51
    Εγγραφή
    24-02-2013
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VasMar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι επιστολή όπως σου είπα δεν είναι υποχρεωμένοι να σου στείλουν αλλά ο ασφαλιστής να μην σε ενημερώνει είναι κάπως περίεργο. Ο ασφαλιστής πληρώνετε από εσένα μέσω του συμβολαίου σου και συν της άλλης του κάνει ζημιά να χάνει παλαιά συμβόλαια... Χάνει αυτό που λέμε την διατήρηση στα συμβόλαια που του κάνει κακό σε μπόνους και σε άλλες παραμέτρους της δουλειάς του...
    Συν της άλλης σίγουρα δεν κάνει και όνομα σαν επαγγελματίας στην αγορά, γιατί το όνομα του το φτιάχνει μέσα από τους πελάτες του και όχι στην τύχη... ένας ευχαριστημένος πελάτης θα του φέρει και ένα φίλο του, ένας δυσαρεστημένος του κάνει μεγάλη ζημιά...

    Αλήθεια σε ποια εταιρεία έχεις το συμβόλαιο σου;


    Για τους ασφαλιστές υπάρχει σχετικό bonus (αρκετά μεγάλο) σε περίπτωση αλλαγής ασύμφορου συμβολαίου για την ασφαλιστική εταιρία .
    Για την αγορά που λες , «ποιος θα το μάθει;» . Και να μαθευτεί , πολλές φορές η «αρνητική διαφήμιση» είναι η καλύτερη διαφήμιση .

  7. #52
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KXB2013 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τους ασφαλιστές υπάρχει σχετικό bonus (αρκετά μεγάλο) σε περίπτωση αλλαγής ασύμφορου συμβολαίου για την ασφαλιστική εταιρία .
    Για την αγορά που λες , «ποιος θα το μάθει;» . Και να μαθευτεί , πολλές φορές η «αρνητική διαφήμιση» είναι η καλύτερη διαφήμιση .

    Σε ποια εταιρεία γίνεται αυτό που λες; Δεν παίζει τέτοιο μπόνους πουθενά στην ασφαλιστική αγορά.

    Είναι σαν να μου λες ότι σαν ασφαλιστής αν ξεφορτωθώ ένα συμβόλαιο θα πάρω μπόνους 300€ αλλά μετά θα πρέπει να πληρώσω σε δικαστήρια και σε αποζημιώσεις τα μαλλιοκέφαλα μου.
    Και σίγουρα θα το μάθουν όλοι στην αγορά με μια καλή μήνυση και καταγγελία στον ΙΝΚΑ από τον πελάτη.

    Αν ψάξεις θα δεις ότι είναι γεμάτο το ίντερνετ από αναφορές που γίνονται από το ΙΝΚΑ για καταχρηστικές αυξήσεις και για τα δικαιώματα των ασφαλισμένων.
    Αν ψάξεις θα δεις και σε μειώσεις που έχουν πετύχει σε συμβόλαια με μεγάλες αυξήσεις. Τα πράγματα έχουν αλλάξει προς το καλύτερο στην αγορά και ο κόσμος έχει δικαιώματα αρκεί να ψάξει και λίγο.

  8. #53
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Ξεφορτωνομαι συμβόλαιο σημαίνει ψηνω τον Ασφαλισμένο να το καταργήσει/αλλάξει με κάτι άλλο που (φαίνεται να) ειναι συμφεροτερο/φτηνότερα/καλύτερο.

    Δεν το καταργώ αυτοβούλως ώστε να εκτίθεμαι σε οποιαδήποτε δικαστική διεκδίκηση.

    Και ειναι πάγια πρακτική των εταιρειών προκειμένου να φύγουν απο πάνω τους παλιά δαπανηρα συμβόλαια "με απ´ολα" και απεριόριστες αποζημιώσεις τα οποία φυσικα κατέχουν μεγαλύτεροι πια σε ηλικία ασθενείς (άρα υψηλού ασφαλιστικού κινδύνου).

    Ψάξε να μάθεις το "σύρμα" που έχει πέσει στους ασφαλιστες μεγάλης και σιγουρης εταιρείας σχετικά με τις παλιές κάρτες νοσηλείας της.

  9. #54
    Εγγραφή
    24-02-2013
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xouzouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεφορτωνομαι συμβόλαιο σημαίνει ψηνω τον Ασφαλισμένο να το καταργήσει/αλλάξει με κάτι άλλο που (φαίνεται να) ειναι συμφεροτερο/φτηνότερα/καλύτερο.

    Δεν το καταργώ αυτοβούλως ώστε να εκτίθεμαι σε οποιαδήποτε δικαστική διεκδίκηση.

    Και ειναι πάγια πρακτική των εταιρειών προκειμένου να φύγουν απο πάνω τους παλιά δαπανηρα συμβόλαια "με απ´ολα" και απεριόριστες αποζημιώσεις τα οποία φυσικα κατέχουν μεγαλύτεροι πια σε ηλικία ασθενείς (άρα υψηλού ασφαλιστικού κινδύνου).

    Ψάξε να μάθεις το "σύρμα" που έχει πέσει στους ασφαλιστες μεγάλης και σιγουρης εταιρείας σχετικά με τις παλιές κάρτες νοσηλείας της.


    Συμφωνώ και επαυξάνω.

  10. #55
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xouzouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεφορτωνομαι συμβόλαιο σημαίνει ψηνω τον Ασφαλισμένο να το καταργήσει/αλλάξει με κάτι άλλο που (φαίνεται να) ειναι συμφεροτερο/φτηνότερα/καλύτερο.

    Δεν το καταργώ αυτοβούλως ώστε να εκτίθεμαι σε οποιαδήποτε δικαστική διεκδίκηση.

    Και ειναι πάγια πρακτική των εταιρειών προκειμένου να φύγουν απο πάνω τους παλιά δαπανηρα συμβόλαια "με απ´ολα" και απεριόριστες αποζημιώσεις τα οποία φυσικα κατέχουν μεγαλύτεροι πια σε ηλικία ασθενείς (άρα υψηλού ασφαλιστικού κινδύνου).

    Ψάξε να μάθεις το "σύρμα" που έχει πέσει στους ασφαλιστες μεγάλης και σιγουρης εταιρείας σχετικά με τις παλιές κάρτες νοσηλείας της.
    Μάλιστα πρέπει να έχουν υπάρξει παρόμοιες περιπτώσεις και με συνταξιοδοτικά προγράμματα με υψηλές εγγυημένες αποδόσεις αν δεν με απατά η μνήμη μου.

  11. #56
    Εγγραφή
    06-02-2013
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xouzouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεφορτωνομαι συμβόλαιο σημαίνει ψηνω τον Ασφαλισμένο να το καταργήσει/αλλάξει με κάτι άλλο που (φαίνεται να) ειναι συμφεροτερο/φτηνότερα/καλύτερο.

    Δεν το καταργώ αυτοβούλως ώστε να εκτίθεμαι σε οποιαδήποτε δικαστική διεκδίκηση.

    Και ειναι πάγια πρακτική των εταιρειών προκειμένου να φύγουν απο πάνω τους παλιά δαπανηρα συμβόλαια "με απ´ολα" και απεριόριστες αποζημιώσεις τα οποία φυσικα κατέχουν μεγαλύτεροι πια σε ηλικία ασθενείς (άρα υψηλού ασφαλιστικού κινδύνου).

    Ψάξε να μάθεις το "σύρμα" που έχει πέσει στους ασφαλιστες μεγάλης και σιγουρης εταιρείας σχετικά με τις παλιές κάρτες νοσηλείας της.
    Θες να μου πεις δηλαδή ότι εγώ αν έχω μια απεριόριστη και με απ' όλα κάρτα, που λόγο ηλικίας και ασθένειας της έχω κάνει χρήση και την ξέρω και καλύτερα από τον ασφαλιστή που μου την πούλησε, ότι θα έρθει κάποιος και θα με κάνει να την αλλάξω με κάτι χειρότερο;
    Πως θα το κάνει αυτό ο ασφαλιστής; Θα μου πει ότι μου δίνει κάτι απεριόριστο ενώ μου δίνει πατάτα;

    Άντε και είναι τόσο καλός πωλητής (γιατί για πωλητή μιλάμε και όχι ασφαλιστή) και με έπεισε να το κάνω.
    Όταν το χρειαστώ δεν θα δω την κομπίνα που μου έκανε; Δεν θα του κάνω μια καταγγελία; Στο δικαστήριο θα δουν τα αυτονόητα και πάλι θα σκίσουν τον ασφαλιστή...

    Ο σφαλιστής δεν έχει κανέναν λόγο να σου αλλάξει πρόγραμμα γιατί οι εταιρείες σου ανεβάζουν την τιμή σιγά σιγά και σε αναγκάζουν να φύγεις χωρίς να σε πάρουν καν σε νέο συμβόλαιο εφόσον είσαι και σίγουρος κίνδυνος.
    Όσον αφορά μια μεγάλη και σίγουρη που έχω ακουστά δεν έχει ανάγκη από τίποτα από όσα αναφέραμε, εδώ και χρόνια πουλάει ετησίως ανανεούμενα συμβόλαια οπότε αλλάζει και τις καλύψεις όπως θέλει στο τέλος κάθε έτους...
    Όσοι δε πουλάνε αντιθέτως ισόβια δεν μπορούν να σε κουνήσουν με τίποτα ούτε να σε αλλάξουν χωρίς την θέληση σου... και ο κόσμος πλέον στην αγορά δεν είναι ηλίθιος και αδαείς ώστε να τον πείθει ο κάθε ασφαλιστής να αλλάξει το συμβόλαιο του.

  12. #57
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Περι 'καρτας ελευθερας'

    Ρε παιδια, οσοι εχετε ασχοληθει με το θεμα, θελω τα φωτα σας για το εξης:
    σε μια ειδικη συνεστιαση απο λέσχη συνταξιουχων, προσεγγισαν τους γονεις μου για το εξης:
    http://www.elglife.gr/card/index.html
    που ανηκει στην εταιρια http://www.elglife.gr/
    Ψαχνοντας βρηκα τα εξης:
    http://www.synpe.gr/index.php?option...d=8&Itemid=178

    http://www.i-nsurance.gr/upload/paro...lypseisELG.pdf


    Απο το site της εμπορικης, αντιγραφω
    "Το πόσο χρέωσης, για την ατομική κάρτα είναι 50€ ετησίως ή 4,17€ μηνιαίως. Για την οικογενειακή κάρτα είναι 78€ ετησίως ή 6,5€ μηνιαίως. Οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 23%."
    Δεν μπορεσα να εξακριβωσω ομως αν αυτο ειναι το κοστος και για καποιον που γραφεται αυτονομα.


    Διαφορα βασικα ερωτηματα γυριζουν στο μυαλο μου, και δεν ξερω αν εχει νοημα να μιλησω μαζι τους.
    Βασικα κανω το εν λογω ψαξιμο για λογαριασμο των γονιων, τους ειπα θα ασχοληθω και θα τους πω τη γνωμη μου.

    Διαβαζοντας το τι παρεχει, φαινεται πολυ καλο για να ειναι αληθινο.
    Τα ερωτηματα βεβαια, ειναι τα κλασικα...
    Αν ειναι αξιοπιστοι, αν κανουν οσα λενε, αν αξιζει σε σχεση με αλλες πιθανες επιλογες κλπ

    Αν διαβασει κανεις τα οσα λενε, πραγματικα μοιαζει με πολυ συμφερουσα επιλογη.
    Κι αν οντως εχουν κανει συνεργασιες και εχουν πετυχει να εξασφαλισουν τα οσα λενε?
    Δεν ξερω.
    Εδω ερχεται η ανταλλαγη εμπειριων μεσω του φορουμ.
    Φυσικα παντα υπαρχει το ρισκο, να ειναι εδω πχ εκπροσωπος αλλης ασφαλειας και να κατηγορεις τις αλλες κλπ

    Γενικα εχω κακη εντυπωση απο τον ασφαλιστικο χωρο. Απο θεματα επαγγελματισμου, και αξιοπιστιας.
    Ωστοσο, δεν θελω και να τα 'τσουβαλιαζω' ολα. Αλλα νομιζω οτι οι κακοτοπιες ειναι τοσες πολλες που ειναι ευκολο να την πατησει κανεις.


    Οποιος ξερει λοιπον, σχετικα με την 'καρτα ελευθερας', ας πει οτι γνωριζει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cool11 : 25-04-13 στις 22:32.

  13. #58
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Την εν λογω εταιρεια δεν την ξερω, αλλα οι περισσοτερες απο τις "καλυψεις" που προσφερουν αυτη οπως και ολες οι αλλες κάρτες ειναι προσβασιμες μεσω του ΕΟΠΥΥ δωρεαν η με μικρο κόστος οποτε δεν βλεπω τον λογο να ασχοληθει κανεις.

    Αν θες να θεσεις καποια απο τα ερωτηματα που σε απασχολουν, ισως να μπορεσω να γινω πιο συγκεκριμενος.

  14. #59
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Απλα δεν ξερω αν αξιζει τελικα. Αν τυχει μια στραβη σοβαρή, πχ μακροχρονη νοσηλεια, ή ακριβες εξετασεις, θα καλυψουν?
    Εγω για τα δυσκολα αναρωτιεμαι, τωρα για τετριμενα δεν με πολυνοιαζει.

  15. #60
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Οχι, δεν θα σε καλυψουν. Ουτε καν το υπαινίσσονται πουθενά.

Σελ. 4 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ν.3867 και ιδιωτικη ασφαλιση
    Από anaksagoras στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-11, 03:14
  2. Ασφάλεια υγείας
    Από homo_digital στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-10, 04:44
  3. Ασφάλεια υγείας σε ταξίδι στις ΗΠΑ (εκτός ΕΕ)
    Από PopManiac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 11:28
  4. Εθνικό Σύστημα Υγείας
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 01:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας