Σελ. 1 από 21 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 308
  1. #1
    Εγγραφή
    25-08-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι, Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20550/2495
    ISP
    OTE Conn-x IPv4/IPv6
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ASUS RT-N66U
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν με ενοχλεί τίποτα περισσότερο απο το να δέχομαι τηλεφωνήματα ή ακόμα και επισκέψεις απο άτομα που έχουν βάλει οι πάροχοι να ψαρεύουν πελάτες. Ακόμα δεν έχω βρίσει κανέναν αλλά έφτασα στα όρια σε δύο περιπτώσεις:

    1. Ένας κουστουμάτος τύπος μου χτυπά το κουδούνι ότι είναι τεχνικός του ΟΤΕ. Κάνω το λάθος να του ανοίξω τη πόρτα νομίζοντας ότι υπάρχει τεχνικό θέμα. Με ρωτά πόσα πληρώνω τον μήνα στο λογαριασμό του ΟΤΕ. Αρχίζω να καταλαβαίνω τι παίζει και τον ρωτώ απ´ευθείας να μου πεί τι ακριβώς δουλειά κάνει. Ομολογεί ότι είναι απο την HOL και ότι μπορεί να μου μειώσει το κόστος και να μου αυξήσει τη ταχύτητα του ADSL. Τον έστειλα στο διάολο. Δεν είναι παράνομο να λες ότι είσαι κάτι άλλο για να σου ανοίξουν την πόρτα;

    2. Τηλεφώνημα απο έναν τύπο που ήθελε και καλά να μάθει τι λογαριασμό έχω το μήνα στον ΟΤΕ. Αυτός ήταν απο τη Cyta. Του λέω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τον OTE, έχω άσχημη εμπειρία απο παρόχους (Wind) και έτσι να με αφήσει ήσυχο. Μου λέει ότι αυτός μπορεί να μου μειώσει στο μισό το λογαριασμό του ΟΤΕ. Του λέω πάλι ότι δεν θέλω. Μου λέει ότι έχω άσχημη σύνδεση και το τηλέφωνο μου έχει θόρυβο. Του λέω ότι δεν ακούω κανένα θόρυβο εγώ κι αν αυτός έχει πρόβλημα μπορεί να φταίει το ότι με παίρνει απο Cyta. Τα παίρνει στο κρανίο και λίγο πολύ μου λέει ότι δεν καταλαβαίνω τι μου γίνεται. Τον στέλνω κι αυτόν στο διάολο.

    Γιατί επιτέλους δεν με αφήνουν ήσυχο; Με έχουν πάρει όλοι πια απο πολλές φορές ο καθένας. Γιατί δεν με βγάζουν απο τη λίστα τους;

    Μια φορά με είχε πάρει και ο ΟΤΕ μήπως θέλω να προσθέσω στο πακέτο μου το ΟΤΕ ΤV. Του είπα ότι δεν βλέπω ΤV. Με ρωτά: "ούτε ποδόσφαιρο;" Του εξηγώ: "ειδικά ποδόσφαιρο!" Επιμένει: "μα το κόστος είναι πολύ μικρό!" Απαντώ: "και δωρεάν να ήταν δεν το θέλω." Τότε κατάλαβε και υποχώρησε.

    Πως μπορώ να βάλω warning στο τηλέφωνο αν με καλεί πάροχος να σταματά την κλήση;
    “The good thing about Science is that it's true whether or not you believe in it.”

    - Neil deGrasse Tyson

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απλούστατα, όποιος πάροχος και να σε παίρνει, εσύ θα λές οτι μόλις χτές, έγινες πελάτης του.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-08-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι, Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20550/2495
    ISP
    OTE Conn-x IPv4/IPv6
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ASUS RT-N66U
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλούστατα, όποιος πάροχος και να σε παίρνει, εσύ θα λές οτι μόλις χτές, έγινες πελάτης του.
    Χμμ... αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Να λέω: "μόλις έστειλα την αίτηση μεταφοράς σε σας! Τι σύμπτωση!"
    “The good thing about Science is that it's true whether or not you believe in it.”

    - Neil deGrasse Tyson

  4. #4
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι, έτσι καρφώνεσαι.
    Λέγε "χτές-προχτές", καί για σπάσιμο που χάσανε την "πώληση".
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-08-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι, Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20550/2495
    ISP
    OTE Conn-x IPv4/IPv6
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ASUS RT-N66U
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, έτσι καρφώνεσαι.
    Λέγε "χτές-προχτές", καί για σπάσιμο που χάσανε την "πώληση".
    Σωστά. Ίσως μάλιστα έτσι με σβήσουν κι απο τη λίστα τους αφού με μαρκάρουν σαν "πελάτη τους"!


    Εκτός και θεωρήσουν ότι πω σαν "προφορικό συμβόλαιο" και με μεταφέρουν αυτοί στο δικό τους σύστημα! Είναι να παίζεις με τέτοια λαμόγια;

    ........Auto merged post: paspro πρόσθεσε 17 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παρόμοιο εκνευρισμό νιώθω βέβαια κι όταν πάω σε ένα μαγαζί και με το που μπαίνω στην πόρτα με πλησιάζει κάποιο άτομο με την ερώτηση: "πως μπορώ να σας εξηπηρετήσω;" Αν απαντήσω: "με το να με αφήσεις ήσυχο και χωρίς υποδείξεις για το τι να αγοράσω αφού εγώ ξέρω καλύτερα απο εσένα τι θέλω" θα είμαι αγενής;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paspro : 25-01-12 στις 01:49. Αιτία: auto merged post
    “The good thing about Science is that it's true whether or not you believe in it.”

    - Neil deGrasse Tyson

  6. #6
    Εγγραφή
    02-01-2011
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    μπορεις απλα να τους κλεισεις το τηλ στην μουρη "δεν με ενδαιφερει γεια σας"

    Εδω εμενα σημερα με παιρνει μια τυπισα και μου κανει "Τι αποψη εχετε για το νερο που πινετε ? δεν εχει πολυ χλωριο ? " "Της λεω μια χαρα ειναι και δεν ξερω αν εχει πολυ ή λιγο χλωριο καθως δεν ειμαι χημικος οπως ουτε και εσεις . Γεια σας. "

    Ελεος ρε παιδια ολα εν τω μεταξυ 3 το μεσημερι ! θεοι!

  7. #7
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Σήμερα ήρθε τύπος από wind. Αυτός ήταν πονηρός. Χτυπάει το κουδούνι από κάτω, ρωτάω και λέει ότι ήρθε για αναβάθμιση τηλεφώνων.

  8. #8
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    Χαχαχαχαχα εμενα μου ειχε συμβει κατι παρομοιο: Ειχαν ερθει απο την Power Hellas.. Κατι σημειωσε στον λογαριασμο και ειχε πιασει την παρλα... Μου λεει να βγω λιγακι να δουμε τα ρολογια, και μολις μου τα δειχνει, μπαινω μεσα στο σπιτι, τον στελνω και του εκλεισα την πορτα!

  9. #9
    Εγγραφή
    25-08-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι, Αθήνα
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20550/2495
    ISP
    OTE Conn-x IPv4/IPv6
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    ASUS RT-N66U
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 16.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα ήρθε τύπος από wind. Αυτός ήταν πονηρός. Χτυπάει το κουδούνι από κάτω, ρωτάω και λέει ότι ήρθε για αναβάθμιση τηλεφώνων.
    Σαν αυτόν που ήρθε σε μένα απο την HOL. Δεν λένε τι πραγματικά είναι αλλά κάτι σχετικά με τη τηλεφωνία για παραπλανήσουν τον κόσμο να τους ανοίξει τη πόρτα. Αυτός μάλιστα που είχε έρθει σε μένα, αφού τον έδιωξα, πήρε βόλτα όλα τα διαμερίσματα της πολυκατοικίας ψαρεύοντας για κάποιους που θα πειστούν ότι θα τους μειώσει το λογαριασμό του τηλεφώνου στο μισό.

    Δεν είναι παράνομο να παριστάνει κάποιος ότι κάνει κάποιο άλλο επάγγελμα απο αυτό που πραγματικά κάνει για να μπεί σε ένα σπίτι ή μια πολυκατοικία; Έχουν πάρει πολύ θάρρος νομίζω.
    “The good thing about Science is that it's true whether or not you believe in it.”

    - Neil deGrasse Tyson

  10. #10
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φυσικά και είναι παράνομο paspro.

  11. #11
    Εγγραφή
    05-08-2010
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    341
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Άντε εσύ απέδειξε όμως τι σου είπε για να σε αφήσει να μπεις. Εγώ πάντως έχω ρίξει ένα κάρο πόρτες σε τηλέφωνα και σε κουδούνια που μου έχουν χτυπήσει.
    Though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light.
    Zeratul, StarCraft

  12. #12
    Εγγραφή
    02-11-2011
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    174
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Cyta Hellas
    Ταχύτητα
    6079/1090
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Pirelli ADB P.RG A4201G
    Κάλεσε άμεσα στο τμήμα καταγγελιών / παραπόνων στους παρόχους οι οποίοι σε ενοχλούν και ζήτησε την διαγραφή σου από τις λίστες τους.

    Θα το κάνουν και υπάρχει λίστα με άτομα που δεν τα καλούν ποτέ.

    Επίσης εάν είσαι φιλόζωος, εάν δεν είσαι να γίνεις, πάρε λυκόσκυλο κατάμαυρο σαν τον Διάολο και άσε τον σκύλο σου να συζητήσει με τον πωλητή.

    Θα τα βρούνε!!!

    Τώρα κι εσένα σε "κόβω" λίγο τσαντίλα μιας και όταν ρωτάει ο πωλητής, σε καταστήματα, εάν μπορεί να σε εξυπηρετήσει είναι ευγενικό και αρκετές φορές σε σώζει από το να ψάχνεις σαν την άδικη κατάρα το αντικείμενο του πόθου σου :P

    Eμένα με εκνευρίζει όταν ρωτάνε εάν μπορούν να με βοηθήσουν...όχι , εάν ήθελα βοήθεια θα πήγαινα στην Εκκλησιά να ανάψω και κεράκι στον Άγιο Φανούριο.

  13. #13
    Εγγραφή
    23-01-2012
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    TG585 v8
    SNR / Attn
    14,0(dB) / 14,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλά έμενα παλιά που ήμουν συνδρομητής στην forthnet με πήραν τηλέφωνο από την forthnet και μου έκαναν προσφορά να πάω στην εταιρία τους και στο πρόγραμμα 2play αυτό που είχα τότε.

  14. #14
    Εγγραφή
    28-04-2011
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    683
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paspro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν με ενοχλεί τίποτα περισσότερο απο το να δέχομαι τηλεφωνήματα ή ακόμα και επισκέψεις απο άτομα που έχουν βάλει οι πάροχοι να ψαρεύουν πελάτες. Ακόμα δεν έχω βρίσει κανέναν αλλά έφτασα στα όρια σε δύο περιπτώσεις:

    1. Ένας κουστουμάτος τύπος μου χτυπά το κουδούνι ότι είναι τεχνικός του ΟΤΕ. Κάνω το λάθος να του ανοίξω τη πόρτα νομίζοντας ότι υπάρχει τεχνικό θέμα. Με ρωτά πόσα πληρώνω τον μήνα στο λογαριασμό του ΟΤΕ. Αρχίζω να καταλαβαίνω τι παίζει και τον ρωτώ απ´ευθείας να μου πεί τι ακριβώς δουλειά κάνει. Ομολογεί ότι είναι απο την HOL και ότι μπορεί να μου μειώσει το κόστος και να μου αυξήσει τη ταχύτητα του ADSL. Τον έστειλα στο διάολο. Δεν είναι παράνομο να λες ότι είσαι κάτι άλλο για να σου ανοίξουν την πόρτα;

    2. Τηλεφώνημα απο έναν τύπο που ήθελε και καλά να μάθει τι λογαριασμό έχω το μήνα στον ΟΤΕ. Αυτός ήταν απο τη Cyta. Του λέω ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος απο τον OTE, έχω άσχημη εμπειρία απο παρόχους (Wind) και έτσι να με αφήσει ήσυχο. Μου λέει ότι αυτός μπορεί να μου μειώσει στο μισό το λογαριασμό του ΟΤΕ. Του λέω πάλι ότι δεν θέλω. Μου λέει ότι έχω άσχημη σύνδεση και το τηλέφωνο μου έχει θόρυβο. Του λέω ότι δεν ακούω κανένα θόρυβο εγώ κι αν αυτός έχει πρόβλημα μπορεί να φταίει το ότι με παίρνει απο Cyta. Τα παίρνει στο κρανίο και λίγο πολύ μου λέει ότι δεν καταλαβαίνω τι μου γίνεται. Τον στέλνω κι αυτόν στο διάολο.

    Γιατί επιτέλους δεν με αφήνουν ήσυχο; Με έχουν πάρει όλοι πια απο πολλές φορές ο καθένας. Γιατί δεν με βγάζουν απο τη λίστα τους;

    Μια φορά με είχε πάρει και ο ΟΤΕ μήπως θέλω να προσθέσω στο πακέτο μου το ΟΤΕ ΤV. Του είπα ότι δεν βλέπω ΤV. Με ρωτά: "ούτε ποδόσφαιρο;" Του εξηγώ: "ειδικά ποδόσφαιρο!" Επιμένει: "μα το κόστος είναι πολύ μικρό!" Απαντώ: "και δωρεάν να ήταν δεν το θέλω." Τότε κατάλαβε και υποχώρησε.

    Πως μπορώ να βάλω warning στο τηλέφωνο αν με καλεί πάροχος να σταματά την κλήση;
    χαχα έχουν ξεφύγει τώρα με την κρίση πραγματικά, μπορείς να λες ότι εργάζεσαι σε κάποιον αντίπαλο πάροχο το έχω κάνει στο παρελθόν.

  15. #15
    η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ μην απαντάς καθόλου, επειδή βιάζονται ΔΕΝ περιμένουν πολύ, χτυπάνε 1-2 φορές το κουδούνι και φεύγουν αμέσως εάν δεν απαντήσεις, εγώ αυτό κάνω.

Σελ. 1 από 21 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. παροχος με λιγους πελατες
    Από TEO2202 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-11, 20:39
  2. Ψαρεύοντας αλήθειες μέσα στα σκουπίδια...(για να μαθαίνουμε οι μικρότεροι!)
    Από HELL_pegaSOS στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-11, 21:09
  3. ΠΕΛΑΤΕΣ VIVODI
    Από karamitros στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-07, 15:24
  4. Δημοσκόπηση για πελάτες ΟΝ
    Από xlntstay στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-07, 20:33
  5. πως να χασετε πελατες!
    Από Reef στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-06, 21:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας