Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καταρχήν συγνώμη αν οι απορίες μου έχουν απαντηθεί ήδη σε άλλα thread - και αν υπάρχει κάτι σχετικό, ας μεταφέρουν οι moderators το thread εκεί.

    Αυτό που θα ήθελα να κάνω, είναι να περάσω τα win7 στο Laptop της αδερφής μου, το οποίο έχει αυτή τη στιγμή περασμένα τα Vista, αλλά χρειάζεται format (το είχα δει το μηχάνημα πριν 2-3 μήνες και όντως είναι καλύτερα να ξαναρχίσουμε από την αρχή, παρά να προσπαθήσουμε να το "σουλουπώσουμε"). Και αφού θα μπούμε που θα μπούμε στη διαδικασία αυτή, σκέφτηκα να της βάλω τα win7.

    Οι απορίες μου είναι οι εξής:

    1) Δε γνωρίζω ακριβώς το laptop της αδερφής μου - ξέρω απλά ότι είναι ένα HP που αγοράστηκε πριν περίπου 3 χρόνια, και έχει 1 GB RAM. Θα μπορεί ένα τέτοιο μηχάνημα να σηκώσει τα win7, ή θα ζορίζεται; Η αδερφή μου πάντως κάνει χρήση του υπολογιστή κυρίως για office/internet, οπότε δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις. Άρα, έστω και με 1gb μνήμης ελπίζω να λειτουργούν ικανοποιητικά τα win7 (?). Για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του laptop, δε ξέρω ακόμα (θα μάθω αύριο που θα έρθει σπίτι μου), αλλά πάντως πιστεύω ότι έστω και ένας "απλός" επεξεργαστής+κάρτα γραφικών τριετίας θα αρκούν για να σηκώσουν τα win7.

    2) Τι ακριβώς γίνεται με τους drivers; Προσωπικά δεν έχω εγκαταστήσει ξανά τα win7 (μιας και το δικό μου μηχάνημα είναι "αρχαίο" και καλύπτομαι μια χαρά με τα win xp προς το παρόν), αλλά απ' ότι ξέρω, τα win7 βρίσκουν αυτόματα τους drivers μέσω ίντερνετ. Είναι αλήθεια αυτό; Η αδέρφη μου πάντως μου λέει ότι δεν έχει τα cd με τους drivers της HP, ούτε ξέρει το μοντέλο του laptop της. Βέβαια, το μοντέλο το γράφει πάνω στο laptop, οπότε θα το βρούμε αύριο που θα έρθει, και αν χρειαστεί θα μπορέσω να κατεβάσω ότι χρειάζομαι από το site της ΗP. Θα ήθελα όμως να μου πει κάποιος που ξέρει αν και τι χρειάζομαι από drivers, και αν πρέπει από πριν να κατεβάσω κάτι, ώστε να είμαι έτοιμος για αύριο που θα έρθει η αδερφή μου. Επίσης, για τη σύνδεση του laptop με το ίντερνετ, θα συνδεθεί (wireless) με το router που έχω εγώ, και θα ήθελα να σιγουρευτώ αν τα win7 μπορούν να το κάνουν αυτό, αν δηλαδή μπορούν κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης να αναγνωρίσουν μια wireless σύνδεση με ένα router, να τους δώσει ο χρήστης το username/password για να συνδεθούν με το router αυτό, και μετά να μπουν στο ίντερνετ και να κατεβάσουν τους drivers που χρειάζονται.

    3) Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης που θα μπορούσαν να με μπερδέψουν; Δεν έχω ξαναβάλει win7 και δε θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεως. Επίσης, θα ήθελα, αν είναι εύκολο, να μου προτείνετε και ρυθμίσεις που θα μπορούσα να κάνω μετά την εγκατάσταση ώστε (α) να ελαχιστοποιήσω τη χρήση μνήμης μιας και έχουμε μόνο 1 gb και (β) να μην μπορεί η αδερφή μου εύκολα να επεμβαίνει στον υπολογιστή, μιας και όπως θα έχετε καταλάβει, είναι ελαφρώς άσχετη.

    Ευχαριστώ
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    1) Αν μπορείς να αναβαθμίσεις την μνήμη, κάν' το.
    2) Μόλις δείς το ακριβές μοντέλο του λαπτόπ, κατέβασε απο το site της ΗΡ, ό,τι βρείς απο drivers, με τον δικό σου υπολογιστή.
    3β) Φτιάξε της ένα λογαριασμό με όποιο όνομα θέλει, με περιορισμένα δικαιώματα.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ciaoant1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν συγνώμη αν οι απορίες μου έχουν απαντηθεί ήδη σε άλλα thread - και αν υπάρχει κάτι σχετικό, ας μεταφέρουν οι moderators το thread εκεί.

    Αυτό που θα ήθελα να κάνω, είναι να περάσω τα win7 στο Laptop της αδερφής μου, το οποίο έχει αυτή τη στιγμή περασμένα τα Vista, αλλά χρειάζεται format (το είχα δει το μηχάνημα πριν 2-3 μήνες και όντως είναι καλύτερα να ξαναρχίσουμε από την αρχή, παρά να προσπαθήσουμε να το "σουλουπώσουμε"). Και αφού θα μπούμε που θα μπούμε στη διαδικασία αυτή, σκέφτηκα να της βάλω τα win7.

    Οι απορίες μου είναι οι εξής:

    1) Δε γνωρίζω ακριβώς το laptop της αδερφής μου - ξέρω απλά ότι είναι ένα HP που αγοράστηκε πριν περίπου 3 χρόνια, και έχει 1 GB RAM. Θα μπορεί ένα τέτοιο μηχάνημα να σηκώσει τα win7, ή θα ζορίζεται; Η αδερφή μου πάντως κάνει χρήση του υπολογιστή κυρίως για office/internet, οπότε δεν έχει μεγάλες απαιτήσεις. Άρα, έστω και με 1gb μνήμης ελπίζω να λειτουργούν ικανοποιητικά τα win7 (?). Για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του laptop, δε ξέρω ακόμα (θα μάθω αύριο που θα έρθει σπίτι μου), αλλά πάντως πιστεύω ότι έστω και ένας "απλός" επεξεργαστής+κάρτα γραφικών τριετίας θα αρκούν για να σηκώσουν τα win7.

    2) Τι ακριβώς γίνεται με τους drivers; Προσωπικά δεν έχω εγκαταστήσει ξανά τα win7 (μιας και το δικό μου μηχάνημα είναι "αρχαίο" και καλύπτομαι μια χαρά με τα win xp προς το παρόν), αλλά απ' ότι ξέρω, τα win7 βρίσκουν αυτόματα τους drivers μέσω ίντερνετ. Είναι αλήθεια αυτό; Η αδέρφη μου πάντως μου λέει ότι δεν έχει τα cd με τους drivers της HP, ούτε ξέρει το μοντέλο του laptop της. Βέβαια, το μοντέλο το γράφει πάνω στο laptop, οπότε θα το βρούμε αύριο που θα έρθει, και αν χρειαστεί θα μπορέσω να κατεβάσω ότι χρειάζομαι από το site της ΗP. Θα ήθελα όμως να μου πει κάποιος που ξέρει αν και τι χρειάζομαι από drivers, και αν πρέπει από πριν να κατεβάσω κάτι, ώστε να είμαι έτοιμος για αύριο που θα έρθει η αδερφή μου. Επίσης, για τη σύνδεση του laptop με το ίντερνετ, θα συνδεθεί (wireless) με το router που έχω εγώ, και θα ήθελα να σιγουρευτώ αν τα win7 μπορούν να το κάνουν αυτό, αν δηλαδή μπορούν κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης να αναγνωρίσουν μια wireless σύνδεση με ένα router, να τους δώσει ο χρήστης το username/password για να συνδεθούν με το router αυτό, και μετά να μπουν στο ίντερνετ και να κατεβάσουν τους drivers που χρειάζονται.

    3) Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης που θα μπορούσαν να με μπερδέψουν; Δεν έχω ξαναβάλει win7 και δε θέλω να βρεθώ προ εκπλήξεως. Επίσης, θα ήθελα, αν είναι εύκολο, να μου προτείνετε και ρυθμίσεις που θα μπορούσα να κάνω μετά την εγκατάσταση ώστε (α) να ελαχιστοποιήσω τη χρήση μνήμης μιας και έχουμε μόνο 1 gb και (β) να μην μπορεί η αδερφή μου εύκολα να επεμβαίνει στον υπολογιστή, μιας και όπως θα έχετε καταλάβει, είναι ελαφρώς άσχετη.

    Ευχαριστώ
    1 . μόλις έρθει το φορητό θα το γυρίσει ανάποδα και θα μας πεις τι λέει το sticker που έχει procuct number και το model number ( δες εικόνα )

    http://www.fixitfastcellular.com/ima...del_Number.jpg

    με 1 gb ram θα πηγαίνει καλύτερα από τα vista αλλά θες άλλο 1 gb ram για τρέχουν καλύτερα

    2 . Πες μας το μοντέλο και θα δούμε ( driver υπάρχουν ) , θα περάσεις τους οδηγούς του ethernet και του wireless και θα συνδεθεί
    3 . εδώ είσαι

    http://www.techtalkz.com/windows-7/5...-tutorial.html
    http://www.youtube.com/watch?v=pf408...eature=related

    ............................

  4. #4
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    1) Αν μπορείς να αναβαθμίσεις την μνήμη, κάν' το.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 .με 1 gb ram θα πηγαίνει καλύτερα από τα vista αλλά θες άλλο 1 gb ram για τρέχουν καλύτερα
    Δε νομίζω ότι η αδερφή μου έχει διάθεση να πληρώσει παραπάνω λεφτά - ειδικά αν το μηχάνημα είναι καλύτερο απ' ότι ήταν με τα vista (όπως πιθανολογώ και εγώ).
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    2) Μόλις δείς το ακριβές μοντέλο του λαπτόπ, κατέβασε απο το site της ΗΡ, ό,τι βρείς απο drivers, με τον δικό σου υπολογιστή.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 . μόλις έρθει το φορητό θα το γυρίσει ανάποδα και θα μας πεις τι λέει το sticker που έχει procuct number και το model number ( δες εικόνα )

    http://www.fixitfastcellular.com/ima...del_Number.jpg

    2 . Πες μας το μοντέλο και θα δούμε ( driver υπάρχουν ) , θα περάσεις τους οδηγούς του ethernet και του wireless και θα συνδεθεί
    ΟΚ, μόλις βρω το μοντέλο, θα κατεβάσω ότι βρω σχετικά με το συγκεκριμένο μοντέλο από το site της HP - ως εδώ, όλα καλά (αυτό είχα σκοπό να κάνω έτσι κι αλλιώς). Αυτό που δεν είμαι σίγουρος είναι το κομμάτι σχετικά με το δίκτυο. @eagle13: Όταν λες ότι "θα περάσεις τους οδηγούς του ethernet και του wireless και θα συνδεθεί" τι ακριβώς εννοείς; Έστω ότι εγώ κατεβάζω από το site της HP τους συγκεκριμένους drivers. Μετά, όταν πλέον θα έχω ξεκινήσει το installation των win7, πώς θα τους περάσω; Στο προηγούμενο post μου έλεγα το εξής:
    Επίσης, για τη σύνδεση του laptop με το ίντερνετ, θα συνδεθεί (wireless) με το router που έχω εγώ, και θα ήθελα να σιγουρευτώ αν τα win7 μπορούν να το κάνουν αυτό, αν δηλαδή μπορούν κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης να αναγνωρίσουν μια wireless σύνδεση με ένα router, να τους δώσει ο χρήστης το username/password για να συνδεθούν με το router αυτό, και μετά να μπουν στο ίντερνετ και να κατεβάσουν τους drivers που χρειάζονται.
    Για να γίνω και πιο συγκεκριμένος, έχω στον δικό μου υπολογιστή ένα router της HOL, που έχει ένα (wireless) WPA key, και θέλω να το βάλω στον laptop της αδερφής μου, ώστε να συνδεθεί στο ίντερνετ. Μπορώ να το κάνω αυτό κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, όταν ακόμα δεν έχουν περαστεί οι drivers για το wireless; Ή μήπως δε χρειάζεται καν να συνδεθώ στο ίντερνετ κατά τη διάρκεια της εγκατάστασης, και θα εγκαταστήσω τους drivers που μου λες μετά την εγκατάσταση;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    3β) Φτιάξε της ένα λογαριασμό με όποιο όνομα θέλει, με περιορισμένα δικαιώματα.
    ΟΚ, αν και αυτό το ήξερα - δυστυχώς δε νομίζω ότι αυτό επαρκεί :-)
    Ευχαριστώ - το πρώτο λινκ ήταν χρήσιμο, διότι βλέποντας όλα τα screenshots μου δημιούργησαν δύο νέες απορίες:

    1) Επειδή δεν είμαι 100% ότι τα win7 θα λειτουργήσουν σωστά στο laptop της αδερφής μου, σκέφτομαι να ΜΗΝ βάλω το activation key, μιας και είναι προαιρετικό. Έτσι, θα το δοκιμάσουμε για μερικές μέρες, και μετά από πχ μια εβδομάδα, αν όλα πάνε καλά, θα το βάλω τότε. Θέλω απλά να επιβεβαιώσω ότι αυτό είναι εφικτό (?) και δε θα μου έχει προβλήματα όσο καιρό τα win7 λειτουργούν χωρίς το activation key.

    2) Όταν μου βγάλει την οθόνα για τη διαδικτυακή σύνδεση του μηχανήματος, τι να βάλω; Home network ή public network; Νομίζω ότι η πρώτη επιλογή είναι πιο σωστή, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

    ***

    Τέλος, μια bonus απορία, που ίσως να μου χρησιμεύσει στο μέλλον, αν και όταν βάλω τα win7 στο δικό μου PC: Αυτή τη στιγμή, έχω το installation disc των win7 σε .iso μορφή, και πριν το κάψω σε dvd, θα ήθελα να περάσω μέσα και έναν third-party driver (έχω μια PCI κάρτα για να έχω ΑΤΑ controller για τους παλιούς μου δίσκους, που ΔΕΝ είναι SATA). Πριν λοιπόν κάψω το DVD των win7, θα ήθελα να δω αν υπάρχει τρόπος να προσθέτω μαζί με το .iso και τον σχετικό driver για την κάρτα αυτή που έχω, ώστε να μην ταλαιπωρηθώ αργότερα. Ο driver βέβαια που έχω είναι για winXP, και δεν ξέρω αν θα δουλέψει με τα win7, αλλά όπως και να έχει, αξίζει μια προσπάθεια.
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

  5. #5
    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περιοχή
    Ν.Ηράκλειο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    2.209
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τα 7 ''σηκώνονται'' πιο εύκολα απο τα vista με τόση ραμ , Θα είναι πολύ καλύτερο απο πρίν , αλλά ενα γίγα ραμ ; Θα βάλετε 1 Γίγα ραμ ακόμη , πάνω απο 15 - 20 ευρώ δε θα δώσετε
    Case HAF-932 / PCU Corsair RM850 / mb Asus Crosshair V Formula-Z /CPU amd phenom ii x4 965 4.08ghz / RAM Kingston HyperX 2 X 8,00 GB DDR3 2133 / GPU SHAPPHIRE 7870 XT with boost / SSD samsung evo 2 Χ 250 Raid 0 / wd black 2x640 sata3 / wd blue 2x500 sata2

  6. #6
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δε νομίζω ότι η αδερφή μου θα πειστεί να κάνει αναβάθμιση - και η αλήθεια είναι πως δεν την πολυχρειάζεται κιόλας.

    Τέλος πάντων, έψαξα για drivers στο site της HP, αλλά δεν βρήκα τίποτα για win7. Το laptop ανήκει στη σειρά Compaq Presario F550EN Notebook PC, αλλά η HP δίνει drivers μόνο για παλιότερες εκδόσεις των windows (μέχρι και τα vista). Εδώ και το σχετικό link: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/s...roduct=3466283

    Κάνω κάτι λάθος; Που θα πρέπει να ψάξω;
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να χρησιμοποιήσεις των Vista, δουλεύουν και στα 7ρια.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  8. #8
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ciaoant1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι η αδερφή μου θα πειστεί να κάνει αναβάθμιση - και η αλήθεια είναι πως δεν την πολυχρειάζεται κιόλας.

    Τέλος πάντων, έψαξα για drivers στο site της HP, αλλά δεν βρήκα τίποτα για win7. Το laptop ανήκει στη σειρά Compaq Presario F550EN Notebook PC, αλλά η HP δίνει drivers μόνο για παλιότερες εκδόσεις των windows (μέχρι και τα vista). Εδώ και το σχετικό link: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/s...roduct=3466283

    Κάνω κάτι λάθος; Που θα πρέπει να ψάξω;
    Για πες μας το sticker τι γράφει στο product number και στο model number , δώσε μας τους κωδικούς αυτούς ( μην φοβάσαι ) όλα βρίσκονται ......................

  9. #9
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να χρησιμοποιήσεις των Vista, δουλεύουν και στα 7ρια.
    + 1 ..........................

  10. #10
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ παιδιά - τελικά όλα πήγαν καλά, τα εγκατέστησα χωρίς προβλήματα
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

  11. #11
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ωραία.
    Έβαλες τους drivers των Vista ;
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  12. #12
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Βασικά, τζάμπα κόπος για τους drivers< γιατί τα windows 7 βρήκαν μόνα τους τους drivers, για τα πάντα. Ομολογώ πως εντυπωσιάστηκα από το πόσο απλό ήταν. Βέβαια, για να τιμήσουν την "παράδοση' των windows, μου έβγαλαν ένα πρόβλημα (άσχετο με τους drivers): Όταν προσπάθησα να βάλω στην αδερφή του μερικά βασικά προγραμματάκια, όλα εγκαταστάθηκαν μια χαρά, εκτός από το vlc player, το οποίο αρνείται να γίνει install (δε ξέρω το γιατί). Αλλά εντάξει, η αδερφή μου βοελυόταν όλα αυτά τα χρόνια με το windows media player, οπότε δεν την ενδιέφεραι καν, και έτσι άφυγε πριν λύσουμε το "μυστήριο".

    ΥΓ: Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια σου
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

Παρόμοια Θέματα

  1. Απορίες για εγκατάσταση Windows Server 2003
    Από mclaren85 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-12, 21:45
  2. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-11, 20:11
  3. Εγκατάσταση Vista σε laptop χωρίς recovery
    Από vasim στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-09, 16:53
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-08, 20:13
  5. FORMAT ΣΕ LAPTOP & ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ VISTA
    Από albiz στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-08, 01:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας