Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Παιδιά θέλω να σας ρωτήσω πως θα αποκτήσω πνευματικά δικαιώματα σε επεισόδια του Naruto Shippuden επειδή θα κάνω μια ιστοσελίδα και θα τα βάλω μέσα. Δεκτες όλες οι απόψεις.Τα επεισόδια είναι υποτιτλισμένα και έχω την έγκριση από αυτούς που έχουν βάλει τους υπότιτλους αλλα δεν νομίζω πως αυτό αρκεί.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    We do not claim to be the creator of any anime series. We had absolutely no part in any creation of any anime series, and are just dedicated fans of various anime series who have taken their time to create this website.
    None of the video content of this website is hosted on our servers or on servers of our staff, family members or otherwise related in any way whatsoever. Unless otherwise stated, all video content is uploaded by and hosted on the servers of third-parties, so called Video Sharing Websites, such as, but not limited to Veoh, YouTube, Dailymotion and Myspace Videos. In case of copyright infringement or any other issue, please directly contact the responsible parties. Narutospot operates under the laws of the United States of America functioning as an index and database of anime content found publicly on the Internet, in principle conducting in the same way as Google. However, Narutospot strongly believes in the protection of intellectual property and would be willing to assist when possible and applicable.
    Users who upload to these websites agree not to upload illegal content when creating their user accounts. Narutospot does not accept responsibility for content hosted on third party websites, nor do we upload vidoes ourselves or encourage others to do so. The Anime videos are streamed directly from the third-party video sharing services mentioned above.
    We are simply here to encourage the continuing popularity of Japanese Animation, and for many more viewers to watch it. All other trademarks, logos, and images are the property of their respective and rightful owners.
    Ενα απο τα πολλα

    http://www.narutospot.net/legal-notice/

  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό δε βοηθάει τον φίλο μας 29gk.
    Τα ίδια έγραφαν και στο PirateBay (και ήταν 100% αλήθεια) και είδες...
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #4
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.426
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό δε βοηθάει τον φίλο μας 29gk.
    Τα ίδια έγραφαν και στο PirateBay (και ήταν 100% αλήθεια) και είδες...
    Το παρεθεσα με την ελπιδα πως θα καταλαβει οτι υπαρχει θεμα πνευματικης ιδιοκτησιας ηδη απο την ωρα που προσθετει υποτιτλους χωρις την αδεια οχι των δημιουργων των υποτιτλων αλλα της εταιρειας παραγωγης.

    Στη συνεχεια, ελπιζοντας πως θα αντιληφθει τον κινδυνο και δεν θα προχωρησει σε αυθαιρετο ανεβασμα και διαθεσης των αρχειων. Ή πληρωνει κι αγοραζει ή δεν ασχολειται καθολου δηλαδη.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παρεθεσα με την ελπιδα πως θα καταλαβει οτι υπαρχει θεμα πνευματικης ιδιοκτησιας ηδη απο την ωρα που προσθετει υποτιτλους χωρις την αδεια οχι των δημιουργων των υποτιτλων αλλα της εταιρειας παραγωγης.

    Στη συνεχεια, ελπιζοντας πως θα αντιληφθει τον κινδυνο και δεν θα προχωρησει σε αυθαιρετο ανεβασμα και διαθεσης των αρχειων. Ή πληρωνει κι αγοραζει ή δεν ασχολειται καθολου δηλαδη.
    Α, οκ. Παρεξήγησις
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  6. #6
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Καταρχάς σας ευχαριστώ "ενκαρδια" που έχετε δώσει κόπο στο θέμα μου!!!
    Παιδιά έχω μια πιθανή λύση με το πρόβλημα μου. Αν βάλω κάπου διπλα στην ιστοσελίδα μου με έντονα χρώματα για να φαίνεται φυσικά εύκολα.. να πατήσουν σε εκείνο αν παραβιάζονται πνευματικά δικαιώματα και πως θα περνούν υπόσχεση πως το πολύ σε μια εβδομάδα θα βγει το επεισόδιο. Τι λέτε? Καλο? θα δουλέψει?

  7. #7
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    Και αν παω εγω το πατησω και πω πως ειμαι και καλα απο τους δημιουργους?

  8. #8
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Τότε θα λαβής ένα email στο οποιο θα σου ζητάω να μου απόδειξης πως άντως έχεις πνευματικά δικαιώματα σε αυτό.

  9. #9
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S

  10. #10
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    αδεια μαλλον απο αυτον πρεπει να παρετε: http://en.wikipedia.org/wiki/Masashi_Kishimoto
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  11. #11
    Εγγραφή
    27-07-2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    878
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300S
    日本語を話すことを学ぶ必要があります?

  12. #12
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Ναι φίλε μου αλλά πως αν επικοινωνήσω μαζί του?

  13. #13
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.527
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    λιγο που το εψαξα υποθετω οτι η εταιρία που διανέμει τα βιντεο οναμαζεται viz και μπορείς εαν θέλεις να έλθεις σε επικοινωνια μαζι της εδώ : http://www.viz.com/company/contact
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  14. #14
    Εγγραφή
    24-11-2010
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.390
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolasxg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς σας ευχαριστώ "ενκαρδια" που έχετε δώσει κόπο στο θέμα μου!!!
    Παιδιά έχω μια πιθανή λύση με το πρόβλημα μου. Αν βάλω κάπου διπλα στην ιστοσελίδα μου με έντονα χρώματα για να φαίνεται φυσικά εύκολα.. να πατήσουν σε εκείνο αν παραβιάζονται πνευματικά δικαιώματα και πως θα περνούν υπόσχεση πως το πολύ σε μια εβδομάδα θα βγει το επεισόδιο. Τι λέτε? Καλο? θα δουλέψει?
    Αφού το ξέρεις από πριν ότι παραβιάζονται τα πνευματικά δικαιώματα,νομικά αυτό δεν σε καλύπτει ούτε στο ελάχιστο,πρέπει να πάρεις την ίδια άδεια που παίρνει και το όποιο τηλεοπτικό κανάλι για να παίξει την σειρά,μιλάμε για τρελά λεφτά εδώ,και επειδή είσαι στο ιντερνέτ θα πρέπει αν πάρεις άδεια για όλοι την γη οπότε μιλάμε για ακόμα ποιο τρελά ποσά.
    Για αυτό βλέπεις ακόμα και τεράστιες «εταιρίες» (π.χ. MTV) να κάνουν σελίδες για ξεχωριστές χώρες(π.χ. δεν μπορείς(εύκολα)να δεις clip από το βρετανικό mtv) για να πληρώνουν μόνο τα δικαιώματα που χρειάζονται.

    Με λίγα λόγια, τον νόμιμο τρόπο τον ξεχνάς.

  15. #15
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Αν είναι να πληρώνω χιλιάδες φορες περισσότερα από όσα θα βγάζω από τις διαφημίσεις καλύτερα να μην κάνω καν τον κόπο. Εγώ απλά θέλω να γίνει με κάποιον ΔΩΡΕΑΝ τρόπο, εξάλλου εγώ δεν θα βγάζω λεφτά από τα επεισόδια αλλα από τις διαφημίσεις επίσης στην σελίδα mou δεν θα είναι μονο τα επεισόδια του Naruto.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΕ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ
    Από antonio75 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-11, 10:37
  2. πνευματικα δικαιωματα
    Από filippos στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-10, 22:37
  3. πνευματικα δικαιωματα και διαφημηση
    Από christinanyc στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-10, 23:21
  4. Πνευματικά δικαιώματα software ιδιώτη
    Από Larry71 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-10, 18:31
  5. ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ
    Από wi-fi στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-09, 21:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας