Σελ. 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 308
  1. #241
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    -
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    draytek vigor 2710n
    Μόνο που έχουν μια στατική οθόνη τα windows και πρέπει να στριμώχνεις τα πάράθυρα εκεί για μένα φτάνει να μην ξαναδουλέψω ποτέ ξανά σε αυτό το λειτουργικό. Εδώ υπάρχει τάση για να δουλεύουν επαγγελματικά με πολλά παράθυρα ανοιχτά να δίνουν λεφτά για δύο οθόνες :P έλεος...
    Βάλε και ότι στα windows ποτέ μα ποτέ δεν μπορείς να κάνεις ένα πρόβλημα debug και να δεις γιατί κρασάρει. Μιλάμε σκοτάδι ατελείωτο και πας στις γνωστές μεθόδους εξορκισμούς, μαγγανείας και φυσικά στο τέλος format.

  2. #242
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBps-9500/725
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dionissos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο που έχουν μια στατική οθόνη τα windows και πρέπει να στριμώχνεις τα πάράθυρα εκεί για μένα φτάνει να μην ξαναδουλέψω ποτέ ξανά σε αυτό το λειτουργικό. Εδώ υπάρχει τάση για να δουλεύουν επαγγελματικά με πολλά παράθυρα ανοιχτά να δίνουν λεφτά για δύο οθόνες :P έλεος...
    Βάλε και ότι στα windows ποτέ μα ποτέ δεν μπορείς να κάνεις ένα πρόβλημα debug και να δεις γιατί κρασάρει. Μιλάμε σκοτάδι ατελείωτο και πας στις γνωστές μεθόδους εξορκισμούς, μαγγανείας και φυσικά στο τέλος format.
    Υπάρχουν κάποια προγράμματα τρίτων για τα Win που σου κάνουν όσες επιφάνειες εργασίας θέλεις!
    Π.χ:
    - http://virtuawin.sourceforge.net/
    - http://www.otakusoftware.com/deskspace/

  3. #243
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.002
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
    Καλα, μολις τωρα πχ η ΜΣ αποφασισε να ενσωματωσει προγραμμα για mounting στα iso αρχεια, τι να λεμε τωρα.

    Εδω θυμαμαι οτι εκανα copy paste μεταξυ 2 ανοιχτων παραθυρων, κι αν εκλεινα το ενα, σταματαγε η αντιγραφη!!!!

    Το λινουξ δεν ειναι τοσο δυσκολο, απλα δεν δινει κινητρα σε μη-geeks.

  4. #244
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.993
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν κάποια προγράμματα τρίτων για τα Win που σου κάνουν όσες επιφάνειες εργασίας θέλεις!
    Π.χ:
    - http://virtuawin.sourceforge.net/
    - http://www.otakusoftware.com/deskspace/
    Το virtuawin το έχω δοκιμάσει. Δε με βόλεψε καθόλου ο τρόπος που το έχουν υλοποιήσει, οπότε έφαγε σουτ
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #245
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Προσπαθώ εδώ και λίγο καιρό να κάνω dual boot Win7/Debian σε έναν σκληρό με δύο κατατμήσεις.

    Επιλογή να το κάνει μόνο του δεν έχει, οπότε πρέπει να ασχοληθώ και να φτιάχνω μόνος μου /root /home, να επιλέγω file system, να βάζω σημαίες (flags), να τις ονομάζω κτλ.

    Είναι το λιγότερο κουραστικό, και μιας και έχουμε και άλλες δουλειές και τα 7άρια με καλύπτουν απόλυτα, το παλεύω εδώ και λίγες μέρες, διαβάζοντας από 1-2 ώρες σε forums κτλ και άκρη δεν έχω βγάλει.

    Είμαι fan του open source, αλλά στο desktop είναι δυστυχώς για χομπίστες/προγραμματιστές/ταβλωμένους που μπορούν να διαθέσουν τον απαραίτητο χρόνο.

  6. #246
    Εγγραφή
    25-10-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    789
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24MBps-9500/725
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το virtuawin το έχω δοκιμάσει. Δε με βόλεψε καθόλου ο τρόπος που το έχουν υλοποιήσει, οπότε έφαγε σουτ
    Δεν έχω δοκιμάσει κανένα από αυτά - είχα δει όμως σε έναν γνωστό να το έχει...

  7. #247
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    -
    Μηνύματα
    225
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    draytek vigor 2710n
    Α ξέχασα να αναφέρω και το φοβερό bug που υπάρχει αν πας να εγκαταστήσεις τα win 7 σε δίσκο που έχει ήδη εγκατεστημένο linux με grub. Μιλάμε τα windows θέλουν την αποκλειστικότητα και γιαυτό αν κάνεις κάτι τέτοιο βαράει bug στην αναβαθμιση του service pack και θέλει ολόκληρες πιρουέτες για να το διορθώσεις.
    Ρε παιδιά απορώ ειλικρινά αυτή η σαβούρα λογισμικού πως καθιερώθηκε σαν default σύστημα για τα pc. Tα windows τα κατατάσω δικαιωματικά στην δεύτερη θέση άχρηστου λογισμικού μετά φυσικά από το flash player.

  8. #248
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dionissos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α ξέχασα να αναφέρω και το φοβερό bug που υπάρχει αν πας να εγκαταστήσεις τα win 7 σε δίσκο που έχει ήδη εγκατεστημένο linux με grub. Μιλάμε τα windows θέλουν την αποκλειστικότητα και γιαυτό αν κάνεις κάτι τέτοιο βαράει bug στην αναβαθμιση του service pack και θέλει ολόκληρες πιρουέτες για να το διορθώσεις.
    Ρε παιδιά απορώ ειλικρινά αυτή η σαβούρα λογισμικού πως καθιερώθηκε σαν default σύστημα για τα pc. Tα windows τα κατατάσω δικαιωματικά στην δεύτερη θέση άχρηστου λογισμικού μετά φυσικά από το flash player.
    Εγω στην 3η μετα το πολυ καλο mac os! βεβαια 1ο το linux δεν το συζηταω!!!

  9. #249
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.993
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσπαθώ εδώ και λίγο καιρό να κάνω dual boot Win7/Debian σε έναν σκληρό με δύο κατατμήσεις.

    Επιλογή να το κάνει μόνο του δεν έχει, οπότε πρέπει να ασχοληθώ και να φτιάχνω μόνος μου /root /home, να επιλέγω file system, να βάζω σημαίες (flags), να τις ονομάζω κτλ.

    Είναι το λιγότερο κουραστικό, και μιας και έχουμε και άλλες δουλειές και τα 7άρια με καλύπτουν απόλυτα, το παλεύω εδώ και λίγες μέρες, διαβάζοντας από 1-2 ώρες σε forums κτλ και άκρη δεν έχω βγάλει.

    Είμαι fan του open source, αλλά στο desktop είναι δυστυχώς για χομπίστες/προγραμματιστές/ταβλωμένους που μπορούν να διαθέσουν τον απαραίτητο χρόνο.
    Μια χαρά επιλογή έχουν όλες (και όταν λέμε όλες εννοούμε όλες ) οι σύγχρονες διανομές για αυτόματο partitioning. Και δηλαδή μην τρελαθούμε τώρα ότι το να κάνεις χεράτα το partitioning είναι Η μεγάλη δυσκολία. Δηλαδή όταν κάνεις φρέσκια εγκατάσταση windoze σε καινούργιο σκληρό, δεν κάνεις και μερικά κλικ για το partitioning scheme; Νταξ, να πούμε τα αρνητικά του Linux, αλλά να υπάρχει και κάποια βάση σε ότι λέμε.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #250
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Θα συμφωνήσω και εγώ με τον megahead! τι αλλο θα ακουσουμε εδω μεσα! ΕΛΕΟΣ!!!!! εμενα πως ποσες φορες δλδ εκανε αυτοματα???? απλα εγω σαν εμπειρος πλεον κανω παντα χειροκινητα τις επιλογες γιατι θελω πχ να εγκαταστησω σε ενα partition αλλα το /home που ειχα πριν σε αλλο partition να το κανει mount αλλα οχι και format. Για τετοιες ευκολιες ναι θες χειροκινητα αλλα ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ευκολο!!!! αν δεν μπορεις να το κανεις αυτο τοτε επιλεγεις αυτοματα, δες καλυτερα.....το αρνητικο για μερικους ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι οτι θελει διαβασμα και ψαξιμο και μερικες φορες χρηση κονσολας, εγω επειδη ειμαι δικτυακιας, κομπιουτερακιας, πορωμενος και ασχολουμε με υπολογιστες απο τοτε που ηταν με κασετες και 1mhz, δεν με νοιαζει , το αντιθετα μαλιστα! ειναι το λειτουργικο το δυνατοτερο και το αγαπαω οσο δεν παει, παντα μαθαινω κατι νεο διαβαζω βιβλια, περνω ολα τα σχετικα περιοδικα κτλ, επειδη ομως αρκετοι απο εσας που γραφετε εδω βαριεστε παρα πολυ να μαθετε κατι και δεν εχετε καθολου θεληση να μαθετε και να ασχοληθειτε τοτε αφηστε winblows, για μενα αυτο ειναι καταντια....κριμα. Προτιμω να πει καποιος με καλυπτουν τα win και δεν γουσταρω να ασχοληθω με κατι αλλο, παρα να παει να βαλει και επειδη κατι απλο δεν καταλαβε ή δεν εδωσε σημασια (οπως και εγω τα ειχα παθει σαν αρχαριος) το παραταει με ηλιθιες δικαιολογιες. Εγω ποτε δεν το εβαλα κατω και δεν εχασα, ετσι και ενας ξαδερφος εβαλε ubuntu, κατι δεν ηξερε πως να το κανει, το παρατησε, δεν το ξηλωσε ομως απλα δεν μπαινει σε αυτο, και με τα windows ολο ιους εχει, το pc σερνεται οσο δεν παει σαν χελονα, προβληματα..προβληματα.....τωρα αρχισε να ξανασκεφτεται για linux!
    Το linux πλεον κανει για ΟΛΕΣ τις χρησεις!!! desktop, laptops, διαφορες μικρες συσκευες, γενικα για ΟΛΑ! μην λεμε και οτι θελουμε επειδη μερικοι δεν μπορουν να κανουν κατι σωστα!!!!

  11. #251
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμω να πει καποιος με καλυπτουν τα win και δεν γουσταρω να ασχοληθω με κατι αλλο, παρα να παει να βαλει και επειδη κατι απλο δεν καταλαβε ή δεν εδωσε σημασια (οπως και εγω τα ειχα παθει σαν αρχαριος) το παραταει με ηλιθιες δικαιολογιες. Εγω ποτε δεν το εβαλα κατω και δεν εχασα, ετσι και ενας ξαδερφος εβαλε ubuntu, κατι δεν ηξερε πως να το κανει, το παρατησε, δεν το ξηλωσε ομως απλα δεν μπαινει σε αυτο, και με τα windows ολο ιους εχει, το pc σερνεται οσο δεν παει σαν χελονα, προβληματα..προβληματα.....τωρα αρχισε να ξανασκεφτεται για linux!
    Το linux πλεον κανει για ΟΛΕΣ τις χρησεις!!! desktop, laptops, διαφορες μικρες συσκευες, γενικα για ΟΛΑ! μην λεμε και οτι θελουμε επειδη μερικοι δεν μπορουν να κανουν κατι σωστα!!!!
    Συμφωνώ σε αυτό όταν ένας χρήστης απλά θέλει να μπαίνει στο ιντερνετ κ απλά να μπαίνει στο ιντερνετ αλλά όταν το απαιτεί η δουλειά του, σόρρυ μόνο ηλίθιος λόγος δεν είναι .
    Προσωπικά είχα χάσει αρκετές εργατοώρες ψάχνοντας λύσεις σε απλά προβλήματα όπως του στυλ μα γιατί αυτή τη φορά δεν μπορώ να ξεκινήσω το module του iee1394 είτε αυτόματα είτε χειροκίνητα
    Σόρρυ όπως είπα πριν Θέλει ένα σωστό support κ ένα unity (δες το android) για μπορέσει να προχωρήσει πιο σωστά στην desktop user κοινότητα.
    Χίλιες φορές να δούλευα μόνο σε linux/ OS X/ OpenBSD παρά σε win
    Το θέμα είναι ότι αυτά τα μικρά buggάκια καμιά φορά είναι πιο εκνευριστηκά για τον μέσο casual χρήστη (η κοπέλα μο το μίσησε όταν είχε βάλει linux ο αδερφός της) , που τον κάνουν να μην ασχοληθεί περαιτέρω με το linux. Άκομα κ ένα έγγραφο word μπορεί να είναι υπαίτιο
    Ναι ακόμα κ αν το κινητό τους έχει μπασταρδεμένο linux κ ας μην το ξέρουν
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  12. #252
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Επειδη στην δουλεια μου δεν ειναι δικα μου τα pc να κανω οτι θελω δεν μπορω να πω, παντως το ΔΙΚΟ μου pc δεν παρουσιαζει καθολου προβληματα με linux οποτε ναι θα μπορουσα να κανω την δουλεια μου! το χρησιμοποιω ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και δεν εχω προβληματα εδω και πολλα χρονια, οταν ημουν απειρος χρησης και πρωταρης και δεν ηξερα την ειχα πατησει μερικες φορες και μετα ειτε επρεπε να ψαχνω πως να φτιαξω κατι, ειτε επρεπε να ξαναπερασω απο την αρχη το linux. Ξερω ομως και χρηστες win που κανουν τα ιδια επειδη δεν ξερουν πως να ξηλωσουν εναν ιο! τα προγραμματα δεν κανουν τα παντα! οποτε η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια! και το αποτελεσμα το ιδιο! Support το linux εχει τεραστια!!!! εδω εισαι λαθος! ποιος λεει οτι δεν υπαρχει support? γιατι κολας στο unity? λογω του ubuntu? βαζεις αλλη διανομη! μπορεις απλα να εγκαταστησεις στο ιδιο αλλο γραφικο περιβαλλον! δεν ειναι λογος αυτος, γενικα οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια, δεν ειναι αυτοι σοβαροι λογοι....να μου πεις στην δουλεια σου δουλευεις ενα προγραμμα που δεν υπαρχει ή δεν παιζει σε linux να σου πω εχεις δικιο...
    τωρα αν ειναι καποιοι που δεν αντιλεγω οτι ειναι αρκετοι που δεν εχουν ιδεα απο pc και δεν καταλαβαινουν Χριστό και θελουν μονο να ασχολουνται με το πως να ανοιγοκλεινουν το pc τους ναι τοτε δεν κανει το linux γιαυτους! ειπα αλλωστε εγω απο την αρχη οτι το linux θελει διαβασμα και ασχολία, αν βαριεται καπως να μαθει ή δεν θελει τοτε αστο καλυτερα....ειναι σα να με βαλεις εμενα να διαβασω μαθηματικα να παω να δωσω πανεπιστημιο, γινονται αυτα???? ΟΧΙ βεβαια!!! :Pppp
    οσο για τα κινητα το android ειναι φοβερο, απο τοτε που δεν εχω πλεον iphone μου αρεσει ολο και περισσοτερο το android και ας εχω μαπα συσκευη, αμα βαζουμε ομως beta, alpha και testing εκδοσεις και εδω μπορει να εχουμε τα προβληματα μας, αν θελουμε να ειμαστε καλα τοτε παιρνουμε iphone!!!! αλλιως βαζουμε εργαστασιακες εκδοσεις android και οχι καθε δοκιμαστικη ενος τυπου που βρηκαμε σε μια σελιδα! επειδη τα ξερω τα λεω κανω δοκιμες συνεχεια με android, να δω ποτε θα μαθω προγραμματισμο...να αυτο που λεγαμε για το βαριεμαι.....

  13. #253
    Εγγραφή
    22-11-2002
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.198
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17500/1024
    DSLAM
    Tellas - ΚΟΛΟΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Support το linux εχει τεραστια!!!! εδω εισαι λαθος! ποιος λεει οτι δεν υπαρχει support? γιατι κολας στο unity? λογω του ubuntu? βαζεις αλλη διανομη!

    1ον) Χαλάρωσε μην το πέρνεις πατριοτικά ;P
    2ον) Μιλούσα για unity για τα packages όχι 10 διαφορετικούς package managers ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΙΛΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟ UNITY TOY UNUNTU :P
    3ον) το android επειδή έχει αυτό το unity (.apks , ένας package manager) γιατί δεν έχει προβλήματα όσο το linux στο desktop
    ίσως επειδή περνάει ένα QT από την ίδια την google (το support που λέγαμε) κ ύστερα από τις κατασκευάστριες εταιρίες κινητών ;
    Βέβαια αυτό δεν γίνεται στο linux λόγω των GPL licences ο καθένας έχει τον δικό του OSS package manager , κοκ με αποτέλεσμα να μην υπάρχει ένα unity μεταξύ διανομών linux . Η κάθε διανομή έχει τις δικές εκδόσεις πακέτων άλλες rolling άλλες bleeding κ πάλι η καθέ μία τόσο διαφορετική από την άλλη μεταξύ τους
    Για το support ψάχνεις στοcommunity μέσω του φίλου μας γούγλη ή οτιδήποτε άλλο whatever

    Δεν ξέρω αν καταφέρνω να εξηγήσω καλά αυτό που λέω , απλά έτσι είναι η φιλοσοφία του linux (διαφορετικά θα ήταν ένα android, ένα OSX , ενα BSD)
    Χρησιμοποιώ Arch Linux. Εσύ; Δοκίμασε το δεν χάνεις και τίποτα :)
    Live CDs χωρίς να βγάλεις τα Windows: Ubuntu, OpenSUSE, Fedora.
    Για πιο ολοκληρωμένη άποψη συνιστάται εγκατάσταση και αρκετή χρήση. Το Linux ΔΕΝ είναι Windows :)
    Τί είναι το Linux ; δες εδώ και εδώ

    Paintball team Last Chancers

  14. #254
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.138
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Το android δεν εχει προβληματα ΑΝ εχεις την εργοστασιακη ROM και γενικα καθε επισημη αναβαθμιση! για ξεκινα να βαζεις οτι βρισκεις και τα λεμε! λες να μην εχω δοκιμασει? αλλα αν δεν παθεις δεν μαθαινεις, εχω ξεκινησει να ασχολουμαι με android development και βαριεμαι να διαβαζω! τι να κανουμε μας πειρανε τα γειρατια! :P
    η επισημη support λοιπον ειναι αυτο που λες και οχι η support απο αλλα ατομα, προγραμματιστες, ατομα που ασχολουνται και αυτους που ξερουν, ναι η google εχει support αλλα στις επισημες roms και γενικα η καθε εταιρια στα δικα της επισημα, απο εκει και περα οτι αλλο βαζουμε ειναι με δικια μας ευθυνη οποτε παει το επισημο support, οπως ετσι ισχυει και στο iphone οταν το κανουμε j/b αν γνωριζεις. Αν εχεις ενα προβλημα ποιος θα το λυσει? η Apple? δε νομιζω....
    το ιδιο και στα windows η επισημη support ειναι στο original λογισμικο, ποιος εχει original? εδω σε θελω, αρα απο εκει και περα τα ιδια....περιττο να το συζηταμε αλλο. Εμενα με ενδιαφερει το support δλδ οταν θελω κατι να βρω πως γινεται, ας ειναι απο εναν φιλο, απο ατομα που ξερουν, απο IRC chat, από google, απο σελιδες και forums, δεν με ενδιαφερουν support απο εταιριες, το linux δεν ειναι εταιρικο προγραμμα και δεν εμπορευεται και μου την σπανε αυτα! και οσοι πηγαν να το κανουν πιστευω οτι πατωσαν και οι χρηστες γυρισαν αλλου.
    Αυτα τα ολιγα.....

  15. #255
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά επιλογή έχουν όλες (και όταν λέμε όλες εννοούμε όλες ) οι σύγχρονες διανομές για αυτόματο partitioning. Και δηλαδή μην τρελαθούμε τώρα ότι το να κάνεις χεράτα το partitioning είναι Η μεγάλη δυσκολία. Δηλαδή όταν κάνεις φρέσκια εγκατάσταση windoze σε καινούργιο σκληρό, δεν κάνεις και μερικά κλικ για το partitioning scheme; Νταξ, να πούμε τα αρνητικά του Linux, αλλά να υπάρχει και κάποια βάση σε ότι λέμε.
    Αυτόματο partitioning στην εγκάτασταση του Debian γίνεται όταν του λες να χρησιμοποιήσει ολόκληρο τον δίσκο, ενώ π.χ στα Windows αν του πεις "εγκατέστησε τα Win σ' αυτή την κατάτμηση", δεν σε απασχολεί με χαζά του στυλ "που να βάλω το /home το /root" κτλ.

    Για κάποιους είναι εκνευριστική η μανιβέλα, άλλοι την απολαμβάνουν, περί ορέξεως...

Σελ. 17 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-10, 17:27
  2. Arch Linux vs Gentoo Linux (πειτε την αποψη σας)
    Από Lord_British στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-05, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας