Σελ. 77 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5767727576777879828797 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.141-1.155 από 2255
  1. #1141
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλημερα! εμενα παντως δεν με ξαναπηρε κανεις εδω και πολλες μερες!
    καποιο θαυμα πρεπει να εγινε.....

  2. #1142
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Ακούω ότι ψήνεται αλλαγή στο νόμο περί συχνότητας επικοινωνιών των εισπρακτικών (σε μια φορά την εβδομάδα).

  3. #1143
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, τελικα σημερα πηραν απο vodafone, δεν ημουν εγω να την στολισω καταληλως, και μαλιστα επεμενε εκνευριστικα οπως μου ειπαν...
    προστεθηκε στην black list μου....
    2130187221

    επισης στο κινητο της μανας μου πηρε ενας εκανε μαλλον ψευτικα βραχνη φωνη, με αποκρυψη και ελεγε ελα εσυ εισαι? δεν με θυμασαι? και αλλα τετοια και του το εκλεισε στην μαπα...
    επρεπε σε μενα να παρει κανας τετοιος να πεσει πολυ δουλεμα, αλλα εχω κοψει νουμερα χωρις αριθμο και στο κινητο και στο σταθερο.

  4. #1144
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    6933917222 αναπάντητες σε σταθερό και κινητό, wind απ οτι είδα. Έφαγε blocklist.

    Ερώτηση: Αν αγοράσω Πανασονικ ασυρματο και τη βαλω στις απορριπτέες κλήσεις, ενω έχω δυο τηλέφωνα πάνω στη γραμμή, ένα σταθερό και ένα ασύρματο, τι παίζει; Θα χτυπάει καθόλου το σταθερό που δεν θα χει κόφτη ή θα την κόβει τελείως το Πανασόνικ από τη γραμμή και δε θα χτυπάει κανένα από τα δυο; Σόρρυ ίσως να είναι λίγο κουτή η ερώτηση αλλά είχα απορία.

    Ερώτηση #2: Υπάρχει τρόπος, υπηρεσία ή συσκευή που να επιτρέπει μόνο συγκεκριμένους αριθμούς να σε καλούν και να απορρίπτει όλους τους άλλους;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Valder : 09-01-17 στις 17:03.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  5. #1145
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    1. Λογικά θα το κόβει το Πανασόνικ. Εικάζω σχετικά γρήγορα.
    2. Και σε mobile ή wireline υπάρχει η σχετική υπηρεσία δικτύου όπου μπορείς να καθορίσεις whitelist/blacklist αριθμών το οποίο βέβαια έχει κόστος. Ανέξοδα, για κινητή, μπορείς να εγκαταστήσεις είτε εφαρμογή πχ truecaller είτε μέσα από τις ρυθμίσεις των κλήσεων να δημιουργήσεις λίστα αριθμών απόρριψης. Για σταθερή δεν έχω καινούρια συσκευή αλλά θα υπάρχει αντίστοιχη λύση.
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  6. #1146
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εδω και μερες με καλει το 13888 και στο κινητο και στο σταθερο!
    στο κινητο τυχαινει να μην ειμαι κοντα και δεν το εχω σηκωσει, στο σταθερο το σηκωσαν ειπαν οτι δεν θα ενδιαφερομαι κτλ και παλι με ψαχνουν.
    ΟΤαν ζητησα προσφορα για να μην παω στην 4νετ μου λενε δεν εχει κατι οτι λεει η σελιδα, τωρα με ζαλιζουν τα ουμπαλα να δωσουν κατι για 2 χρονια και μετα να μας αλλαξουν τα φωτα....
    περαστικα τους!!!
    με γραψανε τωρα τους γραφω εγω....blacklisted και το 13888...

  7. #1147
    Εγγραφή
    29-03-2008
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.134
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    7974/ 1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΤΟΥΜΠΑ
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 38(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω και μερες με καλει το 13888 και στο κινητο και στο σταθερο!
    στο κινητο τυχαινει να μην ειμαι κοντα και δεν το εχω σηκωσει, στο σταθερο το σηκωσαν ειπαν οτι δεν θα ενδιαφερομαι κτλ και παλι με ψαχνουν.
    ΟΤαν ζητησα προσφορα για να μην παω στην 4νετ μου λενε δεν εχει κατι οτι λεει η σελιδα, τωρα με ζαλιζουν τα ουμπαλα να δωσουν κατι για 2 χρονια και μετα να μας αλλαξουν τα φωτα....
    περαστικα τους!!!
    με γραψανε τωρα τους γραφω εγω....blacklisted και το 13888...
    Το 13888 είναι το επίσημο τηλέφωνο του ΟΤΕ για εξυπηρέτηση πελατών (το παλιό 134), το οποίο όταν εσύ καλείς σε βγάζει σε συγκεκριμένο τμήμα, ενώ όταν σε καλεί κάποιο οποιοδήποτε τμήμα του ΟΤΕ εσύ πάντα βλέπεις το 13888.

    Καμία εταιρεία δεν κάνει προσφορά σοβαρή χωρίς να δει αίτημα φορητότητας.
    CPU: AMD Phenom ΙΙ X4 955, CPU Fan: CoolerMaster Hyper T4, MoBo: ASUS M3A78-T, RAM: 2x2GB Kingston Hyper-X + 2x2GB 800MHz, GPU: Gigabyte GTX 750 TI 2GB Windforce, Case: CoolerMaster HAF 922, PSU: SEASONIC G-550 GOLD 550W

  8. #1148
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psylos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 13888 είναι το επίσημο τηλέφωνο του ΟΤΕ για εξυπηρέτηση πελατών (το παλιό 134), το οποίο όταν εσύ καλείς σε βγάζει σε συγκεκριμένο τμήμα, ενώ όταν σε καλεί κάποιο οποιοδήποτε τμήμα του ΟΤΕ εσύ πάντα βλέπεις το 13888.

    Καμία εταιρεία δεν κάνει προσφορά σοβαρή χωρίς να δει αίτημα φορητότητας.
    Καλημερα, ναι αμα το μπλοκαρεις ομως λογικα δεν μπορουν να σε καλουν, το θεμα ειναι τι νουμερο ερχεται στο τηλεφωνικο μου κεντρο που εχω κανει το μπλοκαρισμα, με νουμερο μπλοκαρω, οταν ερθει αυτο απλα δεν μου χτυπανε τα τηλεφωνα.
    Ναι μου ειχαν κανει μετα οταν ηδη ειχα βαλει nova 3play και τωρα με κυνηγανε παλι μετα απο ποσα χρονια περασαν....περαστικα τους!
    δεν εχω κανει καμια αιτηση φορητοτας και δεν αλλαζω εταιρια απλα εχω μαθει οτι κυνηγανε τους πελατες της nova (ειδικα αυτους που εχουν και δορυφορικη).

  9. #1149
    Εγγραφή
    06-09-2013
    Μηνύματα
    731
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    .
    6933825000 Απο τη μερα που εκανα ανανεωση συμβολαιου με την wind με εχουνε πρηξει στα σπαμ απο παντου...
    -Ναι γεια σας ...ο κυριος ταδε;
    -ναι
    -Απο τη Wind καλουμε για την ανανεωση του συμβολαιου σας σε προσφορα μονο με 22, κατι ευρω το μηνα!
    ...Εντωμεταξυ εγω εχω κανει ανανεωση συμβολαιου με 18, κατι το μηνα (το ξερω ισως μπορουσα και φτηνοτερα αλλα δεν το κυνηγησα) και με τους δυο η τρεις πρωτους μηνες δωρεαν... (με μηδενικο λογαριασμο δηλαδη) ενω μου ηρθε ηδη πριν απο τρεις μερες ηλεκτρονικα και ο πρωτος μηδενικος λογαριασμος

    Ωρα κοινης ησυχιας παρακαλω τα τηλεφωνα (Αυτο το τελευταιο ηταν στις 4ρεις και κατι)

    Η πλακα ειναι που με ρωτησαν οταν εκανα την ανανεωση αμα θελω να ειμαι στο αρθρο 11 και που φυσικα το δεχτηκα!..

    - - - Updated - - -

    https://www.facebook.com/WindHellas/...82586921802329

  10. #1150
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    6973158685 από την Cosmote (ή από κάποια ανεξάρτητη εταιρία που καλεί εκ μέρους της Cosmote) για αναβάθμιση από καρτοκινητό What's Up σε καρτοσυμβόλαιο.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #1151
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    6973158685 από την Cosmote (ή από κάποια ανεξάρτητη εταιρία που καλεί εκ μέρους της Cosmote) για αναβάθμιση από καρτοκινητό What's Up σε καρτοσυμβόλαιο.
    ... καποια επιπλεον πληροφορια πχ τι ωρες καλουν, συχνοτητα ενοχλησης, παραμενεις βοδαφον κλπ ??? ...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  12. #1152
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... καποια επιπλεον πληροφορια πχ τι ωρες καλουν, συχνοτητα ενοχλησης, παραμενεις βοδαφον κλπ ??? ...
    Μια φορά με πήραν στις 7 το βράδυ της Τετάρτης που μας πέρασε. Τους μίλησα και τους είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι και μέχρι τώρα που γράφω το μήνυμα δεν με ξαναενόχλησαν. Δεν έχω Vodafone, Comote What's Up έχω, και τους είπα ότι δεν ενδιαφέρομαι να μεταβώ σε κάποιο άλλο πρόγραμμα γιατί είμαι άνεργος και δεν θέλω να δεσμευτώ με συμβόλαιο αφού δεν έχω σταθερό εισόδημα.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  13. #1153
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, τηλ πριν απο λιγο απο wind απο το 2111029302, ειπα οτι ειμαι στο αρθρο 11 και ειπαν θα το σημειωσουν να μην καλουν, δεν μπορω να πω αυτος ηταν ευγενικος χωρις κανενα προβλημα....
    η Vodafone ειναι που ειναι εντελως αγενεστατοι και επιμενουν ενω λες οτι δεν ενδιαφερεσαι....

  14. #1154
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα, τηλ πριν απο λιγο απο wind απο το 2111029302, ειπα οτι ειμαι στο αρθρο 11 και ειπαν θα το σημειωσουν να μην καλουν, δεν μπορω να πω αυτος ηταν ευγενικος χωρις κανενα προβλημα....
    η Vodafone ειναι που ειναι εντελως αγενεστατοι και επιμενουν ενω λες οτι δεν ενδιαφερεσαι....
    Εγώ εστειλα mail στην υποστήριξη ότι είμαι στο 11 και από τότε δεν με πήρε ξανά κανένας
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  15. #1155
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.125
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ εστειλα mail στην υποστήριξη ότι είμαι στο 11 και από τότε δεν με πήρε ξανά κανένας
    εχω στειλει στην voda και με παιρνουν και παλι, μπλοκαρα τα νουμερα ομως....

Σελ. 77 από 151 ΠρώτηΠρώτη ... 5767727576777879828797 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Sony Ericsson Xperia 8 και παραβίαση προσωπικών δεδομένων?!
    Από B_Dark στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-10, 18:26
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-10, 13:39
  3. Μηνύματα: 41
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-10, 22:27
  4. Πρώτη σύλληψη στην Ελλάδα για παραβίαση προσωπικών δεδομένων στο Facebook
    Από ARIADNI_28512 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-09, 10:34

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας