Σελ. 1 από 15 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 223
  1. #1
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Thumbs down
    Χαιρετώ! Προετοιμαστείτε για μακροσκελές post, αλλά νομίζω έχει κάποιο ενδιαφέρον, ίσως και λίγο γέλιο...

    Δεν είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω πρόβλημα με το service του Πλαισίου καθώς χειροτερεύει όλο και περισσότερο, αλλά αυτή τη φορά το παράκαναν.
    Είχα αγοράσει ένα τροφοδοτικό Silverstone OP-650, κορυφαίο στην κατηγορία του αλλά σε τιμή προσφοράς (καινούργιο, όχι bulk ή εκθεσιακό).
    Το τροφοδοτικό αγοράστηκε τον Φεβρουάριο του 2011 και δούλεψε λιγότερο από 100 ώρες καθώς μπήκε στο δεύτερο pc μου που λειτουργεί μόνο περιστασιακά για backup όλου του δικτύου.
    Πριν από λίγες ημέρες με το που άνοιγα το μηχάνημα έπεφτε η ασφάλεια στον πίνακα. Μετά από τους ελέγχους που έκανα διαπίστωσα πως το τροφοδοτικό μας άφησε χρόνους και το πήγα στο Πλαίσιο στο Περιστέρι για να γίνει αντικατάσταση.
    Το παράλαβαν και μου είπαν πως θα με ειδοποιήσουν τηλεφωνικά. Μέχρι εδώ όλα καλά. Την προηγούμενη Τετάρτη με ειδοποίησαν πως επισκευάστηκε, αλλά όταν πήγα από εκεί μου παρουσίασαν ως αντικατάσταση αυτό!

    Εξέφρασα αμέσως την αντίρρηση μου στον τεχνικό, λέγοντάς του πως πρέπει να μου το αντικαταστήσουν με ίδιων ή καλύτερων τεχνικών χαρακτηριστικών (αφού δεν έχουν το ίδιο).
    Εκεί συνάντησα τείχος άρνησης, με μοναδικό επιχείρημα από τη μεριά τους ότι μου δίνουν 650άρι τροφοδοτικό και όλα είναι εντάξει, να είμαι κι ευχαριστημένος.
    Το ότι το Silverstone δίνει 54Α σε μονό rail 12V ενώ το Turbo-X 44Α μοιρασμένα σε δύο rails, ότι το ένα είναι 80+ efficiency ενώ το Turbo-X 70% κλπ, ούτε να το ακούσουν.
    Από ένα σημείο και μετά μπήκε κασέτα -"Εμείς αυτό μπορούμε να σας δώσουμε"- και η συζήτηση ήθελαν να λήξει εκεί. Λέω κι εγώ, εντάξει, επιστρέψτε μου τα χρήματά μου
    και κρατήστε το πολύτιμό σας για κάποιον άλλο τυχερό. Ο τεχνικός μου λέει "οκ, πάρτε το τροφοδοτικό της αντικατάστασης και πηγαίνετε με το έντυπο του service και την απόδειξη αγοράς
    στο ταμείο να σας γίνει επιστροφή χρημάτων". Αμ δε που έγινε έτσι!

    Στο ταμείο ζήτησαν να έρθει ο διευθυντής του καταστήματος προκειμένου να εγκρίνει την επιστροφή χρημάτων. Το άτομο αυτό πήρε από την αρχή υφάκι ανωτερότητας και μου δήλωσε πως
    α) χρήματα δεν επιστρέφονται και πως λέω ψέματα ότι μου είπε κάτι τέτοιο ο τεχνικός (χωρίς να επικοινωνήσει μαζί του!),
    β) το τροφοδοτικό Turbo-X είναι καλύτερο από το Silverstone και πως είμαι ευνοημένος με την αλλαγή και
    γ) αν για τους ακατανόητους δικούς μου λόγους δεν θέλω την αντικατάσταση, θα μου έκοβαν πιστωτικό.
    Στην ερώτηση αν είναι τεχνικός απάντησε αρνητικά και βέβαια συνέχισε να λέει πως το Turbo-X είναι καλύτερο. Τον ρώτησα αν ξέρει τι σημαίνει efficiency 80%+ και ποιά η διαφορά του με το 70%.
    Του μίλησα για ampere, ποιότητα κατασκευής, πυκνωτών κλπ και με κοίταζε σα να ήμουν αρειανός. Με τα πολλά, κι αφού επικαλέστηκα την νομοθεσία περί εγγυήσεων επί ματαίω, είχα αρχίσει να νευριάζω και να υψώνω τον τόνο της φωνής μου,
    οπότε (κι επειδή μας άκουγε αρκετός κόσμος) μου πρότεινε να το στείλουν στην Silverstone για αντικατάσταση. Ωραία λεω, τα βρήκαμε επτέλους! Αμ δε δις!

    "Να ξέρετε ότι θα καθυστερήσει" μου λέει με το υπεροπτικό υφάκι του γνώστη. Του απαντώ ότι αν εκτιμά πως η καθυστέρηση θα ξεπεράσει τις 15 ημέρες οφείλει σύμφωνα με τη νομοθεσία να μου δώσει προσωρινά ένα τροφοδοτικό.
    Μου απαντάει πως δεν ξέρει πόσο θα κάνει, μπορεί και μήνα ή παραπάνω, αλλά πως τροφοδοτικό προσωρινό δεν πρόκειται να μου δώσει. Εκβιασμός δηλαδή μέσα στα μούτρα μου για να πάρω το Turbo-X.
    Κάπου εκεί κι αφού είχε περάσει μισή ώρα αδιέξοδης αντιπαράθεσης του ζήτησα τα στοιχεία του και έφυγα δηλώνοντας του πως θα επικοινωνήσω με τους προισταμένους του για το ζήτημα αφού αρνείται να εκπληρώσει τις υποχρεώσεις του.
    Να σημειώσω εδώ πως η εγγύηση του προιόντος είναι τριετής και καλύπτεται όπως γράφει η απόδειξη αγοράς από την Πλαίσιο Computers.

    Το μεσημέρι προσπάθησα να βρω κάποιον υπεύθυνο τηλεφωνώντας στην υποστήριξη του Πλαισίου, όπου με πάσαραν σε διάφορους εργαζόμενους του πρώτου level υποστήριξης,
    οι οποίοι φυσικά μου δήλωναν αναρμόδιοι και πως δεν γνωρίζουν κανέναν προιστάμενο! Τα ίδια και οι τηλεφωνήτριες. Άρχισα να πιστεύω πως το Πλαίσιο είναι αυτοδιαχειριζόμενη επιχείρηση από τους εργαζόμενους,
    χωρίς ιδιοκτήτες, χωρίς ιεραρχία και με οριζόντια δομή! Τα ίδια και την επόμενη μέρα που τηλεφώνησα στα γραφεία της εταιρίας, όπου με τα πολλά μου υποσχέθηκαν πως θα μου τηλεφωνήσει ο τεχνικός προιστάμενος.
    Μέχρι και την επόμενη μέρα δεν είχε τηλεφωνήσει (με το δίκιο του, μετά κατάλαβα το γιατί) οπότε τον έψαξα εγώ και μετά από επιμονή μου, μιλήσαμε τελικά. Αφού με άκουσε προσεκτικά, μου δήλωσε αναρμόδιος,
    αφού είναι προιστάμενος της τηλεφωνικής τεχνικής υποστήριξης. Σε ερώτησή μου βέβαια ποιός είναι αρμόδιος για τα καταστήματα απάντησε ότι δεν ξέρει (!), αλλά ότι θα μιλούσε στον διευθυντή καταστήματος στο Περιστέρι
    και θα επικοινωνούσαν αυτοί μαζί μου. Αυτά μέχρι και την περασμένη Παρασκευή και φυσικά έκτοτε ούτε φωνή ούτε ακρόαση....

    Tώρα ετοιμάζομαι να στείλω καταγγελία στο Συνήγορο του Καταναλωτή και στην υπηρεσία του υπουργείου ανάπτυξης. Να στείλω και σε καταναλωτικές οργανώσεις, έχει κάποιο νόημα;
    Έστειλα και email στην Silverstone, να δούμε τι έχουν να πουν κι αυτοί. Πάντως είμαι αποφασισμένος να το τραβήξω όσο χρειαστεί, αφού έχω κάνει δυό τρεις φορές τα στραβά μάτια μ'αυτούς για να μην τρέχω.
    Αυτή η περίπτωση όμως είναι ακραία, αφού εκτός από την άρνηση τήρησης των υποχρεώσεων τους δέχομαι και υπεροψία από άσχετους με τεχνικά ζητήματα, εκβιασμό και εμπαιγμό...

    Κάθε καλοπροαίρετη συμβουλή δεκτή, όπως επίσης και (με pm!) τηλέφωνα τεχνικού διευθυντή ή διευθυντή δικτύου καταστημάτων του Πλαισίου, μήπως και φιλοτιμηθεί κανείς να πράξει τα αυτονόητα. Ευχαριστώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BigBlack : 30-12-11 στις 17:18. Αιτία: (αν)ορθογραφικά!

  2. #2
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τα καταστήματα Πλαισίου πραγματι έχουν μια λογική "ψιλοαυτονομίας", η οποία (λόγω μεγέθους) δρα συνήθως θετικά.
    Ως "Κεντρικά" αναφέρεσαι μάλλον στη Μαγούλα, κι εκεί όμως ακόμη και στο service οι εργαζόμενοι δεν "προϊστανται".

    Η περιγραφή σου είναι υπερπλήρης και υπάρχουν λόγοι καταγγελίας. Οι δύο αποδεκτες που αναφέρεις είναι υπεραρκετοί. Μόνο που καλό θα είναι εκτός των συνοδευτικών εγγράφων να προσθέσεις μια τεχνική έκθεση για τους ακριβείς λόγους για τους οποίους θεωρείς ότι το προτεινόμενο τροφοδοτικό είναι κατώτερο ή τέλος πάντων δε σε καλύπτει. Την καταγγελία την κοινοποιείς στο κατάστημα Πλαισίου.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #3
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Welcome to the club.

    Κάνε ότι έκανα και εγώ και ξεφώνισέ τους στο "σπίτι" τους
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  4. #4
    Εγγραφή
    17-04-2007
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    953
    Downloads
    96
    Uploads
    6
    Ταχύτητα
    10 MBps / 1024 KBps
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TD5130
    Δεν είχα ποτέ θέμα με αντικατάσταση ελαττωματικών προϊόντων από το Πλαίσιο,
    αλλά αυτό δεν πρέπει να μείνει χωρίς αντίπραξη (δίκαιη, σαφώς).
    Αφού λέει εγγύηση, πρέπει να το αντικαταστήσουν.
    MB:MSI 770 C-45 / SSD: Samsung 860 Evo 500 GB-->Windows 10
    CPU:AMD X4 640 3.00 GHz / RAM:8 GB / VGA: NVidia GeForce GT630


    Athens Linux Users Group

  5. #5
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seitman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Welcome to the club.

    Κάνε ότι έκανα και εγώ και ξεφώνισέ τους στο "σπίτι" τους
    Ναι, είδα πρόσφατα την περίπτωσή σου και διαπιστώνω πως μάλλον αρχίζουν το κάνουν συστηματικά αυτό με τις κατώτερες προδιαγραφές. Πάντως το πάλεψες και δικαιώθηκες, θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου.

    @yiapap: Σ'ευχαριστώ πολύ, θα φτιάξω και μιά τεχνική έκθεση για να εξασφαλίσω ότι γίνομαι κατανοητός και για να είναι πιό εμπεριστατωμένη η καταγγελία. Στο μεταξύ όμως, ρίξε μιά ματιά σ'αυτή τη σελίδα του Πλαισίου, όπου συμβουλεύουν ν'αγοράζεις τροφοδοτικά 80% efficiency! Θα συμπεριληφθεί κι'αυτό...

  6. #6
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είχα ποτέ θέμα με αντικατάσταση ελαττωματικών προϊόντων από το Πλαίσιο,
    αλλά αυτό δεν πρέπει να μείνει χωρίς αντίπραξη (δίκαιη, σαφώς).
    Αφού λέει εγγύηση, πρέπει να το αντικαταστήσουν.
    Το πρόβλημα προφανώς προκύπτει από το ότι αυτό το μοντέλο δεν κυκλοφορεί πια και το Πλαίσιο δεν συνεργάζεται με τη Silverstone.
    Επίσης απ' ότι είδα το συγκεκριμένο μοντέλο το είχαν βγάλει σε χαμηλή τιμή (49€), χαμηλώτερη από αυτή που δίνουν σήμερα το Turbo-X. Αυτό είναι και το σημείο στο οποίο εκτιμώ ότι θα στηριχθούν για να αντικρούσουν το ότι δεν εξυπηρετούν σύμφωνα με τις επιθυμίες του πελάτη.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  7. #7
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Γενικά το ΠΛΑΙΣΙΟ εχει φτασει στα επιπεδα σχεδον του eshop...
    Θα πω και εγω το δικο μου προσφατο παραδειγμα.
    Προβληματικη ολοκαινουρια μητρικη. Οχι δε σην αλλαζουμε μιλα με διευθυντη και να επικοινωνησουμε με την εταιρεια(τη gigabyte με την οποια ειχα ηδη μιλησει και δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα αλλα περιμεναν το καταστημα)..
    Μετα απο μια βδομαδα που ειχα απηβδησει μιας και τα εξαρτηματα τα ειχα παρει για φιλο και ο οποιος δεν ειχε υπολογιστη ξαναπαω...

    Ναι ξερετε δε μας εχει απαντησει ακομα η gigabyte...Αρχιζω να διαμαρτυρομαι (ηρεμα) επι κανα 20λεπτο. Με τα πολλά μου λεει (ξανα)πηγαιντε στο διευθυντη...
    Πάω και μου λεει το κορυφαιο.Γιατι σε εστειλαν σε μενα? Τους παιρνει τηλ στον πάνω οροφο..Μου λεει ξαναπηγαιντε..
    Παω στο service και τι μου λεει ο τυπος? Μολις ηρθε το email απο τη Gigabyte παρτε τη νεα Motherboard

  8. #8
    Εγγραφή
    07-02-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18.092/1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    SpeedTouch 585i V7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα προφανώς προκύπτει από το ότι αυτό το μοντέλο δεν κυκλοφορεί πια και το Πλαίσιο δεν συνεργάζεται με τη Silverstone.
    Επίσης απ' ότι είδα το συγκεκριμένο μοντέλο το είχαν βγάλει σε χαμηλή τιμή (49€), χαμηλώτερη από αυτή που δίνουν σήμερα το Turbo-X. Αυτό είναι και το σημείο στο οποίο εκτιμώ ότι θα στηριχθούν για να αντικρούσουν το ότι δεν εξυπηρετούν σύμφωνα με τις επιθυμίες του πελάτη.
    Το θέμα όμως δεν είναι η επιθυμίες του πελάτη στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά το τι λέει ο νόμος. Ο νόμος λέει ή ίδιων-ανώτερων προδιαγραφών ή τα λεφτά του πίσω.

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalicatzaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα όμως δεν είναι η επιθυμίες του πελάτη στην συγκεκριμένη περίπτωση αλλά το τι λέει ο νόμος. Ο νόμος λέει ή ίδιων-ανώτερων προδιαγραφών ή τα λεφτά του πίσω.
    Συμφωνώ, γι αυτό είπα ότι υπάρχει έρισμα για καταγγελία. Αλλά πρέπει να τεκμηριωθεί γιατί αυτό που του προτείνουν δεν καλύπτει τις προδιαγραφές.

    <edit>
    Μην ξεχνάτε ότι το αίτημα θα εξεταστεί από ανθρώπους που δεν έχουν εξειδιεκυμένη τεχνική κατάρτιση.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  10. #10
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα προφανώς προκύπτει από το ότι αυτό το μοντέλο δεν κυκλοφορεί πια και το Πλαίσιο δεν συνεργάζεται με τη Silverstone.
    Επίσης απ' ότι είδα το συγκεκριμένο μοντέλο το είχαν βγάλει σε χαμηλή τιμή (49€), χαμηλώτερη από αυτή που δίνουν σήμερα το Turbo-X. Αυτό είναι και το σημείο στο οποίο εκτιμώ ότι θα στηριχθούν για να αντικρούσουν το ότι δεν εξυπηρετούν σύμφωνα με τις επιθυμίες του πελάτη.
    Ναι, γι'αυτό ζήτησα και επιστροφή χρημάτων την οποία αρνήθηκαν. Δηλαδή κατανοώ πολύ καλά το να μη θέλουν να μου δώσουν τροφοδοτικό εξίσου καλό με αυτό που είχα, θα χάσουν χρήματα. Αλλά δε μπορούν να μου πασάρουν και το υποδεέστερο επειδή έτσι το τιμολογούν ή επειδή έτσι γουστάρουν, ούτε χωράει παρερμηνεία στο ότι πρέπει να μου το αντικαταστήσουν με ισοδύναμο ή καλύτερο. Είναι σαφές επίσης ότι αν δεν με ικανοποιούν μπορώ να υπαναχωρήσω από τη σύμβαση και να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω, χρήματα και όχι πιστωτικό. Δεν καταλαβαίνω μάλιστα γιατί δε μου τα επέστρεψαν εξαρχής, αφού θεωρητικά τους συμφέρει (το Turbo-X το τιμολογούν 75,01 ευρώ).

  11. #11
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BigBlack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, γι'αυτό ζήτησα και επιστροφή χρημάτων την οποία αρνήθηκαν. Δηλαδή κατανοώ πολύ καλά το να μη θέλουν να μου δώσουν τροφοδοτικό εξίσου καλό με αυτό που είχα, θα χάσουν χρήματα. Αλλά δε μπορούν να μου πασάρουν και το υποδεέστερο επειδή έτσι το τιμολογούν ή επειδή έτσι γουστάρουν, ούτε χωράει παρερμηνεία στο ότι πρέπει να μου το αντικαταστήσουν με ισοδύναμο ή καλύτερο. Είναι σαφές επίσης ότι αν δεν με ικανοποιούν μπορώ να υπαναχωρήσω από τη σύμβαση και να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω, χρήματα και όχι πιστωτικό. Δεν καταλαβαίνω μάλιστα γιατί δε μου τα επέστρεψαν εξαρχής, αφού θεωρητικά τους συμφέρει (το Turbo-X το τιμολογούν 75,01 ευρώ).
    Χρήματα πίσω είναι η τελευταία μα τελευταία ενέργεια που θα κάνει οποιδήποτε κατάστημα! Είναι καθαρά θέμα... ηθικής τάξης!
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  12. #12
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδη εχω και εγω προηγουμενη εμπειρια απο εγγυηση της συγκεκριμενης εταιριας ,οι ισχυρισμοι περι :
    Χαμηλοτερης/υψηλοτερης τιμης
    Μεγεθους η λοιπων τεχνικων χαρακτηριστικων
    Ηλικια προιοντος
    Ειναι για ασχετους και για ανιδεους.
    Ειναι σαν να λες οτι το Niva ειναι το ιδιο με το Terios επειδη εχουν τα ιδια κυβικα, αποδιδουν τους
    ιδιους ιππους, και οτι μπορεις να δωσεις το πρωτο σε αντικατασταση του δευτερου.

  13. #13
    Εγγραφή
    07-02-2003
    Περιοχή
    Athens, Greece, Greece
    Μηνύματα
    848
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    18.092/1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    SpeedTouch 585i V7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήματα πίσω είναι η τελευταία μα τελευταία ενέργεια που θα κάνει οποιδήποτε κατάστημα! Είναι καθαρά θέμα... ηθικής τάξης!
    Και ως γνωστόν από ηθική το Πλαίσιο....

  14. #14
    Εγγραφή
    10-10-2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.631
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    20Mb/4Mb
    ISP
    GR Telecom
    Router
    PowerBeam M5-300
    Καλά το Πλαίσιο Ν. Ευκαρπιας ειναι πολλή απαράδεκτο όσες αγορές εχω κάνει με αντιμετώπισαν προκλητικά με κακή συμπεριφορά και ηλιθιότητα έπρεπε αρκετές φωρες να τους μαθό τι πουλάνε οσο για service εχω ακούσει κύριός

  15. #15
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Περιοχή
    Rotterdam-Περιστέρι-Στο δρόμο...
    Μηνύματα
    5.138
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Χαμηλή
    ISP
    Όποιος τύχει
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από baskon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά το ΠΛΑΙΣΙΟ εχει φτασει στα επιπεδα σχεδον του eshop...
    Θα πω και εγω το δικο μου προσφατο παραδειγμα.
    Προβληματικη ολοκαινουρια μητρικη. Οχι δε σην αλλαζουμε μιλα με διευθυντη και να επικοινωνησουμε με την εταιρεια(τη gigabyte με την οποια ειχα ηδη μιλησει και δεν ειχα αντιμετωπισει κανενα προβλημα αλλα περιμεναν το καταστημα)..
    Μετα απο μια βδομαδα που ειχα απηβδησει μιας και τα εξαρτηματα τα ειχα παρει για φιλο και ο οποιος δεν ειχε υπολογιστη ξαναπαω...

    Ναι ξερετε δε μας εχει απαντησει ακομα η gigabyte...Αρχιζω να διαμαρτυρομαι (ηρεμα) επι κανα 20λεπτο. Με τα πολλά μου λεει (ξανα)πηγαιντε στο διευθυντη...
    Πάω και μου λεει το κορυφαιο.Γιατι σε εστειλαν σε μενα? Τους παιρνει τηλ στον πάνω οροφο..Μου λεει ξαναπηγαιντε..
    Παω στο service και τι μου λεει ο τυπος? Μολις ηρθε το email απο τη Gigabyte παρτε τη νεα Motherboard

    Πάλι καλά βέβαια, πήρες τουλάχιστον αυτό που αγόρασες.

    ........Auto merged post: BigBlack πρόσθεσε 6 λεπτά και 49 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήματα πίσω είναι η τελευταία μα τελευταία ενέργεια που θα κάνει οποιδήποτε κατάστημα! Είναι καθαρά θέμα... ηθικής τάξης!
    Όταν ακούω για πιστωτικό, συνήθως τους απαντώ ότι τους πλήρωσα με ευρώ και όχι με δωροεπιταγή από τα Jumbo. Μέχρι τώρα το επιχείρημα λίγο πολύ έπιανε, αλλά η ανώτερη ηθική του Πλαισίου φτάνει στο "νόμιμο και ηθικό είναι ότι γουστάρουμε και μας συμφέρει".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BigBlack : 30-12-11 στις 18:10. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 15 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 602
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-11, 22:15
  2. Πλαίσιο Computers Service, Απαράδεκτη αντιμετώπιση σε θέμα εγγύησης.
    Από Αστέριος Σακελλαρίου στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-10, 03:14
  3. Απαράδεκτη αντιμετώπιση απο Altec
    Από homer_k στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 46
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-06, 16:25
  4. Απαράδεκτη αντιμετώπιση από το Πλαίσιο
    Από pinkisntwell στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-06, 18:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας