Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 62
  1. #31
    Εγγραφή
    28-12-2010
    Μηνύματα
    568
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    για τον απλο και μονο λογο διοτι παντα στελναν λογαριασμο και πηγαινα και το πληρωνα και αυτοι την φορα δικο τους λαθος δεν στειλαν λογαριασμο η στειλαν και χαθηκε !!!!!
    δεν νομίζω πως από ένα λάθος, η εταιρία χάνει την αξιοπιστία της.
    φυσικά και εγώ θα ξενέρωνα με τη φάση σου αλλά το μπινελίκι δεν νομίζω πως έχει όφελος σε εσένα (τον καταναλωτή γενικά) για αυτο και υπάρχουν οι γραμμές παροπόνων μπας και διορθώνουν τέτοια λάθη.

  2. #32
    Εγγραφή
    02-05-2012
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Katsoulinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ κακός ρίχνετε μπινελίκια στους υπαλλήλους γιατί έτσι χάνετε το δίκιο σας. Για αυτό έχουν τμήμα παραπόνων. Επιπλέον να κάνετε καταγγελίες για την δική τους κακή συμπεριφορά και να είσαστε σίγουροι πως αν το κάνουν αρκετοί θα αλλάξει και η νοοτροπία των επιχειρήσεων. Όσο για το θέμα του ιστορικού του κάθε πελάτη έχεις απόλυτο δίκιο και το έθεσα και εγώ πιο πάνω σε παλιότερο σχόλιο μου. Κάνε ένα παράπονο σχετικά με όλα αυτά στην κεντρική διοίκηση και ζήτα ευθέως να λυθεί το θέμα με όποιον τρόπο νομίζεις δικαιότερο ή ακόμη με όποιον τρόπο νομίζεις πως δικαιώνεσαι εσύ μονομερώς. Με τα βρισίδια, δεν δίνετε καμία ευκαιρία να σας ζητήσουν συγνώμη ακόμη και αν θα έπρεπε. Ούτε τιμωρείτε τον κακό υπάλληλο...


    ωραια τα λες φιλε μου αλλα σε αλλο κρατος αν ζουσαμε θα μπορουσαν να τεθουν και να ισχυουν αυτα αλλα εδω στην ελλαδα με το συστημα γραφειοκρατιας αντε βγαλε ακρη!!! ζουσα και στο εξωτερικο κλαι ξερω και κρεινω τις διαφορες ..
    κατι αλλο ,στις δικες μου εποχες ειμαι *46 ετων* οταν καποιος φωναζε και ερειχνε και μπινελικια λεγαν ρε συ αυτος για να φωναζει εχει δικαιο δεν μπορει να ειναι τρελος και στα καλα καθουμενα να χτιπιεται κατω διχως λογο!!!!!!!
    οντως στην σημερινη εποχη οταν βριζεις και φωναζεις και το δικαιο σου χανεις και τα παντα τεσπα *ειμαι τις παλιας σχολης*

    Κάνε ένα παράπονο σχετικά με όλα αυτά στην κεντρική διοίκηση

    δωσε καποια τηλεφωνα παραπαπονων τις κεντρική διοίκησης!!!!!!!!!


    Επιπλέον να κάνετε καταγγελίες για την δική τους κακή συμπεριφορά και να είσαστε σίγουροι πως αν το κάνουν αρκετοί θα αλλάξει και η νοοτροπία των επιχειρήσεων

    για ποια νοοτροπια μιλαμε εδω 3 ημερα και δεν εχω τηλεφωνο και ιντερνετ δεν μπορουν να το φτιαξουν για ποιους υπαλληλους και εταιρια μιλαμε !!!! τι να λεμε τωρα

  3. #33
    Εγγραφή
    27-03-2012
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    kanena

    Ειμαι 12 χρονια συνδρομητης της Νοβα φουλ πακετο 62,ευρο!!! οι πληρωμες παντα γινοταν και γινονται χωρις καθηστερηση ......
    περσι τετοιο καιρο ξαφνικα ενα βραδυ εκει που βλεπαμε νοβα κοπηκε και αρχισα να ψαχνω πρωτα μηπως μου χαλασε το lnb , h to receiver !!!! τεσπα αφου ειδα οτι δεν βρισκω κατι πηρα στην εξυπηρετηση πελατων ,να μην τα πολυλογω μου λεει το φρουτο η γυναικα απο την αλλη γραμμη με ενα ειρωνικο τονο!! Αφου κυριε δεν πληρωσατε τον λογαριασμο αλλη φορα να πληρωνεται για να μην σας το κοβουν??????
    Παγωτο εγω , της ερειξα μπηνελικια και μοουκλεισε το τηλεφωνο!
    Τωρα για την την ειπα φρουτο,και γιατι την ερειξα μπηνελικια ?? για τον απλο και μονο λογο διοτι παντα στελναν λογαριασμο και πηγαινα και το πληρωνα και αυτοι την φορα δικο τους λαθος δεν στειλαν λογαριασμο η στειλαν και χαθηκε !!!!!
    τελικα εβαλα τον αδελφο μου και πηρε γιατι εγω θα ερειχνα πολλα γα........δια ακομα και ετειχε σε ενα καλο υπαλληλο του εκσηγισε την φαση και αμεσως μου το ανοιξαν ξανα...

    θελω να πω οτι τις περισοτερρες φορες ωφειλεται σε ασχετα κοπροσκυλα που χαλαν την εταιρεια σαν και αυτο το φρουτο που ετειχε εμενα!!!!!!

    Μια εταιρια με κυρος και για να συνεχίσει να εχει αξιοπιστία πρπει να δουλευουν στην εταιρια τις αξια ατομα γωστες του αντικειμενου κατα πρωτον!
    κατα δευτερον να προσεχουν πως μηλαν τον πελατη διοτι απο αυτον πληρωνονται και περνουν το μισθο τους

    τριτον πρωτου κλεισουν καποια νοβα καρτα πρεπει να κοιτανε στον υπολογιστη τους ποσο αξιοπιστος ειναι ο συγγεκριμενος πελατης και φερεγγυος στις πληρωμες του ολα αυτα τα 12 χρονια φουλ συνδρομης και μετα να πρατουν!!!!
    παντως μεχρι σημερα δεν πηρα μια συγνωμη!!!!!!!!!!

    εμενα ουτε ςμς μου στειλαν πχ ουτε τηλεφωνο μου πηραν να μου πουν 3ερεται ο λαγαριασμος σας δεν πληρωθηκε!!!!!

    Δυστυχως αυτα ειναι τα μονοπωλια της ελλαδος
    Πιστεύω η εξυπηρέτηση είναι πως θα σου τύχει σε κάθε εταρία.Οι υπάλληλοι δεν ξέρουν εάν έφτασε ο λογαριασμός ή τι έπαθε κοιτούν από τον υπολογιστή εάν πληρώθηκε ή όχι.Το ύφος δεν ήταν σίγουρα σωστό αλλά και αυτοί απαντούν με βάση αυτά που γνωρίζουν..

  4. #34
    Εγγραφή
    07-05-2008
    Μηνύματα
    805
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Router
    TG585v8
    Path Level
    Interleaved
    Πάντα παίζει ρόλο και πώς θα συμπεριφερθούμε κι εμείς σαν πελάτες. Το ότι είμαστε πελάτες και πληρώνουμε δεν μας δίνει το δικαίωμα να είμαστε αγενείς και να βρίζουμε. Μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο, παρόλο πού είχα δίκιο ήμουν πολύ εριστικός απέναντι στην υπάλληλο πού μιλούσα, ενώ εκείνη συνέχιζε να είναι ευγένεστατη. Αυτό μου έδωσε να καταλάβω πώς με έσφαξε με το βαμβάκι. Από τότε όσο δίκιο κι αν έχω, σέβομαι άτομα πού προσπαθούν να κάνουν τη δουλειά τους σωστά. Σαφώς κι αν κάποιος υπάλληλος είναι αγενής χωρίς εγώ να του έχω δώσει δικαίωμα δεν θα του χαριστώ!

  5. #35
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 030366 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα παίζει ρόλο και πώς θα συμπεριφερθούμε κι εμείς σαν πελάτες. Το ότι είμαστε πελάτες και πληρώνουμε δεν μας δίνει το δικαίωμα να είμαστε αγενείς και να βρίζουμε. Μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο, παρόλο πού είχα δίκιο ήμουν πολύ εριστικός απέναντι στην υπάλληλο πού μιλούσα, ενώ εκείνη συνέχιζε να είναι ευγένεστατη. Αυτό μου έδωσε να καταλάβω πώς με έσφαξε με το βαμβάκι. Από τότε όσο δίκιο κι αν έχω, σέβομαι άτομα πού προσπαθούν να κάνουν τη δουλειά τους σωστά. Σαφώς κι αν κάποιος υπάλληλος είναι αγενής χωρίς εγώ να του έχω δώσει δικαίωμα δεν θα του χαριστώ!
    σοφόν το σαφές. με το να είμαστε αγενείς χάνουμε το δίκιο μας.

  6. #36
    Εγγραφή
    28-02-2009
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    55000/5500
    ISP
    VDSL2
    SNR / Attn
    26(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τον πληρωσα τον μηνα που λεγαμε. και η πλακα ειναι χθες ξανακοψανε αυτον το μηνα, για 4 ημερες καθυστερηση ξανα, πηρα την εξυπηρετηση, μου λεει επρεπε να το ειχατε πληρωσει, και του λεω για 4 ημερες πρεπει να δωσω 11 ευρω εξτρα;. Και του λεω οτι εχετε αλλαξει του ορους του συμβολαιου στην forthnet και δικαιουμαι να αλλαξω εταιρια χωρις να πληρωσω εξοδα. Και λεει ακομα δεν εχουν αλλαξει οι τιμες τιμολογιου προς το εξωτερικο, οποτε δεν μπορειτε, εκτος αν πληρωσετε 180 ευρω τελη. ΜΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ FORTHNET ΔΕΝ λεει 11/4/12 οτι απο την ημερα αυτη και για ενα μηνα μπορειτε να καταγγειλετε την συμβαση; Ο τυπας γιατι μου ειπε ΟΤΑΝ αλλαξει τοτε καντε οτι θελετε...; Με κοροιδεψε; Δηλαδη αν κανω online αιτηση στην HOL για συμβολαιο, θα πληρωσω 180 ευρω τελη στην forthnet ή οχι; Πως θα ξερω οτι δεν θα μου ερθει αυτο το παλουκι;

  7. #37
    Εγγραφή
    18-11-2011
    Μηνύματα
    1.353
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΕΓΑΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blackwar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον πληρωσα τον μηνα που λεγαμε. και η πλακα ειναι χθες ξανακοψανε αυτον το μηνα, για 4 ημερες καθυστερηση ξανα, πηρα την εξυπηρετηση, μου λεει επρεπε να το ειχατε πληρωσει, και του λεω για 4 ημερες πρεπει να δωσω 11 ευρω εξτρα;. Και του λεω οτι εχετε αλλαξει του ορους του συμβολαιου στην forthnet και δικαιουμαι να αλλαξω εταιρια χωρις να πληρωσω εξοδα. Και λεει ακομα δεν εχουν αλλαξει οι τιμες τιμολογιου προς το εξωτερικο, οποτε δεν μπορειτε, εκτος αν πληρωσετε 180 ευρω τελη. ΜΑ ΚΑΛΑ ΣΤΟ SITE ΤΗΣ FORTHNET ΔΕΝ λεει 11/4/12 οτι απο την ημερα αυτη και για ενα μηνα μπορειτε να καταγγειλετε την συμβαση; Ο τυπας γιατι μου ειπε ΟΤΑΝ αλλαξει τοτε καντε οτι θελετε...; Με κοροιδεψε; Δηλαδη αν κανω online αιτηση στην HOL για συμβολαιο, θα πληρωσω 180 ευρω τελη στην forthnet ή οχι; Πως θα ξερω οτι δεν θα μου ερθει αυτο το παλουκι;
    σίγουρα

  8. #38
    Εγγραφή
    08-06-2012
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    εχω 3 χρονια forthnet me sport value , δεν πληρωσα εμπροθεσμα τον περασμενο μηνα και μου το εκοψαν , και μου χρεωσαν τελη επανασυνδεσης!!! επειδη πατησαν ενα κουμπι!!!
    αντι να μας μαλωσουν μεν και να μας εξηγησουν και να μας πουν τηλεφωνικα ( δηλαδη να μας ενημερωσουν ) οτι σε άλλη περιπτωση θα υπάρχει χρέωση . αυτοί αυτο που κάνουν είναι να είναι εριστικοί και μάλιστα σε πελάτες που είναι καιρό στην υπηρεσία
    απλα΄δεν μπορούν να καταλαβουν οτι με το οικονομικό πρόβλημα που υπάρχει θα υπάρχουν καθυστερησεις
    ας το κόβουν αλλλά ας μην χρεώνούν τέλη ενεργοποίησης είναι άδικο

    - - - Updated - - -

    σοβαρά ?????????????? δεν φτάνει που έχουν και πελατεία τέτοια εποχή !!! καλό θα είναι να υποστηρίξουν και λίγο την βάση τους οχι να την χρεώνουν με 10ρικα χωρίς λόγο . είναι άδκιο αυτό . με το πα΄τημα ενος κουμπιού χρέωση 10 ευρώ . οχι δεν συμφωνώ καθόλου
    μπορεί η εταιρεία που δουλεύεις να καθυστερεί να σε πληρώσει και εσύ πρέπει ν απληρώσεις μόνο την νοβα για να μην έχεις εξτρά χρέωση????????? ωραίος τρόπος αντιμετώπισης των πελατών

  9. #39
    Εγγραφή
    08-06-2012
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    καλημερα και καλη εβδομαδα σε όλους .
    την παρασκευη το πρωι τσεκαρα να δω οτι η νοβα παιζει μια χαρα και δεν εχω θεμα με τα καναλια
    το απογευαμ που γυρισα δεν επαιζε μια , χαλια σημα , θολη εικονα . κανω ρισετ ολα τα καλωδια εξω ξανα απο την αρχη τιποτε
    παιρνω στην νοβα και μου λεει το παλικαρι μετα παο 22 λεπτα αναμονη , μαλλον εχει χαλασει ο αποκωδικοποιητης σας και αν θελετε ασς δινουμε καινουργιο με 12 συμβολαιο
    ρωταω μα σημερα χαλασε , αφου το πρωι επαιζε κανονικα
    η απαντηση του κυριε ετσι ειναι αυτο χαλανε , αν θελετε μπορουμε να σας κανουμε νεο συμβολαιο και να σας δωσουμε δωρεαν εξοπλισμο
    του ειπα ευχαριστω και το εκλεισα
    ευχαριστω νοβα για τις φοβερες υπηρεσιες σου και τον τροπο που με αντιμετοπιζεις
    λυπαμαι πολυ για ολο τον καιρο αυτον που μεινα στην υπηρεσια

  10. #40
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα με συγχωρήσεις, αλλά τα μηχανήματα χαλάνε και συνήθως ξαφνικά.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #41
    Εγγραφή
    08-06-2012
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    77
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Forthnet
    θα σε συγχωρεσω αλλα φοβερη συμπτωση στην γειτονια μας 6 γνωστοι , 6 μηχανηματα χαλασμενα την ιδια μερα δηλαδη τωρα τι λες

  12. #42
    Εγγραφή
    14-03-2010
    Περιοχή
    Περαια
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    cyta
    Router
    black pirelli
    Καλημερα δηλαδη τα χαλαει με καποιο τροπο η νοβα απο ενα σημειο και μετα για να κανεις ξανα 12 μηνο συμβολαιο?

  13. #43
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bilirius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα δηλαδη τα χαλαει με καποιο τροπο η νοβα απο ενα σημειο και μετα για να κανεις ξανα 12 μηνο συμβολαιο?
    Οχι σε ολους, μονο σε αυτους που εχουν σκοπο να διακοψουν υην συνδρομη τον Νοεμβριο, Δεκεμβριο

  14. #44
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι στέλνει ένα death signal και τους καίει
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  15. #45
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostog Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα σε συγχωρεσω αλλα φοβερη συμπτωση στην γειτονια μας 6 γνωστοι , 6 μηχανηματα χαλασμενα την ιδια μερα δηλαδη τωρα τι λες
    Φιλε μου, κατανοω τον εκνευρισμο σου, αλλα επι της ουσιας δεν αλλαζει κατι. Εκτος εαν ειχες σκοπο να διακοψεις την συνδρομη σε 6 ή 9 μηνες.

Σελ. 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-09, 13:34
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-08, 23:10
  3. Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-07, 09:23
  4. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-06, 21:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας