Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχω ένα σχεδόν ξεχασμένο και παρατημένο email στο hotmail το οποίο σπάνια χρησιμοποιώ και είναι γεμάτο με σπαμ, αλλά παρόλα αυτά δε θέλω να το χάσω. Με τον ίδιο λογαριασμό έχω και το messenger, το οποίο χρησιμοποιούσα πολύ παλιότερα, τώρα καθόλου. Βλέπω λοιπόν τις προάλλες ότι δεν μπορώ να μπω με το όνομα και το password μου και λέει ότι έχει πρόβλημα και ίσως έχει μπει κάποιος στο λογαριασμό και για αυτό έχει κλειδωθεί. Προσπαθόντας να ανακτήσω ή να δημιουργήσω καινούριο κωδικό όπως γίνεται συνήθως, ακόμα δεν έχω καταφέρει να το κάνω και να μπω στο λογαριασμό διότι ζητάει πολύ απίστευτα πράγματα. Καταρχάς ζητούσε το κινητό μου τηλέφωνο ( ! ) για να μου στείλει κάτι και να επιβεβαιώσει ότι είμαι εγώ. Φυσικά και ΔΕΝ πρόκειται να δώσω τον αριθμό του κινητού μου στο hotmail. Μετά είχε κάτι απίστευτες ερωτήσεις, όχι ερωτήσεις ασφαλείας, στις οποίες θα απαντούσα άνετα, αν θυμόμουν αν έχω βάλει ή όχι (δε θυμάμαι), αλλά δεν έδωσε τέτοια επιλογή, είχε ερωτήσεις κάτι για τους τίτλους των μαίηλ και γράψε για ποιο ΘΕΜΑ μιλούσες σε κάποια από τα μαίηλ σου και κάτι τέτοια ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΕΡΓΑ... Δεν ξέρω τι να κάνω, έχει συμβεί σε άλλον;

  2. #2
    Εγγραφή
    18-10-2010
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Σε μένα είχε συμβεί κάτι παρόμοιο.Είχα αρκετό καιρό να μπω στο hotmail και ειχε γεμισει με spam 100+ και γι'αυτο μου ζητούσε να αλλάξω κωδικό όπως επίσης και να δώσω το κινητό για να ελένξουν οτι είμαι εγώ.Με τα χίλια ζόρια τους το έδωσα .Έπειτα έστειλαν ενα sms το οποίο είχε έναν κωδικό τον έβαλα στη σελίδα και μετά συνδέθηκε επιτυχώς.Αυτό ήταν όλο .

    Πάντως ,παρόλο που έχω δύο λογαριασμούς(hotmail,gmail) για χρήση σε όποια ιστοσελίδα και αν γραφτώ και για ανεπίσημα e-mail ,μπορώ να πω οτι το gmail φιλτράρει πολύ καλύτερα τα spam και σχεδον δεν έχω λάβει ποτέ τέτοιου είδους e-mail από το gmail ενω από τον άλλο πάροχο εμφανίζονται καθημερινα μηνυματα για φαρμακα ,δηθεν εκπτώσεις και ενημερωτικά απο τράπεζες που ποτέ δεν έχω συνεργαστεί.

  3. #3
    Εγγραφή
    04-05-2009
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    166
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Και το gmail πλέον σου ζητάει αριθμό κινητού τηλεφώνου. Γενικά φίλε TheUser το κλείδωμα του λογαριασμού δεν ήταν και τόσο περίεργο.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    378
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δε θέλω να δίνω το κινητό μου σε κάποιον πάροχο email, δεν υπάρχει άλλος τρόπος να μπω στο λογαριασμό; Τι πάθανε ξαφνικά και ζητάνε ΚΙΝΗΤΟ; Μόνο εμένα μου φαίνεται περίεργο; Κινητό δε σου ζητάει ούτε η Εφορία που λέει ο λόγος!

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πάρε μιά sim με 1 € απο πλανόδιο, ενεργοποίησέ την, και δώσ' τους αυτό το νούμερο.
    Ξεκλείδωσε τον λογαριασμό σου, και μετά, πέτα την.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-01-2007
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    472
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    100Mbps/10Mbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9 dB(dB) / 12(dB)
    Κ αμα δεν σου ερχεται το μηνυμα πως εμενα;; Τοτε τι κανεις;

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-12, 13:25
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-05-11, 00:47
  3. παραξενες σελιδες σε Email στο hotmail
    Από kourkos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-10, 22:12
  4. Διαγραφή λογαριασμού στο hotmail
    Από kostis38 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-10, 13:02
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-06, 23:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας