Σελ. 1 από 19 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 279
  1. #1
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.857
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Με το Παρών FAQ θα προσπαθήσω να δώσω απαντήσεις σε όσους αναρωτιούνται αν θα μείνουν χωρίς Ιντερνετ ή αν θα μπορούν να κρατήσουν τον αριθμό του τηλεφώνου τους.

    Θα προσπαθήσω να σας δείξω τι ακριβώς συμπληρώνετε, με κόκκινο χρώμα, στα κρίσημα σημεία ανά περίπτωση, στην αίτηση που βρίσκεται εδώ http://www.tellas.gr/_data/pdf/ZAPPL.pdf και θα σας έρθει με courier στο σπίτι ή μπορείτε να στείλετε με FAX.



    1. Έχω τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ PSTN, δεν έχω ADSL και θέλω να βάλω κάποιο από τα πακέτα του Zisto, κρατώντας παράλληλα τον τηλεφωνικό αριθμό του ΟΤΕ που έχω, τι κάνω;;

    Εδώ είναι απλή η διαδικασία αφού δεν υπάρχει ιντερνετ απλά σημπληρώνετε αυτά....

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tellas1.bmp 
Εμφανίσεις:  137 
Μέγεθος:  276,0 KB 
ID: 12561

    Aν η γραμμή του ΟΤΕ που έχετε είναι ISDN καλύτερα μετατρέψτε πρώτα τη γρμμή σας σε PSTN και μετά κάντε την αίτηση, θα υπάρξει υποστήριξη και για ISDN γραμμές αλλά αργότερα.

    2. Έχω τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ PSTN/ISDN, έχω ενεργοποιημένη γραμμή ADSL και θέλω κάποιο από τα πακέτα του Zisto, κρατώντας παράλληλα τον τηλεφωνικό αριθμό του ΟΤΕ που έχω, ενώ δεν επιθυμώ να μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε μια ημέρα, τι κάνω;;


    Δυστηχώς δεν γίνεται, αν θέλετε να κρατήσετε τον παλιό σας αριθμό θα πρέπει να μετατρέψετε την ενεργοποιημένη από τον ΟΤΕ γραμμή σας σε Full LLu Tellas, με 20+ ημέρες χωρίς ίντερνετ.

    Αν τώρα θέλετε αναγκαστηκά να κρατήσετε τον παλιό σας αριθμό χωρίς να μείνετε δίχως internet, θα πρέπει, αφού ενεργοποιηθεί η νέα σας Full LLU να κάνετε νέα αίτηση που αυτήν τη φορά θα ζητάτε Full LLU με χρήση φορητότητας πάνω στην υπάρχουσα σύνδεση ΟΤΕ. Όταν ενεργοποιηθεί η τελευταία, διακόπτετε την Full LLU με αριθμό Tellas με καταγγελία σύμβασης, θα πληρώσετε 154.7 Ε μια και έξω και θα καταργηθεί η γραμμή και θα έχετε μείνει πλέον με την πρώην γραμμή του ΟΤΕ που πλέον θα έχει γίνει Full LLU Τellas.


    3. Έχω τηλεφωνική γραμμή PSTN ΟΤΕ, έχω ενεργοποιημένη γραμμή Shared LLU Tellas ADSL και θέλω κάποιο από τα πακέτα του Zisto, κρατώντας παράλληλα τον τηλεφωνικό αριθμό του ΟΤΕ που έχω, ενώ δεν επιθυμώ να μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε μια ημέρα, τι κάνω;;

    Συμπληρώνετε την αίτηση έτσι:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tellas3.bmp 
Εμφανίσεις:  71 
Μέγεθος:  276,0 KB 
ID: 12564

    Θεωρητικά ο ΟΤΕ δεν έχει να κάνει πολλά πράγματα για να μετατρέψει τη γραμμή σας από Shared σε Full, οπότε δεν χρειάζεται να μείνετε χωρίς ίντερνετ για κάποιο διάστημα παρά μόνο ίσως για μερικές ώρες. Πρακτικά θα δείξει.

    4. Έχω τηλεφωνική γραμμή ISDN ΟΤΕ, έχω ενεργοποιημένη γραμμή Shared LLU Tellas ADSL και θέλω κάποιο από τα πακέτα του Zisto, κρατώντας παράλληλα τον τηλεφωνικό αριθμό του ΟΤΕ που έχω, ενώ δεν επιθυμώ να μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε μια ημέρα, τι κάνω;;


    Αναμένω απάντηση από τις πηγές μου εδώ.




    Αυτά.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails tellas2.bmp  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ermis333 : 04-11-06 στις 15:05.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  2. #2
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.608
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    2. Έχω τηλεφωνική γραμμή ΟΤΕ PSTN/ISDN, έχω ενεργοποιημένη γραμμή ADSL και θέλω κάποιο από τα πακέτα του Zisto, κρατώντας παράλληλα τον τηλεφωνικό αριθμό του ΟΤΕ που έχω, ενώ δεν επιθυμώ να μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε μια ημέρα, τι κάνω;; *

    Α. Συμπληρώνεται την αίτηση έτσι: (σσ. Με αυτόν τον τρόπο η γραμμή του ΟΤΕ που έχετε παραμένει ανεπηρέαστη μέχρι το βήμα Β, όπως και τα όποια κόστη αυτή εμπεριέχει)

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  tellas2.bmp 
Εμφανίσεις:  243 
Μέγεθος:  276,0 KB 
ID: 12562

    Β. Όταν ενεργοποιηθεί η Υπηρεσία τηλεφωνείτε στο 13800 και ζητάτε αίτηση φορητότας, σας έρχεται την συμπληρώνεται και την στέλνετε στην Tellas.

    Γ. Αφού γίνει η φορητότητα και εφόσον το επιθυμείτε, ζητάτε πλέον από τον ΟΤΕ τη διακοπή της γραμμής σας.

    (*) Πρέπει να υπάρχει 2ο ζεύγος καλωδίων που να έρχονται από τον κατανεμητή του κτιρίου σας στο σπίτι σας, αν δεν υπάρχει απλά λέτε σε κάποιον ηλεκτρολόγο να βάλει (δεν είναι τίποτα το φοβερό).
    Eξαιρετική δουλειά, έχω 2 παρατηρήσεις:
    1. Αφού γίνει φορητότητα η γραμμή του ΟΤΕ θα κοπεί από μόνη της αναγκαστικά.
    2. Το να καλέσεις ηλεκτρολόγο για να περάσει δεύτερη γραμμή μπορεί να ξεπεράσει και τα 200€ κόστος (μπορεί βέβαια και πολύ λιγότερο, ανάλογα με διάφορους παράγοντες).
    3. Ίσως να μη χρειάζεται να μπει ντε καλά η δεύτερη καλωδίωση αν δεν υπάρχει. Απλά, αφού ενεργοποιηθεί η full LLU της Tellas, δεν τη χρησιμοποιείς μέχρι να γίνει η φορητότητα. Σίγουρα το ιδανικό είναι να υπάρχει η δεύτερη καλωδίωση, αλλά από το να σκάσει κάποιος 100+€ καλύτερα να περιμένει την ολοκλήρωση της φορητότητας πριν χαρεί τα 4Mbps.

  3. #3
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.857
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eξαιρετική δουλειά, έχω 2 παρατηρήσεις:
    1. Αφού γίνει φορητότητα η γραμμή του ΟΤΕ θα κοπεί από μόνη της αναγκαστικά.
    2. Το να καλέσεις ηλεκτρολόγο για να περάσει δεύτερη γραμμή μπορεί να ξεπεράσει και τα 200€ κόστος (μπορεί βέβαια και πολύ λιγότερο, ανάλογα με διάφορους παράγοντες).
    3. Ίσως να μη χρειάζεται να μπει ντε καλά η δεύτερη καλωδίωση αν δεν υπάρχει. Απλά, αφού ενεργοποιηθεί η full LLU της Tellas, δεν τη χρησιμοποιείς μέχρι να γίνει η φορητότητα. Σίγουρα το ιδανικό είναι να υπάρχει η δεύτερη καλωδίωση, αλλά από το να σκάσει κάποιος 100+€ καλύτερα να περιμένει την ολοκλήρωση της φορητότητας πριν χαρεί τα 4Mbps.
    Όταν κάνεις αίτηση για φορητότητα ΔΕΝ διακόπτεται η γραμμή του ΟΤΕ, απλά ο αριθμός του ΟΤΕ ανήκει πλέον στην Tellas, ο ΟΤΕ θα δώσει νέο αριθμό στην παλιά σου τηλεφωνική σύνδεση 210χχχ.

    Για τα άλλα και για να γλιτώσεις τα 200Ε κάνεις αυτα που λέει η Loulou.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ermis333 : 04-11-06 στις 14:48.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  4. #4
    Το avatar του μέλους mikri_loulou
    mikri_loulou Guest
    Yπαρχει και εξωτερικη καλωδίωση που μπορούν να βάλλουν προσωρινά όσοι έχουν πρόβλημα και είναι σε παλιά πολυκατοικία. Eπειτα αφού κόψουν οτε χρησιμοποιούν πάλι τα 2 καλώδια για την τελλας που είχαν πριν τον οτε.

    (Μια προχειρο δουλειά των 10 euro για να γλιτώσουν τα 200 όπως αναφέρθηκε)

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.383
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν η γραμμή του ΟΤΕ που έχετε είναι ISDN καλύτερα μετατρέψτε πρώτα τη γρμμή σας σε PSTN και μετά κάντε την αίτηση, θα υπάρξει υποστήριξη και για ISDN γραμμές αλλά αργότερα.
    Είσαι σίγουρος ότι χρειάζεται να γίνει αίτηση μετατροπής ISDN-> PSTN στον ΟΤΕ;
    Επειδή αυτό χρεώνεται από τον ΟΤΕ ( δε θυμάμαι πόσο, νομίζω κοντά στα €30 ) και παίρνει κάποιες μέρες, που μπορεί να καθυστερήσει ακόμα περισσότερο την όλη διαδικασία.
    Το λογικό είναι η αίτηση που θα κάνεις στην Tellas να καταργήσει από μόνη της την ISDN όπως θα έκανε στην περίπτωση της PSTN.
    Σημείωσε ότι αν κάποιος έχει πάνω από έναν αριθμό (MSN) στην ISDN δεν θα μπορέσει να τον μεταφέρει με φορητότητα (θα τον χάσει), αφού θα πάει σε PSTN με 1 αριθμό.

  6. #6
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Δηλαδή εγώ που μένω σε παλια πολυκατοικία και θέλω Τελλας Full llu πρεπει να φωνάξω ηλεκτρολόγο και να σκάσω 200ευρώ για να μου περάσει δυο καλώδια?

  7. #7
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.857
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sonick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή εγώ που μένω σε παλια πολυκατοικία και θέλω Τελλας Full llu πρεπει να φωνάξω ηλεκτρολόγο και να σκάσω 200ευρώ για να μου περάσει δυο καλώδια?
    Αυτό όμως ισχύει ΜΟΝΟ στην περίπτωση που θέλεται να κάνετε ταυτόχρονη χρήση και των 2 γραμμών, αν επιθυμείτε να κάνετε χρήση μόνο της Full LLU και δεν υπάρχει 2ο καλώδιο τότε όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή Full LLU ζήτάτε από την Tellas και έρχεται κάποιος και σας συνδέει το υπάρχον καλώδιο με τη γραμμή της Tellas.

    ή

    Yπαρχει και εξωτερικη καλωδίωση που μπορούν να βάλλουν προσωρινά όσοι έχουν πρόβλημα και είναι σε παλιά πολυκατοικία. Eπειτα αφού κόψουν οτε χρησιμοποιούν πάλι τα 2 καλώδια για την τελλας που είχαν πριν τον οτε.

    (Μια προχειρο δουλειά των 10 euro για να γλιτώσουν τα 200 όπως αναφέρθηκε)

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  8. #8
    Το avatar του μέλους mikri_loulou
    mikri_loulou Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λογικό είναι η αίτηση που θα κάνεις στην Tellas να καταργήσει από μόνη της την ISDN όπως θα έκανε στην περίπτωση της PSTN.
    Σημείωσε ότι αν κάποιος έχει πάνω από έναν αριθμό (MSN) στην ISDN δεν θα μπορέσει να τον μεταφέρει με φορητότητα (θα τον χάσει), αφού θα πάει σε PSTN με 1 αριθμό.
    Ναι έτσι πρέπει να γίνεται λογικά θα καταργήσει την isdn η τελλας με την εξουσιοδότηση που τους κανεις. Αλλα όσον αφορά την φορητότητα πιστεύω ότι μπορείς να τους κρατήσεις όλους τους αριθμούς. Eφόσον δηλωσεις για νέα γραμμή και μετά κανεις αιτηση για φορητοτητα εφόσον σου έχουν ενεργοποιήσει ηδη την γραμμή δεν πρεπει να υπαρχει κανενα προβλημα για να τους κρατησεις στο ονομα σου. Εγω εστω κάτι τέτοιο κατάλαβα από το tel όταν μίλησα μαζί τους. Εξάλλου αν έχεις δει το φυλλάδιο με την φορητότητα που υπογράφεις σουχει να συμπληρώσεις τους αριθμούς msn που έχεις οποτε λογικά στους κρατάνε και αυτούς ίσως και για τώρα η μετέπειτα για isdn που θα υποστηρίζουν.

  9. #9
    Εγγραφή
    22-11-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35840/3072
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΕΝΤΗΣ
    Αρχικό μήνυμα από ermis333

    Αυτό όμως ισχύει ΜΟΝΟ στην περίπτωση που θέλεται να κάνετε ταυτόχρονη χρήση και των 2 γραμμών, αν επιθυμείτε να κάνετε χρήση μόνο της Full LLU και δεν υπάρχει 2ο καλώδιο τότε όταν ενεργοποιηθεί η γραμμή Full LLU ζήτάτε από την Tellas και έρχεται κάποιος και σας συνδέει το υπάρχον καλώδιο με τη γραμμή της Tellas.
    Οχι θα κάνω χρήση μόνο της Full llu.Πάντως με καθυσήχασες

  10. #10
    Το avatar του μέλους MANIAC
    MANIAC Guest
    Πολύ καλή δουλεία ermis, μπράβο.
    Χάρη στην βοηθειά σου και την έγκυρη-έγκαιρη ενημέρωση που μας έκανες περιμένω το courier να έρθει την Τρίτη.
    Βέβαια οσον αφορά τα παραπάνω δεν κάνω τίποτα... απλά θα κάνω υπομονη 15-20-30 ημέρες και τελειώνει η ιστορία. Τι να λέει δηλαδή αν είναι τόσο το χρονικό διάστημα, ας πάω και σε κανα internet cafe. Ετσι θα απαλλαγώ μια και καλή απο τον αγαπητό μου!!! πάροχο.
    Το μόνο κακό ειναι ότι στη Δάφνη δεν εχει ακόμη τεσσάρα γραμμή και μου είπαν οτι θα με βαλουν σε γραμμή 1024 με 36 ευρο και περίπου στο μήνα θα με πάνε αυτόματα στη μεγαλύτερη 4096 με 47 γιατί οπως μου είπαν τελειώνουν σύντομα τις εργασίες συνεγκατάστασης - εγκατάστασης κάτι τέτοιο, δεν καταλαβα και πολύ καλά (η τηλεφωνήτρια μίλαγε πιο γρήγορα και απο εμένα!!!). Να τους εμπιστευτώ ή θα φάω πακέτο, πως το βλέπεις;
    Και πάλι ευχαριστώ.

    PS: Α! και κάτι που ξέχασα, αξίζει το ethernet modem που δίνει ή να προσανατολιστώ για την αγορά κάποιου άλλου. (για ασύρματο δεν το συζητάω γιατί έχω ήδη το NETGEAR WGT624 access point το οποίο έχει internet gate για modem)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MANIAC : 04-11-06 στις 19:30.

  11. #11
    Το avatar του μέλους mikri_loulou
    mikri_loulou Guest
    Ερμη για 8mbit/1mbit εχουν παρει κατι τα αυτια σου??

    Δεν πιστευω να κοστισει πανω απο 60 ευρο ετσι?? Δεδομενο οτι τοσα εδινα εως τωρα για 2mbit αοριστου και μετα βιας επιανα 70-120kbyte.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.953
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    4. Έχω τηλεφωνική γραμμή ISDN ΟΤΕ, έχω ενεργοποιημένη γραμμή Shared LLU Tellas ADSL και θέλω κάποιο από τα πακέτα του Zisto, κρατώντας παράλληλα τον τηλεφωνικό αριθμό του ΟΤΕ που έχω, ενώ δεν επιθυμώ να μείνω χωρίς ίντερνετ ούτε μια ημέρα, τι κάνω;;


    Αναμένω απάντηση από τις πηγές μου εδώ.


    Αυτά.
    Κανε κατι μεγαλε και γι αυτο.
    Τεταρτη απογευμα ερχεται ο courier.

    H περιπτωση μου ειναι :
    Εχω ISDN γραμη ΟΤΕ
    Εχω 1024 ADSL ΤΕLLAS
    Εχω προεπιλογη TELLAS

    Απο το 13800 μου ειπαν οτι θα μεταφερθει ο αριθμος ( φωρητοτητα ) και θα μεινω χωρις τηλ 4 ωρες μονο
    Απλα θα με παει σε PSTN απο ISDN (δε με νοιαζει) ( το USR9108 αλαζει απο Β--->Α)
    Η μεταφορα στα 4MBPS δεν ξερω ποσο θα κρατησει και ανησηχω πολλυ

  13. #13
    Εγγραφή
    22-04-2004
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    788
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε κατι μεγαλε και γι αυτο.
    Τεταρτη απογευμα ερχεται ο courier.

    H περιπτωση μου ειναι :
    Εχω ISDN γραμη ΟΤΕ
    Εχω 1024 ADSL ΤΕLLAS
    Εχω προεπιλογη TELLAS

    Απο το 13800 μου ειπαν οτι θα μεταφερθει ο αριθμος ( φωρητοτητα ) και θα μεινω χωρις τηλ 4 ωρες μονο
    Απλα θα με παει σε PSTN απο ISDN (δε με νοιαζει) ( το USR9108 αλαζει απο Β--->Α)
    Η μεταφορα στα 4MBPS δεν ξερω ποσο θα κρατησει και ανησηχω πολλυ

    Στην ιδια περιπτωση ειμαι και εγω.Αν δεν μαθει ο Ερμης θα πουμε εμεις τι γινεται.
    Παντως θα τους τα χωσω αν κανουν καμια μ@λ@κι@ γιατι τους ρωταγα συνεχεια ποσο καιρο θα μεινω χωρις νετ και τηλ και συνεχεια μου ελεγαν λιγες ωρες για μια μερα.........

  14. #14
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.857
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apostolt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ιδια περιπτωση ειμαι και εγω.Αν δεν μαθει ο Ερμης θα πουμε εμεις τι γινεται.
    Παντως θα τους τα χωσω αν κανουν καμια μ@λ@κι@ γιατι τους ρωταγα συνεχεια ποσο καιρο θα μεινω χωρις νετ και τηλ και συνεχεια μου ελεγαν λιγες ωρες για μια μερα.........
    Οι πηγές μου έστειλαν απάντηση πως δεν γνωρίζουν γιατί είναι αρκετά τεχνικό το θέμα,

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  15. #15
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.788
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το λογικό είναι οτι ο ΟΤΕ θα σας κόψει αμέσως την παροχή ADSL και θα μείνετε κανα μήνα έτσι μέχρι να έρθει η Full LLU στην καλύτερη περίπτωση, γιατί έχουν ακουστεί και κάτι τρίμηνα για παροχή Full LLU.
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.8.3)C0


Σελ. 1 από 19 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-07, 13:54
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-07, 23:56
  3. Πώς μπορεί κάποιος να βρει την IP μου;
    Από markospap στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-06, 10:15
  4. Πώς μπορεί να μείνει στη μνήμη...
    Από gavrinas στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-05, 16:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας