Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 97
  1. #16
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως το 2012 να είναι η χρονιά του wp7 στα smartphones manosdoc! Κράτα γερά!


    Μου χρωστάς πληκτρολόγιο, mouse, οθόνη και μια coca cola 330ml που έφυγε κυρίως από την μύτη.

    Έγραψες
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  2. #17
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως το 2012 να είναι η χρονιά του wp7 στα smartphones manosdoc! Κράτα γερά!
    Άσχετο; Εγώ ανέφερα πως άλλοι OEMs θέλουν την ειδική σχέση της Nokia για τα licences και την πρόσβαση στον κώδικα.

    Αλλά ο καθένας με τον πόνο του.

    ........Auto merged post: manosdoc πρόσθεσε 2 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων


    Μου χρωστάς πληκτρολόγιο, mouse, οθόνη και μια coca cola 330ml που έφυγε κυρίως από την μύτη.

    Έγραψες
    Το αστείο που βρίσκεται; Σε κάτι που είπα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manosdoc : 20-01-12 στις 23:02. Αιτία: auto merged post
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  3. #18
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο; Εγώ ανέφερα πως άλλοι OEMs θέλουν την ειδική σχέση της Nokia για τα licences και την πρόσβαση στον κώδικα.

    Αλλά ο καθένας με τον πόνο του.
    Καθόλου άσχετο. Για να αποκτήσει marketshare το Windows Phone, πρέπει να ακολουθήσει το παράδειγμα του Αndroid. Μέχρι τότε το βλέπω να παλεύει να πιάσει το Bada (Tizen? οΟ).

  4. #19
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άσχετο; Εγώ ανέφερα πως άλλοι OEMs θέλουν την ειδική σχέση της Nokia για τα licences και την πρόσβαση στον κώδικα.

    Αλλά ο καθένας με τον πόνο του.

    ........Auto merged post: manosdoc πρόσθεσε 2 λεπτά και 37 δευτερόλεπτα αργότερα ........
    Τι ακριβώς προσφέρει ένα lumia 900 από ένα HTC Titan από πλευράς software γιατί αυτή ει "ειδική" σχέση εμένα μου φαίνεται περισσότερο για δικαιολογία για το buy out του symbian;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αστείο που βρίσκεται; Σε κάτι που είπα;
    Νομίζω ότι είναι αρκετά ξεκάθαρο το αστείο που ακούει στο όνομα year of the linux desktop μπορεί άνετα να γίνει "port" για τα win στον χώρο του mobile OS
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  5. #20
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθόλου άσχετο. Για να αποκτήσει marketshare το Windows Phone, πρέπει να ακολουθήσει το παράδειγμα του Αndroid. Μέχρι τότε το βλέπω να παλεύει να πιάσει το Bada (Tizen? οΟ).
    Ανέφερα κάτι τέτοιο για να με αναφέρεις στο πόστ;
    Έχεις ξεφύγει τελευταία. Αν ήθελες μπορούσες να έγραφες την γνώμη σου χωρίς να με αναφέρεις.

    Και πάλι δεκάρα δεν δίνω για το τι θεωρείς πως πρέπει να ακολουθηθεί για να πιάσει marketshare το Windows Phone. Το τι θα γίνει θα κριθεί σε 1-2 χρόνια.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoxir Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβώς προσφέρει ένα lumia 900 από ένα HTC Titan από πλευράς software γιατί αυτή ει "ειδική" σχέση εμένα μου φαίνεται περισσότερο για δικαιολογία για το buy out του symbian;

    Νομίζω ότι είναι αρκετά ξεκάθαρο το αστείο που ακούει στο όνομα year of the linux desktop μπορεί άνετα να γίνει "port" για τα win στον χώρο του mobile OS
    Δεν ανέφερα τι προσφέρει ένα Lumia Vs Titan.
    Ανέφερα ότι η HTC θα ήθελε να μην πληρώνει όσο η Nokia τα Licence fees (πρακτικά μηδενικά) και να έχει πρόσβαση στον native κώδικα. Έτσι θα παρήγαγε πιο φτηνά κινητά, όπως κάνει η Nokia με το 710. Το αν τελικά είναι καλύτερα με Meego ή Windows Phone μένει να αποδειχτεί, πάντως σίγουρα δεν ήταν το Symbian στο παιχνίδι και σίγουρα δεν έχω μετοχές στην Nokia για να με ενδιαφέρει. Σαν καταναλωτής έχω όφελος όμως καθώς προσφέρεται μια σοβαρή εναλλακτική στην αισθητική και κατασκευή τηλεφώνων σε Windows Phone από μια εταιρεία που σίγουρα δεν θα παράγει σε Android.

    Είναι απόλυτα δεκτό και αστείο να ακούγεται στον χώρο του Mobile OS το quote αλλά δεν έγραψα εγώ κάτι τέτοιο. Κάτι τέτοιο είναι στην φαντασία και στο μένος του c4lex.
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  6. #21
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανέφερα κάτι τέτοιο για να με αναφέρεις στο πόστ;
    Έχεις ξεφύγει τελευταία. Αν ήθελες μπορούσες να έγραφες την γνώμη σου χωρίς να με αναφέρεις.

    Είναι απόλυτα δεκτό και αστείο να ακούγεται στον χώρο του Mobile OS το quote αλλά δεν έγραψα εγώ κάτι τέτοιο. Κάτι τέτοιο είναι στην φαντασία και στο μένος του c4lex.
    http://www.adslgr.com/forum/showpost...9&postcount=25

    Καλό βράδυ manosdoc.

  7. #22
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Για να συμβάλλω on-topic στην συζήτηση υπάρχουν φήμες ακόμη, φήμες επαναλαμβάνω πως η πρακτική με την οποία η Microsoft πρόκειται να βοηθήσει τους OEMs να χαμηλώσουν τιμές μέσα σε όλα θα είναι η βελτιστοποίηση του OS για 256MB RAM. Παρόλο που είναι ήδη Hardware Chassis 1 spec, αναφέρεται πως θα υπάρξουν βελτιώσεις τόσο ώστε οι OEMs να εξοικονομούν χρήματα μέσω τέτοιων βελτιώσεων και να μην τοποθετούν 512ΜΒ μόνο και μόνο για σιγουριά.

    Αναμένουμε για επιβεβαίωση ή όχι των φημών.
    Θα πρόκειται για τρομερή βελτίωση κάτι που αντίστοιχο έχει προς το παρών η Apple.

    ........Auto merged post: manosdoc πρόσθεσε 2 λεπτά και 32 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτον έβαλα off-topic, δεύτερον απάντησα σε quote σου για το μερίδιο αγοράς και κατά πόσο έξυπνοι ή βλάκες είναι όσοι δεν βλέπουν το μέλλον. Μην ψάχνεις να δικαιολογηθείς, δεν χρειάζεται, δεν απαιτώ. Απλά ζήτησα να χαλαρώσεις με τα προσωπικά quotes.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manosdoc : 20-01-12 στις 23:49. Αιτία: auto merged post
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  8. #23
    Εγγραφή
    26-11-2005
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι έτσι τα οικονομικά, η αύξηση του κόστους μετακυλίεται πολλαπλάσια στον καταναλωτή.
    Αυτό που ισχυρίστηκα είναι ότι τελικά το κόστος είναι το ίδιο είτε για android είτε για WP7 (ή έστω απειροελάχιστη). Οπότε όσο και να το πολλαπλασιάσεις (ρεαλιστικά) δεν πρόκειται να γιγαντώσει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης το κόστος R&D του Android είναι επιλογή της εταιρείας και όχι σταθερό. Αν θέλει να δώσει vanilla Android δεν θα είναι απαραίτητα μεγαλύτερο των WP7, θα μπορούσε να είναι ακόμη και μικρότερο.
    Κατ' εμέ (άρα αυθαίρετα) ένα καθαρό android δεν πουλά πολύ (χωρίς τις βελτιώσεις του κατασκευαστή)...

  9. #24
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Το κόστος του Android είναι less than free. Ο μόνος τρόπος να φτάσει η Microsoft αυτή την τιμή είναι να πληρώνει τους κατασκευαστές (ouch). Ή να βρει τρόπο να πουλάει παλιότερο hardware στην τιμή σύγχρονων specs. Αλλά αυτό έχει κι άλλα μειονεκτήματα. Το linux για παράδειγμα πάντα είχε αυτό το πλεονέκτημα.

    Το "σχέδιο με τις πατέντες" είδε το android να φτάνει τις 700.000 ενεργοποιήσεις/μέρα και δεν φαίνεται να είναι viable καθόλου.

  10. #25
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κόστος του Android είναι less than free. Ο μόνος τρόπος να φτάσει η Microsoft αυτή την τιμή είναι να πληρώνει τους κατασκευαστές. (Ή να βρει τρόπο να πουλάει παιότερο hardware στην τιμή σύγχρονων specs. Αλλά αυτό έχει κι άλλα μειονεκτήματα. Το linux για παράδειγμα πάντα είχε αυτό το πλεονέκτημα.)
    Αυτή την στιγμή πληρώνουν για patent fees και για R&D ενώ σε Windows Phone τα αναλαμβάνει όλα η Microsoft.
    Hardware specs για Android ICS έχουμε;
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  11. #26
    Εγγραφή
    05-02-2009
    Περιοχή
    In the Stargate Universe...
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16699/985
    ISP
    OTEnet
    Router
    Huawei EchoLife 520c
    SNR / Attn
    4.1(dB) / 20.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κόστος του Android είναι less than free. Ο μόνος τρόπος να φτάσει η Microsoft αυτή την τιμή είναι να πληρώνει τους κατασκευαστές (ouch).
    Κάτι που θα έπρεπε να κάνει ήδη -έστω και με τις μεγάλες απώλειες που συνεπάγεται- προκειμένου να εξασφαλίσει μια μεγάλη βάση χρηστών.
    Αν και το 2012 τα WP συνεχίσουν αυτή την (μη) πορεία, θα έχουν την τύχη του Kin. H Microsoft δεν δείχνει διατεθειμένη να επενδύσει τα ποσά που απαιτούνται για να αυξήσει το market share.
    >> James Randi <<--- A man to admire, a man to respect

    Linux4Coffee
    You'll never know what you're missing until you try Arch

    "Next time you want to buy a computer, consider buying a mac (and installing Windows/Linux on it). Even after five years, when it's cheap chinese hardware is obsolete there will be someone ignorant enough to buy it for ten times the price."

  12. #27
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DreamAxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι που θα έπρεπε να κάνει ήδη -έστω και με τις μεγάλες απώλειες που συνεπάγεται- προκειμένου να εξασφαλίσει μια μεγάλη βάση χρηστών.
    Αν και το 2012 τα WP συνεχίσουν αυτή την (μη) πορεία, θα έχουν την τύχη του Kin. H Microsoft δεν δείχνει διατεθειμένη να επενδύσει τα ποσά που απαιτούνται για να αυξήσει το market share.
    Θα ήταν η απόλυτη ήττα για την MS. Η Apple δεν έχει κανένα πρόβλημα σε αυτό, έτσι κι αλλιώς είναι hardware company. Η MS όμως πουλάει software. Γι' αυτό στρέφονται στο cloud πια.

  13. #28
    Εγγραφή
    28-02-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    4.284
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανέφερα ότι η HTC θα ήθελε να μην πληρώνει όσο η Nokia τα Licence fees (πρακτικά μηδενικά) και να έχει πρόσβαση στον native κώδικα. Έτσι θα παρήγαγε πιο φτηνά κινητά, όπως κάνει η Nokia με το 710.
    Μα η nokia είχε πλήρη πρόσβαση σε native κώδικα. Τον δικό της κώδικα, αλλά επέλεξε(?) να πάει με την microsoft. Και υποτίθεται ότι αυτό είναι προνομιακό? Εκτός
    και εαν η ms φτιάχνει τα wp μόνο με την nokia in mind.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν καταναλωτής έχω όφελος όμως καθώς προσφέρεται μια σοβαρή εναλλακτική στην αισθητική και κατασκευή τηλεφώνων σε Windows Phone από μια εταιρεία που σίγουρα δεν θα παράγει σε Android.
    Εθελοτυφλείς μου φαίνεται. Την επιλογή για wp την είχες και πριν την nokia. Ίσα ίσα, έχασες επιλογές, αφού δεν μπορείς πλέον να έχεις meego.

  14. #29
    Εγγραφή
    18-01-2009
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.285
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1.020/16.075
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    Thompson TG585v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 17,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ανέφερα τι προσφέρει ένα Lumia Vs Titan.
    Ανέφερα ότι η HTC θα ήθελε να μην πληρώνει όσο η Nokia τα Licence fees (πρακτικά μηδενικά) και να έχει πρόσβαση στον native κώδικα. Έτσι θα παρήγαγε πιο φτηνά κινητά, όπως κάνει η Nokia με το 710. Το αν τελικά είναι καλύτερα με Meego ή Windows Phone μένει να αποδειχτεί, πάντως σίγουρα δεν ήταν το Symbian στο παιχνίδι και σίγουρα δεν έχω μετοχές στην Nokia για να με ενδιαφέρει. Σαν καταναλωτής έχω όφελος όμως καθώς προσφέρεται μια σοβαρή εναλλακτική στην αισθητική και κατασκευή τηλεφώνων σε Windows Phone από μια εταιρεία που σίγουρα δεν θα παράγει σε Android.

    Είναι απόλυτα δεκτό και αστείο να ακούγεται στον χώρο του Mobile OS το quote αλλά δεν έγραψα εγώ κάτι τέτοιο. Κάτι τέτοιο είναι στην φαντασία και στο μένος του c4lex.
    Έχω την εντύπωση ότι η Nokia πληρώνει κανονικά licences (θα το τσεκάρω όμως γιατί δεν είμαι απόλυτα σίγουρος) εκτός αν αφαιρείς τα χρήματα που τσέπωσαν από την MS όταν έγινε το deal οπότε πάσο.

    Το ερώτημα μου για το titan vs lumia αναφερόταν ακριβώς στην δυνατότητα που έχει η Nokia να έχει πρόσβαση στον κώδικα. Συγκεκριμένα εάν έχει πρόσβαση στον κώδικα έχει μόνο για να τον κοιτάει; Γιατί δεν φάνηκε να προσθέτει κάτι. Επίσης πόσα λεφτά να γλιτώσει από software; Το 710 είναι φθηνό κατ'έμε επειδή το hardware του δεν είναι τίποτα το σπουδαία + το γεγονός ότι θέλουν να μαζέψουν κόσμο.
    “This is hell, this is not Wall Street. We have a little thing called integrity here” Crowley King of Hell
    A computer without windows is like a cake without mustard!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arkara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα η nokia είχε πλήρη πρόσβαση σε native κώδικα. Τον δικό της κώδικα, αλλά επέλεξε(?) να πάει με την microsoft. Και υποτίθεται ότι αυτό είναι προνομιακό? Εκτός
    και εαν η ms φτιάχνει τα wp μόνο με την nokia in mind.



    Εθελοτυφλείς μου φαίνεται. Την επιλογή για wp την είχες και πριν την nokia. Ίσα ίσα, έχασες επιλογές, αφού δεν μπορείς πλέον να έχεις meego.
    1. Οι άλλοι OEMs δεν έχουν δικαίωμα σε native code alteration.
    2. To Meego είναι open-source
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-11, 02:43
  2. Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-11, 00:35
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-10, 11:52
  4. διαρκεια χρησης των Windows 7
    Από antonis2 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-09, 23:40
  5. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-07, 18:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας