Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-36 από 36
  1. #31
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    5.788
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720 \ 3071
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Vodafone H300s
    SNR / Attn
    11(dB) / 26.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από -21grams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το φοβερό της υπόθεσης είναι ότι οι Βρετανοί διαμαρτύρονται για το αντίθετο!
    Διαβάζοντας σχόλια δημοσιευμένα στο Amazon.co.uk, διαπίστωσα πως μεγάλη μερίδα πελατών του καταστήματος, διαμαρτύρονταν για τον τρόπο διανομής και αναθεμάτιζαν το Royal Mail.
    Εκεί σε αρκετές περιπτώσεις, ο ταχυδρόμος προτιμάει να "ξεπετάξει" τα πάντα αφήνοντας σημειώματα (κάποιες φορές χωρίς ΚΑΝ να ελέγξει αν οι παραλήπτες είναι παρόντες!).
    Από τη μια μεριά εξασφαλίζεται πως δεν θα υπάρξουν *απώλειες*, απ' την άλλη όμως κάποιοι πελάτες -και ειδικά όσοι χρειάζεται να διανύσουν μεγάλη απόσταση μέχρι το τοπικό Ταχυδρομείο- παραπονούνται για *inconvenience*.

    Για την Ελλάδα μια φορά, το παραπάνω μοντέλο θα ήταν ΙΔΑΝΙΚΟ.
    Εγώ εχω διαβάσει το αντίθετο: παραπονα οτι ο ταχυδρόμος πετάει τα πακέτα στην αυλή ή τα κρύβει κάτω απο άλλα αντικείμενα. Άβυσσος η ψυχή του Άγγλου
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από reaper1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερωτηση:το ταχυδρομειο θα μου τα φερει και θα μου τα αφησει μεσα στο κουτι οπως ολα τα γραμματα ή θα παω να το παρω απο εκει?
    ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απο εξωτερικο και απο το play.com και με την πρωτη πηγαν ολα σκ....
    αλλα η αποστολη πως γινεται?παω απο εκει με χαρτακι απο το ταχυδρομειο ή ερχονται σπιτι?
    αν ερχονται σπιτι ειναι πολυ ευκολο να τα κλεψει καποιος,πως μπορω να βρω αν ηρθαν σπιτι απο το ταχυδρομειο?
    και αυτο με το αριθμο που δεν δινουν ειναι πολυ χαζο να μην μπορεις να παρακολουθεις που βρισκονται εστω και απλη αποστολη εχει εναν αριθμο
    Για κοιτα, μολις θυμήθηκα οτι η πρώτη μου παραγγελία απο το Play ,πριν 10 χρόνια, δεν έφτασε ποτέ. Με ένα email επέστρεψαν τα χρήματα αμέσως.

    Αν το πακέτο έχει μέγεθος CD/DVD τότε το φέρνει ο ταχυδρόμος. Μεγαλύτερα δεν έχω αγοράσει απο αυτούς και δεν μπορώ να σε διαφωτίσω.

  2. #32
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Moυ έχει τύχει 1 φορά να χαθεί δεματάκι από το play.com, μου έστειλαν άλλο και όλα εντάξει. Aπό amazon.uk επίσης 1 φορά έχει χαθεί δέμα και μου το αντικατέστησαν.
    Πάντως στην περίπτωση που ερχόταν καθυστερημένα το αρχικό πακέτο, θα το έστελνα επιτόπου πίσω, κι ας κόστιζαν όσο θέλουν τα ταχυδρομικά.
    Για μένα είναι καθαρά θέμα αρχής, ότι δεν μου ανήκει, δεν μου ανήκει, τέλος !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  3. #33
    Εγγραφή
    08-09-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.158
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbit/s
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L FTTH
    Τα ταχυδρομικά για τον πελάτη είναι κατά πολύ υψηλότερα σε σχέση με την εταιρεία.
    Απολύτως λογικό. Δεδομένης της κίνησης, κλείνουν ειδικές συμφωνίες με τα ταχυδρομεία.
    Έχει χρειαστεί να επιστρέψω δέματα (CDs, ελαττωματικά) 4-5 φορές [συμπτωματικά το ίδιο πρέπει να κάνω και αύριο].
    Η απλή αποστολή ανέρχεται στα €3,25 και η registered [με tracking number κλπ που απαιτεί το Play] 2,50 € extra.
    Και πρέπει (στην περίπτωση του Play πάντα) να τους στείλεις την απόδειξη scanαρισμένη ΧΩΡΙΣ να σε διευκολύνουν ιδιαίτερα [ξημερωθήκαμε έως ότου βρούμε το *σωστό* e-mail]
    Όπως και να το κάνεις, είναι ταλαιπωρία.
    Όταν δε, το λάθος δεν είναι *ανθρώπινο* [άλλο να σου στείλουν λάθος τίτλο και τελείως διαφορετικό να λαμβάνεις αυτό που παρήγγειλες αλλά μεταχειρισμένο, και μάλιστα σε εμφανώς κακή κατάσταση] το σκέφτεσαι και 2η φορά.
    Αυτό που θα επιθυμούσα σε τέτοιες περιπτώσεις, είναι να 'χω μπροστά μου αυτόν που ενήργησε ΔΟΛΙΑ [το επαναλαμβάνω, ΔΟΛΙΑ], να του 'ξηγήσω δυο φωνήεντα
    Isn't it great when things just WORK?

    minus21grams [dot] net

  4. #34
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φυσικά και σε τέτοιες περιπτώσεις όπου το δέμα χάνεται, δεν μπορούμε να αποκλείσουμε και την πιθανότητα "ποντικού" αν μένουμε σε πολυκατοικία.
    Προσωπικά αποκλείω το παραπάνω ενδεχόμενο, αφού στο κτίριο που μένω είμαστε μόνο εμείς και οι γονείς μου, ενώ ο ταχυδρόμος μας πάντα μα πάντα χτυπάει το κουδούνι και αφήνει το δέμα μέσα από την πόρτα εισόδου του κτιρίου, κάτι για το οποίο τον έχω ευχαριστήσει πολλές φορές.
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  5. #35
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.587
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΑ ΕΝΤΕΛΩΣ OFFTOPIC αλλά Jazzer μήπως μπορείς να μου προτίνεις αν ξέρεις κανέναν καλό online radio σταθμό με jazz-blues?pm αν ξέρεις
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  6. #36
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. πρόβλημα με αποστολή emails
    Από geopap1978 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-10, 09:10
  2. Πρόβλημα με αποστολή fax
    Από nkarafo στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-08, 15:18
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΙΤΗΣΗΣ
    Από greg21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-07, 21:50
  4. Πρόβλημα με αποστολή e-mail
    Από MikeDrGK στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-07, 02:46
  5. Πρόβλημα με αποστολή e-mail
    Από Drcat73 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-04, 16:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας