Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ενα θεμα που ειχα καιρο να ακουσω και μου υπενθυμισαν προσφατα..
    Σκεφτομαι να εκμεταλευτω την προσφορα του ΟΤΕ και να παω στα 24 και να φυγω απο τη φορθνετ μετα απο πολλα χρονια..
    Δεν ειχα ιδιατερα παραπονα αλλα εχει χαλασει το ρουτερ και εδω και κατι μηνες το πιανει κατι μερες και κανει συνεχεις αποσυνδεσεις.
    Αν κανω την αιτηση και προλαβουν και μου κανουν κανενα ρουτερ δωρο καλως.. η αντιστοιχη προσφορα..

    Μου ειπε λοιπον ενα παιδι πως παρολο που ο ΟΤΕ ειναι πιο σταθερος εχει πιθανοτατα αυτο που συζητουσαμε παλια, οριο ταχυτητας στα τορρεντ?? Ειναι δυνατον?
    ADSL.gr : Simply the best forum

  2. #2
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην ακούς βλακείες,ποιο πιθανό θα ήταν να έχει κοφτες η forthnet κ η κάθε άλλη εταιρεία παρα ο Οτε που έχει αρκετο bandwidth με το εξωτερικό.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Ποια προσφορά σου αρέσει ; γιατί δε θεωρώ ότι είναι προσφορά ένα ευρώ και 60 λεπτά φθηνότερα τον μήνα 1,6€ μαζί με νέο router...

    Αν είχε "κόφτες" η forthnet θα είχε γίνει πρώτο θέμα στις ειδήσεις όπως έχει γίνει παλαιότερα με τον ΟΤΕ η άλλα προβλήματα της FORTHnet. Οι περισσότεροι torrentάκιδες στην forthnet είναι
    Υπάρχει και το www.measurementlab.net που μπορεί κάποιος να δοκιμάσει την σύνδεσή του να δει αν όντως έχει περιορισμό σε torrent.

    durutti πάρε το τεχνικό τμήμα της forthnet και πες για τις αποσυνδέσεις. Ότι ο ΟΤΕ είναι καλύτερος είναι αλλά οι αποσυνδέσεις μπορεί να οφείλονται σε χίλιους δύο λόγους.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.499
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Ο Οτε δεν ειχε ποτε κοφτη στα τορρεντ μονο.
    Καποια στιγμη πολυ πολυ παλια και όχι σε ολες τις περιοχες υπήρχε ενα οριο πακετων το οποιο επηρεαζε τα παντα εκτος απο το σερφαρισμα..
    Απο τη στιγμη που δεν εμφανιστηκε τοσο καιρο θεωρω εντελως απιθανο να ξαναεμφανιστει μιας και πλεον η πελατειακη του βαση δεν αυξανεται πολυ γρηγορα οπότε του αρκουν οι οποιες υποδομες εχει ηδη φτιαξει..
    Πολυ πιθανοτερο να εμφανιστει σε άλλες εταιρειες που ειναι και πολυ ευκολοτερο να αυξησουν σημαντικα των αριθμο συνδρομητων τους...

    Σιγουρα καποιοι θα σκεφτουν το vdsl αλλά και πάλι δε νομιζω να δημιουργηθει προβλημα..

  5. #5
    Εγγραφή
    25-08-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι, Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20550/2495
    ISP
    OTE Conn-x IPv4/IPv6
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ASUS RT-N66U
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θέλεις να μπείς στη διαδικασία να αλλάξεις πάροχο επειδή το modem θέλει αλλαγή;
    “The good thing about Science is that it's true whether or not you believe in it.”

    - Neil deGrasse Tyson

  6. #6
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    forthnet εχω παιδες..
    αλλαγη θελω να κανω και για το ρουτερ και για την εκπτωση και γιατι με εχει πρηξει η φορθνετ με τις αποσυνδεσεις τελευταιους μηνες..

    και κοφτη ολος ο κοσμος ελεγε (και πολυς λεει ακομα) οτι εχει ο ΟΤΕ στα τορρεντ...

    τωρα για το ποιον θα εβγαζαν στα καναλια αν ειχε κοφτη και ποιος ετρωγε τα προστιμα οταν οι ιδιωτικες εκαναν τα χειροτερα...

    τεσπ δεν ειναι αυτο το θεμα μας.. με μπερδεψαν λιγο στο ΟΤΕσοπ με την προσφορα.. ξερετε ποσο ακριβως παει για 24αρι? και ποσο μετα το 6μηνο κλπ
    ADSL.gr : Simply the best forum

  7. #7
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eαν δεν θες και καποιο προγραμμα τηλεφωνιας ειναι 15(παγιο τηλεφωνικης γραμμης)+12,90=27,90(παγιο conn-x 24 προσφορα για τους πρωτους 6 μηνες) και μετα τους 6 παει 15(παγιο τηλεφωνικης γραμμης)+23,26(παγιο conn-x 24)=38,26.
    Eπιτελους VDSL

  8. #8
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Τα πράγματα είναι πολύ απλά γιατί κάνουμε τη ζωή μας δύσκολη; Οι προσφορές είναι στο www.oteshop.gr για το σπίτι και εκεί βλέπουμε

    (Προσφορά για τους 4 πρώτους μήνες)
    Conn-x 2 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 30' κλήσεις προς κινητά € 39,90 Μηνιαίο τέλος
    Conn-x 24 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 60' κλήσεις προς κινητά € 43,90 Μηνιαίο τέλος
    Conn-x 24 Mbps + 250' αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 50' κλήσεις προς κινητά € 37,90 Μηνιαίο τέλος
    Conn-x 2Mbps + 180' αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 20' κλήσεις προς κινητά € 30,90 Μηνιαίο τέλος

    Τους επόμενους 8 μήνες

    Conn-x 2 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 30' κλήσεις προς κινητά €41,50
    Conn-x 24 Mbps + Απεριόριστες αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 60' κλήσεις προς κινητά €45,50
    Conn-x 24 Mbps + 250' αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 50' κλήσεις προς κινητά €41,50
    Conn-x 2Mbps + 180' αστικές & υπεραστικές κλήσεις + 20' κλήσεις προς κινητά €34,50

    'Οπως και με κάθε σύνδεση Conn-x, έχεις:
    Δωρεάν ασύρματο Router
    Δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης
    Δωρεάν 5 λογαριασμούς e-mail
    Δωρεάν 100 SMS/μήνα
    Δωρεάν υπηρεσίες webmail, αυτόματες ειδοποιήσεις μέσω SMS, agenda, κ.λ.π.
    Δωρεάν 2 μήνες Υπηρεσίες Online Προστασίας για την καλύτερη και ασφαλή πλοήγηση στο Internet, με λειτουργίες Firewall, Anti-Virus και Anti-Spam και Parental Control

    Φέτος δε βγάλανε καλές προσφορές, πέρυσι δίνανε ένα mediaplayer με σκληρό δίσκο μια άλλη χρονιά είχαν δώσει ένα μικρο portable maxtor δίσκο κλπ

    Όσον αφορά τα dc θεωρώ πως δεν είναι σοβαρός λόγος για να αλλάξεις πάροχο γιατί πιστεύω πως μπορούν να στο ρυθμίσουν. Κόφτες αν υπήρχαν θα είχε βγει στις ειδήσεις του adslgr όχι στα κανάλια. Σίγουρα όμως ο ΟΤΕ είναι καλύτερος

  9. #9
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από durutti Εμφάνιση μηνυμάτων
    forthnet εχω παιδες..
    αλλαγη θελω να κανω και για το ρουτερ και για την εκπτωση και γιατι με εχει πρηξει η φορθνετ με τις αποσυνδεσεις τελευταιους μηνες..
    Ωραία.. Ποιο πάνω λες ότι φταίει το μόντεμ!! Γιατί δεν αγοράζεις κάποιο καινούριο ή δε λες στη Forthnet να σου στείλει κάποιο αν είσαι εντός εγγύησης; Δηλαδή για κάτι τόσο απλό θα πας μέσω Λαμίας; Μάλιστα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από durutti Εμφάνιση μηνυμάτων

    και κοφτη ολος ο κοσμος ελεγε (και πολυς λεει ακομα) οτι εχει ο ΟΤΕ στα τορρεντ...

    τωρα για το ποιον θα εβγαζαν στα καναλια αν ειχε κοφτη και ποιος ετρωγε τα προστιμα οταν οι ιδιωτικες εκαναν τα χειροτερα...

    Καλό κι αυτό!! Κόφτες ο ΟΤΕ!!! - αν και κατά τη γνώμη μου χρειάζονται σε όλους τους παρόχους με αντιστάθμισμα καλά pings αποκρισιμότητα και καλά HTTP/FTP dls !! Θα είχε βουλιάξει το σύμπαν εδώ!! Άσχετα με τις πιτσικουλιές που έχει κάνει στο παρελθόν κανένα μπουκωμένο ξεχασμένο VC στην επαρχία κατά καιρούς όλο και του βρίσκεται όπως συμβαίνει με όλες τις εταιρίες! Μπορείς τουλάχιστον να το αποδείξεις; Μη λέμε ότι θέλουμε αν δε γνωρίζουμε

  10. #10
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    δεν θελω να αγορασω.. και εχω φορθνετ πολλα χρονια.. αν με παρουν τηλ για αντιπροταση τωρα που εκανα αιτηση βλεπουμε.. δεν καθομαι καν να περιμενω τις ατερμονες αναμονες τους τωρα που χουν διωξει κοσμο.

    ασε που ειδα οτι χρεωνουν και κοστος ενεργοποιησης που και καλα το χαριζαν τοσα χρονια (Εδω γελανε)

    ειναι πολυ φτηνο το connx για τους 6μηνες, απο ολους εχω ακουσει οτι παιζουν απο ελαχιστες εως καθολου αποσυνδεσεις κ ισως η ταχυτητα να ειναι λιγο πιο χαμηλη (αυτος και ο κυριος λογος του παροντος τοπικ!)

    τεσπ να μην το γκαντεμιαζω, ο τυπας ειπε ισως και 2-3 εργασιμες? 7 νομιζα.. τεσπ δεν βιαζομαι

    και του χρονου παλι πισω full llu forthnet αν θα υπαρχει ακομα.....

    κ εμενα κατα τη γνωμη μου Ingenious θα επρεπε να σεβονται τα λεφτα των πελατων τους κυριως οι μικροτεροι παροχοι και οχι να εχουν να κανουν αναβαθμιση ποσα χρονια και να τα περιμενουν ολα απο το κρατος και τον ΟΤΕ αλλα αλλο θεμα..
    τεσπ δεν κολλαει κανεις αν θα κλειδωσουμε στα 14 'η στα 16.. πιο πολυ το upload με νοιαζει, οι αποσυνδεσεις και μην γινει το 16....2

    Lagman οντως χαζο που δεν το εκανα με καποιο δωρο δεν τα ειχα δει αυτα που λες περσι και ημουν ευχαριστημενος και απο το ιντερνετ και την εταιρεια γενικοτερα. τωρα εχω παρει 2 φορες για τα disconnect μου εχουν πει 2 φορες οτι θα μου ριξουν λιγο την ταχυτητα για να εχω σταθεροτητα και μετα παλι τα ιδια..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος durutti : 13-01-12 στις 04:30.
    ADSL.gr : Simply the best forum

  11. #11
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    χτες εγινε η αιτηση σημερα ενεργοποιθηκε μου ειπαν στο τηλεφωνο και στο μαγαζι..
    ομως ακομη μπαινω απο φορθνετ.. παροτι και οι 2 εταιρειες παραδεχτηκαν πως δεν ειναι τεχνικα εφικτο να εχω 2 adsl στη γραμμη... τι παιζει?
    πως ΔΕΝ θα πληρωσω και τους 2 μεχρι να συνενοηθουν?
    αφηνω πανω παντως την παλια συνδεση να δω και ποτε θα κοπει!
    ADSL.gr : Simply the best forum

  12. #12
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από durutti Εμφάνιση μηνυμάτων
    χτες εγινε η αιτηση σημερα ενεργοποιθηκε μου ειπαν στο τηλεφωνο και στο μαγαζι..
    ομως ακομη μπαινω απο φορθνετ.. παροτι και οι 2 εταιρειες παραδεχτηκαν πως δεν ειναι τεχνικα εφικτο να εχω 2 adsl στη γραμμη... τι παιζει?
    πως ΔΕΝ θα πληρωσω και τους 2 μεχρι να συνενοηθουν?
    αφηνω πανω παντως την παλια συνδεση να δω και ποτε θα κοπει!
    Προφανώς έχεις επάνω στη γραμμή το μόντεμ με τους κωδικούς της Forthnet η οποία δεν έχει απενεργοποιήσει τη συνδρομή σου ακόμα. Λογικό είναι αφού όλοι οι πάροχοι έχουν ΟΚΣΥΑ με τον ΟΤΕ να συνδέεσαι (σαν ΑΡΥΣ)

  13. #13
    Εγγραφή
    18-12-2005
    Μηνύματα
    230
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    sorry αλλα τα ΟΚΣΥΑ και ΑΡΥΣ δεν τα καταλαβα...
    δηλ τωρα μπορω να υσνδεθω και με ΟΤΕ? και ποιος θα μου πιστωσει τις ημερες που ειμαι και στους 2 παροχους?
    ADSL.gr : Simply the best forum

  14. #14
    Εγγραφή
    02-02-2005
    Περιοχή
    Data Center
    Μηνύματα
    851
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από durutti Εμφάνιση μηνυμάτων
    sorry αλλα τα ΟΚΣΥΑ και ΑΡΥΣ δεν τα καταλαβα...
    δηλ τωρα μπορω να υσνδεθω και με ΟΤΕ? και ποιος θα μου πιστωσει τις ημερες που ειμαι και στους 2 παροχους?
    Να σου πιστώσει ποιος τι; Θα μιλήσεις με forthnet για να δεις τι γίνεται. Αίτημα διακοπής της σύνδεσης έστειλε ο ΟΤΕ στη Forthnet;
    Mίλησες με την υποστήριξη της ΟΤΕΝΕΤ; Σου έδωσαν κωδικούς; Username σε κάποια αίτηση βλέπεις;

  15. #15
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Βάλε τους κωδικούς του connx μη σου λένε άπο 4net ότι χρησιμοποιούσες την υπηρεσία τους...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. TG585 V8 απο Forthnet σε Connx
    Από udo στο φόρουμ Alcatel Thomson ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-11, 16:53
  2. Αν πάω από Connx σε Forthnet
    Από thecode στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-11, 20:40
  3. Απο Forthnet-nova σε ote-connx tv
    Από bardull στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-10, 17:29
  4. Από Forthnet σε Connx: Προβλημα!
    Από iris_gr στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-09, 12:26
  5. Αλλαγή από forthnet 2play σε connx + OTE
    Από bomberb17 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-09, 19:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας