Σελ. 8 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 36789101318 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 326
  1. #106
    Εγγραφή
    02-11-2005
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    45
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Ειχα ισοβιο στην Εθνικη και μου το κοψαν επειδη ο ασφαλιστης μου απολυθηκε και δεν με ειδοποιησε εγκαιρως για να πληρωσω την νεα χρονια. Μετα απο πολυ χαρτομανη αφου τους πληρωνα 32 χρονια μου δωσαν 5500 ευρω σαν αποζημιωση και με διωξαν.
    Πηγα στην ιντεραμερικαν και οποτε πηγαινα στο μετροπολιταν οι εξετασεις απο τους γιατρους του ηταν ..αντε αδειασε μας την γωνια ενω για καποιους Λιβυους που ειχαν καποια μεταφραστρια καναν τα παντα. Ασε που οι περισοτεροι γιατροι του ηταν ασχετοι με την Ιατρικη. Καποια φορα μου ζητησαν να πληρωσω την επισκεψη στο νοσοκομειο αφου ειχα φτασει σπιτι μου γιατι δεν ηταν επειγον περιστατικο.
    Κατεληξα στην medisystem που ειμαι ευχαριστημενος αλλα δεν ειμαι πληρως καλυμενος πχ ατυχηματα χειρουργειο κλπ.

  2. #107
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκει είναι το μυστικο τα 65 χρονια.Τοτε που ΑΝ ζεις μεχρι τοτε θες πραγματικα να απολαυσεις ότι πληρωνες τοσα χρονια και για τον αλφα η βητα λογο θα σου αρνηθουν ανανεωση.
    Αυτό που θα σε συμβουλευα εγω είναι να πας σε υποκατάστημα ασφαλιστικης οπου εκει θα βρεις ασφαλιστες με α κεφαλαιο.
    Επισης ο ασφαλιστης παιζει και σημαντικο ρολο όταν ερθει η ωρα της αποζημίωσης ,οποτε gr κλπ μακρια.
    τα 130000 δεν καταλαβα τι είναι?εριξα μια προχειρη ματια στο εθνικη ολοκληρωμενο.Σιγουρεψου για τα συμβεβλημένα που εχει ποια είναι.τι τιμη το βρίσκεις?


    ΥΓ .Δεν είναι ισοβιο,είναι μεχρι τα 60 ετη https://www.ethniki-asfalistiki.gr/d...spx?page=total
    και μετα αν θες(μαλλον αν αυτοι τους συμφερεις ) κανεις νέο συμβολαιο καταλληλα αναπροσαρμοσμενο.
    Μίλησα με το πρακτορείο. Οι ασφάλειες που αναφέρονται ως ισόβιες είναι πράγματι ισόβιες. Αυτό που αναφέρει στο site της εθνικής είναι το έτος εισαγωγής στην ασφάλεια και όχι η διάρκεια της. Δηλαδή μπορούν να κάνουν τα συγκεκριμένα συμβόλαια άνθρωποι από 18 εώς 60 ετών αλλά είναι ισόβια.΄

    Τα 130.000€ είναι το ανώτατο όριο ευθύνης κατά νοσηλεία στο πρόγραμμα Ολοκληρωμένο (που φοβάμαι πως μετά από 15 χρόνια δε θα καλύπτει τίποτα, πόσο μάλον μετά από 30 χρόνια)

    Τα 515.000€ είναι το ανώτατο όριο ευθύνης κατά νοσηλεία στο Ολοκληρωμένη Προστασία (που θεωρώ πως θα καλύπτει τα πάντα μετά από 20-30 χρόνια, αλλά φοβάμαι πως θα πρέπει να τα στάζω χοντρά λόγω των πινάκων των ιατρικών αμοιβών που θα έχουν πλέον ξεπεραστεί κατά πολύ).


    Έχω μία πολύ δελεαστική προσφορά από Ευρωπαϊκή πίστη (ισόβιο) και κρυφοκοιτάω προς τα εκεί. Έχει εντυπώσεις κανείς?

  3. #108
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    εχω την εντυπωση οτι το ποσο αναπροσαρμοζεται με τον χρόνο δηλαδη τα 130000 θα ειναι πχ 200000 σε 15 χρόνια ρωτα το

  4. #109
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    ναι αναπροσαρμοζεται.κοιταξε το.
    Το ισοβιο ειναι μονομερος ανανεωσιμο?ΜΠορεις δηλαδη εσυ στα 60 ή 65 να ανανεωσεις με τις ιδιες συνθηκες και τα ιδια χρηματα? κοιτα το αυτο.

  5. #110
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Στα ισόβια δεν αναπροσαρμόζεται τίποτα. Ούτε τα όρια κάλυψης ούτε οι πίνακες αμοιβών των γιατρών ούτε φυσικά και τα ασφάλιστρα.

    Τουλάχιστον για τις 3 εταιρείες που προσφέρουν ισόβια (Εθνική, Groupama, Ευρωπαϊκή Πίστη).

    Στα 60-65 δεν υπάρχει κάτι να ανανεώσω. Τα συμβόλαια είναι ισόβια.

  6. #111
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα ισόβια δεν αναπροσαρμόζεται τίποτα. Ούτε τα όρια κάλυψης ούτε οι πίνακες αμοιβών των γιατρών ούτε φυσικά και τα ασφάλιστρα.

    Τουλάχιστον για τις 3 εταιρείες που προσφέρουν ισόβια (Εθνική, Groupama, Ευρωπαϊκή Πίστη).

    Στα 60-65 δεν υπάρχει κάτι να ανανεώσω. Τα συμβόλαια είναι ισόβια.
    δεν ισχυει αναπροσαρμοζονται ολα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  asfa.PNG 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  162,4 KB 
ID: 139002

  7. #112
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Ο πίνακας που καταθέτεις μου κάνει περισσότερο για ετήσιο συμβόλαιο οχι ισόβιο. Τι νόημα έχει ένα ισόβιο που άμα προσαρμόζονται τα πάντα; Το πρακτοριο που ρώτησα μου είπε πως δεν αναπεοσαρμοζεται τίποτα. Για αυτο και λέγεται ισόβιο

  8. #113
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    ειναι ισοβιο και ειναι απο δικο μου συμβολαιο

    - - - Updated - - -

    ισοβιο λεγεται γιατι δεν μπαινεις ξαν και ξανα στη κριση της εταιρίας
    πχ δεν μπορουν να μου πουν μετα απο 10 χρονια δεν σε ασφαλιζω ενω αν ειναι ετησιο μπορουν ή μπορουν να μου χωσουν ενα υψηλο ασφαλιστρο

    - - - Updated - - -

    ή να μου κανουν συμβολαιο που να εξαιρει παθησεις που στο ενδιαμεσο εχω εμφανισει

  9. #114
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Pfff. Θα ρωτήσω και θα επανέλθω

  10. #115
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι ισοβιο και ειναι απο δικο μου συμβολαιο

    - - - Updated - - -

    ισοβιο λεγεται γιατι δεν μπαινεις ξαν και ξανα στη κριση της εταιρίας
    πχ δεν μπορουν να μου πουν μετα απο 10 χρονια δεν σε ασφαλιζω ενω αν ειναι ετησιο μπορουν ή μπορουν να μου χωσουν ενα υψηλο ασφαλιστρο

    - - - Updated - - -

    ή να μου κανουν συμβολαιο που να εξαιρει παθησεις που στο ενδιαμεσο εχω εμφανισει
    Συμφωνώ, εννοείται πως και στα ισόβια συμβόλαια αναπροσαρμόζεται το ασφάλιστρο και δεν είναι δυνατόν ένας 30άρης να πληρώνει το ίδιο με έναν 70άρη για παράδειγμα. Αυτό που διαφοροποιεί τα ισόβια με τα υπόλοιπα είναι ακριβώς το γεγονός ότι η εταιρεία δεν μπορεί να αρνηθεί να σε ασφαλίσει.

  11. #116
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλημερα σας.
    Ειμαι ασφαλιστικος και χρηματοοικονομικος συμβουλος στην Εθνικη, θα χαρω να λυσω τις αποριες σας

  12. #117
    Εγγραφή
    23-07-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.107
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    speedport w724v
    Path Level
    Fastpath
    Ισχύει η αναπροσαρμογή. Πήρα σήμερα στα χέρια μου άκυρα συμβόλαια (ισόβια) Εθνικής, groupamma και ευρωπαϊκής πίστης. Έχει διάβασμα τώρα

  13. #118
    Εγγραφή
    23-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Στα ετησιως ανανεουμενα συμβολαια δεν αναπροσαρμοζεται μονο η τιμη, αλλα και οι οροι του συμβολαιου.. Το καλυτερο για ολους ειναι ισοβιο προγραμμα..
    Αναπροσαρμογες τιμων γινονται μονο με βαση την ηληκια του πελατη και οχι με το ποσες φορες θα κανει χρηση του συμβολαιου του.
    τα θετικα του ισοβιου ειναι πολλα..

    το θετικο του ετησιως ανανεουμενου ειναι μονο η τιμη ( ειναι ελαχιστα χαμηλοτερη )

    αλλα αξιζει καποιος να επενδυσει για την υγεια του σε ετησιως ανανεουμενο? ( γενικη ερωτηση )
    Φυσικα και ΟΧΙ!
    Ισοβιο λοιπον και παλι ισοβιο!

  14. #119
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    ναι αλλα τα ισοβια προγραμματα απο οτι ξερω ειναι σε πορεία καταργησης για τους νεοασφαλιζομενους, ετσι δεν ειναι;

  15. #120
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Μπορεί να βρίσκονται σε πορεία κατάργησης, αλλά υπάρχουν ακόμη, οπότε καλό θα ήταν όποιος ενδιαφέρεται να κάνει ασφάλεια υγείας τώρα, να επιλέξει ισόβιο πρόγραμμα για να έχει το κεφάλι του ήσυχο.

Σελ. 8 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 36789101318 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ν.3867 και ιδιωτικη ασφαλιση
    Από anaksagoras στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-11, 03:14
  2. Ασφάλεια υγείας
    Από homo_digital στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-10, 04:44
  3. Ασφάλεια υγείας σε ταξίδι στις ΗΠΑ (εκτός ΕΕ)
    Από PopManiac στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-06-10, 11:28
  4. Εθνικό Σύστημα Υγείας
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-10, 01:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας