Σελ. 19 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 271-285 από 4031
  1. #271
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καμίνια έτος 2019 35mbps, εχω κανει αναφορά έχω κάνει καταγγελία απόσταση κάτω από 500 μέτρα για την ακρίβεια 275 και οι έξυπνοι να μου λένε δεν είναι δυνατόν... Φτιάξτε ρε τα μπ#€##λα σας και μην μου πουλάτε speed booster για να τα κονομησετε... Γελοίοι...

  2. #272
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παιδια καλησπέρα, επειδη με τις εταιριες ακρη για το που υπαρχει/θα υπαρχει vdsl δεν βγαζω, μπορουν να μου απαντανε για συγκεκριμένες διευθυνσεις αν υπάρχει. Επειδή τέλος Ιούνη θα πρέπει να μετακομίσω, γνωρίζουμε ποιες περιοχες θα έχουν ή θα είναι πολύ κοντά στο να έχουν 50+? Γενικά θα προτιμούσα Πορο/Πατελες/Ανάληψη όποτε αν καποιος γνώριζει κατι για τις συγκεκριμένες περιοχές θα το εκτιμούσα. Διαφορετικά αν εχουμε καποια λιστα με τις περιοχες που εχουν ήδη ή θα έχουν μέχρι τέλος Ιούνη. Ευχαριστώ πολυ!!

  3. #273
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hergal07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλησπέρα, επειδη με τις εταιριες ακρη για το που υπαρχει/θα υπαρχει vdsl δεν βγαζω, μπορουν να μου απαντανε για συγκεκριμένες διευθυνσεις αν υπάρχει. Επειδή τέλος Ιούνη θα πρέπει να μετακομίσω, γνωρίζουμε ποιες περιοχες θα έχουν ή θα είναι πολύ κοντά στο να έχουν 50+? Γενικά θα προτιμούσα Πορο/Πατελες/Ανάληψη όποτε αν καποιος γνώριζει κατι για τις συγκεκριμένες περιοχές θα το εκτιμούσα. Διαφορετικά αν εχουμε καποια λιστα με τις περιοχες που εχουν ήδη ή θα έχουν μέχρι τέλος Ιούνη. Ευχαριστώ πολυ!!
    Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλα ώς κάτοικος στον Πορο να σου πω πως οι συνδέσεις ειναι άθλιες όπως και στις Πατέλες και πρόβλεψη για vdsl δεν υπάρχει. Απλά περίμενε τις οπτικές της Wind. Έχουν σκάψει εδώ. Εγώ είμαι σε ανάποδη φάση, καθώς τέλη Αυγούστου πάω Γάζι και εκεί δεν υπάρχουν έργα ούτε για δείγμα

  4. #274
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στις μεγάλες λεωφόρους Δημοκρατίας Εργατικό Κέντρο έχουν δώσει ;

  5. #275
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις μεγάλες λεωφόρους Δημοκρατίας Εργατικό Κέντρο έχουν δώσει ;
    VDSL30 από Αστικό Κέντρο δίνουν εκεί κοντά, από καμπίνα δεν έχει ακόμα κάτι...

  6. #276
    Εγγραφή
    03-05-2008
    Μηνύματα
    529
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    29993/2496
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Router
    Speedport
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω αλλα ώς κάτοικος στον Πορο να σου πω πως οι συνδέσεις ειναι άθλιες όπως και στις Πατέλες και πρόβλεψη για vdsl δεν υπάρχει. Απλά περίμενε τις οπτικές της Wind. Έχουν σκάψει εδώ. Εγώ είμαι σε ανάποδη φάση, καθώς τέλη Αυγούστου πάω Γάζι και εκεί δεν υπάρχουν έργα ούτε για δείγμα
    Απ' ότι ξέρω η Cosmote δίνει στο Γάζι VDSL έως 50 Mbps.

  7. #277
    Εγγραφή
    26-11-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hergal07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια καλησπέρα, επειδη με τις εταιριες ακρη για το που υπαρχει/θα υπαρχει vdsl δεν βγαζω, μπορουν να μου απαντανε για συγκεκριμένες διευθυνσεις αν υπάρχει. Επειδή τέλος Ιούνη θα πρέπει να μετακομίσω, γνωρίζουμε ποιες περιοχες θα έχουν ή θα είναι πολύ κοντά στο να έχουν 50+? Γενικά θα προτιμούσα Πορο/Πατελες/Ανάληψη όποτε αν καποιος γνώριζει κατι για τις συγκεκριμένες περιοχές θα το εκτιμούσα. Διαφορετικά αν εχουμε καποια λιστα με τις περιοχες που εχουν ήδη ή θα έχουν μέχρι τέλος Ιούνη. Ευχαριστώ πολυ!!
    Λοιπόν επειδή το έψαξα ενδελεχώς σχετικά με τον Πόρο ,όπου μένω κιόλας !!
    Έχει γίνει μια σύμπραξη ΟΤΕ και WIND όπου έχουν σκάψει όλη την Ικάρου (Και όχι μόνο) ,για να περάσουν οπτικές Ίνες !!Η ιδέα είναι ότι θα προσφέρουν και οι δυο στους πελάτες τους Vdsl μόλις ολοκληρωθεί το έργο !!Εχω ενημέρωση ότι «Φως» θα δούμε σε 6 μήνες περίπου,γενικά θα παρατηρήσουμε αντικατάσταση ΚΑΦΑΟ στις γειτονιές !!Περιμένω και εγώ χρόνια αυτή την κίνηση μιας και ότι και να έκανα ,δεν ξεπερνάω τα 6,5 MBits!!

  8. #278
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Λοιπόν επειδή το έψαξα ενδελεχώς σχετικά με τον Πόρο ,όπου μένω κιόλας !!
    Έχει γίνει μια σύμπραξη ΟΤΕ και WIND όπου έχουν σκάψει όλη την Ικάρου (Και όχι μόνο) ,για να περάσουν οπτικές Ίνες !!Η ιδέα είναι ότι θα προσφέρουν και οι δυο στους πελάτες τους Vdsl μόλις ολοκληρωθεί το έργο !!Εχω ενημέρωση ότι «Φως» θα δούμε σε 6 μήνες περίπου,γενικά θα παρατηρήσουμε αντικατάσταση ΚΑΦΑΟ στις γειτονιές !!Περιμένω και εγώ χρόνια αυτή την κίνηση μιας και ότι και να έκανα ,δεν ξεπερνάω τα 6,5 MBits!!
    Σε 6 μήνες από τώρα θα υπάρχει διαθεσιμότητα;

  9. #279
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petris13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν επειδή το έψαξα ενδελεχώς σχετικά με τον Πόρο ,όπου μένω κιόλας !!
    Έχει γίνει μια σύμπραξη ΟΤΕ και WIND όπου έχουν σκάψει όλη την Ικάρου (Και όχι μόνο) ,για να περάσουν οπτικές Ίνες !!Η ιδέα είναι ότι θα προσφέρουν και οι δυο στους πελάτες τους Vdsl μόλις ολοκληρωθεί το έργο !!Εχω ενημέρωση ότι «Φως» θα δούμε σε 6 μήνες περίπου,γενικά θα παρατηρήσουμε αντικατάσταση ΚΑΦΑΟ στις γειτονιές !!Περιμένω και εγώ χρόνια αυτή την κίνηση μιας και ότι και να έκανα ,δεν ξεπερνάω τα 6,5 MBits!!
    Οι πάροχοι δεν ανακοινώνουν μομομερώς τις αναβαθμίσεις, αυτό γίνεται σε συνεννόηση με την ΕΕΤΤ. Βάσει του ανακοινωμένου χρονοδιαγράμματος, είναι ήδη γνωστό ότι πολλές καμπίνες στο Ηράκλειο αναμένεται να αναβαθμιστούν από την Wind, με χρόνο υλοποίησης 2ο τρίμηνο του 2019. Αυτές οι καμπίνες θα είναι και για συνδρομητές Wind και θα νοικιάζονται με χονδρική σε τρίτους παρόχους για τους δικούς τους συνδρομητές.
    Εκτός αυτά, έμαθες κάτι νεότερο; Η λίστα με τις συγκεκριμένες καμπίνες είναι διαθέσιμη στην ΕΕΤT, αλλά κυκλοφορεί και εδώ στο site ένα google spreadsheet που έχει επιμεληθεί κάποιος στο φόρουμ, και είναι πιο εύχρηστο για να ψάχνουμε τις καμπίνες που μας ενδιαφέρουν.

  10. #280
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι πάροχοι δεν ανακοινώνουν μομομερώς τις αναβαθμίσεις, αυτό γίνεται σε συνεννόηση με την ΕΕΤΤ. Βάσει του ανακοινωμένου χρονοδιαγράμματος, είναι ήδη γνωστό ότι πολλές καμπίνες στο Ηράκλειο αναμένεται να αναβαθμιστούν από την Wind, με χρόνο υλοποίησης 2ο τρίμηνο του 2019. Αυτές οι καμπίνες θα είναι και για συνδρομητές Wind και θα νοικιάζονται με χονδρική σε τρίτους παρόχους για τους δικούς τους συνδρομητές.
    Εκτός αυτά, έμαθες κάτι νεότερο; Η λίστα με τις συγκεκριμένες καμπίνες είναι διαθέσιμη στην ΕΕΤT, αλλά κυκλοφορεί και εδώ στο site ένα google spreadsheet που έχει επιμεληθεί κάποιος στο φόρουμ, και είναι πιο εύχρηστο για να ψάχνουμε τις καμπίνες που μας ενδιαφέρουν.
    Πας EETT στοιχεια αναθεσης vectoring β φαση wind, και ctrl+f τον αριθμο της καμπινας σου. Αν και στο ηρακλειο κρητης ολες (470+ κατι) ειναι wind, και ολες ειναι Q2 2019.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petris13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν επειδή το έψαξα ενδελεχώς σχετικά με τον Πόρο ,όπου μένω κιόλας !!
    Έχει γίνει μια σύμπραξη ΟΤΕ και WIND όπου έχουν σκάψει όλη την Ικάρου (Και όχι μόνο) ,για να περάσουν οπτικές Ίνες !!Η ιδέα είναι ότι θα προσφέρουν και οι δυο στους πελάτες τους Vdsl μόλις ολοκληρωθεί το έργο !!Εχω ενημέρωση ότι «Φως» θα δούμε σε 6 μήνες περίπου,γενικά θα παρατηρήσουμε αντικατάσταση ΚΑΦΑΟ στις γειτονιές !!Περιμένω και εγώ χρόνια αυτή την κίνηση μιας και ότι και να έκανα ,δεν ξεπερνάω τα 6,5 MBits!!
    Η ερωτηση, πολλων μηνων αναμονης ειναι, θα περαστουν καινουργιες οπτικες ινες απο το κεντρο μεχρι τα νεα καφαο της wind, ή οι είδη υπάρχουσες θα "ενωθουν" και θα μεγαωσει το δικτυο;

    Πχ Η κνωσσου μεχρι και πριν την εφορια δεν εχει vdsl, αλλα παει οπτικη ινα απο τον Αγιο Κων/νο στο κυκλικο πριν την εφορια οπου απο εκει δινει vdsl ο ΟΤΕ. Εαν ενωθει αυτο το δικτυο οπτικων ινων, θα εχουμε λιγοτερο σκαψιμο και αναμονη.

  11. #281
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lehrer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' ότι ξέρω η Cosmote δίνει στο Γάζι VDSL έως 50 Mbps.
    Αναφέρομαι στην περιοχή 'Αγιος Δημήτριος' πάνω από την Αμμουδάρα που οριοθετείται από του Τζωράκη ως την εκκλησία του Α.Δημητρίου. Το ζήτημα ειναι οτι στον κεντρικό (εκεί που ενδιαφέρομαι) στην μεγάλη οδό την Ελευθερίου Βενιζέλου μονάχα η μισή (το πρώτο μισό) καλύπτεται. Πχ η περιοχή στου Τζωράκη αν και καράκεντρο ουσιαστικά είναι ακόμα στην εποχή του ...χαλκού

  12. #282
    Εγγραφή
    02-02-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    511
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/8000
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΘΕΡΙΣΣΟΣ
    Router
    Tp link Archer VR400 V3
    SNR / Attn
    5-6(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επικοινώνησα με cosmote σχετικα με την αναφορά μου σε αυτούς και στην ΕΕΤΤ και η απάντηση τους ήταν ότι θα με ενημερώσουν τάχιστα. Ανάφερα ότι πληρώνω παραπάνω από ότι μου προσφέρουν και αυτοί μου είπαν για υποβάθμιση, πρώτη φορά πελάτης ζητάει αυτό που διαφημίζουν και αυτοί δεν σου το δινουν παράδειγμα : https://youtu.be/94s5HTcjgjQ

    Ελλάς το μεγαλείο σου.

  13. #283
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Έχουμε καμία νέα πληροφορία σχετικά με τις εργασίες οπτικών ινών στο Ηράκλειο;

  14. #284
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Constantine4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε καμία νέα πληροφορία σχετικά με τις εργασίες οπτικών ινών στο Ηράκλειο;
    Η Cosmote, ενωσε την αμμουδαρα με το κέντρο θερίσου. Η wind αφαντη :P

  15. #285
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Η Cosmote, ενωσε την αμμουδαρα με το κέντρο θερίσου. Η wind αφαντη :P

Σελ. 19 από 269 ΠρώτηΠρώτη ... 9141718192021242939 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wind στο Ηράκλειο Κρήτης
    Από androu στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-11-11, 23:10
  2. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-11, 23:32
  3. Μηνύματα: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας