Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 111
  1. #31
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CONN-X
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    VIGOR 2700
    SNR / Attn
    43(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ό,τι νά 'ναι "συλλογισμοί", "λογικές", και "παραδοχές", για να βγάλουμε αυτό που μας συμφέρει, από τις αγκυλώσεις του παρελθόντος που έχουμε.

    Ποιές "άλλες δουλειές";

    Αυτές που δεν υπάρχουν, και που επινόησαν οι καραβανάδες εκ του μηδενός, για να διατηρούν τη θητεία και τους δούλους του αέρα, από κάτω τους;



    ΥΓ: Έχουν μεγαλύτερο κόστος συντήρησης 10 κάμερες από το να στεγάζεις και να σιτίζεις 50 ανθρώπους;

    Μα είμαστε σοβαροί;
    τελικά δεν διαβάζεις καν ουτε αυτα που γράφεις εσυ αλλά ούτε αυτά που σου γράφουν.
    Εγραψες για 10 κάμερες και 10 σκυλιά και σου απάντησα πόσο κοστίζουν τα σκυλιά!

  2. #32
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και το χάσιμου του χρόνου;
    Kοιτα, εγω με το που τελειωσα τη σχολη πηγα αμεσως. Διαλεξα ειδικες δυναμεις γιατι ειχα καποιο υποβαθρο σαν αθλητης και να ζησω κατι διαφορετικο. Σαν εμπειρια ηταν ξεχωριστη και καποιες φορες δυσκολη αλλα ειναι κατι που εχω να διηγουμαι.

    Εγω υπαρχω για να ζω εμπειριες, αλλιως θα γινομουν υπηρετης σε κανα σπιτι για να μην χανω το χρονο μου.

    Ειμαι 29, και στα τελευταια 11 χρονια εχω να θυμαμαι τις κρεπαλες και τη φοιτητικη ζωη, μετα ενα εντονο 9μηνο σε ακριτικο νησι, 5 χρονια δουλειας, και τωρα σπουδες εξω.


    Ολα αυτα για σενα μπορει να ειναι χασιμο χρονου αλλα για μενα ειναι το live your life και οχι 24/7 υπαλληλος σε μια δουλεια. Η δουλεια δεν ειναι καν στη λιστα μου, απλα ειναι ενα αναγκαιο πραγμα για να κερδιζω καποια χρηματα για να χαιρομαι τον ελευθερο χρονο μου.

  3. #33
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Και η φυλακή ξεχωριστή εμπειρία που μπορείς να διηγεισαι είναι. Go ahead.

    Είναι φοβερό ποσό η λογική "εγώ έκανα το λάθος αρα θα το κανείς και συ" μπορεί να σε τυφλώσει.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η φυλακή ξεχωριστή εμπειρία που μπορείς να διηγεισαι είναι. Go ahead.

    Είναι φοβερό ποσό η λογική "εγώ έκανα το λάθος αρα θα το κανείς και συ" μπορεί να σε τυφλώσει.
    Δεν εκανα λαθος, ευκολα ξαναπηγαινα!!! Στο εξωτερικο εχουν to gap year, εμεις το στρατο.

    Bασικα, ενα αλλο καλο της θητειας ειναι να καταλαβεις σε μικρη κλιμακα πως ειναι η φυλακη. Αρα, σε βοηθαει να την αποφυγεις.

    Αλλα ειναι και στον ανθρωπο, αν ειναι μεγαλωμενος με γαλλικα κ πιανο δυσκολα ξεβολευεται.

  5. #35
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CONN-X
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    VIGOR 2700
    SNR / Attn
    43(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η φυλακή ξεχωριστή εμπειρία που μπορείς να διηγεισαι είναι. Go ahead.

    Είναι φοβερό ποσό η λογική "εγώ έκανα το λάθος αρα θα το κανείς και συ" μπορεί να σε τυφλώσει.
    Βλέπεις το θέμα μονο απο την σκοπιά της υπάρξης των κληρωτών χωρίς να υπολογίζεις πόσο θα κόστιζε να υπήρχε μόνο επαγγελματικός στρατός .
    Λόγω της γεωγραφικής μας θέσης είναι απαραίτητη η υπάρξη αρκετών στρατιωτικών μονάδων για λόγους φύλαξης - ελέγχου των συνόρων . Δεν ειμαστε Βελγιο να συνορευουμε με Γαλλια - Γερμανία κτλ. Πιστευω να αντιλαμβάνεσαι την διαφορά.

  6. #36
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Θεωρητικά 24mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    speedtouch 510v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφορμή τον τίτλο λοιπόν, θα ήθελα να σας παραθέσω αυτό:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Conscription

    Αυτή είναι η χώρα σας κύριοι. Η Ελλάδα παρέα με τη Λ. Αμερική, τη μισή Αφρική και το ανατολικό μπλοκ. Φυσικά και δε μου κάνει καμία εντύπωση. Όχι κύριε, δε θα υπηρετήσεις το εξάμβλωμα, που θέλει να λέγεται και χώρα, που σε έχει κατακλέψει, ποδοπατήσει και άλλα ωραία, για 9 μήνες αλλά για 12.

    Πώς αλλιώς θα γεμίσουν όλα τα μη παραγωγικά στρατόπεδα για να χαλάνε χρήματα οι φαντάροι (τα θύματα) στο κάθε βλαχοχώρι που έβαλε ότι κονέ μπορούσε για να υπάρχει εκεί αυτό το στρατόπεδο.

    Ούτε λόγος να κλείσουν (τα στρατόπεδα), να στείλουμε κάμποσους μόνιμους που δε χρειάζονται να κάνουν άλλη δουλειά και να μειωθούν οι δαπάνες, αλλά αντιθέτως να αυξήσουμε τη θητεία για να τα γεμίσουμε (και να πέσει και η ανεργία ). Δε περίμενα κάτι καλύτερο βεβαίως από άβουλες μαριονέτες. Γιατί για τέτοιες αποφάσεις χρειάζονται @@.

    Κάθε μέρα φροντίζετε όλο και περισσότερο να ακούω τη λέξη "Έλληνας" και "Ελλάδα" και με κάνει να ντρέπομαι μ αυτά τα παράλογα που βλέπω να γίνονται γύρω μου.

    Έχετε ήδη μαυρίσει τις ψυχές όλων των νέων σ αυτό το τόπο. Κάντε το λίγο ακόμα. Ποιος νοιάζεται εξάλλου?
    Αύριο να βγείτε να κάνετε τη θητεία υποχρεωτική στα 18 έτσι ώστε να μη σας φύγει κανένας στο εξωτερικό πριν τον πάρετε να τον εκπαιδεύσετε.

    Διαβάστε κι εδώ.

    ΥΓ: Μη μου πει κανείς για ανάγκες στρατού λόγω εχθρικών γειτόνων γιατί για όποιον κοιμάται είναι ευκαιρία να ξυπνήσει και να δει ρεαλιστικά ότι ο γείτονας αν κλάσει, θα βρομίσει την Αθήνα με τη μορφή που έχει ο "στρατός" της Ελλάδας.
    Θα σού'λεγα τί θα μας κλάσει αλλά άντε...

    Για όποιον δε γουστάρει, η πόρτα κλειδώνει απ' έξω, όχι από μέσα.
    Είναι αδύνατο για έναν άνθρωπο να μάθει ό,τι νομίζει ότι ξέρει ήδη.

  7. #37
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADx2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλέπεις το θέμα μονο απο την σκοπιά της υπάρξης των κληρωτών χωρίς να υπολογίζεις πόσο θα κόστιζε να υπήρχε μόνο επαγγελματικός στρατός .
    Λόγω της γεωγραφικής μας θέσης είναι απαραίτητη η υπάρξη αρκετών στρατιωτικών μονάδων για λόγους φύλαξης - ελέγχου των συνόρων . Δεν ειμαστε Βελγιο να συνορευουμε με Γαλλια - Γερμανία κτλ. Πιστευω να αντιλαμβάνεσαι την διαφορά.
    Αλλά με τη κακιά Τουρκία η οποία θέλει πάντα να ξανά σκλαβώσει τους ραγιάδες?

    Έχω γράψει τουλάχιστον 10 φορές από πάνω και δε το καταλαβαίνετε ότι ένας από τις ειδικές δυνάμεις της γειτόνισσας καθαρίζει ολόκληρο στρατόπεδο μέσα σε μισή ώρα με τη φοβερή εκπαίδευση που υπάρχει. Και το ξέρουν, να σαι βέβαιος.

    ........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 0 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freshmeat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σού'λεγα τί θα μας κλάσει αλλά άντε...

    Για όποιον δε γουστάρει, η πόρτα κλειδώνει απ' έξω, όχι από μέσα.
    Σου θίξαμε τους εθνικιστικούς σένσορες?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλα ειναι και στον ανθρωπο, αν ειναι μεγαλωμενος με γαλλικα κ πιανο δυσκολα ξεβολευεται.
    Κι εσένα μάλλον σου θίξαμε τον ανδρισμό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DSLaManiaC : 04-01-12 στις 15:36. Αιτία: auto merged post

  8. #38
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά με τη κακιά Τουρκία η οποία θέλει πάντα να ξανά σκλαβώσει τους ραγιάδες?

    Έχω γράψει τουλάχιστον 10 φορές από πάνω και δε το καταλαβαίνετε ότι ένας από τις ειδικές δυνάμεις της γειτόνισσας καθαρίζει ολόκληρο στρατόπεδο μέσα σε μισή ώρα με τη φοβερή εκπαίδευση που υπάρχει. Και το ξέρουν, να σαι βέβαιος.

    ........Auto merged post: DSLaManiaC πρόσθεσε 0 λεπτά και 48 δευτερόλεπτα αργότερα ........



    Σου θίξαμε τους εθνικιστικούς σένσορες?




    Κι εσένα μάλλον σου θίξαμε τον ανδρισμό.
    H κακομαθησια δεν εχει σχεση με ανδρισμο.....

  9. #39
    Εγγραφή
    06-06-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    Θεωρητικά 24mbps
    ISP
    Forthnet
    Router
    speedtouch 510v4
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων

    Σου θίξαμε τους εθνικιστικούς σένσορες?
    Για μάντεψε καλύτερα...
    Είναι αδύνατο για έναν άνθρωπο να μάθει ό,τι νομίζει ότι ξέρει ήδη.

  10. #40
    Εγγραφή
    24-04-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    781
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    CONN-X
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    VIGOR 2700
    SNR / Attn
    43(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά με τη κακιά Τουρκία η οποία θέλει πάντα να ξανά σκλαβώσει τους ραγιάδες?

    Έχω γράψει τουλάχιστον 10 φορές από πάνω και δε το καταλαβαίνετε ότι ένας από τις ειδικές δυνάμεις της γειτόνισσας καθαρίζει ολόκληρο στρατόπεδο μέσα σε μισή ώρα με τη φοβερή εκπαίδευση που υπάρχει. Και το ξέρουν, να σαι βέβαιος.
    Δεν καταλαβαίνεις ότι όλα πρέπει να βρίσκονται σε ισσοροπία , τι εμποδίζει τους Τούρκους να μας επιτεθούν αν δεν υπάρχει καν στρατός?
    Είναι σαν να λένε οι Νοτιοκορεάτες αφού οι Βορειοι εχουν περισσότερους στρατιώτες και όπλα να καταργήσουμε τον στρατό μας αφού ετσι και αλλιώς θα χάσουμε χωρίς βοήθεια

    Μάλιστα αυτοί έχουν τους υπερκομάντο και οι δικοί μας ξύνονται . Αληθεια οι δικοί μας κομαντο πόσους μπορούν να φάνε?

    Οσο για την γενικότερη λογική θα πω αυτό:
    Και ο καλυτερος κλέφτης μπορεί να ανοιξει πορτα ασφαλείας σε 10 λεπτά μήπως να καταργήσουμε και τις πόρτες , συναγερμούς κτλ ?

  11. #41
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADx2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λόγω της γεωγραφικής μας θέσης είναι απαραίτητη η υπάρξη αρκετών στρατιωτικών μονάδων για λόγους φύλαξης - ελέγχου των συνόρων . Δεν ειμαστε Βελγιο να συνορευουμε με Γαλλια - Γερμανία κτλ. Πιστευω να αντιλαμβάνεσαι την διαφορά.
    Αυτά είναι μύθοι της θρεφόμενης επαρχίας, ηλικίας 50ετίας.

    Πλέον -> Βουλγαρία -> μέλος ΕΕ.

    Και σε λίγο (άντε 10 χρόνια), θα είναι και οι άλλες 2 (Σκόπια, Αλβανία).

  12. #42
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H κακομαθησια δεν εχει σχεση με ανδρισμο.....
    Ναι ακριβώς, το βρήκες.

    Όποιος δεν έχει διάθεση να πετάξει στα σκουπίδια 1 ολόκληρο έτος της ζωής του διαθέτοντας το σε μια χώρα προδοτών για το τίποτα είναι κακομαθημένος.

    Η εύκολη δικαιολογία.

  13. #43
    Εγγραφή
    21-05-2004
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εν τω μεταξυ η κουβεντα ξεφυγε οπως ηταν αναμενομενο, ο φιλος μας δεν θελει να παει φανταρος και ειναι ικανος να αραδιασει 120 σελιδες επιχειρηματα για αυτο. Δηλωσε αρνηση ρε μαν και μην πας, τα εχουμε πει 100.000 φορες αυτα ο νομος λεει οτι πρεπει να πας και αν δεν θελεις υπαρχουν εναλλακτικες.
    They see me postin', they hatin'...

  14. #44
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADx2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνεις ότι όλα πρέπει να βρίσκονται σε ισσοροπία , τι εμποδίζει τους Τούρκους να μας επιτεθούν αν δεν υπάρχει καν στρατός?
    Αυτό που τους εμποδίζει και τώρα που δεν υπάρχει στρατός.

  15. #45
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vasilis32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H κακομαθησια δεν εχει σχεση με ανδρισμο.....
    Ούτε έχουν σχέση όσα λέμε με "κακομαθησιά".

    Ωριμάστε κάποτε.

    ........Auto merged post: WAntilles πρόσθεσε 0 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εν τω μεταξυ η κουβεντα ξεφυγε οπως ηταν αναμενομενο, ο φιλος μας δεν θελει να παει φανταρος και ειναι ικανος να αραδιασει 120 σελιδες επιχειρηματα για αυτο. Δηλωσε αρνηση ρε μαν και μην πας, τα εχουμε πει 100.000 φορες αυτα ο νομος λεει οτι πρεπει να πας και αν δεν θελεις υπαρχουν εναλλακτικες.
    Εγώ πήγα πριν από 10 χρόνια - και εδώ και χρόνια - λέω τα ίδια με τον φίλο μας.

    Τώρα να δούμε τί θα πεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος WAntilles : 04-01-12 στις 15:41. Αιτία: auto merged post

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 49
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-10, 10:18
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-10, 11:11
  3. Περί συνταγματικότητας στρατιωτικής θητείας
    Από thama στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-09, 12:44
  4. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-08, 18:40
  5. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-08, 14:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας