kalispera paidia! prin kairo eixa mia terastia istoria me to internet, pou xafnika arxise na mou blockarei selides pou ithela na anoixw. eixa dokimasei apo 5 diaforetika laptop kai 3 iphone, akoma kai apo ta apps tous (px facebook). enas filos mou eipe oti to modem de fteei 100% kai etsi arxisa ta tilefwnimata ston ote, pou mou ekanan 50 fores reset ti grammi, mou tin erixan apo 24ara se 12ara, kai telikws to modem xriazotan ena APLO reset. kai erxomai sto epimaxo thema, pou arxise na simvainei xafnika. oooopote tou erthei i orexi, to internet me petaei...kai boreite na katalavete poso spastiko einai afto otan milaw me thn kopela mou pou spoudazei sthn agglia kai kathe 15 defterolepta to internet peftei...alla to asteio einai pws alles fores den peftei kai katholou. opote DEN borw na katalavw ti ginete. episis exw kanei egkatastasi kai ena access point, to opoio sindeete me to modem/router mesw ilektrikou revmatos (powerlink adaptor ? ) kai ta exw valei fysika stin idia fasi, efoson to revma einai trifasiko. k tis perisoteres fores eimai sindedemenos ousiastika apo to access point. to modem/router, to access point kai ta powerlink adaptor (?) einai oola NETGEAR kai nomizw ta exoume 5 xronia sigura. k arxisa na skeftomai mhpws theloun allagi siga siga. kamia idea????

aaaafta!

YG: o aderfos mou pou einai nea yorki, eixe ki aftos ena netgear modem/router, to opoio tou ekane provlimata kai ton petage gia para polles meres, kai telikws to allaxe kai pire ena medialink pou einai sindedemenos synexws, xwris kanena provlima!